banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 11:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Avg 2015, 15:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mislim da upravu Rapida a pogotovo CZV zanima iskljucivo kes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Zar to nije logicno.

@skitnica Zar mislis da su sve u fulu igraci i uprava, isli na predavanja, i sad odusevljeni idejom kako zgrnuti lovu bez po muke, kace po dresovima reklamu za DZ a sve u cast tom lakom i postenom nacinu vrtoglave zarade?

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
ja sam imao srece pa me nisu smarali oko ove prevare...al ljudi moji...sta je sa ovim zivotnim osiguranjima...svaki dan me neko od poznanika zove na kafu i smara sa istom pricom...poceo sam pitati jel me zoves ovako bezveze na kafu ,ili prodajes osigiranje ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 16:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Isti su im motivacioni seminari, ubijede čovjeka da može sve, ne kao odgovor ne postoji.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6140
jebo ih ja u motivacione seminare...sto ne ubjede ljude da rade nesto korisno !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Lolly mangup je napisao:
Zar to nije logicno.

@skitnica Zar mislis da su sve u fulu igraci i uprava, isli na predavanja, i sad odusevljeni idejom kako zgrnuti lovu bez po muke, kace po dresovima reklamu za DZ a sve u cast tom lakom i postenom nacinu vrtoglave zarade?


Ne mislim.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 16:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Avg 2015, 14:14
Postovi: 3
Ma uvalili im kes bre.

Joj a sad im je argument za ubjedjivanje to sto sponzorisu Czv. Sve po profilima ovih glavnih organizatora slike u voza toga. A bolan, lik koji je meni ovo prezentovao poce da mi prica o binarnoj matrici, lik nema blage veze sta je binarna matrica, nema pojma koji su elementi binarne matrice. Imaju odredjeni webinari gdje ih Drljanka i ostala kompanija (koji ce jedini da profitiraju) obucavaju kako da pricaju sa ljudima i kako da ih prevare, sta da im pricaju i td. Ovaj je to naucio i samo ponavlja ko papagaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 16:50 
Isti k kao i herbalife sektasi...


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
skitnica je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Zar to nije logicno.

@skitnica Zar mislis da su sve u fulu igraci i uprava, isli na predavanja, i sad odusevljeni idejom kako zgrnuti lovu bez po muke, kace po dresovima reklamu za DZ a sve u cast tom lakom i postenom nacinu vrtoglave zarade?


Ne mislim.


Pa bi li mi onda objasnio/la svoj post o tome?

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
skitnica je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
A ko ce od samoostvarenih da vozi smece?

800 je napisao:
Ekološki osviješteni koji imaju ekološki razvijene sisteme vrijednosti i čiji unutrašnji izvor motivacije jeste čista planeta, nezagađenost, iskoristivost resursa, plemenita ekološka osjećanja. :P


+

tehnološki već jesmo na nivou automatizacije odvoza i cjelokupne reciklaže otpada tako da bi do potrebe za ljudskom fizičkom snagom jedva dolazilo. Dakle, oni ljudi koje danas nazivamo "smećari" ili "radnici Čistoće", "spremačice".. bi mogli ostvariti neki svoj drugi afinitet, dok bi neki čije samoostvarenje ide u tom ekološkom pravcu, tj. čija je unutrašnja motivacija upravo u tome najjača, bi mogli konkretnije doprinositi nadgledanjem tih automatskih sistema i inovativnim idejama. I tako, pored osnovnih potreba koje su zagarantovane, zadovoljiti i sekundarne potrebe: hobiji, putovanja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 21:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Lolly mangup je napisao:
skitnica je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Zar to nije logicno.

@skitnica Zar mislis da su sve u fulu igraci i uprava, isli na predavanja, i sad odusevljeni idejom kako zgrnuti lovu bez po muke, kace po dresovima reklamu za DZ a sve u cast tom lakom i postenom nacinu vrtoglave zarade?


Ne mislim.


Pa bi li mi onda objasnio/la svoj post o tome?


Moje posljednje pitanje je bilo latentno retoričko.
Da, u istom su kolu, ekonomskom kolu.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zar nismo svi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Jesmo.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2015, 10:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2014, 08:32
Postovi: 70
Postao sam drug član. :) :)
Pa ću vam nakon 1 godine skromnog trošenja novca po ovim vertikalama reći iskustva.

P.S. Čini mi se da je ovo najbolja opcija za poslovne ljude koji hoće da nešto malo zarade trošeći novac koji bi svakako trošili putujući. Kod nas u BiH drugi izvori daju bolji popust od Lyoness-a, pa nije za 'raju'.

P.P.S. Najbolji način uštede bi bio da se nikad u životu ne diže kredit, ... ali to je već druga priča. :)

_________________
Gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2015, 22:23 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2013, 09:08
Postovi: 4
Epilog suđenja Lyoness-u u Australiji:

ACCC (Australian Competitor Consumer Association) – državna asocijacija za konkurenciju i potrošače Australije javno je prozvala Lyoness piramidalnom šemom i pokrenula je sudski proces protiv pomenute kompanije.

Nakon pet dana suđenja (od 27 jula 2015) u Australiji, utisci su sledeći:

Niko od spomenutih u optužnici se nije pojavio na sudu, čak ni član upravnog odbora Lyonessa Werner Kaiser-a, koji se nalazio u Australiji i gostovao na Lyoness seminarima, nije našao za shodno da se pojavi na suđenju.

Lyoness kancelarija udaljena je 5 minuta od Federalnog Suda Australije, ali se ni jedan njen predstavnik nije pojavio tokom svih 5 dana suđenja.

Odbranu Lyoness-a predstavljala su dva advokata sa pratećim osobljem unajmljene advokatske firme.

Dokaz optužnice prikazao je da su 1993 Australijska potrošača postali premijum članovi do aprila 2012, međutim Lyoness tvrdi u svojoj odbrani da nije postaja nikakva poslovna aktivnost do aprila 2012.

ACCC nije pronašao ni jedan dokaz da je makar jedan premijum član Lyonessa uplatio pun iznos od početnog avansa (3000 dolara). Avans je navodno 10% od neke tamo buduće potrošnje, na koju se premijum obavezao da će je napraviti u bliskoj ili daljoj budućnosti. Bilo je o tome reči u ovom klipu. U kratkim crtama ni jedan premium član nije uplatio/potrošio kroz sistem pun iznos (od 30000 dolara).

ACCC je izneo tvrdnju da avansne uplate za pozicije nemaju ekonomsku vrednost.

Andy Hansen i njegov tim Global Go Getters su bili početak i središte za Lyoness promociju od septembra 2011.

ACCC je zaplenio dokumentaciju Lyoness kancelarije u Sidneju putem sudskog naloga septembra 2013.

Zaplenjena dokumentacija je otkrila da je Lyoness najviše zainteresovan za regrutovanje premijum članova.

Nakon tog otkrića Lyoness nije pružio odgovor na pitanje: koje su bile beneficije članova iz Australije koji su uplatili avanse od 3000 dolara do aprila 2012.

Priložen dokaz tužioca pokazao je da sve do marta 2012. nisu postojali bilo kakvi zapisi o povratu novca što znači da nije uopšte postojala neka potrošnja. Lyoness odbrana: prikazani podaci nisu validni.

ACCC je izneo dokaz da nije postajala bilo kakva potrošnja kod malih i srednjih preduzeća sve do janura 2013.

ACCC dokazni materijal pokazao je da je do oktobra 2013 broj članova Lyoness-a iznosio 54000.

ACCC dokazni materijal pokazao je da je samo 12 osoba dostiglo 30000 dolara u potrošnji tokom 2013.

Jedan od veoma važnih dokaznih materijala tužbe bio je zaplenjena mejl korespondencija između Andy Hansen-a (vođa tima “Global Go Getters”) i Steffen Muller-a (Lyoness Menadžment direktor za Aziju), koji je prihvatio izmene u dokumentima za učlanjene novih članova, i proces da se nastavi sa registrovanjem potrošača iz Australije u Lyoness. Hansenov mejl potvrđuje oko 1500 premijum članova, a Muller ga u svom odgovoru upozorava da ne širi dokumenta van svog kruga, jer aktivnosti pre zvaničnog lansiranja mogu doneti probleme Lyoness-u. Lyoness u svojoj zvaničnoj odbrani negira aktivnosti do aprila 2012.

Kako je Dzon O Nil predstavio u svom Webinaru i prezentacijama “Lyoness priprema za lansiranje” trebalo je da budu 4 faze lansiranja Lyoness-a u Australiji, gde bi prvih 500 premijum članova dobilo podjednako raspoređenih milion potrošača. Svaki od milion potrošača napravio bi po 3 Lyoness pozicije, tj. tako je bar bilo obećano putem prezentacije.

Mada se očekivalo da će sud doneti odluku krajem 5. dana, konačna odluka pomerena je za kraj meseca avgusta 2015.

Izvor: BehindMLM

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lyoness na sudu u Grčkoj:

Sveže vesti iz Grčke: Javni tužilac grada Soluna pokrenuo je tužbu protiv pet lica koja se terete za prevaru i kršenje zakona za zaštitu potrošača. Od pet osoba za sada se javno terete Anna Teissel CEO (izvršni direktor) Lyoness Hellas (Lyoness Grčka), njen muž Herbert Teissel, oboje državljani Austrije i Fokion Fountoukidis, državljanin Grčke.

Optužba je samo nastavak istrage, započete tokom 2010, koja je otkrila pet kompanija osnovanih sa ciljem da izmanipulišu javnost, od kojih je gore pomenuta kompanija bila direktan predstavnik Švajcarskog Lyoness-a (Lyoness je svuda van Austrije pokušao da se predstavi kao Švajcarska firma, kako bi na taj način izbegao potencijalne tužbe i sudska gonjenja).

Po tekstu optužnice, cilj ovih kompanija bilo je aktivno učešće potenicijalnih žrtava koje bi uplatile velike sume novca, u namerno komplikovan i nejasan program, koji je bio otvoren za različita tumačenja i imao potencijal da bude izmenjen u skladu sa potrebama kompanije. Sprovođenjem seminara i unapred dogovorenih sastanaka na raznim lokacijama, privučeni su novi partneri, tj. kupci, kojima je obećan luksuzan život i velika finansijska korist, od strane kompanije sa globalnim aktivnostima i globalnim pristupom.

Protivzakonite aktivnosti optužene petorke vršene su u sledećim gradovima: Solun, Volos, Mytilene i Megara, Attica, dok je istraga utvrdila da je u periodu od novembra 2010, do septembra 2013, prevareno najmanje 20 ljudi. Ukupna šteta procenjena je, za sada, na 81071,6 evra. Ispituje se da li ima još žrtava. Nastavak suđenja očekuje se 17. avgusta 2015. godine.

Izvor


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2016, 23:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Maj 2010, 13:35
Postovi: 1
Emy_slo je napisao:
Hahahahaha....vidi se, da neimate pojma o čemu trtljate a svi pametni :D Samo se vi manite novca nazad uz vašu kupovinu i bacajte krvavo zaradjeni novac kroz prozor i protestujte jer vam je kobajagi politika kriva za vaš mizerni život! :lol: Šta koji klinac se uzbunjujete bezveze, ako je ipak sve bezplatno?! Zaista vas ne kontam, jer vaša teorija mi nekako ne polazi za rukom u praksi. Pogledajte si samo šta se dešava u Sloveniji i Italiji, koji su tek na samom startu realizacije, pa onda recite, da je to neka prevara. A zašto onda tu ''prevaru'' koristi više od 3.300.000 ljudi? Zašto bi onda sama svijetska gigantska partnerska preduzeča uopšte riskirala vlastiti profit i imidž zbog neke ''prevare''?? Zašto bi onda Lyoness uopšte bio certifikovan sa svim medjunarodnim certifikatima, koji postoje?? Zašto onda imamo i advokatske kancelarije, sudije na samom vrhu, medijske kuče i kampanje, ako je to neka prevara?? Ajde, neka mi bude ovde netko pametan, pa neka mi objasni, pošto i sama sam u Lyonessu više od godinu dana, nisam trebala investirati ni jednog eura ali opet imam danas profit i živim samo od toga. Ajde, tko se javlja da mi objasni tu vašu teoriju, pošto očigledno 3.300.000 koristnika je za vaše pojmove debilnih, jer hoče vlastiti novac nazad i želi bolji život...jer očigledno ste dobro upoznati sa vizijom i poslovnom prilikom Lyoness-a a niste još ni na samom startu razvoja u državi.


Ako nije prevara i ako je sve legalno, ZAŠTO se onda ne reklamira na televiziji, radiju, nego se održavaju tajni seminari i prezentacije? U opštim uslovima poslovanja i uslovima korištenja Lyoness-a se izričito zabranjuje svaki vid javnog reklamiranja Lyoness-a....
Sad Vas ja pitam: ZAŠTO TO?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2016, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Cetifikovani ste sa svim medjunarodnim certifikatima koji postoje? Sigurno onda imate i zilion clanova? :D

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2016, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Imaju certifikat za certifikat?

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2016, 06:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Zar je to jos uvijek aktuelno :-?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2016, 08:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9299
Oooo, itekako. Ne odustaju oni lako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs