banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 00:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 12 Dec 2008, 02:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Nov 2008, 21:26
Postovi: 64
ovo ne rade zbog arapa vec zbog rusa ,cim su rusi malo pokazali zube poce ova kriza a znamo da danasnja putinova rusija svoju moc crpi iz plina i nafte

_________________
scommesse sportive scommesse online scommesse sportive online scommesse bonus pronostici scommesse


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 12 Dec 2008, 20:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2007, 23:37
Postovi: 226
cijena izvadjenog barela nafte je cca 21 $!
nize od toga nikad nije bilo i nece nikad biti!
25 $ je minimalna marza i nece biti nize

_________________
kazu da sto vise znas krace zivis...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 18 Dec 2008, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Trenutna cijena nafte:
Crude Oil 36.22 -3.84 -9.59%

Danas i dalje u padu
Crude Oil 35.65 -0.57 -1.57%


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 24 Dec 2008, 20:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Crude Oil 35.56 -3.42 -8.77%
Nafta i dalje u padu poslije malog oporavka :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 27 Feb 2011, 04:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Dionice diljem tržišta novca su ponovno pale,dok se istodobno cijene nafte ubrzano dižu, i dostižu rekordne cijene. Sve to proističe iz velikoga straha od teških nemira u Libiji, koja je jedan od svjetskih proizvodjača nafte. Kompanije BP i Shell su već smanjile radove na naftnim poljima u Libiji, i evakuirali osoblje, medjutim, analitičari kažu da bi posljedice po globalnu ekonomiju mogle biti dalekosežne, bez obzira na to hoće li ostati Ghadafijev režim na vlasti, ili ne.

Citiraj:
Neke financijske grupe upozoravaju da bi cijena nafte mogla postići povijesni rekord, od 147 dolara po barelu, ako se nemiri nastave.


http://www.voanews.com/bosnian/news/libya-oil-02-24-11-116853428.html

Na TV sam cuo podatak da Saudijska Arabija proizvodi 8 miliona barela na dan kada se to pomnozi sa 100$ dobijemo cifru od koje se vrti u glavi.

Da li prozivodjaci nafte zaista zradjuju toliko na dan na nafti?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 08 Mar 2011, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...ima li ili nema...nafte...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 11 Mar 2011, 20:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Mar 2011, 22:04
Postovi: 2
fantastikus1 je napisao:
Pravedna cijena nafte je 100 dolara.



ja a sad rate na 140, evo ti pa procitaj cjeli post kaze da ako naraste na tu cijenu odosmo opet u recesiju a sto se tice nafte kod nas ja nezz nesto nisam siguran jer se to lako da istraziti a velike su pare u igri da to nebi ljudi vec nasli evo ti link pa procitaj http://www.javi-se.com/category/najnovije-vijesti/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 20 Feb 2012, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.business.hr/dogadjaji/naftni ... -britaniji

Naftni šok: Iran prekinuo isporuku nafte Francuskoj i V. Britaniji

Cijena nafte je pocela sa ozbiljnijim rastom sto ce bojim se kod nas izazvati povece poskupljenje

opasan ovaj ahmadinedzad :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 20 Feb 2012, 14:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ispod 3% od ukupnog uvoza nafte Francuske i V. Britanije je uvoz nafte iz Irana. Nije neki šok... Od ukupnog uvoza nafte Španije, Italije i Grčke, na iransku naftu otpada 13-14%. To će biti ozbiljnije. A tek ako se zarati pa polupaju naftovode koji vode u Tursku iz Irana, a turski uvoz nafte je pokriven preko 50% iranskom naftom. Kakvi su odnosi Turske i Izraela, sumnjam da će Izrael propustiti tu priliku ... Sve šok do šoka ...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 20 Feb 2012, 14:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Šta nas briga za njihovom naftom, kad se kod nas počne bušiti ima da pojeftini na barem 5 maraka.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 20 Feb 2012, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... _id=584039

Njujork/London -- Dan nakon što je Iran prekinuo izvoz u Britaniju i Francusku, cene sirove nafte su na azijskom tržištu skočile na devetomesečni maksimum od 105 dolara za barel.

Iranski ministar nafte Rostam Kasemi je ranije ovog meseca upozorio da bi Teheran mogao da prekine izvoz sirove nafte "neprijateljskim" članicama EU. Taj blok učestvuje sa oko 18 odsto u ukupnom iranskom izvozu nafte.

Oni su vec sebi odredili ko su im neprijatelji :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 20 Feb 2012, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Iran je daleko ozbiljnija zemlja od Libije, Iraka, ... Jedan od prvih poteza koji su povukli kada su počele priče o sankcijama, ne mislim na one koje USA "sprovodi" od islamske revolucije, je bio da povuku devizne i zlatne rezerve koje su pohranili na "zapadu" . Nisu onu vjerovali ni Švajcarskoj :)
Da bi se odbranio, prvo što trebaš znati ko ti je neprijatelj. Ili naša varijanta, koja nema mane, sam protiv svih :)

Evo šta sada rade. Kao da gledam još jedno poskupljenje brašna, jer je zbog Irana nastala nestašica žita na tržištu... :)

Citiraj:
Iran je kupio više od pola miliona tona žita ove nedjelje, prenosi Glas Rusije, pozivajući se na izvještaj Rojtersa.

Po riječima agencije, Teheran je u pregovorima sa Rusijom za kupovinu žita za rublje, jer je ova bliskoistočna zemlja sankcionisana od strane zapadnih zemalja.

Nove sankcije protiv iranskog nuklearnog programa ne dozvoljavaju zemlji da trguje i radi sa eurom i dolarom, što je primoralo Teheran da traži alternativne načine plaćanja za uvoz.

Od februara do aprila Iran planira da kupi 420.000 tona njemačke pšenice, 360.000 tona kanadske, 240.000 tona brazilske i 200.000 tona australijske pšenice.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 31 Maj 2012, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... _id=614350

Ovog leta na snagu će stupiti evropske sankcije prema Iranu, čije će isporuke delimično nadoknaditi Saudijska Arabija, ali slobodnih kapaciteta u proizvođačima nafte nema.

Novi skok cena nafte mogao bi da izazove pravi šok za globalnu ekonomiju. Čak i manje smanjenje isporuka moglo bi da izazove nagli skok cena. Na formiranje cena utiče i bojazan investitora od bilo kakvog smanjenja ponude.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 12 Dec 2015, 00:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Futures Last Change Change %
Crude Oil 35.36 -1.40 -3.81%

Cijena nafte je u slobodnom padu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 12 Dec 2015, 00:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kad dođe na 20$ tad ću je početi flaširati da imam za ne daj Bože.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 01 Mar 2016, 02:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tendencija daljnjeg rasta
Cijena nafte snažno porasla, nakon tri sedmice pada
Objavljeno: 29. 02. 2016 - 09:35 Novosti
A
A
A
Times
Arial
Cijena nafte snažno porasla, nakon tri sedmice pada
Podaci ukazuju i na nastavak stabilnog rasta najveće svjetske ekonomije

Cijene nafte na svjetskim tržištima prošle sedmice su snažno porasle, nakon tri sedmice neprestanog pada, jer se ulagači nadaju smanjenju proizvodnje, a jačanju potražnje.

Na londonskom je tržištu cijena barela u petak iznosila 35,10 dolara, što je oko 6 posto više nego sedam dana prije.

Na američkom je tržištu, pak, barel prošle sedmice poskupio 11 posto, na 32,75 dolara.

Cijene su nafte rasle od samog početka prošle sedmice jer su podaci pokazali da je u SAD-u proizvodnja iz škriljca dodatno pala, dok je potražnja za gorivom znatno porasla.

Poticajno je na cijene uticala i vijest da će se u martu održati sastanak najmanje četiri najveće svjetske izvoznice nafte, uključujući Saudijsku Arabiju, kako bi razgovarale o zamrzavanju proizvodnje na razinama od januara.

Uz to, izvještaj kompanije Baker Hughes pokazalo je da je u SAD-u već 10. sedmica zaredom pao broj bušotina.

Pozitivno su na tržišta nafte utjecali i bolji nego što se očekivalo ekonomski pokazatelji u SAD-u, najvećem svjetskom potrošaču 'crnog zlata'.

Prema drugoj procjeni, američki bruto domaći proizvod (BDP) porastao je u posljednjem lanjskom tromjesečju 1 posto na godišnjoj razini, nešto brže od 0,7 posto, koliko je pokazivala prva procjena.

Premda je to znatno manje od 2-postotnog rasta u prethodnom kvartalu, taj je podatak ipak ublažio strahovanja ulagača od oštrog usporavanja rasta američke ekonomije, a time i potrošnje.

Tim više što podaci ukazuju na nastavak stabilnog rasta najveće svjetske ekonomije na početku ove godine.

Zahvaljujući svemu tome, pojedini analitičari očekuju daljnji rast cijena nafte. Tako, primjerice, Jeffrey Grossman, analitičar u tvrtki BRG Brokerage, očekuje da bi na američkom tržištu cijena 'crnog zlata' do kraja marta mogla dosegnuti 40 dolara po barelu.

Ali i dalje se očekuje velika nestabilnost cijena 'crnog zlata', koje su proteklih tjedana dnevno rasle i padale i po 5 posto.

Cijene nafte strmoglavile su od sredine 2014. godine s više od 100 na otprilike 30 dolara po barelu, najniže razine u 12 godina, jer je proizvodnja znatno veća od potražnje, koja slabi jer se usporava rast globalne ekonomije, ponajviše kineske, najvećeg svjetskog potrošača sirovina.


Autor: J.K.


Pročitajte na ovoj temi dva posta u sredini: viewtopic.php?f=43&t=15470

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nafta-crno zlato
PostPoslato: 11 Mar 2016, 23:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prognoze velikih Goldman Sachs, možda najutjecajnija banka na svijetu, ima nešto oprezniji pogled, navodi agencija AP. U poruci klijentima „Novi naftaški red: Dobar, loš i zao“, takođe od petka, istražni tim banke upozorava da rani rast može biti „preuranjen“. „Održivo niske cijene su neophodne, po našem mišljenju, da se zadrži dovoljan nivo finansijskog stresa kako bi se okončao rebalans koji je tek počeo. Rani rast cijena bi bio samoporažavajući“, upozoravaju iz banke. Prema ovoj banci, „idealno“ kretanje cijena nafte bi bilo: približno 35 dolara za barel u drugoj četvrtini 2016, porast do prosječno 45 dolara kroz drugu polovinu godine, te prosjek između 55 i 60 dolara 2017. godine. Poskupljenja na lokalnim i većim tržištima počela su prije nekoliko sedmica, pa je sa rekordno niskih 26 dolara na londonskoj berzi, cijena goriva dostigla 40 dolara. To je razlog zbog smanjenja globalne proizvodnje, a povećane potrošnje. Ukoliko se analize i predviđanja Goldmana obistine, a obzirom na djelovanja velikih igrača i renome same ove banke, mali igrači (kao što je BiH i regija), neće imati drugog izbora nego se uhvatiti u kolo povećanja cijena, nakon perioda u kojem su građani bili malo odahnuli.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/ekonomija/priv ... BiH/358979

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs