banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 494 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
skypostman nije loša ideja ali nismo mi u mogućnosti da se ponašamo kao Ekvador, suviše smo mi mali i siromašni, čak nismo ni država (nažalost).

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
браво Andiamo a Combattere.

да се надовежем, прије свих промјена треба промјенити народ који је постао поган.
народ мора да схвати да је опште добро изнад личног добра јер врло лако све што је један стекао може нестати ако су други гладни.
ал` бојим се да наше покондирене тикве не размишљају о том.

дакле, народу је потребна промјена колективне свијести, система вриједности, начина размишљања...
то је оно гдје се требамо угледати на европу. не каже се џабе, какав народ таква и власт.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
е и то си Пеле у праву. доста сам пута писао да поенкад ставрно мислим да ми и не заслужујемо боље, јер смо права стока од народа у одређеним ситуацијама.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nismo ni za kurac.

http://amitzdulniker.com/2011/11/23/nis ... #f21c895d0

Tekst vezan za Srbiju, al' ista smo mi govna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Shlageru, sa ovom temom i pričom rizikuješ da te "Srbi" proglase za izdajnika,ustašu i sl...Ono, mene jesu...Kada ja kažem da muslimani nisu stvarna prijetnja nego samo "mazivo za oči" prebacuju mi da sam "mješane" krvi, izdajnik, glupan i naivan. Kada kažem da se RS ne brani srbovanjem nego privredom i natalitetom dođu drugi koji kažu da se RS brani prodajom rafinerije Rusima.
Sad da se vratim na temu...
Stvar je u tome što naši političari igraju kako im nalaže zapad....Dižu kredite za koje, da bi ih vraćali,prodaju resurse RS. Za fiktivne pare koje nemaju nikakvo stvarno,opipljivo pokriće,čak ni u papiru, da ne govorim o zlatu, prodaju stvarna bogatstva. Fabrike,šume,vode,rudnike...I onda nam to predstavljaju kao svoju uspjeh. Daju rafineriju Rusima za siću, a onda ti isti Rusi pokrivaju sa njom 80% BH potrošnje nafte. Pored Energoinvesta hidro i termo elektrane rade neki Poljaci. Najgore što, u ovom sv. poretku, rješenja za naš problem nema bez neke velike svjetske krize,rata ili katastrofe. Nečega što će iz korjena promjeniti odnose u svijetu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2191
Lokacija: Бања Лука
Apsolutno sam svakog ko kaže da sad treba ulagati nove firme! Treba prvo stvoriti sistem koji će podržati poslodavca, zdravo privredno okruženje, bagerima očistiti korov, pa tek onda priča o novim preduzećima.

Slageru ako ti nije teško pronadji argentinski model izlaska iz krize, pošto ja pišem sa telefona pa je malo teže koordinisati :)

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010, 22:15
Postovi: 3436
Lokacija: Banja Luka R. Srpska
nisam procitao sve postove, malo sam kraci sa vremenom ali u svakom slucaju zanimljiva tema. moram priznati da se u ekonomiju puno ne razumijem niti imam kakvih dodirnih tacaka s njom ali podatak da su Šume Srpske poslovale u minusi meni zvuci zaista nevjerovatan. dakle ako ista imamo imamo šumu imamo to drvo...mislim da to najvise govori uopste o nasem mentalitetu. kako onda ocekivati neki sistem koji moze da funkcionise sa ovakvim drustvom?

i da mozda nema veze sa ovom temom al ja mroam to negdje da iznesem, a ovo mi je prilika. :D kad cujem da je zena u drugom stanju dobila otkaz, meni se kosa na glavi dize! treba fino uvesti zakon u kome je kazna za takvo nesto 5 godina robije, dovoljno je da se jedan osudi i da to fino odrobija kao covjek, drugi sigurno nece njegovim stopama.

_________________
a.k.a. jos bolji

"... reperi su obmana svi su Toni Montana, svi su brate crnci ja sam samo Barak Obama..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Andiamo a Combattere je napisao:
Apsolutno sam svakog ko kaže da sad treba ulagati nove firme! Treba prvo stvoriti sistem koji će podržati poslodavca, zdravo privredno okruženje, bagerima očistiti korov, pa tek onda priča o novim preduzećima.

Slageru ako ti nije teško pronadji argentinski model izlaska iz krize, pošto ja pišem sa telefona pa je malo teže koordinisati :)



Ili recimo islandski, koji nam moze biti primjer svima. Da ne pricam o svedjanima i njihovom odnosu prema bankama i dugu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Gradimo autoput koji nije ni najmanje isplativ (ne kažem da nam ne treba ) ali zar ne bi bilo bolje da za te iste pare izgradimo tu TE u Stanarima ,pa svima je struja potrebna i može se uvijek i uvijek prodati.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
batica je napisao:

i da mozda nema veze sa ovom temom al ja mroam to negdje da iznesem, a ovo mi je prilika. :D kad cujem da je zena u drugom stanju dobila otkaz, meni se kosa na glavi dize! treba fino uvesti zakon u kome je kazna za takvo nesto 5 godina robije, dovoljno je da se jedan osudi i da to fino odrobija kao covjek, drugi sigurno nece njegovim stopama.


То нећеш доживјети, јер је судство највећа рак рана овог друштва. Говорио је неко да у Италији једног судију два интервентна вода чувају, а код нас се шећу слободно улицом, зашто, зато што можеш да купиш слободу, јефтиније него икад. :wink: Починиоци познати од раније...

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Poslednji put menjao skypostman dana 14 Maj 2012, 22:19, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
_зока, не мора да значи да је свјетски рат или криза једино рјешење, мада је најлакше.
чињеница је да ми немамо конкурентан производ тако да и оно мало привреде што ради одлази у сировину а онда ту сировину пакују неки странци и продају по десетострукој цијени.

кад се прича о том увијек ми падне на памет како је рецимо Србија побједила АУ у царинском рату..
тад је направљена велика реформа српске привреде, нисмо више имали полупроизводе него се радило рецимо на атрактивнијој амбалажи, креирању бренда и слично.

опет морам да се угледам на Хрвате који рецимо имају онај Croatian Quality фазон. то је сјајно. то је генијално. и имају неке заиста добре производе и ми морамо да купујемо њихове кексове јер од наших имамо ону Сару што се носи по славама па обиђе 7-8 кућа и нико неће да је поједе.
онда фино ти са таквим брендовима и тим Croatia Quality логом изађеш на неко такмичење у Европи па освојиш престижну награду (лобираш за њу или платиш је л`) и дође неки швабо који хоће да дистрибуира твоје производе.. и то је страшан успјех.

таква стратегија код нас не постоји, нико не ради на томе.. па ми смо изгубили лиценцу за јебени Пепси јер су били аљкави и неуредни и нису били у стању да испоштују добављача са којим су имали потписан уговор.
то је само један од примјера..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Posto je dosta postova nastalo dok sam kucao svoj post, a kasnije nisam mogao edit, evo u vezi MSP:

MSP ne mogu, i nikada nece biti nosilac privrede... MSP ne mogu zivjeti bez velikih preduzeca... U EU, 99.8% preduzeca su MSP, i zaposljavaju 2/3 zaposlenih... 33% zaposlenih je u ovih 0.2% velikih preduzeca... MSP treba da postoje kao podrska velikim preduzecija... Recimo to ovako... U automobilskoj industriji, veliko preduzece treba da se bavi sastavljanjem automobila i proizvodnjom vecih djelova, kao sto su sasije i sl... MSP treba da proizvode manje dijelove (lupam, brisace, presvlake ili slicno)... Velika preduzeca bi gubila znatna sredstva proizvodnjom tih sitnih djelova, jer bi morali uposliti mali % kapaciteta sto ne bi pokrivalo njihove fiksne troskove... S druge strane, MSP se moze usko specijalizirati za proizvodnju samo tih djelova, cime veliki dio svojih kapaciteta odvaja na proizvodnju tih proizvoda i pokriva troskove... Privreda ne smije zavisi od VP, jer ukoliko jedno VP propadne, privreda ce doziviti krah... S druge strane privreda ne smije zavisiti ni od MSP, jer su neefikasnija od VP i imaju problema sa pribavljanjem finansijskih sredstava, sto obicno dovodi do zatvaranja ovakvih preduzeca, sto opet dovodi do kraha privrede (podatak: u RS je u 2010. godini zatvoreno preko 4000 MSP).. Odnosno:

MSP + VP = uspjeh
MSP + 0 = neuspjeh
0 + VP = neuspjeh

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Šta da mi pričamo o Švedima i sličnima, oni nisu ratovali vijekovima, a kod nas rat svakih 50 god.
Mislim da je za sva vremena na ovim prostorima sudbina zapečaćena!

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
krajo je napisao:
Šta da mi pričamo o Švedima i sličnima, oni nisu ratovali vijekovima, a kod nas rat svakih 50 god.
Mislim da je za sva vremena na ovim prostorima sudbina zapečaćena!


Konkretno, kad pricamo o izlasku iz duznickog ropstva, ne postoji bolji primjer od Islanda. I to nema veze sa ratovima, nemaju ni oni Bog zna kakvu privredu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
krajo je napisao:
Gradimo autoput koji nije ni najmanje isplativ (ne kažem da nam ne treba ) ali zar ne bi bilo bolje da za te iste pare izgradimo tu TE u Stanarima ,pa svima je struja potrebna i može se uvijek i uvijek prodati.

Ali MMF neda pare za Stanare ili nešto što oni hoće. Ti se uvali u asfalt koji nećeš otplatiti ni za 50 g a oni uzmu ono što valja.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Wrangler je napisao:
krajo je napisao:
Gradimo autoput koji nije ni najmanje isplativ (ne kažem da nam ne treba ) ali zar ne bi bilo bolje da za te iste pare izgradimo tu TE u Stanarima ,pa svima je struja potrebna i može se uvijek i uvijek prodati.

Ali MMF neda pare za Stanare ili nešto što oni hoće. Ti se uvali u asfalt koji nećeš otplatiti ni za 50 g a oni uzmu ono što valja.


није ММФ једини који може дати кредит.

исландски модел је добар... то је оно о чему један дио грка размишља.. прогласи банкрот, изађи из ЕУ, врати своју валуту и удри испочетка. Бранко Драгаш је причао о том моделу и како би се позитивно одрадио на Србију.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Činjenica je s obzirom kakav narod ovde živi da nam je ne dobro, već ultra mega dobro.
Ovde živi najlijenij, najneorganizovanij i najnesposobnij narod, nači nije stvar u političarima već u narodu.

Sjećam se dobro kada je Vožd predlagao da se po semberij i to gore, nači da se izgrade kanali i sistemi za navodnjavanje, ali da u izgradnji učestvuju i oni koji će direktno od toga imati koristi, znači zemljoposjednici... ovi ga ladno odjebali i ismijali, da bi za dvije godine kada ih je opalila suša tražili od države da im kao nadoknadi gubitke..., ma mrš u pizdu materinu stoko jedna i još neko ovde kae kupujmo domaće :roll: Ti isti seljaci kada imaju dobru godinu i kada hajruju šute, a kada ispuše, e onda da im država pokriva troškove jer su oni uhljupi i ne žele sudjelovati u napretku već samo gledati u nebo.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Sve se svodi da moramo igrati kako jači kažu, a u toj igri domaće kolovođe imaju prostora da grabe sebi i ne razmišljajući o sudbini naroda i države u kojoj žive...jer svi oni već sutra imaju gdje otići sa kapitalom koji su stekli u ,,teškim vremenima,,.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Пеле Мали je napisao:
_зока, не мора да значи да је свјетски рат или криза једино рјешење, мада је најлакше.
чињеница је да ми немамо конкурентан производ тако да и оно мало привреде што ради одлази у сировину а онда ту сировину пакују неки странци и продају по десетострукој цијени.
Imamo. Hranu.
Пеле Мали je napisao:

опет морам да се угледам на Хрвате који рецимо имају онај Croatian Quality фазон. то је сјајно. то је генијално. и имају неке заиста добре производе и ми морамо да купујемо њихове кексове јер од наших имамо ону Сару што се носи по славама па обиђе 7-8 кућа и нико неће да је поједе.
онда фино ти са таквим брендовима и тим Croatia Quality логом изађеш на неко такмичење у Европи па освојиш престижну награду (лобираш за њу или платиш је л`) и дође неки швабо који хоће да дистрибуира твоје производе.. и то је страшан успјех.

E,pazi sad....Pogledaj pozadinu "Kraš" keksova koje možeš kupiti kod nas...Vidjećeš da ih je pola proizvedeno u "Miri". Ona je nekad bila dio "Kraš" sistema i ovi su je na sudu "dobili" nazad. Znači kvalitet i konkurentnost imamo. Mentalitet nemamo. Hrvati neće da kupuju naše. Ne zato što je lošije, nego zato što nije njihovo... E,kada većina kupaca kod nas bude tako razmišljala, onda će se stvari pokrenuti sa mrtve tačke. Mada,situacija nije tako crna kao prije deset godina. Tada je najprodavanija mineralna bila "Radenska",sada je "Vitinka". Najprodavaniji negazirani sok je bio "Multi Sola",sada je skoro potisnuta. Znači,solidan proizvod+pametan marketing i posao krene.
krajo je napisao:
Šta da mi pričamo o Švedima i sličnima, oni nisu ratovali vijekovima, a kod nas rat svakih 50 god.
Mislim da je za sva vremena na ovim prostorima sudbina zapečaćena!
Al' su zato prije toga mira vijekovima krvavo ratovali između sebe.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 22:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Andiamo a Combattere je napisao:
Apsolutno sam svakog ko kaže da sad treba ulagati nove firme! Treba prvo stvoriti sistem koji će podržati poslodavca, zdravo privredno okruženje, bagerima očistiti korov, pa tek onda priča o novim preduzećima.

Slageru ako ti nije teško pronadji argentinski model izlaska iz krize, pošto ja pišem sa telefona pa je malo teže koordinisati :)



ne znam tacno sta da postavim posto su dijametralno suprotna misljenja koliko je to dobro sto su argentinci uradili....po meni je fantasticno,ali ima i mnogo misljenja koji tvrde suprotno...mogu prepricati u kratkim crtama...elem,argentina je bila najbogatija i najrazvijenija zemlja u juznoj americi...onda su joj na vlast dosli slicni kao kod nas u zadnjih 20 godina,zaduzili zemlju kod mmf,,rasprodali sve sto je valjalo od banaka na dalje,i zemlja je dozivjela totalni kolaps,proglasila i bankrot,izbili ogromni nemiri....prije par godina je tamo dosla patriotska garnitura ljudi na vlast,i jednostavno rekla "necemo vam nikad vratiti pare!!" :D :D :D

ponistili su sve te sumnjive privatizacije,cak i najvecu,gdje su spanskom naftnom gigantu REPSOL oduzeli naftnu industriju Argentine koju su ovi kupili!!...Bez obzira sto se REPSOL u Argentini ponasao 50 puta bolje nego Njeftegazinkor u RS,koji se ponasa na nacin na koji se investitori vise ne ponasaju ni u Zambiji,izvlaceci sav profit,a ovdje prikazujuci stalni minus i kreditna zaduzenja da se ne placa porez i otme od malih akcionara..

Uglavnom,Argentina zadnjih godina dozivljava procvat u svakom smislu,svi ekonomski pokazatelji dodiruju plafon,narod zadovoljan,a Predsjednicu,a pogotovo tog Ministra Finansija dozivljavaju kao pravo bozanstvo....

eto,to je ukratko laickim rijecnikom objasnjeno...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 14 Maj 2012, 22:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 494 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs