banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 18:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: SOS prodavnice???
PostPoslato: 06 Apr 2009, 00:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ko je gledao na TV mogao je da vidi svu tu bijedu, koja je barem mene podsjećala na one '90te.
Kada su u Srbiji kilometarski redovi mogu da zamislim koliki bi bili kod nas, pretpostavljam da naša Vlada ne planira uopšte da otvara te prodavnice, jer joj ne bi išlo u prilog. Trenutno mi bilježimo vrtoglav uspon pa slika koja prikazuje kilometarski red i bijedu u njemu ne bi se uklopila u sliku opšteg napretka i prosperiteta Srpske. Prodavnice ovog tipa su nam bile potrebne odmah poslije rata.

Pohvalio bih dubičkog načelnika Ninu Jauza (SNSD) zbog toga što je otvorio pekaru u kojoj se prodaje hljeb za pola marke.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 06 Apr 2009, 09:16 
pa nije valjda nino dubicki nacelnik!!! o kako sam ja to propustila.. svasta..
to jeste od njega za svaku pohvalu..
i ja sam gledala te prodavnice.. to bi trebalo da postoji uvijek, ne samo jer je ovo godina krize, uvijek postoje socijalno ugrozeni i to bi trebalo postojati u svakom gradu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 06 Apr 2009, 12:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
Pa nece se to kod nas otvarati, nas gradonacelnik izjavi nekidan na tv, da on ni ne zna ko bi tu uopste kupovao nesto...valjda, kod nas svi zive na visokoj nozi... :-?

_________________
...i nista nije onako kako izgleda...i sve je upravo onako kako treba biti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 09 Apr 2009, 18:48 
evo sad ne dnevniku, u roku od 2 mj. i BL ce dobiti sos prodavnicu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 10:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Citiraj:
SOS prodavnice su magacini za šverc
Nemamo pouzdane evidencije ko su ljudi u socijalnoj potrebi, pa su ljudi koji rade u sivoj ekonomiji formalno socijalni slučajevi...
05.04.2009. 18:24

Najave otvaranja SOS prodavnica, odnosno prodavnica za siromašne, ekonomski stručnjaci u našoj zemlji ne vide kao dobar odgovor na ekonomsku krizu, odnosno način da se država bori protiv besparice i siromaštva.

Duljko Hasić, ekonomski analitičar pri Vanjskotrgovinskoj komori BiH, smatra da bi u tom slučaju moglo doći do polarizacije prodavnica koje će prodavati robu niže kvalitete po nižim cijenama, a da će ostati veliki centri na kojima će profitirati lobiji.

- Nisam za ovakav vid ublažavanja krize. Daleko je bolje pomagati direktno nego indirektno, jer otvara se i mogućnost malverzacija - kazao je Hasić.

Dodaje da je to i na neki način amnestiranje nerada vlada, ali i nedostatak ideja da se suprotstave krizi. Kao jedan od mogućih načina prevazilaženja krize vidi u smanjenju PDV-a na osnovne životne namirnice.

Ekonomski ekspert Igor Gavran smatra kako bi "SOS prodavnice" u ovakvom sistemu kakav imamo bile samo magacin za švercere.

- Mi nemamo pouzdane evidencije ko su ljudi u socijalnoj potrebi. Jednostavno, mi na papiru imamo čovjeka koji nema primanja, a on ustvari ima veća primanja nego neko u formalnom sektoru, samo što nisu prijavljena. Tako bi se prava kupovine u tim prodavnicama iskoristila za šverc, jer ljudi koji rade u sivoj ekonomiji formalno su socijalni slučajevi - kaže Gavran.

Lasić: To je cirkus

Predsjednik Privredne komore FBiH Jago Lasić također smatra da "SOS prodavnice" nisu potrebne i da je rješenje u smanjenju PDV-a sa 17 na sedam posto za osnovne životne namirnice i povećanje na 21 posto za robu koju kupuju bogataši.

- Kako će to funkcionirati? Držat će policajca na vratima, a narod će donositi potvrdu da je sirotinja?! To je cirkus - kazao je Lasić.


Nesto mi govori da je ovaj u pravu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 10:18 
pa i meni je ovo palo na pamet.. u smislu zato te ljude ne pomognu na drugi nacin... ne znam.. ja sam uvijek zagovornik javnih kuhinja, ne samo sad u vrijeme krize nego od uvijek, jer kod nas to nema a svakako je potrebno.. i po meni bi vise pomoglo..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 10:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Čuj socijalne prodavnice, kuhinje i sranja, daj ti ljudima posla da radi se a ne etiketirati ljude etiketama SOCIJALNI SLUČAJ!!!
Dosta su govna bogatila, vrijeme je da im pomjerimo guzove!!!
Možda bi trebali napraviti listu onih koje treba protjerati i oduzeti im imovinu:

Karadžić
Krajišnik
Mandić
Dodik
Davidović
Malbašić
Roguljić
Dušanić

(dopunite ostatak)

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 11:07 
:confused2: javne kuhinje.. socijalni slucajevi.. sve to postoji u svim zemljama.. mnogo, mnogo razvijenijim od nas.. ekonomska kriza, zemlja izasla iz rata, uslove na trzistu diktiraju jaci i mocniji.. a on bi dao svima posao i pokrenuo sve.. oooooooo.. ovo gore su cinjenice.. ako imas rjesenje kako da kod nas svi zive ko bubreg u loju samo napisi.. bas me interesuje kako bi ti to izveo..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 11:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Samo vratio pare što su ovi lopovi pokrali za vrijeme rata i poslije rata, i uložio u privredu! Vidjela bi kako bi se bolje živjelo!
Obzirom da je u BiH ušlo 3x više novca za oporavak zemlje nego za Njemačku poslije rata, trebali bi svi da živimo kao bubreg u loju. Novac je postojao prije rata, šta je bilo sa njim? Nije mogao nestati jer, ako nestane na jednoj strani pojavi se na drugoj. A svi znamo gdje su novci nestali. Po BDP se nalazimo na granici nerazvijenih zemlja.

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 11:46 
90 % novca ako ne i vise koji je usao u BiH otisao je u Sarajevo a ne nama... pitaj njih gdje su pare.. ja ne branim lopove u RS, da se razumijemo, ali price o ponovnom pokretanju privrede i vracanju na stanje prije rata su nerealne, na zalost..
previse toga unisteno, previse treba da se pokrene, i na kraju kome prodavati to sto proizvedes u ovim uslovima na trzistu..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 12:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Ma daj molim te, mani se te priče! Za sve u životu je potrebno dvoje. Kako je onaj umobolin Karadžić pokrenuo ludilo, još uvijek se nismo oporavili. Pogledaj oko sebe u BL ima 200 profitera koji sve koče i uslovljavaju. Jel' bolje nas 299800 sjebemo tih 200 i da živimo životom dostajanstvenim čovjeka, a ne da oni nas uslovljavaju, ismijavaju. Konkretni potezi, prvo oduzeti imovinu, novac svim političkim kurvama, ratnim profiterima i sl. Potom pokrenuti proizvodnju i regulistati tržište. Otvoriti domaće banke a ove strane maksimalno stjerati u ćošak. Moralo bi nam biti bolje!!!

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 14:38 
ja licno karadzica ne volim, i mislim da je on vise kriv sta je ucinio srbima nego ostalim narodima, ali to je sad sasvim druga prica, i necu da idem u off i da me brisu..
kao sto sam rekla, sa ekonomskog aspekta, naravno da se stanje moze poboljsati, ali privreda pokrenuti kao prije nikako, zasto? vec sam navela neke od razloga..
a isto tako socijalnih slucajeva ce uvijek biti, i da se u potpunosti vratim temi, te sos prodavnice nisu lose, ali kad se upoznas sa gore navedenim cinjenicama, covjek se zapita... kod nas se sve vijek radi na neposten nacin, a i ono sto se radi posteno, niko ne vjeruje da je tako.. pa dobije opet neposten predznak..
zato sam za neke druge mjere kao sistem dvostrukog oporezivanja, i otvaranje javnih kuhinja..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 15:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
I daješ im mogućnost manipulacije. Naravno da siromašni postoje i u drugim državama ali, isto tako postoji u tim državama veća mogućnost zaposlenja! Rješenje je vratiti oteto narodu, pokrenuti proizvodnju regulisati tržiste kada se sve ustabili razdjeliti akcije preduzeća radnicima... Ne vidim tu neki problem već zdrav početak kontrolisanog kapitalizma.

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 16:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
socialbug nemoj lupati gluposti kakva privreda sta to sad Cajavec ili Kosmos mogu proizvoditi a da valja.
Na jednoj temi sam napisao:
Koju marku auta vozis
koja marka alata ti je u garazi
koje marke su ti kucanski apoarati
....
I ti sad u svemu tome pronadi Zastavu Cajavec Sloboda ....

A onaj ko je krao nema sanse da vrati sem ako mu se ne dokaze a ti dokazuj za Malbasica Roguljica Dukica pa javi sta si nasao.

Problem lezi u tome sto narod bjezi od jedine stvari koja ga u ovom vremenu moze izvuci a to je SELO bolje polu sit i podstanar u gradu neg prirodni gospodin u selu a svako i ono naj zabacenije je 15KM od table Banjaluka .

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 16:41 
mudro zboris vučino... ali i to ce da se zakomplikuje ulaskom u EU i ispunjavanjem uslova koji ce biti špteski za naseg seljaka.. jedini izlaz vidim u poticajima ili kreditima koje daje EU u te svrhe, ali mala vajda......


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 16:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
majlili je napisao:
mudro zboris vučino... ali i to ce da se zakomplikuje ulaskom u EU i ispunjavanjem uslova koji ce biti špteski za naseg seljaka.. jedini izlaz vidim u poticajima ili kreditima koje daje EU u te svrhe, ali mala vajda......


Nas u EU nema ni za 20g. :wink: a kad se naucio Rumunski i Bugarski seljak onda ce i nas.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 16:52 
nadam se.. nego ajd natjeraj ljude na selo.. i oni sto hoce ostati tamo, muku muce sa otkupom proizvoda i sirovina, kao i kupovinom djubriva, sjemena, nafte-benzina ili sta vec...
radije raditi kao cistac u gradu, nego biti posjednik na selu.. cudan mentalitet.. ali tek sad cemo otici u off, a ja cu poceti da se nerviram zbog nekih stvari... odustajem..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Čekaj Vuče majku mu. Svi znamo ko su profiteri, šta su oni to toliko pametni i sposobni bili pa su to bogatsvo stekli? Podji od sebe koliko ti treba novca da kuću napraviš a, dotična gospoda radi komplekse zgrada tržne centre i sl. Jesu li oni pametniji od tebe? Nemam ja namjeru nikom ništa dokazivati, jer ta gamad je iskoristila prazninu u zakonu pa pokrala ono što su naši djedovi i očevi plaćali decenijama. Smatram da to treba samo vratiti onima kojima je oduzeto!!!

Zašto da Čajavec proizvodi ponovo sve što je proizvodio, npr. lupam sad, neka proizvodi (sklapa) komponente za računare (za ovo bi trebalo uraditi detaljnu studiju, istraživati i vidjeti rezultate)

Administraciju države trebalo bi svesti na minimum (to je zapravo suština problema) i odraditi decentralizaciju entiteta!

Kad smo kod poljoprivrede, nerealno je očekivati da seljak proizvodi bez sredstava za proizvodnju, zar je toliko teško da se uvezu dijelovi i ovdje da se sklope traktori ili uvezu, pa da ljudima se omoguće povoljni krediti.

Majlili jebeš EU (i oni bi nas drugačije gledali kada bi počeli da proizvodimo samostalno i te proizvode plasiramo na tržište). Da baba dinar da uđe u kolo a pet da izađe. Ja sam za to da sami organizujemo olakšamo život.

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Poslednji put menjao socialbug dana 10 Apr 2009, 17:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Majlili stimuliši ljude, jer da bi se vratili na selo treba ih stimulisati i prave vrijednosti promovisati.

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOS prodavnice???
PostPoslato: 10 Apr 2009, 17:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
majlili je napisao:
nadam se.. nego ajd natjeraj ljude na selo.. i oni sto hoce ostati tamo, muku muce sa otkupom proizvoda i sirovina, kao i kupovinom djubriva, sjemena, nafte-benzina ili sta vec...
radije raditi kao cistac u gradu, nego biti posjednik na selu.. cudan mentalitet.. ali tek sad cemo otici u off, a ja cu poceti da se nerviram zbog nekih stvari... odustajem..


Ove godine se dobijala nafta i djubrivo koje placas proizvodima "litar nafte 2Kg kukuruza"
Prije je bila pljacka doce glavna seoska lola uzme par tona nafte i onda je preprodaje sad sve placas gotovim proizvodom nema kesa.

Nije problem raditi u gradu problem je reci da zivis u Han kolima to naroda jede pa mu je bolje ziviti u garsonjerici i placati 300KM mjesecni + rezije nego poslije posla upaliti auto(sacekati autobus) i otici 10kilometar kuci malo obraditi zemlju za sebe licno uhraniti neku zivotinju...

Sramota je nas sve pa cak i te SOS prodavnice da nas slucajno neko poznat nebi vidio da ulazimo u istu,
radije posuditi od nekog pare pa ko gospodin platiti u Delti cika Misku kilo mesa 18KM nego da neko cuje da ja imam svinju. Sami sebe pravimo sirotinjom i socijalnim slucajevima.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs