banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 21:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2006, 15:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
Iz iskustva znam da malo ljudi vodi računa o tome koliko ka "košta" kredit , a da im je najviše sa druge strane stalo da brzo dođu do njega.
Što se tiče smanjivanja kamatne stope mislim da do smanjivanja neće doći u skorije vrijeme,već prije očekujem da bi moglo doći do povećanja kamatne stope.
Čitao sam negdje u srbijanskim novinama da se već od marta mjeseca kod očekuje povećanje kamatnih stopa prvo u EU a onda poslije i dalje.

Citiraj:
Zatim posebno namijenjeni rediti za nabavke opreme, sredstava za rad, za odredjene djelatnosti, a da pri tome ne gleda se samo trenutna plata onog ko ga vraca, vec da se uzmu u ozbir sva njegova djelatnost, imovinsko stanje, znaci da garant takvog kredita budu malo sireg aspekta, a ne striktno 1/3 plate.

Zana nabavku opreme uglavnom prodavci sklapaju ugovore o saradnji sa bankama i MKO o kreditiranju svojih kupaca gdje prodavac kaže bez kamate, a navede ako uzimaš za keš dobiješ 10% popusta.
Pa ti sad vidi volja ti svoj volja "tuđi" keš.
Citiraj:
a da, rang lista po mojoj procjeni:
1.LHB
2. Pro kredit
3. HBV
4. Zepter
5. Hypo
6. Nova Banjalucka
7. Razvojna
A MKO: Sinergija i Mikrofin


Zahvaljujem na rangu i molio bih i ostale da se priključe. :wink:

_________________
I'm a man that will go far
Fly the moon and reach for the stars
With my sword and head held high
Got to pass the test first time, yeah
I know that people talk about me
I hear it every day
But I can prove them wrong 'cause I'm right first time.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2006, 23:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
murphy_law je napisao:
Čitao sam negdje u srbijanskim novinama da se već od marta mjeseca kod očekuje povećanje kamatnih stopa prvo u EU a onda poslije i dalje.


u EU, po mojim saznanjima su kamate 3-5 % ,dakle duplo/troduplo manje nego kod nas..gdje to mozes porediti uopste...

Citiraj:
Zana nabavku opreme uglavnom prodavci sklapaju ugovore o saradnji sa bankama i MKO o kreditiranju svojih kupaca gdje prodavac kaže bez kamate, a navede ako uzimaš za keš dobiješ 10% popusta.
Pa ti sad vidi volja ti svoj volja "tuđi" keš.


ma to su info koje dobijes na salteru.... to me ne zanima, bre :wink:
ti veliki krediti idu po pojedinacnim ugovorima, mani me prodavca, koji ce mi on :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Feb 2006, 11:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Zatim posebno namijenjeni rediti za nabavke opreme, sredstava za rad, za odredjene djelatnosti, a da pri tome ne gleda se samo trenutna plata onog ko ga vraca, vec da se uzmu u ozbir sva njegova djelatnost, imovinsko stanje, znaci da garant takvog kredita budu malo sireg aspekta, a ne striktno 1/3 plate.
(ja sam cula da "par banaka", da ne imenujem , za Dr daju takve posebne kredite, jer znaju da oni rade na vishe mjesta i da se vrate ta sredstva..) , pa ima li ista od toga??
I naravno ti specijalni krediti za opremu da idu sa manjom kamatom!

Ukoliko imaš vlastiti biznis i kredit tražiš za njega onda ti se analiza zahtjeva vrši na sve tvoje prihode koje ostvaruješ i ugovor o kreditu ide na pravno lice tj tebe kao vlasnika.
To su namjenski krediti za osnovna,obrtna sredstva i njihova kamatna stopa je u principu manja od potrošačkih.
Ukoliko se pojavljuješ kao fizičko lice to se smatra potrošačkim kreditom i računa ti se na prosjek plate koju prijavljuješ. Mada u posljednje vrijeme vrlo često banke idu na to da primaju platu koja sadrži i dio profita koji ostaje vlasniku.
Znači ako hoćeš posebne uslove (manja kamatna stopa) moraš tražiti kredit za firmu.

_________________
I'm a man that will go far
Fly the moon and reach for the stars
With my sword and head held high
Got to pass the test first time, yeah
I know that people talk about me
I hear it every day
But I can prove them wrong 'cause I'm right first time.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2006, 21:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
eno, :D , Nova Banjalucka daje potrosacke kredite do 7000 KM, od 3 mjeseca do 5 dogina. Godisnja kamate 11,5% , ali najveca je pogodonost sto su bez ziranata, brzo se obave i uzima se u ozbir ne samo visina plate, vec cjelokupni prihod koji ulazi u vase domacinstvo.
Najpovoljnije je na 2 i na 3 godine (maximalno), to je moje subjektivno misljenje, naravno, zbog visoke kamate, ali sve u svemu, nije loshe.

p.s. uticu pozitivno austrijanci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jun 2006, 22:57 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Krediti
PostPoslato: 28 Avg 2020, 07:32 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1082
Je$em ja vama lihvarima majku u po


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs