banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ocena banaka
PostPoslato: 21 Nov 2004, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Ajde da pokusamo da ocenimo banke... ali nemojte po onom tipa "ova ima ovakav promet, ona onakav, ovi imaju i daju takve i takve garancije" ... hajde da to bude ono sto jedan ziv covek moze da vidi kad dodje u banku... bilo kao pravno bilo kao fizicko lice... ljubaznost, spremnost na dogovor, komplikovanost procedura, krediti, uslovi otvaranja racuna... ma znate na sta mislim... ono kad kazete "joj jesu me danas iznervirali... a oni tamo su bas bili super"...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2004, 21:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Avg 2004, 11:35
Postovi: 279
Lokacija: Cazin, Bosna i Hercegovina
Hm, mislim da je Reifeisen banka najbolja po svemu. Imam neke prijatelje sto rade u filijali u Cazinu, znam da im je disciplina vrhunska. Moraju se redovno brijati svako jutro. Na vratima covjek ljubazno otvara vrata, osoblje ljubazno, jedino sto je kilometar udaljena od centra grada. Centralprofit banka ima cudno osoblje, prije bih rekao seljake koji su imaju kod kuce kompjuter. I, kad ih pitas kakav kompjuter imas, on kaze "imam Windows!".

_________________
Argentina - Srbija 6:0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2004, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
..reifeisen i zepter ...ekspeditivnost...ne koristim usluge kredita ali promet novca vrhunski...jednom recju - evropa kod nas...ni druge ne zaostaju...bankarski sektor je inace nesto sto je vec vrlo blizu sveta...najveca smetnja dobroj usluzi je los telekomunikacioni(tehnoloski)prostor koji bi ih jos bolje priblizio klijentima... i mala prisutnost na berzama...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2004, 22:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Ja sam izuzetno zadovoljan Zagrebackom bankom (kod njih imam tekuci i master, maestro i visa kartice)... iako mi je Zepter poslovna banka, razmisljam da otvorim racun i kod Zagrebacke...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2004, 23:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...da, dobri su...kad bi imali jos koju filijalu...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2004, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
... i malo gusce bakomate... :wink:

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2004, 23:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
Warlock je napisao:
... i malo gusce bakomate... :wink:


... :lol: 8) 8) :lol: ...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2004, 02:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Warlock je napisao:
... i malo gusce bakomate... :wink:

interesuje me, posto su bankomati u BL vlasnistvo razlicitih banaka, da li banke uzimaju proviziju ako podizes pare na bankomatu koji nije od tvoje banke? Odnosno dizes pare na (lupam) bankomatu od Zepter banke a kartica je od Zagrebacke banke.. da li ce ti Zepter naplatiti kakvu proviziju ili dodatni trosak ? Govorim naravno o debitnim karticama.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2004, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...ne ...meni dolazo postom mesecni izvestaj i zaracunavaju mi samo troskove izrade izvestaja...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2004, 17:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Zaracunava se provizija ukoliko ne podizes novac sa bankomata svoje banke u visini 3% od podignutog iznosa... tako je bar sa maestro karticom...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2004, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Nesto mi pade na pamet... HYPO Banka, po mom misljenju, ima ubedljivo najgore, najneurednije, najbezobraznije, najruznije saltersko osoblje... pogotovo onaj njihov kiosk pod Boskom... :-?

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ocena banaka
PostPoslato: 08 Dec 2004, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Warlock je napisao:
hajde da to bude ono sto jedan ziv covek moze da vidi kad dodje u banku... bilo kao pravno bilo kao fizicko lice... ljubaznost, spremnost na dogovor, komplikovanost procedura, krediti, uslovi otvaranja racuna... ...


S obzirom da rijetko preskoci bar jedan dan a da ne odem u posjetu bar jednoj banci :D :roll: , mogla bih pisati nadugo i nasiroko.
Ovako cu krenuti redom sa onima sa kojim sam u stalnom kontaktu.

Nova Banjalucka: najveca prednost autosalter, i svaka cast za to, ne trebas razmisljati gdje se parkirati, za 1 minut sve zavrsis, nema guzve. Kreditno odjeljenje nije bas nesto usluzno, no posto imam poznate likove koji rade tu, onda je pristup malo bolji. :)

Razvojna banka: nisam zadovoljna, uvijek guzva, penzioneri, pun salter budzetskih korisnisa, puno se ceka uvijek, nema kopir-aparata u salter sali :roll: :roll: itd. itd. da nisam imala poznanike u kreditnom, cekala bi kredit 100 godina :roll:

LHB Banka : e tu sam skoro svaki dan, saltersko osoblje OK, transakcija novca ide malo sporije, ali nije loshe u sustini, imaju povoljnije kredite za svoje komintente, kreditno odjeljenje dosta pristupacno, fin odnos; mana je da nemaju debitnih kartica, samo kreditne...

Hypo Banka : super sredjen, moderan enterijer, ne samo salter sala, vec i kancelarije i kreditno odjeljenje :wink: ,ma salteru su Ok, mada i tamo znam cure, pa ne mogu biti objektivna :wink:

Zepter Komerc Banka: super sredjena, poslovni su , brzi, sve pohvale zaista, nisam nikad imala nekih neg. iskustava, krediti i transakcije super odradjuju....

Raiffaisen Banka : ljubazni su i svidjaju mi se njihovi salteri, brza transakcija, ali su im uplatnice neprakticne...

HVB Banka: kazu najperspektivnija banka na ovim prostorima, poslovni su, dosta pristupacni krediti, redovno salju izvode itd...

Dakle, sveopste sarenilo, svaka ima neke male prednostii neke male mane, sve zavisi.
Bitno je da one nicu kao pecurke, da se super sredjuju i renoviraju, da se mladi dipl. ecc imaju gdje zapsoljavati (jer svi novopeceni diplomirani ekonomisti trce da se zaposle u istim :wink: )....
Sto ih vise ima, veca je konkurencija i svaka se trudi da nekom novom uslugom privuce komintenta, mozda ce jednog dana na taj nacin doci se i do povoljnijih kamata i manjih provizija :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2004, 15:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
žaoka je napisao:
...ne ...meni dolazo postom mesecni izvestaj i zaracunavaju mi samo troskove izrade izvestaja...

Warlock je napisao:
Zaracunava se provizija ukoliko ne podizes novac sa bankomata svoje banke u visini 3% od podignutog iznosa... tako je bar sa maestro karticom...


Malo ste kontradiktorni... ili zaoka nije odgovarao na moj post??

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2004, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
bosnjak061 je napisao:
Hm, mislim da je Reifeisen banka najbolja po svemu.


prije neki dan sam bio u doticnoj banci i iskljuceno im je grijanje jer ga nisu platili....
doduse ja sam ga platio a nemam ga opet ali eto o poslovanju banaka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2004, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
misk0 je napisao:
žaoka je napisao:
...ne ...meni dolazo postom mesecni izvestaj i zaracunavaju mi samo troskove izrade izvestaja...

Warlock je napisao:
Zaracunava se provizija ukoliko ne podizes novac sa bankomata svoje banke u visini 3% od podignutog iznosa... tako je bar sa maestro karticom...


Malo ste kontradiktorni... ili zaoka nije odgovarao na moj post??


Ma nismo ... on tvrdi jedno, ja drugo :))) E sad ko je u pravu ne znam (iskreno, ja bih voleo da gresim, ali po mom izvodu iz Unicredit Zagrebacke banke kad u HR na bankomatu npr. Rijecke Banke dizem pare zaracunavaju mi 3% provizije, a na njihovom bankomatu nema provizije)...

Za kreditnu Visa karticu je uvek 3% kamate...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2004, 16:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Interesantno je to da ako neko dobije kredit u Zepteru, ta je banka najbolja... ako dobije u LHB onda je ova, ako u itd. itd. ... to je verovatno vise stvar psihologije...

Cinjenica je da sto ste veca firma to vise mozete da vidite koja je banka bolja, uhodanija, profesionalnija... obicnom coveku ili nekom malom STR je sve isto... nazalost, nase se banke takmice u tome koja ce imati velelepnije zdanje, medjutim daleko manje polazu na neke odnose klijent-sluzbenik... a primetio sam, u dosta banaka (necu da imenujem, jer bih mogao pogresiti) imate suvise haldan i previse profesionalan odnos prema klijentu od strane sluzbenika... na samom salteru je to i OK (svakakvih budala ima), ali je problem sto se tako ponasaju i u sektorima kredita, kreditnih kartica itd.

A kad udjem u onu kristal banku na trgu, ispod Boske... kao da sam se vratio u sedamdeset i neku... da nije onog sektorovca tacno ne bih znao da li sam u sadasnjosti ili u onim vremenima planske privrede, petogodisnjih planova i carevanja salterskih sluzbenika...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2004, 21:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2004, 19:52
Postovi: 378
Lokacija: banjaluka
Hm banke kazete...
zaposlen sam u jednoj ( ne na salteru ) pa nemogu biti objektivan a i onako od februara prestajem raditi i put pod noge na dve godine :D

inace proisi u Bih toliko ogranicavaju normalan rad banki da je cudo zivo da i ovako posluju mada nije to ni b nekih pravih banaka...

i pazite iako su ovo kao njemacke, austrijske , hrvatske banke, one posluju za sebe i samo one odgovaraju za depozite ( da ne bude ja majko :)

:drinking: :drinking: :drinking:

_________________
Sto manje crnaca to manje rasizma!

http://drigi.blogabet.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs