banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Mar 2010, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Najbolji posao sistemskog inženjera

Prema istraživanju stranica Focus.com, računalni sistemski inženjer je najbolji posao u SAD-u za sljedeću dekadu. U istraživanju je obuhvaćeno više od 7.000 različitih poslova, te su na osnovu podataka američkog zavoda za zapošljavanje odabrani poslovi za koje se očekuje kako će u narednoj dekadi rasti 10 ili više postotaka.

Zatim su izbačeni poslovi s prosječnom godišnjim plaćom manjom od 65.000 dolara, te poslovi za koje je otvoreno manje od 10.000 radnih mjesta.

Za najboljih 50 poslova ispitano je 35.000 radnika koji su svoje trenutne poslodavce ocjenjivali prema raznim faktorima, uključujući dugoročni rast, plaću, sigurnost, očekivani rast broja radnih mjesta, te općenitoj kvaliteti života.

Na osnovu svih tih faktora posao sistemskog inženjera je odabran kao najbolje radno mjesto u SAD-u u narednoj dekadi.

A Hercegovina do Praznika rada ostaje bez 2000 radnih mjesta... http://www.bljesak.info/content/view/48497/158/

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 12:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 17:13
Postovi: 166
krajo je napisao:
Ko stvarno zeli da radi moze i ovdje naci posla..pocnes bilo sta ako vec nemas kvalifikaciju pa s vremenom ces naci bolji ako si ambiciozan!


Apsolutno se slažem. Ko traži posao, naćiće bilo kakav, pa ako ima ambiciju i želju za napredovanjem, radiće i tražiće i dalje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2010, 12:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
STRATOKASTEL je napisao:
Nije loše, deset novih radnih mjesta, samo u Banjaluci.


To Eronet trazi :) nije lose osim tog uslova da moras imati vlastito auto i da danas masa ljudi ne razmislja o promjeni operatera(bar do usluge prenosa broja).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2010, 14:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
ziggy je napisao:
To da ces morati da naucis nesto da radis i da se prekvalifikujes, za tvoje dobro, najbolje sto prije da shvatis. Il' trazi stelu, koju sigurno na forumu neces naci.
Danas ekonomista s fakultetom je sretan na salteru ako radi. Drugarica iz skole sretna sto je konacno pos'o nasla - pokazuje ljudima kako se koristi bankomat. Danas ti je bolje i ne reci da imas ekonomiju zavrsenu, k'o da si gubavac, bjeze ljudi od tebe.


pojasni ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2010, 19:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Idu dva ekonomista putem i pričaju o tržišnoj ekonomiji. Kad, ispred njih - govno.
Prvi misli: “Idem se našaliti s ovim drugim ekonomistom.”, pa kaže: “Hajde, pojedi ovo govno, dobit ćeš 100 dolara.”
Drugi razmišlja: “Hm, govno je govno, ali dolari su dolari!”. I pojede govno.
Onome prvome to ne bi pravo, ali plati. I idu dalje i raspravljaju o investicijama u zamlje Dalekog istoka. Kad opet, pred njima - govno.
Misli sad onaj drugi: “Dobio sam ja 100 dolara, ali sam ipak pojeo govno.”, pa predloži: “Hajde sad ti pojedi govno, dobit ćeš 100 dolara!”
Sad prvi razmišlja: “Hm, govno je govno, a dolari su dolari. Kad je mogao on, mogu i ja!”. I pojede i on govno (i dobije dolare).
Idu zatim dalje i raspravljaju o ljudskim resursima i obrtnom kapitalu. Tek se prvi dosjeti i kaže: “Čekaj malo, a što smo to napravili? Pojeo govno ja. Pojeo govno ti, a nitko ništa nije zaradio?”
“E, ali smo napravili 200 dolara prometa.” reče drugi.

Ekonomista treba ostavit taman onoliko koliko je potrebno da plate ima k'o da (ob)racuna. Ni jednog vise. Namnozice se odma' i opet neku stetu napravit, tudju krv pit, od tudje nesrece zivit, mislit da nesto rade, posla trazit... :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2010, 13:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
brzibrzi16 je napisao:
krajo je napisao:
Ko stvarno zeli da radi moze i ovdje naci posla..pocnes bilo sta ako vec nemas kvalifikaciju pa s vremenom ces naci bolji ako si ambiciozan!


Apsolutno se slažem. Ko traži posao, naćiće bilo kakav, pa ako ima ambiciju i želju za napredovanjem, radiće i tražiće i dalje...


Neće baš biti tako. Koliko sam samo oglasa našao ovog mjeseca kao i krajem prošlog i u većini slučajeva su tražili radno iskustvo. Konkursi za pripravnike su rijetki. Trenutno čekam rezultate jednog konkursa baš za pripravnike ali ne znam koliko ću još čekati jer je prošlo 15 dana i još ništa. Evo tražim i dalje. Početkom prošlog mjeseca sam diplomirao. Informatika je u pitanju.

edit: pomenuti konkurs je bio namješten (da konačno sam se susreo i sa tim) jer se prije 2 mjeseca znalo koga će primiti i zašto (po ključu) od četvero kandidata dvoje je odustalo (rekli im njihovi u komisiji da je u pitanju štela) a jedino ja ispao budala i izgubio 2 mjeseca.

Sada idem dalje. Kamo sreće da je i kod nas najtraženiji posao sistem administratora. Uglavnom se traže programeri. Dodatno čovjeka obeshrabri kada vidi da se traže uposlenici sa radnim iskustvom.

Guslaš 5 godina na faksu i onda nema posla. A još kažu da je u IT perspektiva. Možda negdje vani!


Jedino da hodam po firmama i tražim posao. Baš sam kontao vidjeti sutra kao i iduće sedmice posjetiti par privatnih IT firmi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2018, 22:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Feb 2016, 13:04
Postovi: 4
Ljudi, cuo sam da neke stranice nude honorarne poslove prevodjenja pojedinih serija, tj. epizoda. Pa da li mozda znate nesto o tome, da li je neko imao iskustva?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2019, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Odes na internet i pogledas oglas ... :)

Slika

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs