banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 16:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2015, 23:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Najavljena je promjena zakona o radu u Srbiji a i ovde...u stvari u Srbiji je prošle godine promjenjen

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 23:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Cvrsto vjerujem da je u korist radnika.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2015, 23:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
nego šta je
demokratija zaživjela mimo očekivanja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 00:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Prodaja Telekoma ili moć velikih ideja:

НЕБОЈША КАТИЋ

Пред Србијом је сјајна будућност, са којом се може мерити само њена садашњост


Српску транзицију последњих дванаест година карактеришу две велике, моћне и повезане идеје. Прва је да је добро, одлично чак, узимати кредите где год се може, до кад се може. Друга моћна идеја је да се државна имовина стави на добош, па да се тај новац или потроши или да се њим отплаћују узети кредити. Без обзира на констелацију политичке моћи, без обзира на то ко управља земљом, без обзира на пратећу реторику, ове две идеје су стубови и константе модерне српске економске политике.

Србија данас запањујуће лако добија кредите, баш као и Југославија у Титово време, можда чак и мало лакше. Једно логично објашњење би било да се ради о економији у успону, да су пред Србијом добре перспективе и да нема дилеме да ће Србија узете кредите уредно враћати. Укратко, страни кредитори верују у светлу будућност Србије.

Друго могуће објашњење је да се Србији одобравају кредити како би се задужила до гуше, а затим била присиљена да прода све што је вредно и што су странци намерили да купе. Срећом, ово објашњење је у домену теорија завере или у домену параноје. А, као што је општепознато, свет ни изблиза није тако суров, напротив.

СВИ ЋЕМО ЖИВЕТИ У ИНОСТРАНСТВУ
Ако је веровати медијима, Србија се спрема да прода Телеком заинтересованим странцима. Како је претходни покушај „жутих издајника“ пропао због ниске понуђене цене и снажног отпора патриотске јавности, нови покушај би могао проћи, јер сада продају врши „патриотски блок“. [1]

Јавност ће бити обавештена да је продаја Телекома тешка, али нужна, промишљена и мудра одлука. Она нема никакве везе ни са празном касом нити са могућим економским колапсом. Наравно, одлука ће бити донета у интересу грађана Србије, њихових родитеља – пензионера, али понајвише у интересу деце и њихове будућности. Када деца одрасту, више неће морати да емигрирају, јер ће иностранство бити свуда око њих и поседоваће све што вреди и функционише у Србији. Сви грађани ће тако, не мењајући место боравка, живети у иностранству.

basterkiton02Поново ће стручна јавност, бар онај њен део који је за то задужен, громогласно подржати продају уз приче о врлинама тржишта, о страним инвестицијама и неконкурентном Телекому. Иако је највећа и најмоћнија телекомуникациона компанија у Србији, Телеком, ето, не може издржати трку са страном конкуренцијом. Коначно, ако би се и могло конкуренцији одолети, партије су пуне стручњака који су у стању то да спрече и да упропасте сваку компанију – брзо и темељно.

И најважније – за грађане је боље да дођу странци, јер то значи да ће цена услуга пасти, потрошачи ће мање плаћати, и све ће бити да не може бити боље.

НАЈБОЉЕ ТЕК ДОЛАЗИ
Сви ће заборавити да су цене телефонских услуга порасле када се појавила страна конкуренција. Сви ће заборавити да је Републичка агенција за електронске комуникације (РАТЕЛ) 2011. године изнудила повећање цена телефонских услуга, јер су за странце дотадашње цене биле прениске.

Када се Телеком прода, цене телекомуникационих услуга ће пасти, као што су пале и цене цемента када су странци купили цементаре, па је данас јефтиније увозити цемент из Албаније него га купити у Србији.

Цене телефоније ће пасти као што су пале малопродајне цене када су страни ланци нагрнули у Србију или од када је Делез ушао на домаће тржиште.

Интерес потрошача ће бити заштићен на исти начин на који су заштићени интереси потрошача банкарских услуга који издржавају најскупљи банкарски систем у Европи.

Или, гледајући даље у будућност, цене услуга ће пасти исто као што ће пасти и цена струје када ЕПС буде продат или цена хране када странци покупују највећи део земље у Србији, или као што ће пасти цена воде када се крене са продајом водовода.

Пред Србијом је сјајна будућност, са којом се може мерити само њена садашњост. Како би то рекла почивша Маргарет Тачер, најбоље тек долази. [2]

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 03:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
_Krol_ je napisao:
Ташко je napisao:
Šta nas boli k?
Jos bolje ako ima vise radnika nego sto treba.
Jebala vas Njemacka i red. Dolaze zbog para, da izvuku sve sa ovih prostora.

Ja se svim srcem nadam da ce svabe doci....posmatram kako odlaze jedni po jedni...omv....volksbanka...kazu ode i hypo.....sparkasa......zebnja me hvata da ne mirisu neki novi rat

Баш Хипо није већ отишао? Они су пукли у 16, немамо ми баш пуно везе са тим. :) Дошли Сбербанка, Газпром, Хуавеи или како се већ изговара одувао Сименс који је одувао ЛМ Ериксон... Шта ћеш, велики једу мале. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 11:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2014, 08:32
Postovi: 70
sinip je napisao:
_Krol_ je napisao:
Дошли Сбербанка, Газпром, Хуавеи или како се већ изговара одувао Сименс који је одувао ЛМ Ериксон... Шта ћеш, велики једу мале. :)

... došao Siemens, koji je oduvao Čajavec. ;) To je ono što mene boli.

_________________
Gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 11:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Zašto onda ne dođe operator iz Rusije i ne kupi Telekom Srbije? Zato što to nije u interesu Evropske Unije. A nisu ni rusi ništa bolji, kao da i oni ne izvlače pare iz naše države; primjer: Optima Grupa.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Јесам ли ја тврдио другачије? А Руси дођу кад им је у интересу, као и свима осталима. Примјер Хипо->Сбер и у БиХ и у Србији. И мислим да им се живо џебало за интересе ЕУ том приликом.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 11:38 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
To samo govori koliko smo mi bitno bankarsko tržište. Sa stanovišta telekomunikacija - ipak smo malo bitniji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 11:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Заиста не видим разлику ал ет' нек ти буде... Рецимо хипотетички дође неки руски телеком и понуди 300 милиона више од Дојче телекома и ови ће у Србији рећи, нећемо, хвала. Аха, јесте да. Исто као што су и наши одџебали Телеком Србија због "правих странаца".

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 11:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Sinipe, ti stvarno misliš da mi sami sebi krojimo politiku i ekonomiju? Neće oni reći nećemo, hvala, već će naći način da ponište proces privatizacije i pokrenu ga ponovo. Primjer: već spominjani Telekom Slovenije. A to što ti ne vidiš razliku ne znači da ona ne postoji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 12:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
crnidjordje je napisao:
Na kojim mjestima Mtel ima najvise viska zaposlenih?Na prodajnim ja mislim da nemaju dapace..Uvijek su tu guzve.Barem po mom iskustvu doduse to je maksimum 10-ak puta na tim njihovim prodajnim mjestima.

Na mjestima raznih odjela i sektora ala Ured za istraživanje ruda i gubljenje vremena u Alan Fordu, tu se po hodnicima guzicama sudaraju...al tamo gdje se radi treba se pokazati (tehnička služba i prodajni centri) tu je manjak ljudi. Kontaš?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 12:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
fantastikus1 je napisao:

Nije mi jasno da se neko raduje tudjoj nesreci (otkazu) a da pri tom taj neko nista ne dobiva :-?

Vidiš, nekome ko nema dvije čiste u glavi i bukvalno ne zna ni šta mu je posao, dolazi kad mu je qrtzu ćeif na isti i ima jako dobru platu za to, dok je sa druge strane armija nezaposlenih školovanih kadrova, i u toj istoj firmi takvih iskusnih kadrova vuče još bar trojicu takvih na vratu svojim zalaganjem, ne nije mi ga žao....Žao mi je kad vrijedan nema posla i ne može da skrpi kraj sa krajem, dok neki ubacuju svoje potomke koji neće da rade ništa samo da im ne smetaju kod kuće.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 12:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Jesi ti svjestan da je firmi bitniji inženjer koji će jednom sedmično odraditi kritičan posao nego crnac koji se javlja na telefon u teh. podršci? I normalno da će taj inženjer imati 3x veću platu nego čovjek iz teh. podrške, sve zarad svog znanja i iskustva... dok ovamo možeš dovesti i treniranu šimpanzu da radi (bez uvrede). Nek tebi daju Cisco ASR pa podesi jednu access listu (banalan posao, ako ćemo realno), pa da vidim koliko će trebati za to...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 12:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Inžinjera tog kova ima najmanje, kao i montera, dok tih crnaca ima ko kusih pasa. To ti cijelo vrijeme pričam. A ti imaju plate kao i inžinjeri, samo što ti inžinjeri rade svoj posap uglavnom tačno i precizno, dok ovaj samo gleda da oko 12 zdimi u Malu Stanicu i da šarmira šalteruše....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 12:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
<Enter_name> je napisao:
Sinipe, ti stvarno misliš da mi sami sebi krojimo politiku i ekonomiju? Neće oni reći nećemo, hvala, već će naći način da ponište proces privatizacije i pokrenu ga ponovo. Primjer: već spominjani Telekom Slovenije. A to što ti ne vidiš razliku ne znači da ona ne postoji.

Волим ја теорије завјере, стварно, али не баш толико неутемељене. Ипак сам убјеђења да пара врти гдје бургија неће. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 12:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Nepokoreni, ti ko da opisuješ sebe, samo ti krivo što nemaš takvo veliku platu...
Sinipe, a ja sam rekao da nije do para? Naravno da jeste do para, ali i do toga gdje će one otići... i nisu to teorije zavjere, to su stvari koje se dešavaju oko nas. Ko malo više prati telekom tržište u Evropi (samim tim i kod nas), zna o čemu pričam.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
nepokoreni je napisao:
fantastikus1 je napisao:

Nije mi jasno da se neko raduje tudjoj nesreci (otkazu) a da pri tom taj neko nista ne dobiva :-?

Vidiš, nekome ko nema dvije čiste u glavi i bukvalno ne zna ni šta mu je posao, dolazi kad mu je qrtzu ćeif na isti i ima jako dobru platu za to, dok je sa druge strane armija nezaposlenih školovanih kadrova, i u toj istoj firmi takvih iskusnih kadrova vuče još bar trojicu takvih na vratu svojim zalaganjem, ne nije mi ga žao....Žao mi je kad vrijedan nema posla i ne može da skrpi kraj sa krajem, dok neki ubacuju svoje potomke koji neće da rade ništa samo da im ne smetaju kod kuće.


Pretpostavljam da ima i takvih slucajeva nerada i zaposljavanja potomaka, ali ipak mislim da velika vecina zaposlenih korektno odradjuje svoje zadatke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 12:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
<Enter_name> je napisao:
Nepokoreni, ti ko da opisuješ sebe, samo ti krivo što nemaš takvo veliku platu...


Kamo lijepe sreće da je tako....sad bi kukao što hoće da ga prodaju.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2015, 14:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Ma da, ti radiš ko crnac za malu platu, imaš visoko razvijenu kolektivnu svijest, pa ćeš da se žrtvuješ zarad napretka društva i telekoma kao firme... baš :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs