banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 10:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2014, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Ja sam pri zaposljavanju imala srecu da je moje zanimanje bilo vrlo deficitarno na trzistu rada tako da sam se ja zabavljala sa svojim odgovorima na pitanja komisije. Nastupala sam otvoreno i iskreno, neki bi rekli-drsko, a i pucala me neka pozitivna energija. :lol: A primljena sam na mjesto gdje nije ni obavljen razgovor sa mnom. Mozda su me zato tu i primili?! :lol:
Inace, sto se tice pitanja na razgovoru...Ta pitanja su ponekad zaista rezultat upraznjavanja ega u velikim kolicinama. Mozete li zamisliti kako jedan egoista uziva u ulozi ispitivaca? Ti si jadni mis, nezaposlen, a on s druge strane, iako vjerovatno nista obrazovaniji niti sposobniji od tebe, je em zaposlen em sada odlucuje o tvom statusu. Naravno da ne mislim da su svi ispitivaci takvi, ali to jeste idealno mjesto za one koji vole da se osjecaju superiorno pa mozda otud ta zbunjujuca pitanja koja zvuce kao neka zagonetka koja naravno ima samo jedno rjesenje.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 16:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A.J.V.A.R. je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Ali zbilja su mi cudni ti idealisti... Ili je meni malo previse sve ravno do mora...

Ne diraj idealiste, to je zadnja linija odbrane od haosa :wink:.

.


Ne vuci me za jezik :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 19:55 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Ja sam sad na jesen imao dosta razgovora za posao i dobio sam neke slične stvari ovom iz prvog posta, uz to da je konkurencija bila jedna od najgorih što postoji.
Intervjui za neke industrije (management consulting, finansije i computer science), su izuzetno teški i ljudi se spremaju mjesecima.

Ovo da neko ne zna čime se firma bavi, šta je opis posla i da nema skills za potrebni posao je smiješno. Ljudi očekuju posao bez znanja? Naravno, sve zavisi od toga šta je neko studirao i koje kvalifikacije ima, ali ako izuzmemo nepotizam, posao se ne nalazi bez znanja.

Ja sam na prvoj rundi (od šest) dobio pitanje da procijenim broj teniskih loptica prodanih u Americi godišnje, a to je bilo jedno od lakših na koje sam naišao. Tu ima stvari od bihejvioralnog intervjua poput "Kako ste uspjeli ubijediti nadređenog da promijeni mišljenje / dajte nam primjer kad se niste slagali sa odlukom i kako ste riješili konflikt", preko tehničkih, specifičnih pitanja, pa do "Da li mislite da bi ova kineska tehnološka firma trebala kupiti start-up u Kaliforniji i zašto, uz detaljnu analizu?"

Uglavnom, not so fun. :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 19:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Ja sam na prvoj rundi (od šest) dobio pitanje da procijenim broj teniskih loptica prodanih u Americi godišnje, a to je bilo jedno od lakših na koje sam naišao.


pa kakva su onda teza pitanja :lol: :lol: :lol:

ovdje bi i musko i ziri fulali za par miliona loptica 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 20:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ziri ne bi... On bi njih toliko smorio, da bi oni rekli da je u pravu, samo da bi presli na sledece pitanje :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 20:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Citiraj:
Ja sam na prvoj rundi (od šest) dobio pitanje da procijenim broj teniskih loptica prodanih u Americi godišnje, a to je bilo jedno od lakših na koje sam naišao.



Koliko sacme ima u 6 tona iste pri temperaturi od 20 stepeni celzijusa?

Da nije Djuro vodio intervju?



Ja bih morao izgovoriti neku glupost, po cijenu "otkaza" :D
S'a cu. Ne volim ta preseravanja. Onomad, na saveznom takmicenju iz matematike, bio zadatak "Visnjicica i Tresnjicica igraju igru. Jedna zamisli paran broj, druga neparan....bla, bla".
Napisem samo "zar njih dvije nemaju pametnija posla". Umalo me nije banovalo :)

Od svih tih pitanja, jedino me nervira pra'o "zasto mislite da ste vi najbolji za ovaj posao".
To mi je previse narcisoidno i neprirodno. To neko kapitalisticko razvijanje krvnickog suparnistva mi je bljutav.
Mogu reci zasto bi meni odgovarao posao ili ja njemu, ali da ja sad navodim "ja sam najljepsi, najbrzi, najpametniji..." mi je dno dna.
Nisam do sada imao prilike da ganjam posao, ali jesam stipendije i prakse, sto je po istom principu.

P.S. Ziri vlada podacima, zbirno i taksativno. Naveo bi on njima i po ITFu i po WTA i po ATP i za rekreativce.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ташко je napisao:

Od svih tih pitanja, jedino me nervira pra'o "zasto mislite da ste vi najbolji za ovaj posao".
To mi je previse narcisoidno i neprirodno.


Prije par mjeseci konkurisao sam online aplikacijom za državnu firmu i polje za ovo pitanje sam ostavio prazno. Jednostavno nisam mogao, kada znam da ima ljudi bez posla koji su završili moj fakultet, prije mene i sa većim prosjekom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 20:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Ташко je napisao:
Od svih tih pitanja, jedino me nervira pra'o "zasto mislite da ste vi najbolji za ovaj posao".
To mi je previse narcisoidno i neprirodno. To neko kapitalisticko razvijanje krvnickog suparnistva mi je bljutav.

To je meni bio najgori dio, to da trebaš progutati sve i jednu skromnu osobinu i prezentovati se kao "Neo, the chosen one" za posao, inače te konkurencija pojede.

Ova teža pitanja... Dva mi padaju na pamet: "Da li United Airlines treba otvoriti avio-liniju između New Yorka i Kuala Lumpura i kad će projekat postati isplativ?" i "Procijenite koliki je godišnji prihod McKinsey-a (glavna svjetska consulting firma) u office-u u Parizu?"

Takođe je bilo i jedno sa tabelom 5x5, gdje su svi članovi upravnog odbora firme izlistani i njihove uloge... imaš 30 sekundi da pogledaš to i onda pričaš 30 minuta kako bi reorganizovao firmu da bi postala efikasnija i produktivnija, jer su je preuzele druge tehnološke firme iz okoline.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 20:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
sve je to u redu,al mene kopka ovo za teniske loptice :lol: :lol:

ja bih rekao 2 miliona,pa nek ide zivot! 8)

da li bi clanovi komisije diskreno izlazili da povrate? :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ali poštujem druge koji otvoreno kažu zašto su bolji od ostalih, trebaju ipak muda za to.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 20:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Schlager je napisao:
sve je to u redu,al mene kopka ovo za teniske loptice :lol: :lol:

Tu se gleda određen način razmišljanja, ne tačan broj, tako da to nije jako teško, već je zapravo jako zanimljivo.
Slično pitanje može biti i "Koliko se sijalica proda u Australiji svake godine?" Evo koliko. Za teniske loptice naravno moraš imati drugačije pretpostavke (tipa. ~320M stanovnika u US, etc).

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2014, 20:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
hmm,znam da zvuci smijesno,ali ima nas i koji smo njemacki ucili u skoli :lol: :lol:

verstehen sie?

ok,skontao sam....prate nit tvog rezonovanja,a da li ces promasiti koju stotinu hiljada gore dole,nije krucijalna stvar.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs