banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 18:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:28 
lako je nama iz centra to govoriti.. :D .... ajd to objesni onom kojem tata proda kravu da mu plati kartu u grad......
mi sami ne mozemo opstati i ne znam social kako ti to nije jasno... nemam dovoljno da pokrenemo sve segmente privrede.. samo neke dijelove ali tesko.. cajavec pokrenuti je nemoguce.. sve sto su proizvodili vise ne vrijedi, trebaju novi pogoni i masine koji kostaju.. o vojnom pogonu ne treba ni razmisljati, a o ostalim slabo... kao prvo zapad ti ne dozvoljava da budes konkurentan, proizvoditi samo za teritoriju BiH , slabo imas koristi, a pokusati dovesti strani kapital, postaje nerealno u trenutcima nastupajuce krize, i sve vecih otpustanja radnika sirom europe..

sta god da proizvodis, trziste BiH ti je malo, osim mozda toalet papira ili slicno.. a na ostala trzista ti nece dati jaci i veci. monopol je to...

ja konkretno ne smatram ulazak u EU pozitivnim, ali svakako manje zlo.. ostati sam sa nemogucnoscu ekonomskog samoodrzanja..... lose... oni su nuzno zlo, htjeli mi to priznati ili ne..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Zaista majlili jesi li ti udarena malo pa ne vidiš stvari do kraja? Novac je postojao, kriminalci ga uzeli i sad je kao neki problem da se od tih krimosa vrate novci državi. Pa da tim novcima pokrenemo ovo sa mrtve tačke.

Misliš da će nam EU finansirati ovaj nerad, pljačku i kriminal?

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
socialbug je napisao:
Zaista majlili jesi li ti udarena malo pa ne vidiš stvari do kraja? Novac je postojao, kriminalci ga uzeli i sad je kao neki problem da se od tih krimosa vrate novci državi. Pa da tim novcima pokrenemo ovo sa mrtve tačke.


I ti se uhvatio pokradenog novca ko pijan plota nema toga zaboravi pisi propalo dok nedodes TI na vlast pa to pitanje pokrenes ali i tebe ce kupiti tako da se sa tim pokradenim parama oprosti.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
"Hoću svoj deo, nećete da me prevarite". :lol:

NEĆU da prestanem ni da zaboravim!!! Ti znaš isto kao i ja ko je kako živio prije rata, ko je šta imao a šta ima danas!!! Dosta smo ćutali i zatvarali oči pred problemom, kriminalci su nas pokrali a mi zbog sitnih interesa ovako živimo!!! Do kada jebo te??? Svaki dan otpuštaju ljude a, gospoda pravi tržne centre? Šta će prodavati u njima? Smrdljivu kinesku robu ili šta?

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:48 
zasto si toliko isfrustriran.. spadas u onu grupu ljudi koji samo kukaju i seru po novopecenim bogatasima a pri tom nista ne rade na sopstvenoj zadovoljstini... covjece... ljud su krali jer im se moglo, krasce i drugi koji dodju na vlast.. krali su i oni prije.. ko si ti da ispravljas krive drine u tom smislu.. gubis vrijeme.. okreni se sebi i pokusaj od svog zivota, sebe i svoje porodice ili sta vec imas uciniti da ti bude bolje a ne pljuvati po njima.. gubis svoje dragocjeno vrijeme uzalud..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
A tebi ne smeta kada vidiš kako se ti kriminalci šepure tvojim novcima? Ako ti to ne smeta onda si kao oni! Samo želim da učinim bolje ne samo sebi i svojoj porodici već i komšiji sa kojim imam problem oko međe da nam bude bolje. A sa ovakvom vlašću i podanicima njihovim NIKAD nam neće biti bolje!!!
Moj život je savršeno organizovan, imam posao imam stan. Ali koliko je ljudi ostalo bez posla, svakodnevno gledam kako brojke rastu. I tebi je to ok?

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 18:02 
nije mi ok, ali ne vidim ni de se ti ljudi puno bune osim sto kao i ti pljuju po profiterima.. zasto npr. radnici boske ne izadju svi do jednog pred zgradu vlade, zasto nema nekog socijalnog bunta, svi na ulice, pokrenimo se svi.. ali ne, oni kao i ti samo pricaju, kukaju, psuju drzavu i profitere i tako u nedogled..
mene bas boli briga... nemam vremena za gubljenje.. zavrsila fax, imam dobar posao, nekretnine nasljedjene ( hvala bakama i dedama) i borim se za sebe.. ako neko zatrazi pomoc, pomognem koliko mogu.. i eto.. nisam isfrustrirana ni sa cim... uzivam u onom sto sam stvorila i sto imam.. tudje mi niti treba niti hocu.. a sad sto su MENE roguljici, malbasici i slicni pokrali.. ne osjecam se tako, vjeruj mi..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 18:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ode se daleko od SOS prodavnice predosmo na Malbasica & Co. :lol: :lol:
Naravno treba i o njima ali ne na ovoj.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 18:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Pazi majlili, ti si jedna koja je imala tu sreću ali, jesi li ti sama ovdje u gradu? Ne vidiš ljude koji odlaze na BIRO? Koji dobijaju otkaze? Šta ćeš reći, ko im je kriv što nisu studirali, pa nisu ali jesu li zbog toga niže vrijednosti i treba da budu spuštene glave? Da se brinu oko egzistencije, ponudićeš im socijalne prodavnice ili javne kuhinje i to je rješenje po tebi?
Dobro, kada si tako pametna zašto ti isti ljudi nemaju pravo protestvovati ispred "DOLAKTAŠICE"? Prebio je invalide, penzionere, navijače Borca i to je ok?

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 19:43 
sad smo i kod dodika........ odustajem.. svoje stavove o vlasti i slicno mozemo nastaviti na politici..
nisam ja kriva nikome ni niko meni.. svako se bori za sebe... kazem ti , necu gubiti vrijeme boreci se sa vetrenjacama.. imam pametnija posla, a zivot je kratak..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 19:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Izgleda da si ostala bez argumenata jer Dodika sam nabrojao kad i Karadžića!

Pitala si zašto se ljudi ne bune ispred "DOLAKTAŠICE", eto zato se ne bune jer tamo je VLAST zabranila okupljanja i sve pretuku koji pokušaju prići da protestvuju!!!

Uz to stalno su ti slova prepuna izraza "isfrustriranost", po tebi ja sam isfrustriran samo zato što pitam koga još boli nepravda, krađa i otimanje? A kao odgovor se nudi socijalna prodavnica... Ej!!!

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Poslednji put menjao socialbug dana 10 Apr 2009, 19:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 19:50 
da, a okupljanje ispred zgrade vlade je jedini nacin ispoljavanja socijalnog nezadovoljstva.. daj, molim te...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 19:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
majlili je napisao:
nije mi ok, ali ne vidim ni de se ti ljudi puno bune osim sto kao i ti pljuju po profiterima.. zasto npr. radnici boske ne izadju svi do jednog pred zgradu vlade, zasto nema nekog socijalnog bunta, svi na ulice, pokrenimo se svi.. ali ne, oni kao i ti samo pricaju, kukaju, psuju drzavu i profitere i tako u nedogled..
mene bas boli briga... nemam vremena za gubljenje.. zavrsila fax, imam dobar posao, nekretnine nasljedjene ( hvala bakama i dedama) i borim se za sebe.. ako neko zatrazi pomoc, pomognem koliko mogu.. i eto.. nisam isfrustrirana ni sa cim... uzivam u onom sto sam stvorila i sto imam.. tudje mi niti treba niti hocu.. a sad sto su MENE roguljici, malbasici i slicni pokrali.. ne osjecam se tako, vjeruj mi..


Ti si pomenula okupljanje ispred, ja pišem o korijenitim promijenama - REVOLUCIJI :roll:

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Poslednji put menjao socialbug dana 10 Apr 2009, 20:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 19:58 
ljudi zive na ivici a revolucije ni na pomolu.. cudan smo mi narod.. ok, ja sam spomenula zgradu.. sjetila sam se ljudi iz boske koji su protestvovali prvi put, dodik izasao i za par mj. se pokrenula prica sa miskovicem.. znam da jos nije zavrseno ali se pokrenulo s mrtve tacke.. svi kukaju a niko nista..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 22 Maj 2009, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
veca_vestica je napisao:
Pa nece se to kod nas otvarati, nas gradonacelnik izjavi nekidan na tv, da on ni ne zna ko bi tu uopste kupovao nesto...valjda, kod nas svi zive na visokoj nozi... :-?


Da. On se druzi sa snsdovcima koji svi zive na visokoj nozi, pa i ne zna kako zive obicni ljudi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 28 Feb 2015, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Svoja vrata za 10-ak dana trebala bi otvoriti već druga socijalna samoposluga u Zagrebu. Prostor u Sigetu je spreman, namirnice uskoro stižu od svih trgovačkih lanaca, a kupaca će biti i previše.

"Mislim da je sada u bazi 2500 - 3000 ljudi, mislim da će se taj broj i povećati jer je taj broj sve veći i veći", kaže voditeljica projekta, Andrea Šimunović iz Crvenog križa.

Brašno, ulje, higijenske potrepštine - bit će za one koji trenutno ne primaju nikakvu vrstu pomoći. A trgovina će biti još.

"Cilj je sutra da imamo na području grada Zagreba više takvih trgovina. Mi bi bili najsretniji da nema nijednog, ali situacija je takva da bi za početak trebala četiri takva dućana", kaže pročelnica Gradskog ureda za socijalnu zaštitu u Zagrebu, Višnja Fortuna.

Ovakav dućan u Vukovaru postoji već godinu dana, a koliko je potreban, najbolje govori dramatičan porast broja korisnika.

"Nakon dva tjedna već smo u registru imali oko 150 obitelji, danas socijalna samoposluga radi s 543 obitelji", kaže voditeljica socijalne samoposluge u Vukovaru, Irena Rajšić.

Više od 2000 Vukovaraca oslanja se na njihovu pomoć jer bez ove hrane ne mogu.

Vukovarska trgovina prije godinu dana bila je sedma u Hrvatskoj. Prije nje otvorene su one u Splitu, Rijeci, Gospiću, Zagrebu, Karlovcu, Vinkovcima. Otada ih je niklo još devet u Varaždinu, Krapini, Našicama, Zadru, Koprivnici, Sisku, Novoj Gradiški, Zagrebu, a uskoro se otvara i jedna u Osijeku.

U Rijeci su se u četiri godine postajanja popularno zvane 'socke' nagledali svega. Volonteri koji tamo rade, kažu: u ovakvoj ekonomskoj situaciji, korisnik može postati gotovo svatko.

Hrvatska ima 16 trgovina koje ne prodaju, nego dijele hranu. Šest ih se otvorilo u zadnja četiri mjeseca.

Autor: RTL


A pored toga rade i javne kuhinje.

Možda će neko od vas pitati, a od kojih para bi ti to Fikrete finansirao?

Ne znam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs