banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Maj 2017, 14:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Rad u supi - dobar biznis???


Jel ova gore spomenuta supa legalno prijavljena? Ako sam dobro razumio nije.
Posto sam ekonomski laik(pored ostalog) :D neka mi neko u par rijeci(na nivou djeteta 12 godina) objasni otkud dobit?

Kako te plocice prodaju? Ako rade za nekog drugog taj isto mora to da proda nekom "legalno" i da plati svoje obaveze na to.

Znaci supa zaradjuje, ovaj posrednik zaradjuje i sve to samo iz onog djela sto nije prijavljen prvi u lancu i sto ne placa dadzbine.
Znaci svi se dobro krpe is toga sto supa radi na crno.

Jel ovaj sto stanca u supi jede nesto, jel se lijeci i kako? Da li ovaj iz supe placa sirovinu, struju, odrzavanje tih masina ili ima perepetum mobile.
Gdje skladisti to sto pravi ( u drugu supu)?
Kako prevozi to sto pravi do kupca ili mu dolaze u supu i preuzimaju i sl?

Nisam ekonomista ali negdje fali da se svi namire i dobro zarade Ako je "plocica" ili to sto prave od normalne - legalne firme 5KM znaci on konkurise sa 4KM ili 3KM i opet zaradjuje. Naravno supa isto daje garanciju i prima robu nazad? :)
Nesto tu ne stima.

Jel opet i ovde u pitanju Rokfelerov metod sto ga opisa gore za musakicu??

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
registrovan kao samostalni poduzetnik lik iz šupe, još može dobre pare uzeti za od države za samozapošljavanje. kako i šta, ne pitaju baš previše u KV, nije divlji zapad , izlazi se u susret privrednicima. lik iz šupe proda meni dio za 100e, ja prodam švabi za 200e, švabo proda švabi za 400e . svi dobri. ne znam o kakvim pločicama pričaš, ali vjerujem da ni ti sam ne znaš o čemu pričaš. uglavnom , kad mi Vanja da one pare što mi duguje za reklamiranje foruma, kupujem sebi cnc mašinu i zapošljavam jednog radnika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Poslednji put menjao Alkibijad Dajguz V dana 19 Maj 2017, 15:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 15:44 
Citiraj:
izlazi se u susret privrednicima


to i jeste dobra stvar u KV...dok drugdje moras "podmazati" da bi dobio papire, mozda biti u odredjenoj stranci i tako...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Svugdje je isto, samo su mediji napravili radničku Meku od KV

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 15:51 
Gdje je tolika zaposlenost kao u KV?

znam da su plate slabe, ali opet...valjda ce to vremenom doci na svoje...

A za ovo gore sto sam rekao, nedavno je neki musliman iz svedske pokusao isto u nekoj manjoj opstini da napravi fabriku i da zaposli narod, opstina ga prospisno izjebala...trazili mu para i para i kad nije dao onda ga jebavali oko papirologije i svega drugog, na kraju covjek vidio koliko je sati, pokupio prnje i rekao "nikada vise" ulagati ovdje...mozda neki od forumasa se sjeti tog slucaja, ima nekoliko mjeseci od toga ako se ne varam...BOSS je stavljao link na forumu za to...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ja sam alki mislio da mi te pare ulazemo u otvaranje frizerskog salona

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
V@nja je napisao:
Ja sam alki mislio da mi te pare ulazemo u otvaranje frizerskog salona

Šalu na stranu, ali to nije bio neostvariv predlog. Ja sam juče u 4 frizerska salona ušao i sve rezervisano. Znači ima posla, uzmemo od biroa parice za samozapošljavanje, iskoristimo za iznajmljivanje objekta i opreme....i dok je mi "opremamo"(2-3 mjeseca meni dovoljno),poslije zatvorimo. Jebao si guzatu frizerku na račun države...ima li većeg raja?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Alkibijad Dajguz V je napisao:
registrovan kao samostalni poduzetnik lik iz šupe, još može dobre pare uzeti za od države za samozapošljavanje. kako i šta, ne pitaju baš previše u KV, nije divlji zapad , izlazi se u susret privrednicima. lik iz šupe proda meni dio za 100e, ja prodam švabi za 200e, švabo proda švabi za 400e . svi dobri. ne znam o kakvim pločicama pričaš, ali vjerujem da ni ti sam ne znaš o čemu pričaš. uglavnom , kad mi Vanja da one pare što mi duguje za reklamiranje foruma, kupujem sebi cnc mašinu i zapošljavam jednog radnika


:)
Alki, ovdje na ovoj temi svako je strucnjak i svako se pravi pametan pa me povuklo da pomislim da i ja malo pored tebe i ostali tu se uguram, jel.
Ne zamjerit nama mladjima vi stariji ste tu daleko potkovaniji sto se tice biznisa, pravljenja para i to.

Ako sam razumio ovo gjde se nalazi ovaj ambar sa cnc masinama to "KV" je Kosovo, jel o toj geografiji se prica ili grijesim?

Dobro, zamjeni te "plocice" sa pozicijama ili vec kako si nazvao te proizvode i umjest 5KM, 4KM ,3KM stavi tih tvojih 400, 200, 100e isto ti dodje.
A Svabo ko Svabo naivan samo tako, zato valjda mi hrmbacimo gore kod njega i rastacemo ga samo tako :wink:

Svabo je "glup" i neme vremena ispitat trziste i potrazit jeftinije vec jedino ovaj tvoj od 200e pravi to i niko drugi. Ni Kinez ni Tunizanin, Egipcanin,Nigerijac,Banglades ....nigdje ne znaju za cnc masine. Tako da je jedino ovaj od 200e po komadu spas za njega, i naravno od njega mora kupovat.
Ako tako ide u Njemciji onda ok.

Sarkazam na stranu.
Vjerujem da posao sa cnc masinama moze da bude unosan ali sumnjam da je sve tako lako. Startovanje takvog obrta sigurno slijedi neki model kao i svi ostali slicni.

Opet kao laik nisam ekonomista ili marketing gaj, pretpostavljam da takvi obrti moraju porizvodit robu koju niko od veci kompanija ne pravi do sada. Ili to ili im se ne isplati pravit u tim kolicinama pa iako kupaca to trazi od njega on nece vec da nekom drugom malom obrtu tj ovom iz supe ili ambara.

Recimo da to neko vec radi od velikih negdje, onda kvaliteta za te djelove pravljene u malim obrtima mora biti ako ne bolja bar ista kvaliteti drughih da bi Svabo to kupio.
Kako kontorlise ovaj tvoj iz supe kvalitetu? Odokativno i Svabo mu to uzima?!

Ili je mozda opcija da to neko drugi radi a rade i ovi mali ali se ovi mali provalce i opstaju istom kvalitetom ali manjom cijenom i prolaze sa manjim profitom i ok su sa tim .
U svakom slucaju podrzavam bilo koji posao i rad osim kriminala.

Zato ti ako si kvalifikovan za rad na cnc masini i imas ideju za neki dio koji mozes uspjesno pravit,obradjivat i plasirat na trziste ili nekom prodavat za 200e a taj ce opet nekom za 400e i td.. samo naprijed, pusti frizeraj.

btw, koliko si rekako ono da ti treba para za tu masinu? :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 19 Maj 2017, 19:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 19:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
И ти сад претјерујеш брале.....

Ако си добар и правиш добру ствар, швабо ће је купити од тебе....под условом да му треба наравно.

Нико не каже да је "шупа" бајка, али из шупе се почиње.

Друга ствар која ми стварно иде на живце је да се стално полази од претпоставке да тај исти посао почиње и ради неки тотални лаик. Наравно да се за неки посао треба заложити и крви се своје напити док не крене и да то неће урадити тотални леват, већ неко ко има иоле појма о томе што ради. Ако већ крене, шириће се по аутоматизму даље.

Е сад, ко шта може, зна и умије је наравно други пар опанака и ту је ствар индивидуална.....осим у случају мусакице, он је свезнадар јебига...

Њемачка плаче за занатским услугама јер је масовна производња толико узела маха да је магија наћи ствар по мјери и жељи за неко догледно вријеме и цијену. Ја лично знам за десетак фирми из БЛ и шире околине којима је окосница (некима и 100%) тржиште управо извоз у Њемачку......дијапазон од софтвера до неких жељезних дијелова за тенковске куполе, ни сам не знам шта, само сам остао без ријечи кад сам видио шта људи раде......

Гдје ће ко наћи своје мјесто под сунцем је бесконачна могућност....

За улазак у било какав посао треба пара, то је чињеница и реалност. То што си лијеп и креативан не пије воде ако немаш добру машину.....

КВ сам по себи је заиста позитиван примјер у нашем окружењу, можда Дервента још евентуално.....док у Федерацији има већ мало више озбиљнијих играча и људи праве доста више посла, поготово за извоз....ал то је само зато што смо ми бољи ентитет 8)

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2017, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Imal igdje musakice?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 17:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
_зока je napisao:
Dakle, koliko troškova ima da se započne posao prerade mlijeka? Objekat, oprema, sve potrebne dozvole za početak proizvodnje te sve sanitarne i veterinarske dozvole za stavljanje gotovih proizvoda u promet,u troškovi za plate i doprinose za neophodqn broj radnika u trajanju od godinu dana. Očekujem da će neko stručan, sreća pa je musakica prisutan na temi, da mi izbaci predračun troškova za pokretanje ovog posla.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

Za kapacitet od 1000 litara mlijeka dnevno biće ti potrebno 10000 KM investicije. Za taj kapacitet (za početak) ti nije potreban novi objekat već objekat veličine garaže, naravno, čiste ili sređene kao apoteka, a od opreme između ostalog i laktofriz. Tek onda možeš da razmišljaš o birokratskom dijelu priče. Što se tiče plate, kod mini mljekare, taj je dio u toj fazi nebitan s obzirom da je riječ o kapacitetu dovoljnom za rad jednog čovjeka, najčešće je to osnivač iste tako da troškovi radne snage, kao i kod radnog prostora, otpadaju. Što se tiče samog mlijeka, ono se otkupljuje od farmera, a može i kravu da držiš, samo to je skuplje nego da držiš samo pogon za preradu mlijeka. Kako biznis bude rastao tako će i neki novi troškovi da se pojavljuju, a postojeći da budu manje bitni.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Poslednji put menjao Vladimir RUS dana 22 Maj 2017, 18:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 18:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Ja se sječam kad je Latea došla u moj grad da počnu otkup mlijeka i razgovora sa seljacima, i kad ustade jedan čiči : Šnjegotina ga zavrnula za 6000 KM, a Natura Vita za 3000 KM i pita ovog iz Latee kako sad da njemu vjeruje.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 18:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
@vladimir RUS
Hoćeš reći da možeš mliječne proizvode pustiti u promet bez da imaš bilo kakvu laboratoriju i inženjera koji će vršiti kontrolu proizvoda?

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 18:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Mr Jack Lumber je napisao:
Ja se sječam kad je Latea došla u moj grad da počnu otkup mlijeka i razgovora sa seljacima, i kad ustade jedan čiči : Šnjegotina ga zavrnula za 6000 KM, a Natura Vita za 3000 KM i pita ovog iz Latee kako sad da njemu vjeruje.

Kao i u svakom drugom poslu, i u ovom ima svega i svačega. U normalnom sistemu tj. u nekim normalnijim uslovima, mljekare koje tade takvo nešto bi ostale bez otkupljivača jer bi se to pročulo i mljekari bi imali crnu listu mljekara koje ne plaćaju ili postoje drugi problemi sa naplatom u vidu kasnije naplate. Jedini lijek za ovo jeste dobro se raspitati kod drugih proizvođača mlijeka kome predaju mlijeko tj. u koga imaju najviše povjerenja u smislu redovnih isplata za predato mlijeko pa tek onda krenuti u predaju mlijeka.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 19:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zasto mi ovaj zvuci kao musakica?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Vladimir RUS je napisao:
_зока je napisao:
Dakle, koliko troškova ima da se započne posao prerade mlijeka? Objekat, oprema, sve potrebne dozvole za početak proizvodnje te sve sanitarne i veterinarske dozvole za stavljanje gotovih proizvoda u promet,u troškovi za plate i doprinose za neophodqn broj radnika u trajanju od godinu dana. Očekujem da će neko stručan, sreća pa je musakica prisutan na temi, da mi izbaci predračun troškova za pokretanje ovog posla.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

Za kapacitet od 1000 litara mlijeka dnevno biće ti potrebno 10000 KM investicije. Za taj kapacitet (za početak) ti nije potreban novi objekat već objekat veličine garaže, naravno, čiste ili sređene kao apoteka, a od opreme između ostalog i laktofriz. Tek onda možeš da razmišljaš o birokratskom dijelu priče. Što se tiče plate, kod mini mljekare, taj je dio u toj fazi nebitan s obzirom da je riječ o kapacitetu dovoljnom za rad jednog čovjeka, najčešće je to osnivač iste tako da troškovi radne snage, kao i kod radnog prostora, otpadaju. Što se tiče samog mlijeka, ono se otkupljuje od farmera, a može i kravu da držiš, samo to je skuplje nego da držiš samo pogon za preradu mlijeka. Kako biznis bude rastao tako će i neki novi troškovi da se pojavljuju, a postojeći da budu manje bitni.

Možeš početi sa tim biznisom u prostoriji veličine šupe ali ta prostorija se mora urediti po određenim standardima koji su zakonom određeni (zidovi i podovi,ventilacija itd)....pored te prostorije mora se ispoštovati sanitarni čvor za zaposlene,magacinski prostori za gotove proizvode odnosno za repromaterijal,kancelarija ...itd,itd.
I to sve "za početak" :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2017, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Čekaj Čiča, hoćeš reći da možda ovi što predlažu poslove hoće da nasankaju ove što dižu kredite i posuđuju, čitaj lakovjerne, za početak biznisa :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
The_new_Statesman je napisao:
Zasto mi ovaj zvuci kao musakica?

Sad bar znaš zašto se ovakve stvari naplaćuju pošto javno može da se dobije samo spisak ideja koje su već prošle. ;)

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Stvajno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 15:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Srednjerocno, dobar posao. Dugorocno, srednja zalost jer u Evropi zdrava ishrana polako kriminalizuje slatkise.

http://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.p ... id=1267839


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs