banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Od banaka koje sam ja ugl koristio:

Hypo - koristio sam ih dosta, od konverzije valuta, prenosa novca, uplata, isplata, čak i western union prije...itd. Nemam neke posebne zamjerke osim da su poskupi, što se tiče provizija i sl.

NLB - jeftiniji od Hypa, ok su, ništa posebno. Nema baš bankomata.

Raiffeissen - najviše sam s njima deverio, imao razne pakete računa itd. Svi na njih krče, meni su pomogli u par navrata. Pošalješ email odmah te zovu iz SA. Takođe nisu jeftini.

Svi hvale Unicredit i NLB.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 10:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Koristim NLB neko vrijeme i zadovoljan sam (koliko se bankom može biti zadovoljan) :D Imaju i dobru mKlik aplikaciju tako da uopšte nemam potrebu ni da idem do njih. Vidim i da su im provizije na uplate dosta niže nego npr. Sber (sa kojima imam loših iskustava) i Raiffeisen kojih bih najradije zapalio.


Addico (Hypo) sam koristio prije par godina ali mi idioti i dalje šalju obavještenja i ponude itd.... Tako neki dan stiže papirčić na kojem piše da od sada najobičniju provjeru stanja na bankomatu naplaćuju 0,25KM! a na bankomatima drugih banaka 0,50KM! Nabijte tu proviziju sebi u dupe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Mislim da i u nlb naplaćuju provjeru na bankomatu, ali je webinfo servis besplatan pa se može provjeravati kad god želiš. Takođe više ne naplaćuju 0.15 KM za sms kojim obavještavaju da si potrošio pare nakon svake transakcije.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Наплаћују СМС, али не знам тачно која је цијена. Сваки мјесец различит износ буде. Вођење рачуна 1,5, картица 0,5, Е-Клик 1 плус СМС-ова што буде. Према мени су доста коректни, а имају увијек и линију кредита за сталне клијенте.

Хипо коље са провизијама, не знам какви су сада. Генерално, Адико је специјализован за куповину ризичних послова, стабилизација, а затим препродаја.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 11:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Jebat ga, nema nigdje u tabeli da je pomenut sms, a nije uračunat u transakciju jer bude tačan iznos koliko sam i potrošio.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 11:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
На крају мјесеца имаш ставку СМС накнада.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A Unikredit? Ima li iko iskustvo s njima?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 11:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Talija je napisao:
A Unikredit? Ima li iko iskustvo s njima?


Ja zadovoljan.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 11:58 
Citiraj:
i reko gdje da otvorim racun kae ona men Volksbank reko dobro, vremenom prerasla u Sber i ja sam zadovoljna

ih, ja vec 15 godina kod njih, dok se jos zepter zvala...mozda je i prije toga bilo nesto, ali ne sjecam se bas...ima dve kartice, jedna za platu, druga za onlajn stavke...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 12:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Ja koristim NLB dugo vec i ok su. Provjera stanja na bankomatima je 0.15KM, a SMS poruka je isto 0.15 po poruci cini mi se ( ovo nisam 100% siguran). Ja sam zato uzeo mKlik aplikaciju sto sakal rece, ne treba uopstze ici na salter. Svi se racuni mogu platiti preko aplikacije a provizije su 50% manje nego na sateru. Vodjenje racuna 1.5 KM plus kartica 0.5 i za taj mKlik jos 2 KM.
Kod Raiffeisen imam racun i debitnu karticu koju samo za net koristim. Provizija za vodjenje racuna 2 KM kao i kod drugih medjutim odem pred novu godinu da uplatim na karticu i reko ajd da provjerim stanje nisam dugo kupovao nista, kad minus 8 i nesto maraka. Znam da moze u minus samo za proviziju za vodjenje racuna ali nemoguce da nisam platio vodjenje za 4 mjeseca, na salteru gospodja kaze e ima jos provizija na kraju godine 8 KM. Kod NLB toga nema ne znam kod drugih. Sad hocu da ugasim racun kod njih da uzmem NLB internet karticu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
NLB već godinama, neke stvari funkcionišu dobro i povoljno, dok se za bilo koji propust moraš dobro potruditi da istjeraš svoje. Niko mi ne vjeruje da sam ih onomad uganjala da mi vrate 2,7 KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 23 Jan 2017, 12:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Talija je napisao:
Hypo mi je prvo ukinula dozvoljeni minus (to je greška radnice, ali grešku ispravili nisu tako da mi na računu ostaje zarobljeno po 19 KM kad koristim bankomat), kao Addiko su uveli plaćanje za korišćenje bankomata (gledanje računa, uzimanje novca na vlastitom bankomatu), za održavanje računa i sms i trista čuda, naplaćivali su i ranije ali u manjem obimu.
Sms sa stanjem računa kasni po 5-6 dana i tad stigne serijal poruka i iz nekog razloga zadržavaju po 12 KM
Recimo neki dan sam uzela 50 KM i platila karticom 13,5 KM i piše koliko je preostalo (tačan iznos), ali da je dostupno 12 KM manje. Iz kog razloga - ne znam.

Nahvališe mi Sber i Unikredit. Firma ima i sa njima ugovor kao i sa Novom.
Erste nema u TB.


Meni stigla poruka da sam u minusu za neki stari račun koji i ne koristim, ali pošto je ostala opcija da ne plaćam održavanje računa neka ga, pa uplatim ja 25 KM kada ono skinuše tih famoznih 12 KM. To je račun koji ne može u minus. Jedino što je ostala SMS usluga, ali koliko sam ja ranije upratio to naplate u mjesecu kada se koristi. Nešto slično za vođenje računa kada nema transkacije na računu. Barem je nekada negdje to bilo :)
I dok je bio hypo jednom mi stigla poruka da sam u minusu i zvali me, a minus bio manje od 1 KM. Ovi nisi toliko skromni. Ne bi me čudili da su naplatili one poruke kojima su obavijestili kako se sada zovu i slično. :) Za svaki slučaj ja otišao na šalter da mi ukinu sms uslugu. Da me ne bi iznenadili sa nekim dugom od 50+ KM kako je krenulo. I da, prije hypo nije uzimala proviziju za razmjenu evra u KM, a ovaj novi brand nema problema sa tim. Bojim se sada da će naplatiti svaki prolazak kraj banke, pa idem drugom stranom ulice.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 23 Jan 2017, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Unicredit Zagrebacku preporučujem. Ne znam kakva je banjalucka.

NLB razvojna - baba na salteru me pokušala zakinuti za 100KM. Kad sam se vratio po pare gledali me kao budalu i tretirali kao prevaranta koji ih pokusava izvarati. Na kraju kad sam preko video nadzora uspio dokazati da mi nije isplacen novac, baba iz tasne sa strane izvadila stotku i dala mi. I na to sve njena šefica kaze "a svasta".

Sa Riffeisenom skoro raskrstio nakon najmanje 10 godina. Ljetos otisao zatvoriti deviznu knjizicu da mi ne naplacuju 2KM mjesecno jer mi vise ne treba, platio 19KM nakupljenih troškova, a zjaka mi zatvorila bukvalno sve druge račune sem devizne. Kad sam pred Novu godinu otisao do njih shvatio sta je napravila i da mi i dalje ide trosak odrzavanja devizne. Opet platio nekih 17KM i zatvorio sve. Kaze pa sto niste došli. Sta imam 2 puta dolaziti za isto, nije mi palo na pamet da ste zasrali toliko.

Sad sam u Sberbanci. Malo je skuplji paket za mobilno bankarstvo nego u Unicredit, ali su manje provizije za placanje. Da su mi htjeli odobriti kredit ostao bih u Unicredit. Ovako otišao u Sber, dobio kredit, a iz Uni.. nakon par dana zovu i nude kredit. E jbga sd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 23 Jan 2017, 18:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sberbank. Odavno. Bio kod zutaca i hipa... Prevara neviđena oboje. Unikredit žena ima, blaga katastrofa. Sedmično dolaze sms izveštaji.... Nemaš pojma sta kad odakle, skidaju, za minus odbrane.

Sberbank imaš dosta poslovnica, bankomata, prijatno osoblje. Imam master, kreditnu, debitnu karticu, imam online bankarstvo i imam mobilno bankarstvo. Sve usluge imam od banke. I to me kosta 10km mesečno. Mislim da je to ok cifra.
Poruka i email sti, una svaku promjenu računa i to iste sekunde.

Vjerujem da ces izabrati pravu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 23 Jan 2017, 18:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
To za sedmične izvjestaje iz unicredit - vjerovatno je banjalucka. U zagrebackoj toga nema, tj. ja nisam imao taj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 23 Jan 2017, 18:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ja uopšte nemam sms izvještaj, nema poente ako imaš mKlik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 23 Jan 2017, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sad cu da trolujem al moram ovo ispricati
PBZ je zakon, otvorio sam racun kod njih prije x godina jer se kod nas nije mogao koristiti paypal tad. Taj racun koristim za sva online kupovanja, kad mi ne da platiti znam da trebam dopuniti, imam i internet bankarstvo ali mrzi me da gledam kad je samo za ovu namjenu
Prosle godine mi jedan drug htio naplatiti neko hrvatsko osiguranje jer je isao na operaciju, u osiguranju mu rekli da bi najbolje bilo ako ima nekog sa racunom u hr, lakse bi prebacili pare i dam mu ja broj da prebace meni
Isplata 15 000kn ok, ja sam to podigao i peglam karticu po netu, i peglam i peglam i skontam da nesto nije u redu. Ulogujem se, stanje minus 5 i po hiljada kn, dozvoljeni minus 30 000 kn, jbt 30 000kn dozvolili a ja sam jednom htio pozajmicu u nlb, ono dvije plate, popunjavao neke papire kao da dizem kredit i kazu mi u banci ovo mora ici.na odobrenje i ja odustanem, a ovi 30 000 dozvolili i godinu dana mi bilo dozvoljeno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 23 Jan 2017, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
blaf77 je napisao:
To za sedmične izvjestaje iz unicredit - vjerovatno je banjalucka. U zagrebackoj toga nema, tj. ja nisam imao taj problem.

Da banjalucka, što se tiče zagrebačke nema poslovnice u svakom gradu, a slaba i sa bankomatima.
shakal je napisao:
Ja uopšte nemam sms izvještaj, nema poente ako imaš mKlik

Ok je mobilna aplikacija, al imao sam par puta neugodno situaciju, meni skine novac a kartica u marketu kaže neuspešna transakcija. A kad odeš iz prodavnice možeš se pusiti prošlo i Cao. Ovako odmah javi. Naravno nije bio iznos za zanemariti. Oko 200km i to još 2 provlacenja. Tako da neka meni sms a i email. Takodje kad uplate dolaze ne moram vazda pregledati po apps.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 23 Jan 2017, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Zagrebačka je ok, imaš uvijek dosta keša na raspolaganju ako su ti takve potrebe, imaš i visa classic bez kamata koju podržavaju skoro sve bitne prodavnice, mba aplikacija je sada odlična, pregled stanja u skoro realnom vremenu. Bankomata ima svugdje ali mi se ponekad znalo desiti da nema novca vikendom ili praznicima pa sam koristio bankomate drugih banaka. Ponekad ovi na benzinskim staniciama brljaju pa provuku karticu dva puta ali iz banke reaguju i pozovu me sljedeći dan da kažu da su vratili pare. Domaće banke izbjegavaj, dosta ljudi se opeklo na BS.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 23 Jan 2017, 23:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
Kakva su iskustva sa Komercijalnom Bankom? Imaju li jos neku poslovnicu u BL osim one u Gospodskoj?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs