banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jul 2008, 18:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ili sam slijep pored ociju pa ne vidim, ili ne znam naci, ili takve stvari nisu dostupne obicnim smrtnicima ali me i dalje zanima koliko se dobijalo akcija po ulozenom vauceru u Hotel Palas - HPAL-R-A?

Ima li ko raspolozen, to mi je od tetke i tetka ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2008, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
The_new_Statesman je napisao:
Ili sam slijep pored ociju pa ne vidim, ili ne znam naci, ili takve stvari nisu dostupne obicnim smrtnicima ali me i dalje zanima koliko se dobijalo akcija po ulozenom vauceru u Hotel Palas - HPAL-R-A?

Ima li ko raspolozen, to mi je od tetke i tetka ;)


8,811340756 akcija za 1 vaucer.

ps.
Dostupne su i obicnim smrtnicima :wink:

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2008, 20:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Fala lijepa :)

Nego, gdje to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2008, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
http://www.blberza.com/v2/ostaleinformacije.aspx :wink:

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2008, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ovde pise 20,749?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2013, 17:01 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013, 15:27
Postovi: 7
Kako ja sad da prodam vaučere? Imam 20 vaučera u Euroinvestment fondu i šta sad ja treba da radim? Računajte da sam maloljetan još. Ako neko zna kompletnu proceduru bio bih zahvalan :)

_________________
Agree, smile, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2013, 21:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Prvo trebas da znas da ne prodajes vaucere nego akcije. Rodjenjem u RS si dobio tih 20 vaucera,koje je neko u tvoje ime ulozio u Euroinvestment fond. Vaucerskom privatizacijom,ti vauceri su pretvoreni u akcije. U 12 PIF-ova (pa i u tvom Euroinvestment fondu),za jedan vaucer se dobijala jedna akcija,a drugacije je bilo samo u PIF Invest Nova,gdje se za jedan vaucer dobijala po 71 akcija.
Znaci,ti sada u konkretnom slucaju imas 20 akcija Euroinvestment fonda,koji su danas na berzi vrijedili po 12.97 km. Kada bi dao nalog nekoj brokerskoj kuci za prodaju,i nakon sto sacekas T3 (tri dana) i platis brokersku proviziju,mogao bi dobiti nesto oko 250 maraka za te svoje akcije. Posto si maloljetan,to bi za tebe mogao uraditi neko od roditelja.
Ali taj fond ima prilicno dobar portfelj,elektroprivredu (najvise od svih drugih PIF-ova),naftni sektor i sve ce to za koju godinu vrijediti mnogo vise,zato ako ti nije frka za pare,nemoj prodavati.
Ova sadasnja vlast je sa slucajem Optima grupa,tacnije burazerskom privatizacijom naftnog sektora (i jos nekim,Rudnik Ljubija,Stanari,Rite Gacko,Birac) rastjerala sve i jednog normalnog investitora sa banjalucke berze koja vec par godina fakticki ne postoji.

Ali kazem,ne moze ni ovaj kriminal vjecno potrajati i te akcije koje imas ce jednog dana vrijediti 10 puta vise nego sad.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2013, 23:48 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2013, 15:27
Postovi: 7
Svega sam svjestan što se tiče vjerovatnog rasta vrijednosti, nego frka mi s' parama, a u tom grmu leži zec. Nije mi nimalo pravo da sad prodajem, promatram pozorno ekonomsku scenu, i znam da su te iste akcije prije jedno 5-6 godina vrijedile po 5.000 KM. Ali eto kad baš izbora nekog nemaš onda ti je svejedno.
Hvala ti na informacijama u svakom slučaju. :D

_________________
Agree, smile, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2013, 15:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Ja sam se vaucera sjetio nakon nekoliko godina, jos uvijek su u Zepteru, prvi put sad cujem da su pretvoreni u akcije. Buni me sad cijena na berzi (oko 8 maraka) i cijena na Zepterovom sajtu (cijena po akciji 16.99 km). Koja je cijena se racuna kao cijena vaucera? ili akcija ako je to sada isto?

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2013, 16:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2011, 17:33
Postovi: 34
Цијена на берзи је битна а акција имаш као и некад ваучера,исти број.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2013, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
aha, a znas li sta znaci ona cijena akcije na zepterovom sajtu? http://www.zepterinvest.com/

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2013, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Gledaj grafik, pusti tu njihovu neto vrijednost imovine fonda :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2013, 11:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2009, 12:08
Postovi: 300
Šta bi sa dividendama od korištenja tih akcija? Pojeo vuk magarca a? Ili kako se već kaže :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2013, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Oni sretnici koji su uložili svoje vaučera za sledeće akcije su i imali dividendu:
http://www.blberza.com/Pages/dividend.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2013, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ne posluju sa dobitkom koji preostaje kad uloze u "modrnizaciju" tako da nema dividende

ja sam se jedno vrijem nadao da ce nekada u buducnosti mozda biti nesto od tih akcija ali s obzirom da se ide po sistemu sjargaj preduzece u dugove dobro ce biti ako ne budu potrazivali od mene da zakrpam rupe za penzioni fond direktorove sekretarice ili nove zimske gume za vozila svih clanova upravnog odbora

jebi ga ja se vodio logikom da aerodrom moze samo propasti i da ja kao akcionar mozda zemim koji dulum prema talijanskoj crkvi za vinograda a ostatak je otisao u lutriju kontam sto smo siromasniji loto ce se vise igrati al nes na zelenu granu ne daju dusmani privatizovali lutriju zadnju i to samo 30 posto (znaju kurve ko je parali )

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2013, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja sam za onih 20 vaucera izvukao 1600 maraka. Direkt u neku firmu. Od fondova me u startu odvratila ekonomistkinja u firmi koja je znala gdje ce to odvesti.

Jedino mi krivo sto sam fulao kupovinu Hypo akcija za nesto oko marke :( Poslusao gospodju i ostavio da prenoci i onda kupim OC Jahorina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2013, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ja svojih 20 vaučera u Hidroelektrane na Drini :) Svi me ubjeđivali da uložim u fond... A ja fino uzeo Privatizacija i Vi, ili kako se već zvalo, i listao pa vidio perspektivu u protoku Drine :)

2400 akcija dobio. U jednom trenutku bile i preko 3 KM. I to ubrzo nakon što sam ja dio prodao po 2 KM :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2013, 15:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2011, 17:33
Postovi: 34
Свугдје у свијету је добро улагати у разне инвестиционе фондове једино овдје није,нит исплаћују дивиденду(ниједном) а вриједност фонда се само смањује.Чист примјер криминала и лоповлука,наравно себи исплаћују накнаду за тако неуспјешно управљање ,још кад сам видио да су сад неки затворени фонд све ми је било јасно,нажалост за многе људе прекасно.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2013, 21:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2011, 18:21
Postovi: 58
da li neko zna kako da tražim izvod iz registra hartija od vrijednosti, ukupno stanje akcija koje posjeduje osoba? prilično je hitno pa bih molio nekoga da objasni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2013, 00:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2011, 17:33
Postovi: 34
http://www.crhovrs.org/index.php?option ... 37&lang=sr


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs