banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 406 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jun 2012, 13:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kukaju Hrvati :)
Komentari na
http://www.jutarnji.hr/rusi-kupuju-omv- ... h/1034289/

Ali to je njima i cilj, da budu turistička zemlja, a ne da zagađuju okolinu :)

I ako im propadne jedna turistička sezona, biće im zanimljvio.

Nedavno su objavili podatke o padu industrijske proizvodnje, i to najviše zbog INA i HEP-a. Nešto preko 9% u odnosu na april prošle godine. A onda su se još povukli iz Sirije zbog EU, a tamo su samo investirali preko milijardu USD prije privatizacije INA, i sada kada je to trebalo postati najprofitabilniji posao za njih, uveli sankcije Siriji...
Pa ako još uđu Rusi na natfno tržište. Pa će se povući iz CEFTA zbog pristupa EU.
Ali ostaje im turizam. I zamisli, pojavi se par likova i postave bombe na početku turističke sezone...
I da, u RS nakon dosta godina pad ind. proizvodnje. Ali zato imamo suficit u trgovini sa Austrijom :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2012, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
fantastikus1 je napisao:
Sad nasa brodska rafinerija dolazi do punog izrazaja,dok neremontovane i sa zastarjelom tehnologijom sisacka i rijecka bi mogle dobiti mahanje :wave:
"Наша", није. :)

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2012, 15:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
И да нађу нафту у Републици Српској, ништа овај народ то неће осјетити. Може само пословати у губитку као и ШУМЕ РС, и Жељезнице и све остало.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2012, 15:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
nemz je napisao:
И да нађу нафту у Републици Српској, ништа овај народ то неће осјетити. Може само пословати у губитку као и ШУМЕ РС, и Жељезнице и све остало.

Al de ti to objasni nekima....nalaze Rusi naftu i svi ćemo postati šeici i vozati Ferarije jašta :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Eno Rusi preuzeli NIS i od silnih gubitaka, sada posluju pozitivno. Kamo sreće da su Rusi problem...
Dobro, mi smo izuzetak što se tiče stranih investitora. Kod nas je uspostavljen izuzetno uspješan model punjenja džepova bez obzira na tranziciju iz državnog u privatno vlasništava ...

U četiri oka sve se može :) Evo jedan primjer

Citiraj:
Jedan od većih iznosa sa liste povjerilaca je dug prema britanskoj firmi Vitol, za koji je sudski vještak utvrdio da je bio oko milion evra, međutim Vlada im je isplatila 27 miliona dolara, a na prijedlog svoje Komisije za pregovaranje sa povjeriocima čija imena i ovlaštenja nikada nisu objavljena.

Kada su 2007. godine Vlada i Skupština RS donijele odluku o prodaji naftnog sektora ruskoj kompaniji Njeftegazinkor, nakon pregovora koji su vođeni iza zatvorenih vrata, potpisan je ugovor koji je podrazumijevao da ruska kompanija plati 121 milion evra. Utvrđeno je da dugovi Rafinerije nafte Brod iznose najmanje 207 miliona KM. Dogovoreno je da ruski kupac preuzme dug za poreze i doprinose (133 miliona KM) koji će mu biti reprogramirani na devet godina uz grejs period od četiri godine i bez kamata. Rusi isplaćuju Vladi 121 miliona evra za akcije Naftne industrije, s tim da Vlada RS mora isplatiti 72,5 miliona evra povjeriocima Rafinerije u Brodu.
Vlada formira Komisiju čiji je sastav potpuno nepoznat, koja je imala zadatak da pregovara sa povjeriocima, utvrdi dug i predloži namirenje. Cijeli proces je vođen pod oznakom strogo povjerljivo. Narodna skupština je na prijedlog Vlade usvojila zaključak prema kojem se najvećim povjeriocima može isplatiti do 70 odsto traženog novca.

Operacija Vitol je Republiku Srpsku do sada koštala 27,3 miliona dolara. Suđenje Drpi i Bogićeviću otvara mogućnost podizanje kontratužbe jer je dokazano da je i britanska kompanija kršila ugovor. Međutim, za sedam godina niko nikada nije ni postavio pitanje te tužbe.



http://www.capital.ba/ekskluzivno-ugovor-rafinerije-brod-i-vitola-koji-je-rs-kostao-27-miliona-dolara/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2012, 18:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
Završetak istraživanja nalazišta nafte i gasa na području Modriče
Seizmička istraživanja nalazišta nafte i gasa danas će biti završena na području Modriče i nastavljena dolinom rijeke Bosne prema Doboju, rekao je Srni Goran Gubić, predstavnik preduzeća "Integral" iz Laktaša koje je logistička podrška ruskoj firmi "Kaliningrad geofizika".
Seizmička istraživanja nalazišta nafte i gasa na prostoru Republike Srpske provodi Kompanija "Kaliningrad geofizika" na osnovu ugovora sa Društvom za istraživanje i proizvodnju nafte i gasa "Jadran-naftagas" iz Banjaluke i odobrenja Vlade Republike Srpske.

Umjesto planirana četiri, istraživanja su obavljena na osam pravaca na prostoru mjesnih zajednica Miloševac, Kladari Gornji, Kladari Donji, Skugrić, Garevac i Čardak.

Istraživanja su vršena uz magistralni put od Šamca do Modriče i nastavljena su lijevom obalom rijeke Bosne prema Doboju i dalje do opštine Teslić, rekao je Gubić i potvrdio da su radovi obavljeni uz puno razumijevanje lokalnog stanovništva i lokalne uprave Modriča.

Poljoprivredni inspektor u Modriči Todor Kojić rekao je da tokom radova, koji se obavljaju na zasijenim parcelama, od terenskih i specijalizovanih vozila "vibratora" ostaju neizbježni tragovi, odnosno štete na usjevima, pa vlasnici parcela mogu da prijave štetu kod predstavnika mjesnih zajednica u roku od 10 dana nakon nastanka.

On je dodao da će šteta biti naknadno procijenjena i isplaćena, ističući da će prema odštetnom cjenovniku vlasnicima uništenih usjeva biti isplaćena novčana naknada u odnosu na procijenjeni rod pšenice od pet tona po hektaru i kukuruza 10 tona po hektaru.

Minimalna širina zahvata na kojem će biti vršena procjena štete je četiri metra, pojasnio je Kojić i naglasio da su vlasnici parcela zadovoljni dosadašnjim odnosom izvođača radova.

Suočeni sa krađom i uništavanjem prateće opreme, specijalnih kablova, izvođači radova apeluju da građani ne uništavaju i ne kradu kablove sa prijemnicima, koji se mogu upotrijebiti samo za ova ispitivanja i ne mogu se koristiti za bilo koju drugu namjenu.

Istraživanja u Modriči trajala su dva mjeseca.
(SRNA)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2012, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Naišao na zanimljivu priču o nafti.

http://www.ivonazivkovic.net/istina%20o%20nafti.htm

Zanimljiv je onaj dio o Vijetnamu, o ultra-dubokim bušotinama. Naftno polje White Tiger. I koja je strana firma koja je to započela ... Зарубежнефть.
Po ovoj priči, nafte ima svuda samo je potrebno dovoljno duboko bušiti, a kod nas su došli pravi za taj posao :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2012, 20:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ivona Živković? Pa to je gore od "Kurira"....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
ulazak Rusa u naftnu industriju Srpske je ravan instaliranju atomskih bombi.Odkako su kupili rafinerije niko ne postavlja pitanje oko polozaja Srpske.Spao je taj pritisak posle 2006.Koliko sam cuo od ortaka iz NIS ,kupice oko 100 pumpi u BIH, neke ce biti pod logom NIS a neke Gasprom.U svakom slucaju rusi energetski preuzimaju BIH

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 13:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
A šta se drugo očekivalo od države kojoj je 75% izvora zarade prodaja nafte i naftnih derivata :roll: ko je mislio da će baćuška da ovuda prodaje gorivo po bratskoj mizernoj cijeni treba da se vrati u osnovnu školu....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
RainMan je napisao:
ulazak Rusa u naftnu industriju Srpske je ravan instaliranju atomskih bombi.Odkako su kupili rafinerije niko ne postavlja pitanje oko polozaja Srpske.Spao je taj pritisak posle 2006.Koliko sam cuo od ortaka iz NIS ,kupice oko 100 pumpi u BIH, neke ce biti pod logom NIS a neke Gasprom.U svakom slucaju rusi energetski preuzimaju BIH

Mislim da je negde objavljeno da je NIS ,to jest rusi, kupio sve OMV pumpe u BiH. Tacno je da je ulaskom Ruskog kapitala proporcijalno opadao pritisak na RS.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 13:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Citao sam negdje da je NIS otvorio u BL pumpu al ne znam gdje. Ako vec ima Nestro sto ce mu i NIS ovdje? Da smanji konkurenciju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
nikolaa82 je napisao:
Citao sam negdje da je NIS otvorio u BL pumpu al ne znam gdje. Ako vec ima Nestro sto ce mu i NIS ovdje? Da smanji konkurenciju?

Otvorili su u trnu one dvije bivse Roguljiceve su kupili. Nestro i nis su dvije razlicite stvari, vlasnik NIS je gasprom, a vlasnik nestra je zarubznjeft

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2012, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Рогуљићеве пумпе: http://www.nis.rs/pres-centar/vesti/nis ... ke-stanice

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2012, 11:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
NIS otvorio 6 benzinskih stanica u RS

BEOGRAD - Naftna industrija Srbije (NIS) saopštila je danas da je otvorila šest benzinskih stanica u Republici Srpskoj.

Kako se navodi, dvije benzinske stanice otvorene su u Banjaluci, a četiri u Bijeljini.

Investicije NIS-a samo u razvoj maloprodajne mreže u Republici Srpskoj u 2012. godini iznose oko devet miliona evra, a u 2013. godini planirana su ulaganja od 80 miliona evra, dodaje se u saopštenju.

Maloprodajni objekti u ponudi imaju BMB 98 i BMB 95, Evro dizel 5, kao i auto gas, a na pumpama u Banjaluci toči se i Ad Blue, ekološki aditiv namijenjen dizel teretnim vozilima, koji će se postepeno uvoditi i na drugim benzinskim pumpama.

NIS će do kraja godine u Republici Srpskoj otvoriti još dvije benzinske stanice - pumpa "Foča" (na magistralnom putu Foča - Trebinje), kao i benzinsku stanicu "Rogatica" (na magistralnom putu Goražde - Sokolac).

http://www.nezavisne.com/posao/trziste/ ... 72539.html

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2012, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
Opet bolje kad se već moraju davati pare neka se davaju Rusima i onom dijelu gdje Srbija ima svoje procente u NIS-u nego mrtvim Austrijancima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2012, 20:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Nije govno pas se posr'o...pare odoše vani kome god da idu.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2012, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
Bar će narod koji radi u industriji(Srbi) imati stalan posao i redovne plate a povećanjem broja pumpi po regionu vjerovatno da su moguća i nova radna mjesta.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2012, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sve je to u redu,zapošljavanje,strani kapital Ruski ili neki drugi.Samo ko će i čime kupovati gorivo na tim pumpama.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 12:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
Na području Bijeljine oko 30 milijuna tona nafte, bušotine od veljače

http://www.bljesak.info/web/article.asp ... 8763899a91
To je otprilike 15 milijardi evra^^ ima li slobodnih semberki za brak?^^

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 406 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs