banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 14:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Citiraj:
"Poslednji dani evra kakvog znamo"

"Ovo su poslednji dani evra kakvog znamo", navodi velika švajcarska banka Kredi Svis koja predviđa krah evra i to vrlo verovatno do sredine januara.

U izveštaju bankara se dodaje da će se kriza u evrozoni odraziti na do sada jake finansije Francuske i Nemačke, kao i na najjače banke, piše Vol strit žurnal.

Švajcarci u svojoj prognozi ističu da, ukoliko se ne dogodi nešto “revolucionarno” u razmišljanju čelnika EU, može se očekivati poplava krize od koje niko neće biti pošteđen.

“Bitno je vreme kada će se shvatiti da se treba okrenuti racionalnom ponašanju u bankarskom sektoru”, smatraju švajcarski analitičari, dodajući da bi Evropska centralna banka trebalo da preuzme istaknutiju ulogu u sprečavanju kolapsa evrozone, odnosno finansijskog sektora.

Dramatična situacija biće potencirana kada se na finansijskom tržištu osete sve posledice krize u Italiji, Španiji i Portugalu, a nije isključeno da će Francuska i Nemačka vrlo skoro početi jače da osećaju posledice sadašnje krize.

Bankarskom sektoru u Evropi preti novi šok
Analitičari upozoravaju da bankarskom sektoru u Evropi preti novi šok, nakon što su kompanije i štediše u problematičnim zemljama evrozone posjednjih nedelja povukli milijarde evra depozita iz banaka.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... _id=560161
Sreca pa smo mi navikli na krizu, tako nam je vec 20 godina.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
blackrose je napisao:
Sreca pa smo mi navikli na krizu, tako nam je vec 20 godina.

+1

Kod nas je evro siguran, ne može gore propasti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
I neka sad neko kaže kako mi kasnimo za ostatkom svijeta. Kad je kod nas počela kriza, kod njih tek sad dolazi.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ne sekiram se ja za sebe, nego opet nahebase stedise. Ima li vajde sada mijenjati u franke?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
Zipo nek' smo i mi nekome uzor u ekonomiji




blackrose samo švic. franak :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Sve što imam ulažem u nekretnine. Nije ni to uvijek sigurno, ali barem neću sve izgubiti.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Pa na svajcarca sam i mislila.
Zamisli u Srbiji. Dinar nestabilan, kupuj eure,...pa sad kupuj franke,...vrijedili im to i koliko? Nisam ekonomista i ne razumijem se u to, pa molim one iskusnije da malo pojasne.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne sikiraj se previse, marka je vezana za evro... Znaci ako evro krene, eto i marke... :) Mislim da ni u svicarcima nije spas ;) Poljoprivredno zemljiste nije lose opcija, bar ce se imati sta za zub staviti :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Danas slušam nekog ekonomistu, kaže kako je sada realan ondos marke i evra oko šest naprema jedan.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
@TNS, nacula sam i ja nesto da ako euro krene u propast, nece ni svajcarac dugo, u tom slucaju i cijena zlata pada, tako da si u pravu, ako neko ima stednju najbolje da ulozi u zemljiste.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa Svicu finasira sta? Jaka privreda? Ili cinjenica da se tu pere veliki novac? I sta biva ako nestane novca za pranje? Jer su kompanije koje su ga donosile zaglibile?

Laicki :)

Opet ne vjerujem da ce se Gazde upustiti u obaranje evra. Ne jos. Jos se moze zaraditi prodajuci strah ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Ako jedna banka poput Credit Suisse objavljuje ovakva predvidjanja, to nije nikako dobro. Realno gledano, ta kriza postoji, samo je pitanje da li politicari mogu da smire trzista i vrate poverenje ulagacima. Kako su krenuli sa zemljama, Grcka, Spanija, Italija, realno je da su svi ulagaci nesigurni i da povlace svoje depozite, sto usporava privredu, a ako dodje do prevelikog povlacenja moze dovesti i do kolapsa bankarskog sistema, samim tim i velikog udarca za industriju.
I ja mislim da je potrebno nesto 'revolucionarno'...ili mozda nesto sto je vec vidjeno pre, ali morace se primeniti na Eurozonu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Uvijek mi je bilo cudno sto je Svajcarska odbila da uvede euro, kleli su se u svoj franak i svoju privredu, a sada smo vidjeli kako su se uhvatili za glavu kada je skocio franak.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Citiraj:
Da li će evro propasti?

Mišljenja stručnjaka, domaćih i stranih, po ovom pitanju se razlikuju. Tako ekonomista Ljubomir Madžar ne veruje u prognozu švajcarskih banaka da će evru „odzvoniti" već polovinom januara. On smatra da je evropska valuta dovoljno jaka da preživi krizni period.
- Šta god se pričalo, verujem da će evro opstati i da se njegova vrednost neće mnogo menjati. Ovaj momenat je najgori, treba samo sačekati da prođu trenutne turbulencije - kaže Madžar.
S druge strane, Mlađen Kovačević misli da su veliki izgledi da evro propadne.
- Sve zavisi od dogovora Nemačke i Francuske. Ako one reše da brane evropsku valutu onda će se stanje smiriti, međutim, ukoliko ove dve države procene da im opstanak evra nije od strateškog interesa, tako će i biti.
Zvanično, sve se čini da evro opstane ovakav kakav jeste, dok su nezvanično na stolu razne opcije, a jedna od njih je i povratak na nacionalne valute.


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... rizom.html

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Stara narodna kaze:

Nije vazno sta smo, ko smo.
Najebali smo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 23:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
stormbringer je napisao:
Realno gledano, ta kriza postoji, samo je pitanje da li politicari mogu da smire trzista i vrate poverenje ulagacima.

Kriza postoji odavno, samo su je prikrivali, posebno Njemacka, a sto se tice ulagaca...povjerenje se tesko stice a lako gubi. Najvise ce izgubiti zemlje kao sto je nasa, jer taman se malo krenulo ulagati a ionako smo bili rizicna zona za ulaganja, ali kao sto sam rekla, sreca pa smo navikli, prezivjecemo mi i ovu krizu.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 23:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
stvarno šta sad da čovjek radi sa par hiljada Eur/KM ušteđevine?

Kako god okrene propao je.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 23:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
The_new_Statesman je napisao:
Stara narodna kaze:

Nije vazno sta smo, ko smo.
Najebali smo.


Nesrećnik sam od malena
Od sve muke pesme pevam
Voleo bih majko mila
Da sve ovo samo snevam, da sve ovo samo snevam
Joj ojoj, joj ojoj…


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 23:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
blackrose je napisao:
stormbringer je napisao:
Realno gledano, ta kriza postoji, samo je pitanje da li politicari mogu da smire trzista i vrate poverenje ulagacima.

Kriza postoji odavno, samo su je prikrivali, posebno Njemacka, a sto se tice ulagaca...povjerenje se tesko stice a lako gubi. Najvise ce izgubiti zemlje kao sto je nasa, jer taman se malo krenulo ulagati a ionako smo bili rizicna zona za ulaganja, ali kao sto sam rekla, sreca pa smo navikli, prezivjecemo mi i ovu krizu.


Kriza kao kriza...nije nikad ni reseno pitanje finansijskog sistema u svetu. Pocevsi od 2. svetskog rata. Ali to je vec malo duza tema.
A ne znam bas da li cemo mi najvise izgubiti, jer mi jesmo zaduzeni, ali to opet nije toliko u poredjenju sa drugim drzavama.
Italija, npr, iako je neuporedivo naprednija od BiH, ipak ima ogroman dug. Vracanje tog duga ce zahtevati stezanje kaisa, i to dobro, da bi se nasla sredstva za to. Ne treba zaboraviti ni reakciju naroda...pogledaj u Grckoj nemire i proteste. Kad se trosilo bilo je fino, sad kad se mora stediti, onda su svi na ulicama...
Naravno, velike politicke sile mogu sta hoce, tako da me ne bi cudilo ni da se jednostavno otpisu svi dugovi i krene ispocetka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 23:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Mislila sam da cemo najvise izgubiti u smislu da se sve velike zemlje dosta brze oporavljaju od krize u odnosu na nas, mi smo u nekakvoj crnoj rupi vec 20 god i samo se koprcamo. Naravno da ce izgubiti oni koji najvise i imaju ako cemo gledati brojke.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs