banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 179 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Mar 2013, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Birač a ni ostala privatizovana preduzeća neće nikada ući u plus jer se sva dobit ispumpava preko vezanih preduzeća. Vlada je ovca što tolike pare sipa Litvancima i iskreno se nadam da će to što prije prestati.

1000 ranika jeste velika cifra i to stoji ali za sada oni plate dobijaju samo zato što vlada i IRB upumpava novac u njih. Onog momenta kada prestanu, i ti ljudi će ostati bez posla.

I što je najgore i pored toliko uloženog novca svi priznaju da se vrijednost Birča može računati po formuli
0.05pf x X
gdje je 0.05pf cijena gvožđa po kilogramu a X ukupna masa gvožđa u Birču


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
И званично почела изградња Јужног тока!

Citiraj:
Realizacija projekta počela je svečanom ceremonijom zavarivanja prvog spoja buduće kompresorske stanice u blizini sela Rasovo, na severo-zapadu Bugarske.

U Sofiji, u zgradi vlade, ceremoniju su u direktnom prenosu pratili bugarski premijer Plamen Orešarski, ministar ekonomije i energetike Bugarske Dragomir Stojnev, ministar energetike Rusije Aleksandr Novak i direktor Gasproma Aleksej Miler.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php ... _id=771942

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2013, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Након Бугарске, почиње изградња и у Србији:
Citiraj:
Beograd -- Radovi na izgradnji gasovoda Južni tok kroz Srbiju će početi 24. novembra ove godine, dogovreno na sastanku premijera Dačića i direktora Gasproma.


О начину финансирања (а то чека и нас ако буде крак за РС):
Citiraj:
Ipak, značajnija građevinski posao ne bi trebalo očekivati pre sledeće godine.

"Realna izgradnja počeće kada se pojavi i finansiranje. A ono će, po svemu sudeći, da bude kao i sa Bugarskom, dobićete dugoročni kredit na 20, 30 godina, a novac bi se vraćao od tranzita gasa", objašnjava on.

"Dakle, sada se razgovora o tome koji će biti uslovi kredita i koji deo od tranzita će ići da otplatu kredita koji će verovatno biti pod povoljnijim uslovima- moguće kao i za Bugarsku sa kamatom od 4,25 odsto godišnje", ocenjuje Belogorjev.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=776088

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2013, 08:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Slika

Slika

Slika

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2013, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
:D http://bl-javnost.com/index.php?option= ... 6&lang=eng

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2013, 09:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Па наравно.
Немају шта отворити пред изборе, немају шта да покажу као резултат рада, па ће ето лопатом бацити мало бетона на неки камен и "идемо у свјетлију будућност".

П.С. Гдје су, мајке ти, лупили овај пано са сликом Миле и Путина?

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2013, 10:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ja se nadam da je fotomontaža :)

Čitam članak od prije par dana u Politici i vidim kako nas Mile priprema za referendum u ljeto 2152. :lol:

Citiraj:
Према договору српске и руске стране, Србија ће бити веома важан дистрибутивни центар из кога ће плаво гориво потећи једним краком у Хрватску, другим у Мађарску, трећи ће ићи у Републику Српску, а одвојено од РС биће снабдевана Босна и Херцеговина

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2013, 11:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Tranziti i kraci su dva različita svijeta.Za tranzit kroz Srbiju Rusi plaćaju godišnje nešto preko 200 mil.evra dok za nas slijedi debelo zaduživanje za projekat koji ne vodi nigdje a po običaju narod će sve troškove snositi.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Poslednji put menjao Čiča iz Rogače dana 25 Nov 2013, 12:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2013, 12:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Slazem se. Realno, RS nema potrosaca koji bi mogao da opravda izgradnju.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2013, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Srbijanci su od Gazproma dobili kredit koji će za deset godina vratiti novcem koji dobiju od istog.Čista računica.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2013, 16:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Mislim da će biti hladna zima u Evropi :D

Citiraj:
Direktor za tržišta energentima u Evropskoj komisiji Klaus-Dieter Borchardt rekao je u Evropskom parlamentu da ovi sporazumi nisu u skladu sa zakonom EU. "Komisija je razmotrila ove međudržavne sporazume i zaključila da nijedan od njih nije u skladu sa zakonom EU", rekao je Borchardt.

On je dodao da je pomenutim državama rečeno da su, prema sporazumima EU ili sporazumu o Evropskoj energetskoj zajednici, obavezne da ponovo pregovaraju sa Rusijom i usklade međudržavne sporazume sa zakonom EU.

Borchardt je dodao da, ako novi pregovori ne budu uspješni, države imaju obavezu da odbace sporazume sa Rusijom, prenio je "Euraktiv".

On je rekao da je ruskom ministru energetike Aleksanderu Novaku poslano pismo sa objašnjenjem situacije i pozivom da "na pozitivan način" razmotri mogućnost ponovnog pregovaranja o ovim sporazumima sa pomenutim državama.

Bugarska, Mađarska, Grčka, Slovenija, Hrvatska i Austrija su članice EU, a Srbija pripada Evropskoj energetskoj zajednici.

Evropska komisija napomenula je da ruski "Gasprom" ne može istovremeno biti vlasnik proizvodnih kapaciteta i mreže za prenos gasa, kao i da treba omogućiti da treće strane imaju ravnopravan pristup gasovodu.

Također je rečeno da je potrebno riješiti pitanje tarifne strukture.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2014, 10:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
меди je napisao:
АУСТРИЈА ОСТАЈЕ БЕЗ ЈУЖНОГ ТОКА?

Руски енергетски гигант "Гаспром" можда неће изградити сјеверни крак гасовода "Јужни ток", према Аустрији, саопштила је данас ова компанија.

"Градња `Јужног тока` почеће на руској обали Црног мора, недалеко од Анапе. Гасовод ће ићи по дну Црног мора до турске економске зоне и изаћи ће из воде на бугарској обали, недалеко од Варне. Потом ће гасовод ићи кроз Бугарску, Србију, Мађарску и Словенију до италијанског града Тарвисија", објавио је "Гаспром" у корпоративном магазину.

У тексту се додаје да планирано да главна цијев прође и кроз "Грчку, Хрватску и Републику Српску унутар БиХ".

Коначна одлука о рути гасовода требало би да буде донесена у новембру 2012. године, пренијела је агенција РИА новости.

Јужни ток требало би да служи за транспорт око 63 милијарде кубних метара природног гаса до централне и јужне Европе, да би се извршила диверзификација преноса руског гаса даље од земаља попут Украјине.

Градња ће почети у децембру 2012. године, а Русија планира да почне кориштење гасовода 2015. године.

Кључни акционари Јужног тока су "Гаспром" са 50 одсто, италијански "Ени" са 20 одсто, те њемачки "Винтершел холдинг" и француски "ЕдФ" са по 15 одсто.

Шеф "Енија" Паоло Скарони у априлу је изјавио да су акционари Јужног тока постигли договор о градњи сјеверног крака кроз Аустрију прије почетка градње јужног крака према Италији, уз напомену да је то питање у надлежности "Гаспрома" и транзитних земаља.



http://www.dw.de/austria-defies-us-eu-o ... a-17734602
Austria's OMV and Russia's Gazprom have signed a deal for the Austrian section of the controversial South Stream gas pipeline that bypasses Ukraine. Austria's president, Heinz Fischer, has rejected US and EU criticism.

страшан секс се одвија у европи, више се не зна ко кога јебе.
еу парламент обуставља радове у бугарској а аустријанци ладно потписују споразуме о градњи кроз њихову земљу.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2014, 11:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Zato su primili Bugarsku i Rumuniju u EU. Primiće i Srbiju ako se "dokaže" :)

Mene više zanima isplativost gasnih elektrana. Gledam za Frabcusku da je tri puta skuplji MWh dobijen iz gasne elektrane nego hidroelektrane. Posebno ako ovo natezanje sa Rusijom potraje, pa skoči cijena gasa. Nešto mi nije bajna pespektiva gasnih elektrana kod nas.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2014, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
Miler: Otkazan projekat izgradnje gasovoda
Projekat izgradnje gasovoda Južni tok je "mrtav", potvrdio je danas izvršni direktor ruskog gasnog giganta Gasproma.
"Projekat je otkazan. To je to", rekao je Miler novinarima u Moskvi, nakon Putinove izjave.


http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/5158 ... -EU-protiv

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 00:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Koja su govna ovi iz EU, kad je išao sjeverni tok nisu se bunili, sad kad treba i sirotinja malo da dobije ne može.Neka mi ćemo vama naplaćivati tranzit preko naše teritorije.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 00:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
S tim da bi kod nas bio magistralni gasovod. Ne bismo mi mogli nikakav tranzit gasa naplacivati, kad kod nas cijev i zavrsava.
"Jedino" sto bi imali jeftin gas.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Gdje kod nas? U Srbiji ili RS? :D
Sta li ce Dodo sad obecavati naredne godine. Gasovod je bio jedna od uzdanica :(.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Uspostaviće direktnu liniju BL-Moskva. Taman da se povežemo sa ostatkom svijeta.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 09:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
U RS. Srbija je druga prica. I gore mi nedostaje negacija, ne bi bio.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 179 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs