banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 18:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 494 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Maj 2012, 00:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Danny ^_^ je napisao:
A ako dođe do globalnog sloma, socijalna revolucija bude izvršena hoće nama trenutni krediti (Srbiji 25, nama 4 milijarde) ostati "upisani i ne zaboravljeni"?

Nemam koga pitati ovo u svom okruženju, većina ne zna ništa o tome, a ekonomija je zeznuta stvar..

Razmišljaš na destruktivan način.
Preusmjeri energiju na izučavanje konstruktivnih primjera.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Pa što se tiče primjera Grčke, napustiti euro i izvršiti nacionalizaciju u državi. To je ono čega se MMF najviše boji.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 01:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Danny ^_^ je napisao:
Razlika između Balkanaca i Skandinavaca je u tome što su drugi napravili jedan iskorak, shvatili u svojim glavama da tako ne može dalje. Da rat nije riješenje i to je ono što ja uvijek govorim. Ni pod koju cijenu se ne smije dozvoliti rat. U današnje vrijeme obe strane ispaštaju zbog rata, nema pobjednika već su samo 2 gubitnika. Da se vratim na temu, 3 vodeća naroda, Norvežani, Danci, Šveđani se ne vole, to je istina, ali uvijek prelaze preko toga, pokušavaju da iz trenutne situacije izvuku maksimum. Jako teško, bi došlo do rata tu, skoro pa nikako jer su shvatili da je to najgore riješenje od svih. Jaka država prije svega čini jaku ekonomiju. Kad to napravimo ima da srbujemo do besvjesti ako treba. Ali ne razumije to narod..


Možda bi i mi iskorak kada bi nas pustili na miru par decenija. Par generacija bez rata ...
Ima i do nas dosta, ali zar se naši ljudi ne snalaze u uređenim državama, da li oni tamo prave geto da bi mogli naći svoje mjesto negdje daleko... Ili se brzo uklapaju.

Problem je ovdje što nismo sposobni da napravimo sistem koji funkcioniše. Da stanovnik poštuje državu, a ona njemu daje sigurnost, zaštitu...
Tuđa vlast kroz vijekove i uvijek prihvatljivo "okupatore" potkradati. Što si na boljem položaju veću štetu njima možeš napraviti, a sebi korist. I kada je došlo vrijeme da se gradi svoja država, Ali smo izgleda sposobni i one koji dođu ovdje lako da pokvarimo. Kao Nijemci imuni na korupciju... Pa ima ona priča, ako se dobro sjećam, kada su u Vojvodini pravili prugu u WWII, pa ih lokalni potkupljivali da ne ide pruga kroz njihovo dvoriše... i na kraju napravili krivudavu prugu i vozovi nisu mogil ići punom brzinom. Što im nije dobro došlo prilikom povlačnja ... Pa do zadnjih afera vezanih za DT.

Definitivno smo nezreli kao narod/narodi na ovim prostorima da preuzmemo stvar u svoje ruke... zato nezrelo i emocionalno reagujemo, pa nas je lako i "usmjeriti" sa strane.

Koliko smo truli samo jedan banalan primjer. Za ovo nam ne trebaju ni milioni, ni istorija, ni tradicijam, ni.., nego samo zdrav razumi da se postave i slušaju pravi ljudi. A ima ih.

Kada je moj tata stekao prava na penziju, trebalo je preko PIO RS srediti i dio vezan za rad u Sloveniji. Koji haos. Dva mjeseca predmet se gubi i ne znaju ni gdje je. Pravnika i ostalih ne zna im se broj. Ugovor postignut sa Slovenijom u vezi PIO, a oni se ne mogu pomjeriti sa mrtve tačke. Vjerovatno je trebalo nekoga "podmazati"... Na kraju mi se direktno obraćamo Zavodu za penzijsko osiguranje Slovenije. Šaljemo im na srpskom pismo, oni primaju, odgovaraju i vraćaju odgovor u roku od tri dana. I to na slovenačkom tri stranice teksta. Ja prevodim to i šaljem nazad... i sve bi bilo lakše da ovi naši nisu zeznuli u rješenju za penziju... Uračunali ratni staž odmah duplo, a Slovenci to ne priznaju to pa odbili sve vezano za ratni staž. Umjesto da su naši posebno redovan staž uračunali i dodatni beneficirani zbog rata... Da bi se to ispravilo vjerovatno bi trebali mjeseci. U Sloveniji na mikrofilmovima pronalaze podatke od prije 35 godina za par dana, a ovi naši izgube predmet koji ide iz kancelarije u kancelariju...

Radili bi i naši kako treba da dođe prava osoba na pravo mjesto i uvede red, a ne da je došao tako što je to zaslužio strankom u kojoj je. A oni koje je zaposlio da ih je primio normalnim konkursom i izborom, a ne zato što je dobio 5000, 10000 KM za to... I od vrha trulo, i raspad. I to je isto bio SNSD, SDS, PDP, SPRS, Stranka teletabisa, ...

Ima kod nas primjera gdje stranac na primjer otvori fabriku i pravi se visokokvalitetna i skupa roba. Iz te klase. I čovjek zna kako da postigne kvalitet. Plaća ima prekovremeno. Plaća im rad vikendom dodatno. Poštuje sve praznike... Ljudi zadovoljni i rade. I prave kvalitetan proizvod.

A onda vidiš našu ekonomsku elitu kako organizuju proizvodnju. Radi se svaka subota. Radi se skoro i svaka nedjelju. Nove savremene mašine. I pravi se ogromna količina škarta. Pa zar je je8enu stolicu tolika nauka napraviti da se ne raspada, da joj se lak normalno osuši, ... radili su to kako treba prije 30 godina...

Nešto kontam da smo mi ovdje takvi i hiljadama godina. Pa da su naši dobili posao da naprave "piramidu" u VIsokom, i onda samo brdo malo poravnali, pobacali par kamenih blokova i to je to. Ostatak sebi u džep . Tako da je sada veoma teško i dokazati da je to piramida :D

I u vezi ovih kredita. pa mi smo tu nula. Koliko se SAD zadužuju i to ne prestaje, a mora nekada pući. Možda se i treba zaduživati pa da prođemo kao oni koji su ostali dužni Beogradsko banci :) Samo što će biti i onih koji će proći i kao štediše. Poenta, pred krizna vremena možda se bolje zadužiti nego štediti :)
I kada bi nama neko dao 200 milijardu da se zadužimo... ima ono poređenje.
Ako mi posudiš 1000 KM i ne mogu da vratim onda je to moj problem. Ako posudim od tebe 10 mil. KM i ne mogu da vratim onda ti imaš problem.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 07:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Шајин je napisao:
Шлагеруууу сад су ми неке ствари јасније :lol: :P :D

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/SD ... 41000.html


vjeruj da,niti sam vidio ovo,niti mislim da bi SDS nesto dramaticno uradio na preokretu danasnjeg katastrofalnog trenda,jer mema tu u stranci nekog kapaciteta za velike promjene,uglavnom su se i tu instalirali stranacki aparatcici i poslusnici,nazalost..uostalom,i na nivou zajednickih organa BiH,a i po nekim potezima na razbijanju opozicije pred lokalne izbore,vidi se da sadasnja vrhuska SDS duva u isti rog sa aktuelnom vlascu,tako da uopste nisam optimista da ce se stranka vratiti izvornim principima..vjerovatno se oglasavaju zbog ovog danasnjeg skupstinskog zasjedanja o zaduzivanju.

napisao sam u uvodnom postu da sam procitao kako se nas Ministar Finansija hvali da ce dobiti kredit za vracanja dugova :( :(

a kap koja je prelila casu i natjerala me da zapocnem temu je upravo podatak koji procitah sinoc u Blicu,da svaki dan 26 ljudi u RS ostaje bez posla!!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 08:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
I u vezi ovih kredita. pa mi smo tu nula. Koliko se SAD zadužuju i to ne prestaje, a mora nekada pući. Možda se i treba zaduživati pa da prođemo kao oni koji su ostali dužni Beogradsko banci :) Samo što će biti i onih koji će proći i kao štediše. Poenta, pred krizna vremena možda se bolje zadužiti nego štediti :)
I kada bi nama neko dao 200 milijardu da se zadužimo... ima ono poređenje.
Ako mi posudiš 1000 KM i ne mogu da vratim onda je to moj problem. Ako posudim od tebe 10 mil. KM i ne mogu da vratim onda ti imaš problem.



mozda bi zaduzivanje i imalo smisla da pare idu i u sta drugo nego na finansiranje ovako glomaznog drzavnog aparata i na socijalna davanja.

kamo srece da se zaduzujemo da bi otvorili nova radna mjesta ili tako nesto...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 08:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Imenjače potpuno te razumijem, ali i sam znaš da ne može tako. Političarima upravo trebaju generacije ispunjene mržnjom za buduće planove. Imaš određen dio naših ljudi koji su u getu, za njih niko ne čuje,ali velika većina se stopila.

Ne mogu da shvatim kako ljudi ne mogu to da raskrste u svojim glavama. Pa da li su im zaista ratovi draži od dobrog života? Milorade daj narodu da imaju od čega da normalno žive, pusti referendum, treći entitet, otcjepljenje itd itd. Jedini način da se RS potencijalno otcjepi je jaka ekonomija, mi to nemamo. Šta da radi vas 1.5 miliona otcjepljeni? Ili ćemo možda na silu da guramo otcjepljenje nekim ratom po principu radikala.

Ništa od toga nema. Ja često kad ovo kažem ljudi kažu kako su izgubili u ratu nekoga i da ne mogu oprostiti. Ne traži se oprost, samo ekonomska saradnja da bi bilo bolje svima. Ovako ne valja nikome.

Žalosti me što 95% omladine ovako ne razmišlja. Ali je zato klanje ustaša/balija/srboćetnika u prvom planu na sve 3 strane.

Čita li ko moje postove?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 09:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
Naravno da se treba zaduzivati ali u prave projekte koji ce osigurati da se taj isti dug može i vraćati, a još i donijeti profit. Što se tiče saobraćajne infrastrukture to sve treba dati pod koncesiju naravno i žaljeznice koje pod hitno treba privatizovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 09:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Danny ^_^ je napisao:
IPa da li su im zaista ratovi draži od dobrog života?

Otiđi na "Politika_v.2" i pogledaj temu o izborima u Srbiji ili onu "Nebuloza zvana BiH" i samo će ti se reći.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Schlager je napisao:
Шајин je napisao:
Шлагеруууу сад су ми неке ствари јасније :lol: :P :D

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/SD ... 41000.html


vjeruj da,niti sam vidio ovo,niti mislim da bi SDS nesto dramaticno uradio na preokretu danasnjeg katastrofalnog trenda,jer mema tu u stranci nekog kapaciteta za velike promjene,uglavnom su se i tu instalirali stranacki aparatcici i poslusnici,nazalost..uostalom,i na nivou zajednickih organa BiH,a i po nekim potezima na razbijanju opozicije pred lokalne izbore,vidi se da sadasnja vrhuska SDS duva u isti rog sa aktuelnom vlascu,tako da uopste nisam optimista da ce se stranka vratiti izvornim principima..vjerovatno se oglasavaju zbog ovog danasnjeg skupstinskog zasjedanja o zaduzivanju.

napisao sam u uvodnom postu da sam procitao kako se nas Ministar Finansija hvali da ce dobiti kredit za vracanja dugova :( :(

a kap koja je prelila casu i natjerala me da zapocnem temu je upravo podatak koji procitah sinoc u Blicu,da svaki dan 26 ljudi u RS ostaje bez posla!!
хехех ма знам да ниси због овога написао, али синоћ налетих на овај чланак па ми било симпатично :)

него ево још једног показатеља у каквој ми држави живимо:
http://www.atvbl.com/index.php/2012/05/ ... orumpiran/

и такви су нам сви политичари! сви се праве блентави и говоре како је све бајсно и сјајно, а народ је још гори. тј овце једне обичне. само примамо информације и скоро нико се не буни


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 13:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Шајин je napisao:
и такви су нам сви политичари! сви се праве блентави и говоре како је све бајсно и сјајно, а народ је још гори. тј овце једне обичне.

A zašto se ne bi ponašali tako kad narod i pored toga glasa za njih?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 13:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
зато сам и написао на крају да је народ овчетина обична. да се мало побунимо можда би и било боље. а овак осви кукају а нико неће прстом да мрдне


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Svaka reakcija, bila ona u vidu prirodne ili fizičke pojave, bila u vidu izvršne vlasti se odvija linijom manjeg otpora.
Promjena se dešava samo onoliko koliko će je samu izdržavati (tu istu reakciju).
Ono što je ovde nedostatak (a ne samo ovde) se zove samoaktualizacija. To je onaj dodatni napor koji bi svako trebao uložiti za opštu dobrobit.
Mislim da kad bi svi uradili, ne koliko bi trebalo da bi drugima bilo bolje, već tek onoliko da drugima ne bi smetalo - da bi napredak bio od dovoljnih 70-80% procenata minimum!

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 13:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
е баш то. и Шлагер је споменуо, он добро живи, ево и ја могу вам рећи да ми ништа не фали у животу, и ми немамо никакве потребе да кукамо, али не гледамо само на себе. а народ већина у задње вријеме само се брине да је њима добро, тј лични интерес је свима испред општег добра.

и ај у реду ако си такав и ако можеш гледати да ти дјеца од првог комшије немају шта јести, али данас сутра у истој тој ситуацији би се могла наћи и твоја дјеца...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Ми смо стока какве нема на свијету и апсолутно све што нам се дешава заслужујемо. Нама треба све одузети и треба да будемо робови. Ко год очекује неке промјене на боље је обична будала. Наш менталитет је такав да само ако смо биолошки угрожени се бунимо, па чак ни тад. Ја нисам оптимиста да ће овде бити боље.
Сви причају шта би требало урадити да нам буде боље, а сви раде супротно од тога. Сви кењају како је корупција и мито у овом друштву проблем, а сви подмићују. Неће нико ништа да ради да се нешто промјени.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 15:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Evo da se i ja nadodam na temu:
RS prvo nije država (nažalost) a troši na preglomazni birokratski aparat više nego Njemačka od koje BTW imamo skuplji park vlade koje naravno plaća narod nametima, globama i kulucima od kojih jedva diše. Ja sam lično izgubio povjerenje u državu i vlast kad su mene i moju sestru i staru deložirali iz stana, da bi ga dali bivšem funkcioneru Čajaveca koji je iseljen iz njega (rješenjem) prije sranja koje je nastalo a prije nas bio neki sasvim drugi čovjek na divlje....vratili mu stranci uz blagonaklonost naših izdajnika. Ekonomija je u katastrofi za primjer, 1998 je privreda bila jača i stabilnija nego danas 2012, više je ljudi bilo zaposleno i za 100 KM si tad mogao živjeti mjesec dana, a sad ne možeš ni kesu u marketu da napuniš, a plate se smanjuju konstantno. Uvozi se hrana iz najegzotičnijih zemalja jer je to evropski, dok naši poljoprivrednici bacaju kupus i krompir jer nemaju kome da ga prodaju...itd.
Svaki dan nekoliko ljudi ostaje bez posla i onima koji za škiljavicu rade plate kasne, država stalno diže namete i izmišlja nove tipa održavanje grada koje je nedavno uvedeno, dokle? Vlada se prezadužuje da popuni rupe u budžetu da bi imali plate od 5000+ KM, da bi plaćali djeci školovanje vani, tri auta, dvije kuće , ženu, švalerku...namiještaju tendere i radove svojim ljudima koji se enormno bogate dok narod nema šta da jede, ostvaruje se Tuđmanova politika o 200 porodica koje vladaju.
Ja se držim da je već lagano dogorjelo do nokata, a držim se i one da je bolje umrijeti od metka nego crknuti od gladi.
Ako krenu da ruše ovu državu bilo s vana bilo unutra ja ću vrlo rado da stanem u njihove redove pa taman mi šahovnica na čelu bila (dabogda petokraka!!!)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Najbogatije drzave na svijetu su i najveci duznici, samo sto te drzave imaju ekonomsku stabilnost pa te dugove i servisiraju i nova zaduzenja koriste za ulaganja u privredu i stvaranje novog profita.
Uzimanje kredita za javnu potrosnju je ludost. Hranimo fond PIO da bi nam ubrzo taj isti fond dosao glave.Hranimo zvijer koja ce nas ubrzo pojesti, samo zato sto vlast nema hrabrosti da se uhvati u kostac sa problemima i reformama. Lakse je podici kredit i kupiti socijalni mir. Dokad ce moci tako? Nece dugo najbolji primjer je Hrvatska.Dosta puta sam slusao njihove ministre kako se hvale da su sa MMF dogovorili novi kredit kojim ce zatvoriti stari i kako su to predstavljali kao ogroman uspjeh Hrvatske vlade. Vidim sad da i ovaj nas Tegeltija prica tu pricu.Drzavni aparat se mora smanjiti, jer ovo nemoze podnijeti privreda koje skoro da i nema.
Posebna prica su krediti za tzv putnu infrastrukturu. Pogledajte ovaj zadnji za a.put dionica Prnjavor-Doboj, koji nam nisu htjeli odobriti dok u tender nisu ugradili mehanizam kojim se sprjecava da nijedna firma iz BiH nemoze dobiti posao. Time ce se samo pare preliti i vratiti onom ko ih je i dao. Nama ce ostati mrvice u vidu podizvodjaca itj nekog zaposljavanja i naravno kredit da ga vracamo

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 16:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2191
Lokacija: Бања Лука
Kod nas vlada opšta letargija, kad neko digne glas obično ga Rtrs proglasi bošnjački orjentisanim, narkomanom ili opozicionarima. Niko ne shvata da čovjek od svoje plate nemoze da živi normalno. Kako je tek onima bez iste ne smijem ni pomisliti.
Dodik priča ono što narod želi da čuje kroz "svoje" medije, ali nas čovjek je takav da će prije vjerovati tom smecu nego svom stomaku. Dan pred izbore dovede cecu, besplatna kuvana rakija i pivo i nas čovjek će se odreći svog djeteta ja mislim.
Mene uvijek fascinira koliko u BL živi ljudi koji nisu dostojni ovog grada, ali koji nazalost odlučuju o njegovoj sudbini. Neznam jeste Li imali priliku da vidite buseve snsda koji voze ljude pod šatore u predizbornoj kampanji...to je jedan neopisiv krkanluk..pecinski ljudi su gospoda!

Evo Kasipovic kaže nema korupcije...svi znamo da je ima ali ipak...ma šta oni studenti sad hoće, sad je važniji opstanak RS! Šta je bilo sa Spiricem i njegovim sinom koji su sa ekonomije otjerali prof Kravarusica? Koji je epilog? Ekonomski fakultet je kao nagradu od Spirica dobio 4 miliona za rekonstrukciju! A njegov sin radi u ambasadi!?! Taj isti Spiric je najgori prof na ekonomiji (govorim iz prve ruke). Jeste Li znali da studentima dijeli knjigu svojih govora na kojekakvim stranačkim i drugim sastancima?! Jel to normalno? Kod nas jeste nažalost.
I žalosno je što je upravo obrazovanje, kao temelj bilo kakvog napretka, u takvom stanju.
Žalosno je što je Apeiron u svijetu priznatiji od BL univerziteta!!! Za to dugujemo zahvalnost upravo Kasipovicima, Spricima i kompaniji. Ovo sam sve ispričao iz jednog razloga: Spiric je ministar finansija!

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Interesantna vijest od komšija:

Norveška čuva prihode od nafte da bi usporila privredni rast
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/3238 ... redni-rast

Citiraj:
Očekuje se da će nezaposlenost u Norveškoj ove godine ostati na nivou od 3,25 odsto, znatno nižem od stope od 10,2 odsto, registrovane u martu u 27 članica Evropske unije.


Ako zanemarimo određen broj imigranata koji neće da rade ništa, ja mislim da bi ovaj procenat mogao biti manji od 1.5-2%, a to je već... savršeno?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
природна стопа незапослености је негдје око 4% и она омогућава отприлике неки баланс да нема превише незапослених па да их послодавци уцјењују, али и да не буде мањка радне снаге па да онда радници уцјењују послодавце тако да је ових 3,25% мање-више идеално. бар према теорији :)

плаче ми се када прочитам овакве вијести:
http://www.nezavisne.com/posao/analize/ ... 41124.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2012, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Jadni Svedi, trebali bi uzeti nekoliko nasih ministara pa da vidis kako se trosi, stimaju tenderi, obnavlja vozni park itd....

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 494 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs