banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
od 27.avg.14
Tommy Vercetti je napisao:
Ma dobron shvatam ja to ,ali govorim sa neke teoretske strane. Ako pukne hypo i bobar koji su u banani, banka srpske manje vise takodje, eto cirkusa ;)


Evo Bobar je otišao pod led, sledeće je Bobar osiguranje. U ovom slučaju za njegove štete će biti odgovorna druga osiguranja koliko mi je poznato.

Oko još jedne banke (ne gore iz quota, ovo gore je poznato) se digla panika ovih dana, te su oni sami smirivali paniku objavama na svom sajtu da je sve ok. Vjerujem da nije, a volio bih da griješim.

Očigledno loši krediti polako uzimaju svoj danak, i eto prilike za konsolidaciju na tržištu.

Propale firme, tona kredita koji se ne vraćaju, blokiranje depozita itd...
Vjerovatno se ne radi o "napuknuću", već više od toga, ali da se uspjeva koliko toliko sakriti.

Ko je kriv? Mile? Agencija? Neko treći?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
da ta "jos jedna" nije mozda nova banka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Nema tu nepoznanica, Vaskovic objasnio Bobar u bocu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
davorr3 je napisao:
da ta "jos jedna" nije mozda nova banka?

Ako Mtel ne kupi zgradu u PP to je 1/1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Nova takođe važi za rizičnu, ali vjerujem da je prevelika da se pusti niz vodu.

@manitu
Koje je fora sa zgradom? Grand trade? Njihov kreditor je NBBL?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Mf?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Kako su oni iz agencije za b izjavili neki dan za Bobar b ,pravo mi se povraća.Kao oni su pravovremeno upozoravali Bobar b da ne posluju kako treba a to sad izjavljuju samo da bi sebe opravdali.Zašto tada ako su banku upozoravali nisu izašli i saopštenjem za javnost!?
Još izjavljuju kako su sve ostale banke u ovom trenutku sigurne kao i bankarski sektor.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Tommy Vercetti je napisao:
Nova takođe važi za rizičnu, ali vjerujem da je prevelika da se pusti niz vodu.

@manitu
Koje je fora sa zgradom? Grand trade? Njihov kreditor je NBBL?

Valjda Grand trade ima ugovor sa Mtel koji je srbijanska vlada nakon Tadica ponistila jer je DojceT trazio njegovu izmjenu a NB je valjda kreditirala Radisica. Pisalo kod Vaskovica da se radi o 35 ili vise miliona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 00:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Nije tema ali ima veze sa istom
Kad se ovo desilo sa Bobarom onaj Vučurević iz Trebinja poziva vladu da mu sad pomognu ,jer su mu "zarobljena" sredstva u banci, a do skoraje lajao na sav glas na vladu i vlast ne priznavajući iste.Još mu je izjava bila kako neće moći isplatiti socijalu, vjerovatno mu je ideja bila da se narod pobuni protiv vlasti.Zašto nije rekao da sebi neće moći isplatiti platu...mislim..

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 01:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Mislim da Tommy misli na sasvim drugu banku da je na "ivici" nakon kraha Bobar banke.
I mogu da potvrdim da se digla frka prošle sedmice.
Vidio sam u BN kako ljudi panično dižu lovu, ali se sve smirilo u petak i subotu.
Opet, neke firme i radnici su prebacili račune u druge banke, valjda će uspjeti ta banka da vrati povjerenje i da se neće desiti lančana reakcija, da nakon Bobar banke "pukne" još koja, bar ne u narednih par mjeseci, a poslije... neko je ovdje pomenuo i treću banku koja blizu "ivice".
Generalno, opašće povjerenje u štednju, iako su depoziti do 50 milja osigurani. Dok ne počne isplata osiguranih depozita, svi će malo drugačije gledati na banke. Poljuljaće se malo bankarski sektor u narednih par mjeseci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 01:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Choban je napisao:
Mislim da Tommy misli na sasvim drugu banku da je na "ivici" nakon kraha Bobar banke.
I mogu da potvrdim da se digla frka prošle sedmice.
Vidio sam u BN kako ljudi panično dižu lovu, ali se sve smirilo u petak i subotu.
Opet, neke firme i radnici su prebacili račune u druge banke, valjda će uspjeti ta banka da vrati povjerenje i da se neće desiti lančana reakcija, da nakon Bobar banke "pukne" još koja, bar ne u narednih par mjeseci, a poslije... neko je ovdje pomenuo i treću banku koja blizu "ivice".
Generalno, opašće povjerenje u štednju, iako su depoziti do 50 milja osigurani. Dok ne počne isplata osiguranih depozita, svi će malo drugačije gledati na banke. Poljuljaće se malo bankarski sektor u narednih par mjeseci.


Ovo mi je super 8)
I oni moraju držati negdje lovu, zar ne? Ako taj "neko" propadne šta će onda :lol:

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 01:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Eh sad da se desi lančana reakcija da "pukne" odjednom više banaka, to je malo vjerovatno. Mada kod nas ništa nije sigurno :lol:
Onda bi ovi što imaju štednju u Bobar banci prošli najbolje, jer bi dobili lovu, a ostali... šipak.
Ako se desi krah sistema, možda kasnije dobiju obveznice k'o oni za staru deviznu štednju :P
Još je to dobro, agencija za osiguranje depozita je na početku osiguravala manji iznos štednje, 5 milja prije desetak godina ako se ne varam. I to je bilo na nagovor (čitaj: naredbu) MMF-a, čini mi se.


Poslednji put menjao Choban dana 10 Dec 2014, 01:27, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 01:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
stedisa dobije obaveznice u vrijednosti koliko?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 01:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Ovi iz Bobar bi trebali dobiti lovu, ako im je štednja bila do 50.000, ali, vidjećemo šta će biti u praksi.
Ako budu odugovlačili sa isplatama, opet će narod puniti slamarice i eto belaja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 01:32 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ovi ispod 50 dobiju organ od ovce..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 01:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
U teoriji Agencija garantuje isplatu osiguranog depozita (max do 50.000 KM) u periodu, čini mi se, od 90 dana od gašenja Banke, odnosno gubljenja dozvole za rad. Ali, kao što napisah, vidjećemo kakvo je stanje u praksi i kako će teći isplata.
Bobar banka još uvijek nije "ugašena" i teoretski ima šansu da profunkcioniše.
Mislim da će vlasnici odabrati da je zatvore, a imaju i druge opcije - prodaju, pripajanje drugoj banci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 01:44 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
do mene, sve nesto citam od 50..uglavnom, neko ce da vrisne ako bobar pukne..Talija ce da ceka platu..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 03:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Choban je napisao:
U teoriji Agencija garantuje isplatu osiguranog depozita (max do 50.000 KM) u periodu, čini mi se, od 90 dana od gašenja Banke, odnosno gubljenja dozvole za rad. Ali, kao što napisah, vidjećemo kakvo je stanje u praksi i kako će teći isplata.


Al' bi bio fazon da je Agencija depozite reosigurala u Bobar osiguranju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Tommy Vercetti je napisao:
Choban je napisao:
Mislim da Tommy misli na sasvim drugu banku da je na "ivici" nakon kraha Bobar banke.
I mogu da potvrdim da se digla frka prošle sedmice.
Vidio sam u BN kako ljudi panično dižu lovu, ali se sve smirilo u petak i subotu.
Opet, neke firme i radnici su prebacili račune u druge banke, valjda će uspjeti ta banka da vrati povjerenje i da se neće desiti lančana reakcija, da nakon Bobar banke "pukne" još koja, bar ne u narednih par mjeseci, a poslije... neko je ovdje pomenuo i treću banku koja blizu "ivice".
Generalno, opašće povjerenje u štednju, iako su depoziti do 50 milja osigurani. Dok ne počne isplata osiguranih depozita, svi će malo drugačije gledati na banke. Poljuljaće se malo bankarski sektor u narednih par mjeseci.


Ovo mi je super 8)
I oni moraju držati negdje lovu, zar ne? Ako taj "neko" propadne šta će onda :lol:

Nekretnine idu gore 2-5 %


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2014, 17:47 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
a skakanje nekretnina dodje kao dokapitalizacija od strane sitne buranije..najbolje da mile da malo guze svabama, kad vec printaju kunu hrvatima, da mu fino isprintaju 800 mil km I mile dobije titulu spasioca finansijkog sistema ko Obama..a bobar pustis niz vodu ko Obama Lehman brothers..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs