banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 03:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 406 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Feb 2015, 20:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17093
Lokacija: Q5HW+6W
A to što je Shell dolazio ovamo prije 4 godine se ne računa?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2015, 21:35 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
nepokoreni je napisao:
Aleksandar MK je napisao:
Kakav šupljak za dubiozu u Nestru. Pričao sam sa par radnika rafinerije. I stanje je između onoga što priča RTRS i BN. Daleko od krize kako SDS TV predstavlja a opet dosta najavljivanih ulaganja od strane Lemija nije ostvareno.


Slika


Ljudi rade normalno. Ona priča o obustavljanju proizvodnje u januaru zbog povlačenja sa tržišta obični šupljak. Nije ni Acika baš bez izvora informacija, bez uvrede prema Vaskoviću. 8)

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 00:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Фиктивним фактурама извукли милионе из Рафинерије нафте
03.06.2015 13:21 | Д. Дујић, Г. Обрадовић
Добој - Двојица бивших директора Рафинерије нафте Брод, радник тог предузећа и власник агенције за промет некретнина "Донатело" из Бањалуке пријављени су тужилаштву под оптужбом да су из једине домаће рафинерије нелегално извукли око 6,2 милиона марака.

Малверзацијама је "Донатело" прибавио незакониту корист од 4,84 милиона марака.

Извјештајем о почињеним кривичним дјелима који је Центар јавне безбједности Добој поднио добојском Окружном тужилаштву обухваћени су бивши директори Рафинерије нафте Александар Литвињенко и Сергеј Крашчук, власник "Донатела" Драгица Гајић и радник рафинерије Душанка Шукурма. Литвињенко и Крашчук су држављани Русије и након одласка са чела Рафинерије нафте напустили су РС и отишли у своју отаџбину.

Према незваничним информацијама, осумњичени су договорили да Рафинерија нафте ангажује фирму "Донатело" за обављање геодетских снимања и других послова за бродско предузеће. Према плану који су сковали осумњичени, "Донатело" је затим ангажовао фирму "Геоново" из Источног Сарајева да обави те послове.

- "Геоново" је након завршетка радова достављао фактуре "Донателу", а осумњичени су потом ове рачуне увећавали за неколико пута и на тај начин извлачили вишемилионске износе новца из Рафинерије - рекао је "Гласу Српске" извор близак истрази.

Литвињенко и Гајићева су у августу 2009. и фебруару 2010. године закључили анексе уговора. Тада су уговорили услуге геодетских снимања комуналних уређаја иако су знали да "Донатело" није оспособљен за те послове и да нема одобрења Републичке управе за геодетске и имовинско-правне послове за пружање тих услуга.

У Центру јавне безбједности Добој рекли су, не наводећи ни иницијале осумњичених ни назив фирми са којима је пословала Рафинерија, да је на основу испостављених фактура, Рафинерија нафте на основу једног анекса уговора исплатила агенцији из Бањалуке 473.901 марку за поменуте геодетске послове. Потом је по истом сценарију обављен и други посао.

- Снимање је по налогу "Донатела" обавило предузеће "Геоново", које је овлашћено за обављање ових послова, по цијени од 114.612 марака. На основу фиктивних фактура Рафинерија је "Донателу" исплатила 229.361 марку - појаснили су у полицији.

Шукурма, која је обављала послове руководиоца грађевинске службе у Рафинерији нафте, овјерила је у својству надзорног органа обрачуне услуга наводећи да их је обавио "Донатело" иако је то учинио "Геоново". Тим малверзацијама, како су истакли у полицији, Литвињенко, Гајићева и Шукурма су остварили корист од 703.262 марке и за исту суму оштетили Рафинерију нафте.

По истом систему са "Донателом" је наставио да послује и Крашчук. У полицији су истакли да је Крашчук са Гајићевом у јулу 2010. године потписао нови анекс уговора којим су договорили извођење нових геодетских послова. Радове је поново обављала фирма "Геоново", а на основу фиктивно увећаних фактура новац од Рафинерије нафте наплаћивао је "Донатело". Тиме је Рафинерији нафте причињена штета од 3,88 милиона, а "Донатело" је остварио корист од 2,65 милиона марака. Као и у претходним случајевима, све је овјерила Шукурма.

"Донатело" је на основу договора Крашчука, Гајићеве и Шукурме 2010. године зарадио још 659.587 марака на штету Рафинерије. Тај уговор односио се на израду топографског плана. Посао је поново обавило предузеће "Геоново" за много мањи износ него што је "Донатело" приказао у фактурама упућеним Рафинерији нафте.

Нова превара услиједила је када је Шукурма неовлашћено упутила обавјештење "Донателу" да је прихваћена понуда за израду топографског плана иако су ти радови договорени раније потписаним анексом уговора. Посао је обавио "Геоново", а Гајићева је Рафинерији нафте испоставила надувану фактуру чиме је Рафинерија оштећена за још 820.071 КМ.

Са представницима фирми "Донатело" и "Геоново" јуче нисмо успјели да ступимо у контакт.

Изручење
У Министарству правде БиХ су истакли да БиХ са Русијом нема споразум о међусобном изручењу својих држављана.

- Нотификацијом о сукцесији БиХ је преузела уговор између ФНР Југославије и СССР-а о правној помоћи у грађанским, породичним и кривичним стварима од 24. фебруара 1962. године чијим одредбама је, између осталог, регулисано и питање изручења. БиХ и Руска Федерација су потписнице Европске конвенције о екстрадицији из 1957. године, која на мултилатералном нивоу регулише питање екстрадиције - истакли су у Министарству правде БиХ.

Александар Литвињенко
Био први директор Рафинерије нафте Брод након што су је приватизовали Руси. На чело предузећа стигао је 2007. и остао до 2010. године.

Сергеј Крашчук
Наслиједио Александра Литвињенка 1. априла 2010. године. На челу Рафинерије нафте задржао се скоро до краја 2013. године.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2016, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
http://www.blic.rs/vesti/svet/britanske ... on/bmer637

ZNaju ovog i naši političari. Taman po mjeri. Tajno, mito, ...

Ko se ne sjeća...
http://www.capital.ba/ekskluzivno-ugovo ... na-dolara/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 12:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Citiraj:
Posebno je zanimljivo da se među preduzećima kojima se isplati kupovati gorivo u BiH nalazi i firma iz Dubaija – „Benson Fze“.

Ova firma iz BiH dizel koji kupuje, kao saznajemo, od banjalučke „Optima grupe“ koja je u ruskom vlasništvu kao i Rafinerija nafte Brod. Gorivo se cisternama transportuje do hrvatske luke Vukovar.

Ukoliko gorivo zaista završi na odredištu, postavlja se pitanje ekonomske opravdanosti izvoza dizela iz Rafinerije Brod, s obzirom na to da maloprodajna cijena na pumpama u RS trenutno iznosi oko 1,75 KM po litru, dok je u Dubaiju ispod jedne konvertibilne marke.


http://www.capital.ba/republika-srpska- ... ent-649620

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 14:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ispostavice se nekad da je u ovim rafinerijama,nestru,optimi,neuporedivo veci kriminal,i mnogo vise milijardi izvuceno transfernim cjenama iz RS,nego u svim onim balkalima,biracima,mitallima zajedno...

i to znaju svi,od poreznika,do gradjana.....politicari pogotovo,ali niko ne smije pisnut,ni vlast ni opozicija,zbog politicke podrske rusije republici srpskoj...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Pa i u Srbiji je slična situacija sa tom podrškom. Ali tamo NIS prijavljuje dobit i fino se budžet puni od toga. Mislim da je ipak do nas i pojedinačnog sitnog interesa kao u svim tim pobrojanim slučajevima. Hoće li se Čavić ili PDP buniti zbog rafinerije :) Šta ono bi sa Vitolom, dug oko milion evra. Ugovor od 27 miliona. Obe strane kršile, a samo RS isplati svih 27 miliona dolara. Mislim da su tada podmireni mnogi da šute zauvijek :)

Evo sada Rusi čačkaju oko INA. Otopljavanje nastupilo tako što će direktno rafinerija iz Hrvatske nabavljati plin. Prodaje im Čermak, za čišće hrvatski zrak :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 14:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
tacno...

i nije takav slucaj samo u rafinerijama, i rusima koji su dosli u vrijeme snsd...

i mitall u prijedor i litvanci u birac su dosli za vrijeme mikerevica i bukejlovica ,a ovi samo nastavili...kao i banke koje je "privatizovao" mladen ivanic...

nisam ciljao uopste nesto politicki,vec kao gradjanin i (osteceni) mali akcionar u Petrolu :lol: :lol:

a sto se tice rasciscavanja,to jedino da dodje neko ko nikad nije bio na vlasti,ili ona revolucija o kojoj se sporeckase zoka i tns :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 14:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
da pojasnim ovo za Petrol....za broj svojih akcija sam mogao 2006 podici 20 000 maraka,i nesto vise...ali mi se nesto malo ucinilo "analizirajuci" buducu dobit na 147 pumpi u Rs,itd,itd,itd :D

nakon ulaska ovih strvinara,osnivanja cetvrte firme koja ce kupiti kajmak (Optima),smanjenja osnovnog kapitala,i pljackaskih transfernih cijena,sad mogu podici za to 1600 km,ali necu iz principa,dok ne dodje da nemam hljeba jest 8)

uglavnom,povukao sam potez u picku materinu :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 13:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
https://www.klix.ba/vijesti/bih/entitet-rs-i-hrvatska-potpisali-medjunarodni-sporazum-za-snabdijevanje-plinom-rafinerije-u-brodu/171031060

Kome sada Bakir da trči?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 17:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15257
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
A Kroduks je u vlasništvu bivšeg generala Čermaka.
Pa dobro,i red je da nam plin dopremaju oni koji su nas nemilice ubijali.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 17:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36383
To onaj koji je gazdovao rafinerijom netom nakon rata? I zar Crodux nije neka ruska podruznica?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 17:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15257
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php ... _id=682867

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2017, 18:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36383
To ti i kazem :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2019, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
https://www.capital.ba/rafinerija-nafte-brod-nece-raditi-godinu/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2019, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9831
Lokacija: Далеко од раја
Lijepo. Sad na pumpama moraju dizati cijene.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2019, 16:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12642
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Kakav je remont od godinu dana sunce ti...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2019, 19:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Katanac....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2019, 20:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12642
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
1911mk je napisao:
Katanac....

I meni se cini...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2019, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А добро сад, била је она "момачка" експлозија која је још добро и прошла, тако да, има ту посла...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 406 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs