banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Jan 2012, 20:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prema podacima Poreske uprave RS, najveća primanja u Republici Srpskoj u novembru imao je zaposleni u jednoj bankarskoj organizaciji u Banjaluci koji je zaradio 17.800 maraka ili više od 22 prosječne plate, prenosi Glas Srpske






Na drugom i trećem mjestu po zarađenom iznosu u tom mjesecu nalaze se takođe zaposleni u bankarskom sektoru, jedan čija plata je bila 14.427, a drugi sa platom od 13.841 KM.

Top deset plata

Jedan zaposleni u proizvodnji keksa u Prijedoru zaradio je 13.764 marke i on je četvrti na listi najvećih primanja u novembru, dok je na petom mjestu sa 13.266 KM zaposleni u bankarskoj organizaciji.

Iduća dva mjesta takođe zauzimaju zaposleni u bankarstvu, a oni su u novembru zaradili 12.060, odnosno 11.996 maraka.

Zanimljivo je da se na listi onih sa najvećim primanjima ostvarenim u novembru 2011. godine u Srpskoj nalaze i tri zaposlena u državnim organima u Bijeljini, a svaki od njih zaradio je više od 10.000 maraka i to u neto iznosu.

Tako je, prema podacima Poreske uprave RS, jedan zaposleni u državnim organima u Bijeljini zaradio 11.868 maraka i zauzima sedmo mjesto po visini primanja u Srpskoj u tom mjesecu.

Odmah iza njega su i druga dva zaposlena u državnoj upravi koji su dobili plate od 10.395, odnosno 10.111 maraka.

U PURS-u nisu mogli precizirati u kojim tačno oblastima su zaposleni ovi ljudi, čija primanja znatno prelaze republički prosjek.

Predsjednik Sindikata uprave Tomislav Vrhovac kaže da je plata zaposlenih u državnim organima regulisana zakonom i da niko ne može imati tolika primanja.

- U organima uprave RS nema naknadnih primanja. Ako je zaposlen u lokalnoj samoupravi, sigurno je bilo zloupotrebe ako su tolika primanja, jer čak ni načelnik toliko ne može da ima. Kada su u pitanju javna preduzeća, nisam siguran na koji način su regulisana njihova primanja - naglasio je Vrhovac.

Prosječna plata zaposlenih u javnoj upravi RS iznosi oko 1.063 marke.

Izvršni direktor Udruženja ekonomista RS "SNjOT" :lol: Saša Grabovac kaže da se ovdje najvjerovatnije radi o honorarima, jer je u suprotnom jako čudno da je neko u državnoj upravi mogao da ostvari toliku platu.

Statistika

Najveće zarade u BiH imaju zaposleni u finansijskom posredovanju, dok su najmanje plaćeni radnici u hotelima i restoranima, pokazuju podaci Agencije za statistiku BiH.

I dok je prosječna isplaćena neto plata u novembru 2011. u BiH iznosila 824 KM, zaposleni u finansijskim institucijama imali su prosječna mjesečna primanja od 1.308 KM.

Najbliži po zaradama zaposlenim u finansijama su radnici u kompanijama koje se bave snabdijevanjem električnom energijom, gasom i vodom - 1.177 KM.

Iznad hiljadu KM mjesečno zarađuju još samo zaposleni u javnoj upravi i poslovima odbrane, te obaveznom socijalnom osiguranju - u novembru su u džepove u prosjeku stavili po 1.147 KM, dok su zaposleni u oblasti zdravstvene zaštite i socijalne pomoći inkasirali 999 KM.

Među proizvodnim djelatnostima najbolje stoji rudarstvo, odnosno rudnici i djelatnosti vađenja, gdje su prosječne plate u novembru iznosile 943 KM.

Više od prosjeka zarađuju i zaposleni u preduzećima prevoza, skladištenja i veza, prosječno 911 KM, kao i zaposleni u obrazovanju kojima je prosječna plata 855 KM.

U donjem razredu po primanjima su radnici u prerađivačkoj industriji, gdje je prosječna plata 591 KM.

Zaposleni u trgovini na veliko i malo, firmama za popravke motornih vozila, te predmeta za ličnu upotrebu i domaćinstvo imaju prosječnu platu od 576 KM, dok su najmanje plaćeni radnici u građevinarstvu sa 554 marke, te zaposleni u hotelima i restoranima - 544 KM.

Zloupotrebe

Vrhovac je istakao da zna za slučajeve zloupotreba u opštinama kada su u pitanju plate načelnika odjeljenja.

- Njima se daju veće plate nego što je predviđeno kolektivnim ugovorom, ali i pored toga niko ne može da se približi iznosu od 10.000 KM - kazao je Vrhovac.

Uprava

Prema analizama, plate zaposlenih u javnoj upravi u BiH, koje u prosjeku iznose 583 evra, za 40 odsto su veće od prosječne plate u BiH.

Kada je riječ o javnom sektoru, u odnosu na prosječnu zaradu najveće odstupanje u javnoj upravi je upravo u BiH jer su u Srbiji plate u javnoj upravi za 22 odsto veće od prosjeka, u Makedoniji za 20 odsto, u Hrvatskoj i Sloveniji za 16 odsto, a u Crnoj Gori tek za četiri odsto.

Glas Srpske/DEPO PORTAL - BLIN/a.k.



Hoću i ja da budem bankar.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 10:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2008, 14:55
Postovi: 152
Lokacija: BiH
Ovolike plate su čista pljačka, lopovluk, toliku platu bi dala samo Nikoli Tesli da je živ.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
... kad bi on htio uzeti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja sa svojih 450 KM barem mirno spavam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 13:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
prasica je napisao:
Ja sa svojih 450 KM barem mirno spavam.


јбг не подцјењујем ниједан занат,ал већу плату имају чистачице у школама,чиме се ти бавиш?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
:lol:
Nist' se ne brini. SSS, kod tate radim, tj. pomazem mu, a i studiram, tako da mi ovo dodje kao dzeparac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
е супер,то онда поштујем, фино је чути,надам се да тата нема пр-а?

Није да се нудим али ако би услови били супер можда би се могли договорити? :)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Oh dear... :lol:

Čula sam i za veće plate od ovih, ne znam jesu li istinite. Ako neko može da ih zaradi, bujrum.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 13:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
@drinin vuce, nema i ne treba mu. Taki poso.
Ali, ako hoces da vuces kablove i da cistis trafostanice, mozda bi se i mogao dogovoriti. :)

tanka nit, bas to. Ako moze da zaradi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
prasica je napisao:
@drinin vuce, nema i ne treba mu. Taki poso.
Ali, ako hoces da vuces kablove i da cistis trafostanice, mozda bi se i mogao dogovoriti. :)

tanka nit, bas to. Ako moze da zaradi.


аха ок ;)
ма нисам ти ја за те физичке радове,поготову са струјом ;) у сваком случају хвала ;)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Zašto su imena onih koji imaju najveće plate tajna?

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kao što vidiš i pitanju je privatni sektor, osim par likova koji su zaposleni u javnoj upravi BN i njihova imena javnost bi trebala znati. Da vidimo kakav težak posao oni rade u administraciji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Meni danas priča drug kako je on na slavi čuo od kuma, koji je pričao sa nekim čovjekom koji zna nekog advokata u BL da mjesečno zaradi 25-30 000 KM ?! Jel moguće to? Kolike su njihove plate uopšte?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da advokati mogu da zarade toliko, a to je srazmjerno dužini kazne koja te sljeduje ili pronevjeri novca, ako si napravio kakav zločina, a advokat te oslobodi.

Znači ukrao si milion maraka i tvoj te advokat oslobodi, njemu moraš platiti oko 50 000 maraka.

To je bilo i na tv.

Zato je za mene malo neobično reći da advokat prima platu u onom smislu u kom to prima predsjednik vlade ili čistačica u OŠ.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:19 
a da samo znate koliko pojedini notari svrnu mjesecno.. eeeeeeeeeeeeeeee perverzija cista


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
filozof sa vrbasa je napisao:
Da advokati mogu da zarade toliko, a to je srazmjerno dužini kazne koja te sljeduje ili pronevjeri novca, ako si napravio kakav zločina, a advokat te oslobodi.

Znači ukrao si milion maraka i tvoj te advokat oslobodi, njemu moraš platiti oko 50 000 maraka.

To je bilo i na tv.

Zato je za mene malo neobično reći da advokat prima platu u onom smislu u kom to prima predsjednik vlade ili čistačica u OŠ.



Znam, nemaju striktno određenu platu ali recimo da neko sa faksom ima 1000 KM, a neko sa istim faksom 30 000, preveliki mi je to jaz.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ali ako advokat izgubi slučaj, onda mu ne plaćaš ništa osim nekih osnovnih troškova.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:31 
zasto je jaz.. ako si pripravnik ili radis sa zavrsenim pravom kod advokata imas platu od npr. 1000 KM, a ako si advokat, privatnik i uz to ne placas bas porez, i malo sveras pa ne koristis fiskalnu kasu, uh koliko to kosta.. ponekad naplate i samo kad dodjes da ih priupitas 5 minuta za savjet.. a da ne govorimo, da skuckaju zalbu, molbu, tuzbu ili svaki izlazak na sud ima svoju tarifu
filozofe, zavisi kako se dogovorite.. neki kazu plati samo sudske troskove, a ako dobijes slucaj uzme pocenat. to zavisi od advokata i njegove procjene koliko je slucaj izvjesno da ce dobiti.
dok vecina uzme pare i drzi se tarife..
imas ih i dosta sto namjerno razvlace, a za svaki odlazak na sud uzmu pare..


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ni ja to ne shvatam baš najbolje kako funkcionišu njihova primanja, ali eto nešto okvirno sam skontao.

Kao što postoji najbolji zubar, tako mora da postoji i najbolji advokat.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 15:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Danny ^_^ je napisao:
Znam, nemaju striktno određenu platu ali recimo da neko sa faksom ima 1000 KM, a neko sa istim faksom 30 000, preveliki mi je to jaz.


Prevrtanje papira u nekoj opštinskoj službi možda vrijedi 1000 km, plus benificija stalnog posla, godišnjeg odmora, bolovanja, penzije...
Sloboda (za bilo koga) nema cijenu. Svako plaća prema mogućnostima, što je optuženi bogatiji, veća je i provizija. Tako to ide.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs