banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 406 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2011, 12:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
200 EUR je isto ništa dok jedeš, dođeš na posao, još ako si pušač opet ništa. Sjedio kući ti dođe isto samo si zdraviji (jerbo će da te jaši po 12 sati).

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2011, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
nepokoreni je napisao:
200 EUR je isto ništa dok jedeš, dođeš na posao, još ako si pušač opet ništa. Sjedio kući ti dođe isto samo si zdraviji (jerbo će da te jaši po 12 sati).

Istina.
Jedina sigurna investicija koja je dobra za narod je investiranje u znanje.
Odoh ja van teme. :)

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2011, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Наставак приче о руском испумпавању добити из Републике Српске ...

Prihod 62 miliona KM profit samo 21 hiljada KM

MODRIČA, Rafinerija ulja Modriča 2010. godinu završila je sa 21 hiljadom KM dobiti i pored prihoda koji je iznosio 62 miliona KM. Prema objavljenom finansijskom izvještaju Rafinerija ulja, nakon privatizacije u većinskom vlasništvu ruske kompanije NefteGazInkor, prošle godine imala je prihod od 62.052.367 KM, dok su rashodi iznosili 61.999.826 KM.

Zanimljivo da je Rafinerija najveći dio prihoda (35,5 mil. KM) ostvarila prodajom učinka povezanim pravnim licima. Uostalom i ostali dio prihoda od oko 25 miliona KM ostvaren je prodajom učinka na domaćem i ino-tržištu. Samo 835 hiljada KM prihoda je ostvareno prodajom robe, iz čega se može zaključiti da su vlasnici promijenili osnovnu djelatnost Rafinerijе i da ona umjesto prerade i prodaje gotovih proizvoda vrši samo uslužnu preradu za druge kompanije koje su u vlasništvu NjefteGazInkora.

Rafinerija je 2009. godinu završila sa gubitkom od tri miliona KM

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2011, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
меди je napisao:
Наставак приче о руском испумпавању добити из Републике Српске ...

Prihod 62 miliona KM profit samo 21 hiljada KM

MODRIČA, Rafinerija ulja Modriča 2010. godinu završila je sa 21 hiljadom KM dobiti i pored prihoda koji je iznosio 62 miliona KM. Prema objavljenom finansijskom izvještaju Rafinerija ulja, nakon privatizacije u većinskom vlasništvu ruske kompanije NefteGazInkor, prošle godine imala je prihod od 62.052.367 KM, dok su rashodi iznosili 61.999.826 KM.

Zanimljivo da je Rafinerija najveći dio prihoda (35,5 mil. KM) ostvarila prodajom učinka povezanim pravnim licima. Uostalom i ostali dio prihoda od oko 25 miliona KM ostvaren je prodajom učinka na domaćem i ino-tržištu. Samo 835 hiljada KM prihoda je ostvareno prodajom robe, iz čega se može zaključiti da su vlasnici promijenili osnovnu djelatnost Rafinerijе i da ona umjesto prerade i prodaje gotovih proizvoda vrši samo uslužnu preradu za druge kompanije koje su u vlasništvu NjefteGazInkora.

Rafinerija je 2009. godinu završila sa gubitkom od tri miliona KM


Pa to su posljedice investiranja stranog kapitala. Šta je tu čudno?

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2011, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Novi ustupci: Rusi će 133 miliona KM poreza otplatiti tek 2019.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2011, 17:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
ni pertle nam se vise ne vide koliko smo im se uvukli u guzicu :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2011, 17:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
[Enterprise] je napisao:
ni pertle nam se vise ne vide koliko smo im se uvukli u guzicu :roll:

Da bar imamo kakvu korist osim "moralnih simpatija" u vijeću UN :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2011, 17:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Umanjenjem svih reprogramiranih obaveza „Petrola“ u tom iznosu, Srpska bi postala 100 postotni vlasnik terminala za gorivo u Vrbanji, Brezičanima i rezervoara u Trebinju, navodi se u obrazloženju Prijedloga zakona.

ово је кул.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2011, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Stari radio 30 i kusur godina u Petrolu i prije 5 dana dobio rješenje da je tehnološki višak... Ostalo mu je još neke 2 godine do penzije kada se uračuna ratni staž...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2011, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Док се народу замазују очи причом о бесмисленом референдуму ...

Usvojen izmijenjeni Nacrt zakona o preduzećima iz naftne industrije

BANJALUKA, Narodna skupština Republike Srpske (RS) usvojila je danas Nacrt zakona o izmjeni i dopuni Zakona o uslovima prodaje akcija preduzeća iz oblasti naftne industrije Srpske, kojim se obaveze reprogramiraju na rok od 12 godina umjesto devet, dok se grejs period sa četiri povećava na sedam godina.

Ministar industrije, energetike i rudarstva RS Željko Kovačević podsjetio je da je kupac akcija državnog kapitala u preduzećima iz oblasti naftne industrije RS zatražio od Vlade Srpske kao prodavca izmjenu uslova reprograma obaveza preduzeća po osnovu poreza i doprinosa u smislu da se obaveze reprogramiraju na 12 godina, uz grejs period od sedam godina i otplatu u 60 jednakih mjesečnih rata.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 15:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Како послује Нафтна индустрија Републике Српске

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 13:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
меди je napisao:


Нирс је од пропале фирме постао регионални играч са добром перспективом.А Српска добила руску државу као гаранта својих интереса.Мало ли је?

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 13:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
A mali akcionari su ga poduvali samo tako. Osnivanjem Optima grupe za koju Rafinerija radi samo uslužnu preradu nafte,transfernim cijenama,izvlačenjem dobiti i friziranjem finansijskih izvještaja Rusi se ponašaju tako kako se ne bi ni u Somaliji mogli ponašati,na štetu budzeta Republike Srpske i malih akcionara.

Inače,slažem se da ima i dobrih stvari koje je kolega gore naveo,a velika je stvar i da 1500 radnika iz Broda ima posao i (kakvu-takvu) platu.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
RainMan je napisao:
Нирс је од пропале фирме постао регионални играч са добром перспективом.А Српска добила руску државу као гаранта својих интереса.Мало ли је?


Da je Mile probrao bilo koga sa ovog foruma i dao mu tolike pare iz državne kase, pokrenuo bi proizvodnju i sredio stanje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2011, 01:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
mangia je napisao:
RainMan je napisao:
Нирс је од пропале фирме постао регионални играч са добром перспективом.А Српска добила руску државу као гаранта својих интереса.Мало ли је?


Da je Mile probrao bilo koga sa ovog foruma i dao mu tolike pare iz državne kase, pokrenuo bi proizvodnju i sredio stanje...


Jeste na kukovo leto.Pokrij se usima i moli boga da Rusija nastavi ovu ogromnu podrsku Banja Luci, koja svakako ima cenu, slazem se :D

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2011, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Citiraj:
Rafinerija pušta novu liniju za preradu nafte 27. septembra

Slika

BROD, Rafinerija nafte u Brodu pustiće 27. septembra u rad rekonstruisanu novu liniju za preradu nafte, čime će biti povećan obim prerade sa 1,2 na tri miliona tona godišnje, najavljeno je iz “Nestro grupacije”, u čijem sastavu je Rafinerija.

Načelnik Odjeljenja za marketing ove kompanije Rade Vidaković rekao je Srni da će, osim povećanja obima proizvodnje, puštanjem u rad sekcija 31, 32 i 37 značajno biti podignut i kvalitet benzina i tečnog naftnog gasa koji će od sad zadovoljavati evropske standarde.

Prema njegovim riječima, brodski dizel evro – pet već zadovoljava najviše evropske standarde, te se kao takav prodaje i na najzahtjevnijem tržištu EU.

“Novo postrojenje koje se zove `blok razdvajanja reformata`, obezbijediće smanjenje štetnih komponenti benzena u benzinu do prihvatljivih normi”, precizirao je Vidaković i dodao da će izgradnjom čvora za pakovanje sumpora biti povećan asortiman proizvoda rafinerije namijenjenih hemijskoj industriji.

On je najavio da će već tokom naredne godine biti proizvedeno 290 000 tona benzina što je dovoljno da se napuni više od 7,5 miliona automobila, napominjući da će, prema planu, Rafinerija raditi sa polovinom projektovane snage.

Vidaković je podsjetio da su investicije u obnavljanju proizvodnih kapaciteta, tačnije sekcije 31, 32, 34, 36 i 37 iznosile oko osam miliona evra, a investicije za izgradnju novih postrojenja 10 miliona evra.

Prema njegovim riječima, drugom fazom rekonstrukcije rafinerije predviđena je i izgradnja novog postrojenja izomerizacije, za koje će se, osim lakih frakcija nafte, obezbijediti i dobijanje benzina u skladu sa evro pet standardom. Ovim postupkom neće biti narušavana vrijednost oktanskog broja benzina.

Svečanom puštanju u rad novih postrojenja prisustvovaće veliki broj političkih zvaničnika BiH, a očekuje se i dolazak ministra energetike Ruske Federacije Sergeja Šmatka.

http://www.capital.ba/rafinerija-pusta- ... septembra/

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2011, 09:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Kako sam se nekad radovao ovakvim informacijama kao akcionar,dok jos nisam znao kakvi su Rusi,niti da ce osnovati cetvrtu firmu (Optima) i pomocu nje transfernim cijenama izvlaciti kompletnu dobit iz Rafinerija u Brodu i Modrici i Nestro pumpi,ponasajuci se prema budzetu RS i malim akcionarima onako kako se vise ni u Somaliji ne moze ponasati.Ali jebiga,izgleda da je to cijena politicke podrske Rusije RS i Srbiji,zato ni vlast ni opozicija ne reaguju na ovu beskurpuloznu otimacinu koja nam se desava pred nosom.Kad rafinerija uopste nijeu radila,cijena jedne akcije je bila vise od 2km,jer su ljudi ocekivali da stize investitor,koji ce uspjesno poslovati,prikazivati dobit,isplacivati dividende malim akcionarima (kako to sad smijesno zvuci),a ne otimac kome je Rafinerija poklonjena,a danas kad je trziste shvatilo o cemu se radi,cijena akcije je 15 pfeninga!
Jedina korist od te privatizacije su ti radnici koji rade u Brodu,mada sam cuo da su im plate mizerne,ali ne smiju pisnuti da bi se pobunili.

Ja sam na svoje akcije zaboravio,to je sad smijurija,ali uvijek postoji nada da ce se izabrati vlast u RS koja ce natjerati ovakve "investitore" da rade transparentno,po pravilima korporacijskog poslovanja kao svagdje u svijetu,a ne kaubojski varajuci i budzet i 20% malih akcionara.Po friziranim fakturama,ispada skuplja nafta koja se uvozi iz Rusije,nego preradjeni benzin koji se dobije iz nje :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2011, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Nakon iskustva sa privatizacijom tvornice glinice Birač, svašta se moglo očekivati. Samo to u vezi podrške Rusije je za mazanje očiju ispred očigledne korupcijue I bivše vlasti, sada opozicije, i sadašnje vlasti, nekada opet opozicije. zato ćute svi :) Šta to mi imamo od države Litvanije? :)

Sjećam se i ja kada su akcije RNAF-a dotakle plafon od 2.2 KM. Kada su i akcije u koje sam je uložio svojih 20 vaučera otišle preko 3KM, a onda pale mislim i ispod 0.2 KM. HEDR-a. A nisu ih preuzeli Rusi ili sl. Berza je zecementirana zbog izgubljenog povjerenja. Naduvali je, i izvukli novac ala Jezda i Dafina :) Opalili žestoke udarce ispod pojasa akcionarima...

Ja sam u svakom slučaju dobro prošao, jer sam od 20 vaučera izvukao 2000 KM i ostalo mi još oko 1500 akcija. Jeste da sam mogao uzeti oko 7000 KM u jednom trenutku, ali ... :)
Ove godine imam i dividendu od nekih 10-15 KM :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2011, 11:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Nakon iskustva sa privatizacijom tvornice glinice Birač, svašta se moglo očekivati. Samo to u vezi podrške Rusije je za mazanje očiju ispred očigledne korupcijue I bivše vlasti, sada opozicije, i sadašnje vlasti, nekada opet opozicije. zato ćute svi :) Šta to mi imamo od države Litvanije? :)


E drugar,najgore je što je i Romanov Rus (vlasnik Birača). Doduše,živi u Litvaniji,ali je čisti Rus,oligarh,a između ostalog je i vlasnik fudbalskog kluba Harts iz Škotske.

Ja mislim da se oni,i jedni i drugi, svako veče sprdaju na kako su pogodne budale naišli ovdje u RS,i šta im se sve toleriše,i koliko su para dobili iz budzeta,što casha,što dzabne struje,što neplaćanja poreza 8) .

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2011, 12:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
I KK Žalgiris :)

Ma sprdaju se oni zajedno sa našim političarima... Zato i kažem da nema to tolike veze sa podrškom države koliko sa kriminalnim ponašanjem. Ličnim interesima. I mislim da nije to presudno za Rusku podršku. Imali smo je i ranije, ali njihov realni uticaj je bio manji.
Ekonomski ojačali i imaju novac za ulaganje. I što ne bi ulagali kod braće Srba. Ista klima i uslovi ulaganja kao kod kuće. :D

Ali ima tu i dobrih strana, Istisnuta INA. Možda mi budem držali pipu za plin federaciji i sl ... :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 406 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs