banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 15:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jul 2012, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Citiraj:
Republika Srpska i Hrvatska formiraće zajedničku kompaniju za izgradnju hidroelektrane "Dubrovnik dva", čija će vrednost biti 170 miliona evra, dogovoreno je danas na sastanku delegacija vlada RS i Hrvatske u Banjaluci.


http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... rovnik-dva

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2013, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5H0KZfoms9M[/youtube]

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2013, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Treci blok TE Ugljevik bi trebao imati sve filtere i to po novoj semi EU za sto manju emisiju stetnih gasova. Ovaj prvi blok uopste nema neke od filtera, veliki broj ljudi koji zive u blizini ima problem sa disajnih organima, da ne pricam sto ljudima slabo sta uspjeva od usjeva.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2013, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Vidim da niko nije pomenuo, a aktuelno je. Trenutno je u izradi planska dokumentacija, a da ce biti nesto od toga ukazuje i cinjenica da je Komsar kupio stari hotel u Rudom koji ce adaptirati za svoje potrebe. Clanak koji sam nasla je star, ali kao info je ok. Treba napomenuti da se Srbija mrsti na ovaj projekat zbog uticaja predvidjene akumulacije na rijeku Lim na njihovoj teritoriji.

Spoiler:
Citiraj:
Dogovor o gradnji HE Mrsovo
Utorak, 10 Srpanj 2012 05:15

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i vlasnik firme "Komsar enerdži limited" Rašid Serdarov dogovorili su danas gradnju hidroelektrane Mrsovo na rijeci Lim.

"Odlučili smo da proširimo saradnju, jer su gospodin Serdarov i njegova kompanija iskazali spremnost da investiraju u još neke objekte", rekao je Dodik novinarima u Ugljeviku.
On je istakao da je riječ o hidroelektrani kapaciteta 42 megavata.
"Na nama je da Vlada Srpske obezbijedi nesmetan prilaz lokaciji i da stimulišemo investotora da to što prije učini. Želimo da obezbijedimo što više investicija, a najznačjaniji investitor u Srpskoj je `Komsar` i Serdarov", naglasio je Dodik.
On je napomenuo da Republika Srposka i sada proizvodi višak električne energije ali da njenim izvozom može bitno da poboljša platni bilans, smanji zavisnost od uvoza i riješi osnovne makroekonomske probleme.
"U svakom slučaju ovakvi objekti će nadomjestiti potrebu za domaćom potrošnjom ako to bude potrebno. Rješavamo kapitalne stvari koje se odnose na našu energetsku budućnost i energetsku sigurnost", istakao je Dodik.
Prema njegovim riječima, očegledno je da električna energija postaje energija nezamjenjivog karaktera i da je zbog toga veoma važno imati spremne kapacitete.
Serdarov je istakao da se zbog dobre saradnje koju ima sa predsjednikom Republike Srpske i Vladom odlučio za gradnju hidroenergetskog potencijala na rijeci Lim.
http://indikator.ba/ekonomija/aktuelnosti/16388-dogovor-o-gradnji-he-mrsovo

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2013, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Прича око ТЕ Станари се развукла. Све спремно, само да се крене радити на самом градилишту.

Ова изјава кинеског амбасадора у БиХ је знак да би ускоро могло кренути:
Citiraj:
Kao što znate, u Stanarima je već potpisan ugovor. Prva tranša kineskog kredita je već stigla, ukupna vrijednost tog projekta iznosi više od 500 miliona eura, a kredit iz Kine će biti ukupno 350 miliona dolara.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/inte ... igla-u-bih

Ако су повукли лову од кредита, онда је морају и уложити.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2013, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Kako je kod nas država susretljiva da ima što manji procenat vlasništva... Gdje bi nam bio kraj da su takvi i koda je u pitanju javna potrošnja...

Što se tiče naknade za kncesije da li je ovo još uvijek važeći pravilnik
http://www.koncesije-rs.org/dokumenti/z ... aknada.doc

I kolike su naknade u bližoj i daljoj okolini?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2013, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Prije petnaestak dana sam prošao kraj mjesta na kome EFT treba da gradi TE, sa žaljenjem moram reći da se tamo ništa ne dešava...

Ljudi iz EFT-e su kompletirali dokumentaciju do nedavno. Nije samo za TE Stanari bilo potrebno dobiti dozvole vec i za izmjestanje regionalnog puta R474 koji prolazi dijelom kroz lokaciju predvidjenu za sam kop. Sada su jos u igri i transportni most od same TE do kopa i tu trebaju dozvole. Ima tu jos peglanja sto se tice dokumentacije, ali sve je isuvise daleko otislo da bi ispao sipak na kraju :).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2013, 12:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
A.J.V.A.R. je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Prije petnaestak dana sam prošao kraj mjesta na kome EFT treba da gradi TE, sa žaljenjem moram reći da se tamo ništa ne dešava...

Ljudi iz EFT-e su kompletirali dokumentaciju do nedavno. Nije samo za TE Stanari bilo potrebno dobiti dozvole vec i za izmjestanje regionalnog puta R474 koji prolazi dijelom kroz lokaciju predvidjenu za sam kop. Sada su jos u igri i transportni most od same TE do kopa i tu trebaju dozvole. Ima tu jos peglanja sto se tice dokumentacije, ali sve je isuvise daleko otislo da bi ispao sipak na kraju :).

Pa pogledaj ovako, rudnik je rošlu godinu završio sa kako oni kažu magičnim milionom tona iskopanog uglja, Hamović je čak uspio i od R.S. da digne neku lovu, kredit ili mu je R.S. bila garant, ja sam tek prije tih petnaestak dana saznao da TE Tuzla koristi ugalj iz Stanara...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 12:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
A.J.V.A.R. je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Prije petnaestak dana sam prošao kraj mjesta na kome EFT treba da gradi TE, sa žaljenjem moram reći da se tamo ništa ne dešava...

Ljudi iz EFT-e su kompletirali dokumentaciju do nedavno. Nije samo za TE Stanari bilo potrebno dobiti dozvole vec i za izmjestanje regionalnog puta R474 koji prolazi dijelom kroz lokaciju predvidjenu za sam kop. Sada su jos u igri i transportni most od same TE do kopa i tu trebaju dozvole. Ima tu jos peglanja sto se tice dokumentacije, ali sve je isuvise daleko otislo da bi ispao sipak na kraju :).

Pa pogledaj ovako, rudnik je rošlu godinu završio sa kako oni kažu magičnim milionom tona iskopanog uglja, Hamović je čak uspio i od R.S. da digne neku lovu, kredit ili mu je R.S. bila garant, ja sam tek prije tih petnaestak dana saznao da TE Tuzla koristi ugalj iz Stanara...


Tako je, te tuzla kupuje ugalj od stanara jer nemaju dovoljno svojeg.Inace ako ova prica oko ugljevika i stanara prodje, to je 900 megavata instalisane snage, u srbiji se nista slicno nije izgradilo zadnjih 30 godina.Strahovit impuls za Srpsku ako je tacna izgradnja ovih kapaciteta

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 13:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ovako, ako me sjećanje služi, 150 hiljada tona uglja na iskopu košta oko 10 miliona KM, prostom računicom, dođemo do toga da je rudnik za prošlu godinu isopao i PRODAO uglja u vrijednosti od oko 70 miliona KM, ako je čista dobit EFT 10% onda je Hamoviću ostalo 7 miliona KM čiste zarade... Ja zaista mislim da on nije lud pa da se uvaljuje u investiciju od pola MILIJARDE zrada gradnje T.E. jer će trebati da radi najmanje deset godina da se otplati investicija, a ovako, kopa ugalj i uzima čisti keš...logično...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hBFvyCnw9Js[/youtube]

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 14:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Ovako, ako me sjećanje služi, 150 hiljada tona uglja na iskopu košta oko 10 miliona KM, prostom računicom, dođemo do toga da je rudnik za prošlu godinu isopao i PRODAO uglja u vrijednosti od oko 70 miliona KM, ako je čista dobit EFT 10% onda je Hamoviću ostalo 7 miliona KM čiste zarade... Ja zaista mislim da on nije lud pa da se uvaljuje u investiciju od pola MILIJARDE zrada gradnje T.E. jer će trebati da radi najmanje deset godina da se otplati investicija, a ovako, kopa ugalj i uzima čisti keš...logično...


zarade od termocentrale bi bile visestruko vece nego od rudnika.Onaj kineski ambasador rece da su pare za termocentralu vec legle. ne verujem da se kinezi zezaju sa stotinama miliona evra ako nije ozbiljno

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Za razliku od TE Ugljevika 3, gdje nisam nacisto koliko je realno ocekivati bilo kakvu izgradnju, vjerujem da ce TE Stanari zazivjeti. Uostalom vrlo brzo ce zaokruziti svu potrebnu papirloogiju, onda im ponestaje izgovora za odlaganje samog procesa gradnje. Cuce se gusle ove godine...

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 15:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
A.J.V.A.R. je napisao:
Za razliku od TE Ugljevika 3, gdje nisam nacisto koliko je realno ocekivati bilo kakvu izgradnju, vjerujem da ce TE Stanari zazivjeti. Uostalom vrlo brzo ce zaokruziti svu potrebnu papirloogiju, onda im ponestaje izgovora za odlaganje samog procesa gradnje. Cuce se gusle ove godine...

Daleko više se odmaklo sa radovima u Ugljeviku...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Daleko više se odmaklo sa radovima u Ugljeviku...

Preciznije ako moze, molim lijepo :)? Kojim radovima konkretno?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 18:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Jbg, nisam slikao pa da ti pokazem, al mozes se provizati pa ces sam vidjeti sta je uradjeno u Stanarima...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Jbg, nisam slikao pa da ti pokazem, al mozes se provizati pa ces sam vidjeti sta je uradjeno u Stanarima...


Bila sam tamo prije 10-tak dana. Sam plato predvidjene TE stoji onakav vec vise godina, jedino se rudnik siri i uredjena je zemlja oko juznog oboda rudnika prema pruzi Sunja-Doboj. U izgradnji je hidro infrastruktura kopa i smjestaj za radnike koji ce dizati TE. Gotovu dokumentaciju za upravnu zgradu imaju vec duze vrijeme ne znam sta cekaju sa tim, vjerovatno dok kredit nije uzet. Imaju sve potrebne projekte, gradjevinsku i ostale dozvole.

U Ugljeviku sam zadnji put bila jesenas, pa ne znam jesu li sta radili od tada. S obzirom da niko jos nije vidio projekat TE Ugljevik 3 koji rade kinezi, ne vjerujem da su sa radovima odmakli dalje od rekonstrukcije kampa za radnike. S obzirom da se projekat za izvodjenje TE nije nigdje pojavio kod nas za nostrifikaciju, ne vjerujem da imaju ni gradjevinsku dozvolu. Sve do jesenas nije se tacno ni znalo kolika ce biti instalisana snaga TE, mjenjalo se svaki cas bez obzira sto se svima prezentovalo 2x300MW. Ono sto mene posebno brine kod Ugljevika je cinjenica suzivota privatne i drzavne TE na istoj lokaciji. Sardarov ce da izvozi energiju, a mi cemo biti donji u sudskom sporu sa Slovencima oko postojece TE koja je uzgred u jako losem stanju. Sve u svemu, pompezno je najavljena gradnja, ako i krene uskoro bice to na ho-ruk.

No dobro, godina je pred nama pa cemo vidjeti sta ce biti od svega.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2013, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
A.J.V.A.R. je napisao:
Za razliku od TE Ugljevika 3, gdje nisam nacisto koliko je realno ocekivati bilo kakvu izgradnju, vjerujem da ce TE Stanari zazivjeti. Uostalom vrlo brzo ce zaokruziti svu potrebnu papirloogiju, onda im ponestaje izgovora za odlaganje samog procesa gradnje. Cuce se gusle ove godine...

Daleko više se odmaklo sa radovima u Ugljeviku...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eVZZX2RssEs[/youtube]

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2013, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Citiraj:
ОБАВЈЕШТЕЊЕ О ПОДНЕСЕНОМ ЗАХТЈЕВУ ЗА ОДОБРЕЊЕ СТУДИЈЕ УТИЦАЈА НА ЖИВОТНУ СРЕДИНУ ЗА ПРОЈЕКАТ ИЗГРАДЊЕ ВЈЕТРОПАРКА ТРУСИНА ИНСТАЛИСАНЕ СНАГЕ 51 МW У ОПШТИНИ НЕВЕСИЊЕ

Инвеститор: "Еол Први" д.о.о. Невесиње планира изградњу вјетропарка на подручју општине Невесиње, инсталисане снаге 51 MW. У вези са наведеним израђена је Студија утицаја на животну средину од стране НУ "Институт заштите, екологије и информатике, научно истраживачки институт", Бања Лука.
...
Пројекат изградње "Вјетропарк Трусина" инсталисане снаге 51 MW, административно припада општини Невесиње. Локапија предложеног вјетропарка се налази на планинском гребену Трусина. Будући вјетропарк је удаљен око 15 километара јужно од Невесиња и 2,5 километара сјеверно од Берковића. Укупни производни капацитет "Вјетропарк Трусина" ће бити 51 MW односно 17 вјетротурбина снаге по 3 MW.
...
Бесплатан увид јавности у захтјев и студију обезбијеђен је у просторијама Општине Невесиње и на сајту Владе Републике Српске.
Јавна расправа одржаће се 24.4.2013. године у сали Скупштине општине Невесиње, са почетком у 12 часова.

http://www.institutzei.net/index.php?op ... 5-12-29-18

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2013, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Почели радови на прикључку будуће ТЕ Станари на преносну мрежу (радове изводи ЕЛНОС БЛ): http://www.elnosbl.com/index.php/sr/171 ... kv-stanari

Званичан почетак градње саме ТЕ уз полагање камена темељца у мају, одмах након Васкрса.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs