banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 15:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Feb 2005, 20:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Avg 2004, 11:35
Postovi: 279
Lokacija: Cazin, Bosna i Hercegovina
Prosle 2004. godine, stednja gradjana u BiH bankama je bila 2,300,000,000 (slovima: 2,3 milijarde KM), sto je za 400 miliona vise nego u 2003. godini.

Kako ovo objasniti? Ako smo mi toliko siromasna zemlja sa tolikim socijalnim slucajevima, odakle ovoliki milioni na stednji po bh. bankama?

Ovo mi stvarno ne ide u glavu! Po glavi stanovnika skoro 600 KM se stedi u bankama...

_________________
Argentina - Srbija 6:0


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2005, 03:03 
bosnjak061 je napisao:
Prosle 2004. godine, stednja gradjana u BiH bankama je bila 2,300,000,000 (slovima: 2,3 milijarde KM), sto je za 400 miliona vise nego u 2003. godini.

Kako ovo objasniti? Ako smo mi toliko siromasna zemlja sa tolikim socijalnim slucajevima, odakle ovoliki milioni na stednji po bh. bankama?

Ovo mi stvarno ne ide u glavu! Po glavi stanovnika skoro 600 KM se stedi u bankama...



2.300.000.000 nije nista, s obzirom da samo srba ovde ima oko 1.2miliona ... cak da RS sama stedi toliko bilo bi malo.

stednja bi, s druge strane, bila veca da su kamate malo vece...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2005, 23:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Avg 2004, 11:35
Postovi: 279
Lokacija: Cazin, Bosna i Hercegovina
kako malo? Pa podjeli 2,3 milijarde na 4 miliona dobices 600 KM po stanovniku!

A, kod nas su kamate na stednju velike, vece nego igdje u regionu. Samo sto nam je velika kamata i na kredite!

Al stediti se vise isplati u BiH nego recimo u Austriji ili Slovenij!

_________________
Argentina - Srbija 6:0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2005, 00:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Nasim bankama na zalost ja jos uvijek nevjerujem.Zato kod njih ne ostavljam ni jednu KM. Nasankan jednom i nikad vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2005, 00:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
xPAINx je napisao:
2.300.000.000 nije nista, s obzirom da samo srba ovde ima oko 1.2miliona ... cak da RS sama stedi toliko bilo bi malo..


Ako sam dobro razumjeo hoces da kazes da narod u RS ima jos vise love samo eto ne stedi u bankama. :wink: Pa zasto se onda kontejneri prevrcu za komadom kruha? :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2005, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Merhaba je napisao:
xPAINx je napisao:
2.300.000.000 nije nista, s obzirom da samo srba ovde ima oko 1.2miliona ... cak da RS sama stedi toliko bilo bi malo..


Ako sam dobro razumjeo hoces da kazes da narod u RS ima jos vise love samo eto ne stedi u bankama. :wink: Pa zasto se onda kontejneri prevrcu za komadom kruha? :(


za tvoj post se nikako ne bi moglo reci da je pametan. po tvojoj logici sve pare koje narod posjeduje su u bankama. razmisli o tome sto kazes. osim toga kontejneri se prevrcu i u mnogo bogatijim zemljama. i narod u RS nema puno love ali ja znam gomilu ljudi koji nikada vise nece dati ni jedne marke u banke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2005, 00:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
xPAINx je napisao:

2.300.000.000 nije nista, s obzirom da samo srba ovde ima oko 1.2miliona ... cak da RS sama stedi toliko bilo bi malo....


" Mangija " slazes li se sa ovim gore ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2005, 22:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Avg 2004, 11:35
Postovi: 279
Lokacija: Cazin, Bosna i Hercegovina
Merhaba je napisao:
Nasim bankama na zalost ja jos uvijek nevjerujem.Zato kod njih ne ostavljam ni jednu KM. Nasankan jednom i nikad vise.


U Federaciji je pocela s radom "agencija za osiguranje depozita" koja garantuje da ce sve stednje gradjana u visini do ja mislim 10,000 KM ako propane ta banka, da ce vratiti taj novac stediocu.

Da je ovo bio slucaj i prije rata sad nebi bilo problema s Ljubljanskom bankom.

_________________
Argentina - Srbija 6:0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2005, 22:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
Ta svota novca nije velika, ali je velika jer ukupan boj stedisa je par hiljada znaci da i u fBiH a i RS postoji problem da je edan sloj naroda trulo bogat a drugi trulo siromasan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2005, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
bosnjak061 je napisao:
Da je ovo bio slucaj i prije rata sad nebi bilo problema s Ljubljanskom bankom.


da moji nisu imali neke goleme love u bankama tj svega par hiljada koje su bile namjenjene kupovini novog auta 1991 ali eto. srecom sve osim 1700-2000 KM iz Ljubljanske nisu uspjeli iscupati. Ostale sam iskopao preko otkupa stana kao i vecina. Ne znam jel ima neko informacije o toj lovi u ljubljanskoj banci. ili da im idemo razjebati vilice tako u dezeli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2005, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
mangia je napisao:
da moji nisu imali neke goleme love u bankama tj svega par hiljada koje su bile namjenjene kupovini novog auta 1991 ali eto. srecom sve osim 1700-2000 KM iz Ljubljanske nisu uspjeli iscupati. Ostale sam iskopao preko otkupa stana kao i vecina. Ne znam jel ima neko informacije o toj lovi u ljubljanskoj banci. ili da im idemo razjebati vilice tako u dezeli.


Nazalost moracu te razocarati... prica pocinje i zavrsava sa onim majmunima u predstavnistvu ljubljanske banke u Sarajevu. Naime, prvo sam poslao mail Lj.B. Centrala u Ljubljani... onda su mi u roku 2 sata odgovrili da se javim da tu i tu adresu, tj. da posaljem pismo nekom liku u LJ.B. u Ljubljanu. Nakon nekoliko dana mi stize odgovor (neverovatno putem DHL-a) gde su me uputili da se javim u predstavnistvo u sarajevu sa istim pismom. Naravno da sam (pozvavsi se na tog slovenca koji me je uputio) poslao pismo sarajlijama, koji se nisu udostojili ni da odgovore. Nakon toga sam im poslao pismo sa zahtevom potvrde protokola (sto su po zakonu duzni da urade)... i opet mau'na... onda sam ih nazvao telefonom (naravno da sam se pre toga nagrdio tabltama za smirenje) i tada mi je neka Dzemila da nemaju vremena da razmatraju pojedinacne slucajeve. Nakon toga sam (koristeci neka poznastva) preko privredne komore RS uputio zvanican dopis sa jednom jedinom zeljom... da mi kazu da li ima sta od toga ili ne... nista vise... da bi me nekoliko dana nakon toga pozvao izvesni Ivan iz stednog sektora (ili tako nekako) i rekao da nema potrebe da "uvlacim drzavne strukture u svoje licne probleme" (?!?) , na sta sam ga ja pitao da li on zna da postoje i drugi nacini da se dodje do informacije ... da stvar bude gora, ja ne trazim pare nego samo inf... posle ovoga ih nisam zvao, ali imam nameru da sa njima porazgovaram preko advokata...

Eto... nije bas neki happy end, al' nije nam ni drzava tak'a... :-?

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs