banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 951 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Sep 2012, 06:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Citaj :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 00:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kakav je ovo fazon sa blue card EU, živi i radi u EU?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 08:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
BlueCard program je za sada usvojen samo u Njemačkoj, odnosno on olakšava odlazak u Njemačku za visokokvalifikovanu radnu snagu.
- Potrebno je da se ima ponuda za posao od Njemačke firme ili potpisan ugovor,
- Ako je ugovor na platu preko 66,000 Evra (bruto godišnje), stalna boravišna dozvola se dobija automatski i odmah po dolasku

- Ako je ugovor na platu preko 44,800 Evra, dobija se privremena boravišna dozvola na 3 godine (ili na dužinu ugovora plus tri meseca, ako je ugovor vremenski ograničen), a stalna boravišna dozvola posle 3 godine. Ako posle 2 godine imate dobro znanje njemačkog, onda može stalna i posle 2 godine.

- Ako je ugovor na platu preko 34,900 Evra i ako je vaše buduće radno mjesto sa liste deficitarnih zanimanja (u ovo spadaju kompletna IT-branša, lijekari, inženjeri mašinstva, elektrotehnike, fizike, hemije, matematike, i uopšte prirodnih nauka) onda se dobija isto kao i gore opisano za platu preko 44,800 evra godišnje bruto.

- Supružnici i (maloljetna!) djeca nosioca plave karte dobijaju istu vizu kao i nosilac vize. Supružnici imaju pravo odmah neograničeno da rade u Njemačkoj, i to bez limita plate kao gore. Limiti za plate važe iskljućivo za nosioca vize.

- Znanje njemačkog jezika eksplicitno nije uslov za dobijanje plave karte, ni za nosioca, ni za supružnika, ni za djecu. Naravno, znanje njemačkog jezika je poželjno za traženje posla, stana itd.

- Ako studirate u Njemačkoj, posle završetka studija možete bez većih problema da ostanete da živite tamo (tj. da dobijete boravišnu vizu), uslov je da nađete posao koji se vodi kao posao za koji je potrebna visoka školska sprema

- U svim slučajevima opisanim gore (a tako je već i sada), ne postoji posebna "radna viza" kao prije X godina, već ako imate generalnu boravišnu vizu (ograničenu ili neograničenu, dakle generalni Aufenthaltserlaubnis ili Niederlassungserlaubnis) automatski imate pravo i da radite. Ograničenja postoje samo za "specijalne" dozvole, recimo za azilante i slično.

Potrebno je da imate diplomu visoke škole
- Da li se vaša diploma/škola kvalifikuje za "visoko obrazovanje" u Njemačkoj, možete provjeriti na www.anabin.de. Samo škole (i diplome!) označene sa "H+", i diplome označene sa "A3" i više ("A4", itd) se tretiraju kao "visokoškolsko obrazovanje". Državni univerziteti i licencirani privatni univerziteti su uglavnom zastupljeni, znači stare diplome "dipl inž." (i slični "dipl.") i novi Bachelor i Master. Bachelor je već dovoljan za kvalifikaciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 08:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ajme nemz... Da dodam da je ova najniza plata od 34.000 uobicajena stvar, cak i niska za experta u nekoj oblasti. Hocu reci, ako neko zna znanje (neovisno o faksu) moze relativno lako pronaci posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2012, 17:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Prodavači, mesari, skladištar, administrativni radnik - Mercator, Obilićevo Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 16:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Њемци траже наше кадрове
Сри, 19.09.2012.



Њемачка агенција за запошљавање ће у наредних неколико седмица потписати споразум са БиХ о запошљавању наших људи у Њемачкој.

Беате Рабе, портпарол Централе за посредовање запошљавања у иностранству (ЗАВ) Њемачке агенције за запошљавање, потврдила нам је да ће доћи до потписивања споразума, а исто нам је јуче потврдио и Борис Пупић, портпарол Агенције за рад и запошљавање БиХ.

Он је истакао да су из ЗАВ-а контактирали њихову службу и да су заинтересовани за долазак радника из БиХ у Њемачку за она занимања која су тамо дефицитарна.

За сада наша агенција, како нам је објаснио Пупић, има склопљен сличан уговор само са Србијом, а уколико буде склопљен уговор са Њемачком, то ће значити правну сигурност за наше раднике, јер ће се у Њемачкој моћи запослити потпуно легално.

Рабеова је истакла да ће од радника бити тражено да науче њемачки језик.

"Биће потребно да радници савладају њемачки језик, не само зато што ће у предузећима радни језик бити њемачки, него и зато јер ће им језик бити потребан за њихов свакодневни живот", рекла је Рабеова.

Објаснила је да ће Агенција посредовати у запошљавању у сарадњи са бх. агенцијом за запошљавање и да ће први контакт заинтересованих ићи преко бх. служби.

"Сви људи који буду у оквиру овог програма дошли у Њемачку добиће радну дозволу за обављање послова који су договорени приликом посредовања, као и дозволу за боравак. Подразумијева се да ће они морати да се преселе у Њемачку да би могли овдје радити", истакла је Рабеова.

Пупић је рекао да још није договорено којим профилима радника ће бити нуђен посао у Њемачкој.

"За сада нам је познато само то да ће тражити раднике за његу старијих и немоћних особа, јер им је тај профил потребан. За остало ћемо видјети. Они су нас контактирали и ми ћемо свакако покушати проширити ту листу на што већи могући број занимања", истакао је Пупић.

У ЗАВ-у су рекли да је тренутно у Њемачкој највећа потражња за особљем за његу старијих особа, медицинским радницима, угоститељским радницима, попут хотелијера и радника у гастрономији. Што се тиче висококвалификованог особља, Њемачкој су потребни академици свих профила, а највише инжењери и стручњаци у технологији.

Пупић је рекао да ће поступак, уколико буде склопљен договор са Нијемцима, који у Сарајево долазе у наредне три седмице, бити једноставан.

"ЗАВ ће од њемачких послодаваца добити захтјев који им профил људи треба. Онда ће они то прослиједити нама и питати имамо ли ми раднике за те дјелатности. Ми ћемо то онда спустити ентитетским заводима како би они то могли пустити на локалне бирое, огласне табле, интернет и у осталим медијима", рекао је он. Након што се људи јаве, ентитетски бирои за запошљавање ће листе са људима који испуњавају услове из конкурса просиједити Агенцији БиХ, која ће податке вратити ЗАВ-у.

"Онда ће они контактирати са послодавцима и ако им профил људи одговара, заказује се интервју. Приликом интервјуа присутан је неко из наше агенције, који нуди сву помоћ и савјете. Ми инсиситрамо да трошкове путовања сноси послодавац и бринемо се да наши људи добију сваку могућу сигурност", рекао је Пупић.

Уколико буде постигнут договор, радници из БиХ ће са документима из Њемачке бити упућени на њемачку амбасаду, у којој ће им бити издата дозвола за боравак у тој земљи. Он је истакао да је овај програм различит од индивидуалног одласка људи у иностранство, јер је све легално и у сарадњи са званичним службама земље домаћина, а радници из БиХ не морају да страхују да ће бити преварени или да ће морати радити на црно.

"Они ће радити према њемачким законским нормама из области рада и услови су исти за све раднике, без обзира одакле су. Све ће зависити од услова које понуди њемачки послодавац. Они ће бити пријављени у Њемачкој, имаће стаж и све социјалне бенефиције. Сви ти људи који легално оду ће након повратка у БиХ остварити сва права овдје и сва права из Њемачке ће им бити призната", истакао је Пупић.



(Независне новине)


Valja mi pasoš vaditi ovih dana, jer nikad se ne zna.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4378
jel se još ne zna koje su firme dobile ona preostlala sredstva za pripravnike?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 18:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Zna se valjda. I ostalo je opet sredstava, ni u drugom krugu se nije prijavilo dovoljno poslodavaca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 22:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Sto mediji jako lose pisu o tome? Zar to ne bi trebalo da bude puno propracenije da ljudi imaju u vidu sta i kako?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2012, 18:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Nemam pojma, i mene to čudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2012, 00:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Negdje sredinom jula bio je okačen novi konkurs za pripravnike, to je valjda bio taj drugi krug, nije bilo ponuda za moju struku, ono što mene zanima, hoće li biti trećeg?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 00:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Spoiler:
Naziv radnog mjesta [pozicija]


Nastavnik hemije
[Nastavnik hemije na neodređeno vrijeme]


Firma

OSNOVNA ŠKOLA «DANILO BORKOVIĆ» [ Gradiška ]



Izvrsilaca

1



Stručna sprema

VSS



Potrebna znanja i vještine


Pored opštih uslova propisanih Zakonom o radu, kandidati
treba da ispuwava i uslove propisane Zakonom o osnovnom obrazovanju i vaspitanju („Službeni glasnik Republike Srpske„ br. 74/08, 71 /09 i 104/11 ) .



Dokumentacija


Uz prijavu na konkurs dostaviti :
1. Ovjerena kopija diplome ;
2. Izvod iz matične knjige rođenih,
3. Uvjerenje o državljanstvu;
4. Uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak - kandidat koji bude primljen u radni odnos ( prije zaključivanja Ugovora o radu ) ;
5. Ljekarsko uvjerenje će dostaviti kandidat koji bude primljen u radni odnos i ne može biti starije od šest mjeseci ( prije zaključivanja Ugovora o radu ) ;
6. Uvjerenje da kandidat nije osuđivan,

Dokumentacija potrebna za bodovanje prilikom utvrđivanja liste kadnidata za prijem u radni odnos :
1 Uvjerenje visokoškolske ustanove o prosječnoj ocjeni tokom studiranja ;
2 Uvjerenje Zavoda za zapošljavanje o vremenu provedenom na evidenciji nezaposlenih lica
3 Ovjerenu fotokopiju radne knjižice ;
4 Rješenje o utvrđenom statusu socijalno ugroženog lica ( ako je kandidat socijalno ugroženo lice ).
3. Rješenje o priznavanju statusa borca , RVI ili člana porodice poginulog borca ( ukoliko kandidat posjeduje nevedeno rješenje).



Datum objavljivanja oglasa

26.9.2012.



Rok za prijavu

4.10.2012.



Kontakt


Prijavu sa svim podacima i traženom dokumentacijom dostaviti lično ili poštom na adresu škole : Ul “Majora Milana Tepića ” br. 19. 78400 Gradiška.
telefon 051 814 - 782.
Konkurs će biti otvoren 8 dana od dana objavljivanja .

Termin intervjua će se utvrditi na kontakt telefon.

Oglas je objavljen u dnevnom listu "Glas Srpske"


Ovaj oglas za posao me malo zbunjuje.

Do sada sam se susretao sa oglasima u kojima je stajalo da uvjerenje da kandidat nije osuđivan se pribavlja službenim putem, a uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak sam ja vadio u Osnovnom sudu.

Da li se uvjerenje da nisam osuđivan isto vadi u sudu?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 00:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4378
nece biti 3. kruga, imali su 150 slobodnih mjesta, od toga za BL nekih 50-60. I pored priče da će forsirati privredu najviše je otišlo opet u opštine, institucije ili firme bliske snsd-u.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Фики било је на једној теми приче о томе, јбга не знам гдје тачно. иначе то су ти двије различите ствари, али по закону од тебе смије да се тражи само потврда да се тренутно не води кривични поступак, а увјерење о некажњавању не би смјели тражити!! једино не знам да ли је другачији закон када је просвета у питању


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Skontao sam, to se vadi u policiji, ali da stvar bude još gora, ljudi taj papir vade u mjestu rođenja, a s obzirom da je oglas možda namješten i da će biti kvalifikovanijih meni se ne isplati ići dva puta onamo-namo do Saraja.



Pogledajte ovaj oglas.

Spoiler:
TITAN Group has been growing for more than one century, combining an entrepreneurial spirit with respect for people, society, and the environment. We continuously develop our value proposition to our people with the view to providing them with continuous personal and professional growth, as well as sustainable and exciting careers.

Titan Cementara Kosjeric, the subsidiary of TITAN Group in Serbia, is looking for a skilled and motivated candidates for the position of:

PRODUCTION ENGINEER

based in Kosjeric

The successful candidate will provide support to the Production Department activities regarding the implementation of Company’s procedures and systems in order to enable further improvements and optimization and the achievement of Company’s and Group’s business goals.


Principal Accountabilities:
•Provides support to the Production Department by ensuring and improving implementation of daily routines and procedures
•Plans and supports plant activities to achieve production goals and further optimize processes
•Coordinates and analyzes production processes according to requirements of quality, environmental and occupational health and safety standards
•Prepares relevant reports in accordance with Company’s policies


Job Requirements:
•University Degree (preferably in Engineering or Natural Sciences)
•Fluency in English
•PC skills (MS Office)
•Planning and organizing skills
•Commitment



If you are interested in a challenging career with opportunities for professional and personal development in a company that offers attractive remuneration package and international career opportunities please send us your curriculum vitae to:

Titan Cementara Kosjeric d.o.o., HR Department
Živojina Mišica bb, 31260 Kosjeric

latest by 19.10.2012.


S obzirom da je ovo firma iz Srbije, na kom jeziku komunicirati u ovakvim slučajevima.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2012, 20:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Gdje nabaviti dokaz o poznavanju rada na racunaru?
Negdje u konkursu navedu da im je potreban profil iz elektrotehnicke skole IT saradnik na hardveru i osnovnom softveru (odrzavanje sistema i sl.), a ja recimo zarsio elektrotehnicar racunara praksu obavljao u firmi za racunare 4 god., pored toga privatno radio oko racunara kuci. Gdje sad naci to uvjerenje, kao i uvjerenje za poznavanje engleskog jezika?
Sta ce mi to koji q ako sam imao i u skoli i na faxu engleski i imao dobre ocjene iz njega, a izmedju ostalog traze i diplomu na kojoj fino pise Engleski jezik.
Jel nam to iz skole ne vrijedi il sta je u pitanju?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2012, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
richa je napisao:
Gdje nabaviti dokaz o poznavanju rada na racunaru?
Negdje u konkursu navedu da im je potreban profil iz elektrotehnicke skole IT saradnik na hardveru i osnovnom softveru (odrzavanje sistema i sl.), a ja recimo zarsio elektrotehnicar racunara praksu obavljao u firmi za racunare 4 god., pored toga privatno radio oko racunara kuci. Gdje sad naci to uvjerenje, kao i uvjerenje za poznavanje engleskog jezika?
Sta ce mi to koji q ako sam imao i u skoli i na faxu engleski i imao dobre ocjene iz njega, a izmedju ostalog traze i diplomu na kojoj fino pise Engleski jezik.
Jel nam to iz skole ne vrijedi il sta je u pitanju?


Žalosno, ali izgleda da ne vrijedi.
Ja nikad u životu nisam pohađao kurs iz engleskog, a govorim ga tečno. Koga zanima i ko hoće da zna, dovoljno je obrazovanje u školi + naravno internet i televizija. Ipak, kad sam bio u fazonu prijavljivanja na konkurse, otišao sam u Dialogos i išao na jednosatno testiranje, poslije kojeg dobiješ uvjerenje o nivou poznavanja jezika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2012, 17:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Kakva glupost...Koji moj onda i ja i svi ostali sa mnom uce strane jezike u skoli ako ne vrijede ni pisljive bobe. Poserem im se na razum i logiku.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2012, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Њемци траже наше кадрове
Сри, 19.09.2012.



Њемачка агенција за запошљавање ће у наредних неколико седмица потписати споразум са БиХ о запошљавању наших људи у Њемачкој.

Беате Рабе, портпарол Централе за посредовање запошљавања у иностранству (ЗАВ) Њемачке агенције за запошљавање, потврдила нам је да ће доћи до потписивања споразума, а исто нам је јуче потврдио и Борис Пупић, портпарол Агенције за рад и запошљавање БиХ.

Он је истакао да су из ЗАВ-а контактирали њихову службу и да су заинтересовани за долазак радника из БиХ у Њемачку за она занимања која су тамо дефицитарна.

За сада наша агенција, како нам је објаснио Пупић, има склопљен сличан уговор само са Србијом, а уколико буде склопљен уговор са Њемачком, то ће значити правну сигурност за наше раднике, јер ће се у Њемачкој моћи запослити потпуно легално.

Рабеова је истакла да ће од радника бити тражено да науче њемачки језик.

"Биће потребно да радници савладају њемачки језик, не само зато што ће у предузећима радни језик бити њемачки, него и зато јер ће им језик бити потребан за њихов свакодневни живот", рекла је Рабеова.

Објаснила је да ће Агенција посредовати у запошљавању у сарадњи са бх. агенцијом за запошљавање и да ће први контакт заинтересованих ићи преко бх. служби.

"Сви људи који буду у оквиру овог програма дошли у Њемачку добиће радну дозволу за обављање послова који су договорени приликом посредовања, као и дозволу за боравак. Подразумијева се да ће они морати да се преселе у Њемачку да би могли овдје радити", истакла је Рабеова.

Пупић је рекао да још није договорено којим профилима радника ће бити нуђен посао у Њемачкој.

"За сада нам је познато само то да ће тражити раднике за његу старијих и немоћних особа, јер им је тај профил потребан. За остало ћемо видјети. Они су нас контактирали и ми ћемо свакако покушати проширити ту листу на што већи могући број занимања", истакао је Пупић.

У ЗАВ-у су рекли да је тренутно у Њемачкој највећа потражња за особљем за његу старијих особа, медицинским радницима, угоститељским радницима, попут хотелијера и радника у гастрономији. Што се тиче висококвалификованог особља, Њемачкој су потребни академици свих профила, а највише инжењери и стручњаци у технологији.

Пупић је рекао да ће поступак, уколико буде склопљен договор са Нијемцима, који у Сарајево долазе у наредне три седмице, бити једноставан.

"ЗАВ ће од њемачких послодаваца добити захтјев који им профил људи треба. Онда ће они то прослиједити нама и питати имамо ли ми раднике за те дјелатности. Ми ћемо то онда спустити ентитетским заводима како би они то могли пустити на локалне бирое, огласне табле, интернет и у осталим медијима", рекао је он. Након што се људи јаве, ентитетски бирои за запошљавање ће листе са људима који испуњавају услове из конкурса просиједити Агенцији БиХ, која ће податке вратити ЗАВ-у.

"Онда ће они контактирати са послодавцима и ако им профил људи одговара, заказује се интервју. Приликом интервјуа присутан је неко из наше агенције, који нуди сву помоћ и савјете. Ми инсиситрамо да трошкове путовања сноси послодавац и бринемо се да наши људи добију сваку могућу сигурност", рекао је Пупић.

Уколико буде постигнут договор, радници из БиХ ће са документима из Њемачке бити упућени на њемачку амбасаду, у којој ће им бити издата дозвола за боравак у тој земљи. Он је истакао да је овај програм различит од индивидуалног одласка људи у иностранство, јер је све легално и у сарадњи са званичним службама земље домаћина, а радници из БиХ не морају да страхују да ће бити преварени или да ће морати радити на црно.

"Они ће радити према њемачким законским нормама из области рада и услови су исти за све раднике, без обзира одакле су. Све ће зависити од услова које понуди њемачки послодавац. Они ће бити пријављени у Њемачкој, имаће стаж и све социјалне бенефиције. Сви ти људи који легално оду ће након повратка у БиХ остварити сва права овдје и сва права из Њемачке ће им бити призната", истакао је Пупић.



(Независне новине)


Valja mi pasoš vaditi ovih dana, jer nikad se ne zna.


Прођоше три седмице, има ли каквих вијести? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2012, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Феријални рад у Њемачкој 2013. године
Пон, 26.11.2012.



Савез агенција за рад СР Њемачке, односно Централна служба за радно посредовање из Бона (ZAV), у сарадњи са Агенцијом за рад и запошљавање Босне и Херцеговине посредује за феријални рад студената из Босне и Херцеговине у периоду љетног распуста 2013.године.Одобрена квота је 200 студената,а за студенте из Републике Српске обезбјеђено је 67 мјеста.

Студенти који улазе у избор за посредовање за феријални рад треба да задовољавају сљедеће критерије:

- Да имају статус редовног студента;

- Да су уписани у прву, другу или трећу годину студија ако се ради о четворогодишњем студију;

- Да су уписани у прву или другу годину студија, ако се ради о трогодишњем студију;

- Да студенти након феријалног рада настављају студиј, што значи да се могу пријавити апсолвенти и студенти завршних година;

- Старосна доб студената од 18 до 35 година;

- Основно, добро или врло добро познавање њемачког језика;

- Студенти треба да могу и да хоће најмање два мјесеца да раде у Њемачкој;

- Студенти са радним искуством имају предност.

Провјера знања њемачког језика извршиће се у другој половини децембра 2012.године у просторијама Агенције за рад и запошљавање Босне и Херцеговине у Сарајеву.

Тестирање ће обухватити четири области:
•Способност читања
•Способност писменог изражавања
•Способност разумјевања
•Способност конверзације

Пријавна документација

Студенти који успјешно положе тест познавања њемачког језика и испуне остале наведене услове, попуниће два оригинална обрасца (Bewerbungsbogen) и доставити оригиналну потврду о упису (Immatrikulationsbescheinigung), попуњену и овјерену од стране факултета.

Пријавни обрасци су на њемачком језику и састоје се од:

- Два пријавна обрасца (Bewerbungsbogen)

- Двије фотографије величине као за пасош;

- Потврда о упису на факултет (Immatrikulationsbescheinigung) попуњена и печатом овјерена од стране факултета;

- Цертификат о познавању њемачког језика, попуњен и овјерен потписом и печатом испитивача – професора њемачког језика.

Студенти који већ познају неког послодавца у СР Њемачкој, који их жели запослити током љетног распуста, не могу се пријавити преко овог програма, већ преко програма посредовања за познатог послодавца. У том случају послодавац ZAV-у директно пријављује дотичног студента, а ZAV шаље потребне формуларе послодавцу.


За све информације можете се обратити Заводу за запошљавање Републике Српске – Сектор за посредовање и активне мјере запошљавања.


ПРИЈАВЕ СЛАТИ на e-mail: tanja.markus@zzzrs.net

Телефон: 057/ 223-107

Контакт особе: Савић Миа и Маркуш Тања

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 951 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs