banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 16:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 391 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 27 Okt 2008, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Jedan brokerski vic u svezi sa situacijom

Jedan broker upita drugoga: "Kako spavaš po noći zbog svega što se događa?" -"Ko' beba!" -"Kako kao beba?" -"Polovicu noći proplačem, drugu polovicu srerem u gaće"


http://business.hr/images/picturegaller ... 317e_B.jpg
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 16 Nov 2008, 13:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Nov 2008, 13:11
Postovi: 95
mogao bi on lako kupiti po 0,25 ako ovi budu dalje odlagali sa pocetkom proizvodnje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 18 Nov 2008, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
thebroker je napisao:
mogao bi on lako kupiti po 0,25 ako ovi budu dalje odlagali sa pocetkom proizvodnje



Sad sam se predomislio razmisljam da pricekam na 0,1KM :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 21 Avg 2009, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Ne znam koliko jos ko pravi BLSE, ali cisto da osvjezim temu. BIRS opet cetvorocifren. Nije nesto, ali bolje i to, nego crvenilo da se gleda svaki dan.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 22 Avg 2009, 02:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
fantastikus1 je napisao:
Jedan brokerski vic u svezi sa situacijom

Jedan broker upita drugoga: "Kako spavaš po noći zbog svega što se događa?" -"Ko' beba!" -"Kako kao beba?" -"Polovicu noći proplačem, drugu polovicu srerem u gaće"


http://business.hr/images/picturegaller ... 317e_B.jpg
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kopija John McCain-ove izjave nakon gubitka izbora.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 05 Sep 2009, 07:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
skocila prodajna vrijednost obveznica na 0.60...kako se blizi kraj godine sve veca potraznja pa me zanima kolike su sanse da dodje do 75-80pf ? Brokeri su dosta skepticni, pre 7 dana je bila 0.40 a gle sada...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 05 Sep 2009, 13:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
E sad kolike su sanse da skoci cijena obveznica na ~0.80 ...

Trenutno se neizmireni porezi nastali pre 2008godine mogu placati putem obveznica. Prilikom placanja drzava ti uracun nominalnu vrijednost obveznice, t.j. 1km a ti ih kupujes po trzisnoj vrijednosti koja je danas 0.59pf a pre par dana je bila 0.40. E sad, ako lice izmiri porez do 31. decembra ove godine, ostvaruje se pravo na otpis kamate. Sto bi po nekoj logicnoj pretpostavci znacilo da bi cijena obveznica mogla rasti do kraja ove godine a onda sledece strmoglavo da padne. Ne bavim se berzom niti sam ikad trgovao ali me zanimaju kolike su sanse da za ovaj dogadjaj ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 07 Sep 2009, 09:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Apr 2006, 21:16
Postovi: 592
Lokacija: BL
Ima logike u tvom razmišljanju, samo da te uputim u neke osnove, cijena obveznica se izražava u procentima, a ne u KM.
Što je još gore, napisao si 0,59 pf, što ispadne 0,0059 KM. Vjerovatno si mislio na 59%

_________________
Н.У.С.К.Н.В.П.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 07 Sep 2009, 10:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
The_One je napisao:
Ima logike u tvom razmišljanju, samo da te uputim u neke osnove, cijena obveznica se izražava u procentima, a ne u KM.
Što je još gore, napisao si 0,59 pf, što ispadne 0,0059 KM. Vjerovatno si mislio na 59%


da ,greska, mislio sam na 59pf ili 0.59km t.j. 59% od 1km.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 14 Jan 2010, 05:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Okt 2009, 21:19
Postovi: 5
Sto se tice berze, to je normalno u ovim globalnim ekonomskim uvjetima, relano je za ocekivati da bi se situacija trebala popraviti i da bi akcije trebale otici natrag u zeleno....postoji samo jedan problem na ovin nasim prostorima a posebno prostor RS, jer politicka situacija u cijeloj BiH je vrlo napeta i nesigurna sto ponajprije strane ulagace odvraca u investiranje na Banjaluciku berzu.....ali sve u svemu normalno je za ocekivati da nakon svakog pada situacija krene na bolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 20 Feb 2010, 14:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Frenki je napisao:
E sad kolike su sanse da skoci cijena obveznica na ~0.80 ...

Trenutno se neizmireni porezi nastali pre 2008godine mogu placati putem obveznica. Prilikom placanja drzava ti uracun nominalnu vrijednost obveznice, t.j. 1km a ti ih kupujes po trzisnoj vrijednosti koja je danas 0.59pf a pre par dana je bila 0.40. E sad, ako lice izmiri porez do 31. decembra ove godine, ostvaruje se pravo na otpis kamate. Sto bi po nekoj logicnoj pretpostavci znacilo da bi cijena obveznica mogla rasti do kraja ove godine a onda sledece strmoglavo da padne. Ne bavim se berzom niti sam ikad trgovao ali me zanimaju kolike su sanse da za ovaj dogadjaj ?


I moje procjene su bile dobre. Uspio sam ih prodati po 54pf prosle godine u novembru, u decembru su vec bile na oko 40pf. A od ove godine su strmoglavo pale pa su sada na ~24pf, za dodatni pad je zasluzno i pustanje 3. serije u opticaj.

U svakom slucaju, recimo da se danas kupi obveznica za 10.000km, za 13 godina bi imao oko 40.000, racunajuci da ce od 7 do 13 dobijati nekih 8000 godisnje.

Ako me mat. dobro sluzi to je nekih 11.2% kamate kad bi orocio u banku 10.000 na 13 godina, sto je stvarno dobro.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 11 Maj 2010, 12:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2009, 17:14
Postovi: 156
crnigoran je napisao:
Sto se tice berze, to je normalno u ovim globalnim ekonomskim uvjetima, relano je za ocekivati da bi se situacija trebala popraviti i da bi akcije trebale otici natrag u zeleno....postoji samo jedan problem na ovin nasim prostorima a posebno prostor RS, jer politicka situacija u cijeloj BiH je vrlo napeta i nesigurna sto ponajprije strane ulagace odvraca u investiranje na Banjaluciku berzu.....ali sve u svemu normalno je za ocekivati da nakon svakog pada situacija krene na bolje...


Ocekuje se pad berza i to u septembru 2010. Ovu info sam dobio od uglednog analiticara u americi. Vidjecemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 11 Maj 2010, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Pad nase berze ? Koji je to analiticar iz Amerike procjenjivao nasu berzu, nasu berzu ne moze procjeniti ni Milan Bozic...sad ce medj. konfer. pa cemo cuti ali odavno BL Berza nije bila u ovolikim go**ima

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 11 Maj 2010, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
To su sve rekla kazala fore da se poljulja berza. Sve se svodi na prdež na vjetru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 11 Maj 2010, 16:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
DELETED


Poslednji put menjao Tupko dana 29 Sep 2010, 14:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 12 Maj 2010, 00:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
akermon je napisao:
Ocekuje se pad berza i to u septembru 2010. Ovu info sam dobio od uglednog analiticara u americi. Vidjecemo.

:roll:
Ovo treba poslat' u kategoriju biseri godine :lol:

Umjesto odgovora citirat' ću frenkija.
Frenki je napisao:
Koji je to analiticar iz Amerike procjenjivao nasu berzu, nasu berzu ne moze procjeniti ni Milan Bozic...sad ce medj. konfer. pa cemo cuti ali odavno BL Berza nije bila u ovolikim go**ima

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 12 Maj 2010, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Mene interesuje koji to analitičar iz Amerike zna gdje se na karti nalazi Banja Luka ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 12 Maj 2010, 19:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
akermon je napisao:
crnigoran je napisao:
Sto se tice berze, to je normalno u ovim globalnim ekonomskim uvjetima, relano je za ocekivati da bi se situacija trebala popraviti i da bi akcije trebale otici natrag u zeleno....postoji samo jedan problem na ovin nasim prostorima a posebno prostor RS, jer politicka situacija u cijeloj BiH je vrlo napeta i nesigurna sto ponajprije strane ulagace odvraca u investiranje na Banjaluciku berzu.....ali sve u svemu normalno je za ocekivati da nakon svakog pada situacija krene na bolje...


Ocekuje se pad berza i to u septembru 2010. Ovu info sam dobio od uglednog analiticara u americi. Vidjecemo.


To sad, kad ste bili na rostiljanju za 1.maj? Ili ste se sreli na slavi?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 12 Maj 2010, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
akermon je napisao:
...

Ocekuje se pad berza i to u septembru 2010. Ovu info sam dobio od uglednog analiticara u americi. Vidjecemo.



Pad berzA, uvjeren sam da se mislilo na mnozinu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BL berza
PostPoslato: 19 Maj 2010, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Nije samo BL berza u krizi, nego sve svjetske berze su u krizi!

Kod mene u firmi ovi stariji i iskusniji fond menadzeri se zale, kako trenutno trgovanje akcijama i fondovima nema nikakve logike, niti se zasniva na teoriji sa fakulteta ili iz knjiga, nego na trenutacnoj odluci neke sofisticirane kompjuterske aplikacije ili nekog "kockara".

Sam pojam berzanskog poslovanja je izgubio smisao, jer se prodaja/kupovina pojedinih akcija ne zasniva vise na realnoj ekonomskoj vrijednosti neke firme, nego kurs odredjuju spekulatori (spekulanti), odnosno u bukvalnom smislu kockari, a medju njima se isticu menadzeri hedge fondova, kojima nije cilj dugorocno ulaganje u neku firmu, nego sistem "kupi i sto brze prodaj".

Sve dok se takvo kockarsko trgovanje ne regulise kako treba, ulaganje na berzu ce biti stvar kocke.

Evo bas danas i juce u Njemackoj i Austriji najavljuju ostrije zakone i regulisanje trgovanja na berzi, ali i politicari sami priznaju da je bankarski lobi prilicno jak, tako da ce se vjerovatno i sa tim konkretnim potezima u borbi protiv "kockara" odugovlaciti sto duze...

Ova pomoc Grckoj nije odobrena zbog Grcke same, niti su Merkel & Co. dobri Samaricani, koji zele od srca pomoci Grckoj, nego to rade da bi se spasile zapadnoevropske banke (Deutsche Bank, Raiffeisen Bank i dr.), koje bi u slucaju bankrota Grcke morale otpisati duplo veci iznos... Veci dio para, koje Grcka sad dobije u obliku pomoci, bice isplacene zapadnoevropskim i americkim bankama od kojih je Grcka uzela kredit...

Blah, otisao sam previse od od naziva teme BL berza... :)

Jedan savjet samo - ne investirajte pare u akcije, dok god se trgovanje akcija ne regulise kako treba, jer u suprotnom postajete i sami dio kockarskog drustva - ili dobijete, ili izgubite, zavisno od trena u kojem kupite i prodate vase akcije.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 391 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs