banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 19:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Maj 2017, 15:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
h4xx0r - Pogrešno je reći da niko ne obraća pažnju na markting. Misliš na internet promociju koja je dio promocije u okviru marketinga (instrumenata marketinga). Za nju se radi internet marketing plan. Primjetno je da se u postovima forumaša obraća pažnja na cijenu, distribuciju i proizvod koji su pored promocije elementi marketing miksa. Zanimljivo je da dosta firmi koristi ludi popust i njihovu reklamu na internetu. Mujo tu tuče sve u šesnaest.

9 Koraka da započnete reklamiranje na YouTube
https://seoskola.wordpress.com/2015/06/ ... a-youtube/

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2017, 17:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
The_new_Statesman je napisao:
Ne bih da budem cijepidlaka, ali adsense sluzi za zaradjivanje novca. Za reklamiranje proizvoda i usluge se koristi adwords. Nije ti to bas isto iako su oba google servisi.

Mislio sam da je to samo za reklamiranje na googleovoj tražilici (riječima - adWORDS).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2017, 18:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
Lose si mislio. Adwords-om upravljas tekstualnim oglasima, grafickim oglasima (banerima) i video oglasima na google servisima i partnerskim sajtovima.

Postoji jos Google shoping kao sredstvo prodaje (ujedno i reklame) ali to je vec neki drugi par opanaka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2017, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2881
Ukratko :
Adwords- kreiras neku marketing kampanju,npr. neki baner koji ce google prikazati na relevantnom sajtu ili kao "oglas" u pretrazi,i placas po kliku na oglas,recimo 10 centi....5 centi ide guglu a 5 vlasniku sajta na kojem je random korisnik kliknuo na baner....ako adwordsom kreiras oglas na google pretrazi,onda ce tih 10 centi sve da ode googlu....

Adsense- vlasnik si recimo nekog sajta sa automobilskom tematikom,prikljucis sajt na adsense i google na njemu prikazuje relevantne reklame najcesce nekih autoplaceva,automagazina itd....nekad prikaze i neke druge stvari koje je korisnik koji surfuje po tom sajtu najcesce pretrazivao u poslednje vrijeme...kad ti taj neki posjetilac klikne na baner na sajtu,i recimo vlasnik banera placa 10 centi po kliku,ti zaradis 5 centi i google 5 :)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Unosan biznis: Za kilogram bijelog luka 10 KM (bio je i više u pojedinim momentima) (kilogram crvenog na akciji danas 30 feninga)

Na tržištu obično u ponudi imamo navalu bijelog luka iz Kine. Nije kvalitetan, a cijena mu je paprena.

Nije jasno zašto niko ne koristi takvu tržišnu priliku da uzgaja ovu zdravu namirnicu. :sad5:

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 13:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Pa de probaj ti. Imaš i jeftino zemlje prema Srbcu, ako nemaš love za kupiti garant možeš i iznajmiti.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Joooooj

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 16:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
_зока je napisao:
Pa de probaj ti. Imaš i jeftino zemlje prema Srbcu, ako nemaš love za kupiti garant možeš i iznajmiti.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока


Ocekujes smislen odgovor? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Lakse je dovoziti bijeli luk iz Ljubinja. :) Tamo ga i kupujem svake godine, odlican je!

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Добар продају и у Мостару, крај пута.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 16:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Vladimir Usorac, predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača i stočara RS, kao objašnjenje za previsoke cijene ovog povrća na našem tržištu navodi činjenicu da u BiH nema nijednog proizvođača koji se ozbiljno bavi proizvodnjom bijelog luka. "Čudno je da se niko od povrtlara još nije odlučio za ovu profitabilnu proizvodnju. Pored bolje cijene prednost bijelog u odnosu na crni luk, koji je zastupljen kod naših proizvođača, jeste i to što je postojan, pa ne zahtijeva neke specijalne uslove za skladištenje", kaže Usorac, dodajući da je nestašica ovog povrća prisutna i u drugim zemljama.

Sadržaj ovog članka kopiran je sa portala Nezavisnih novina, a original se nalazi na linku: http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 0-KM/58753

Pa prema članku iz nezavisnih problem već postoji od 2010 a niko ne pokreće biznis. Čovjek može samo da se čudi.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
A ti nemoj da se cudis, vec motiku u ruke i udri.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:19 
Pare su tvoje, samo posadi i eto ga.


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Vala baš. Imao sam to zadovoljstvo da "rekreativno" držim motiku u rukama. Pomozi Bože ovima što žive od toga.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Musakice koliko ti imaš godina? I čime se inače baviš i koliko dugo?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20457
Lokacija: SAO Krmine
Meni je ovo njegovo lupetanje za samarcine
Na nivou Dodikove price / imaju milijarde, samo niko nece da radi

Evo, jedi govna

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4119
Ima li nesto da ne mora da se kopa...covjece pritisnes dugme i to ..? :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4119
Musakice znas li ti pricu kako je stari Dzon Rokfeler (Vilijamov i Elizin) sin stekao svoj pocetni kapital???

Sve je pocelo na prljavim pijacama starog Klivlenda. Nesto slicno tvojoj ideji sa lukom.



Dzon je startovo na staroj pijaci u donjem Klivlendu isao je kao djecak i kupovao jabuke svaki dan, prvo po tri komada placao ih 2 centa po komadu onda je uzimao vodu oprao krpom jabuke dobro dobro ih istraljao i mazao ovlas vazelinom da sjajte onda pravac gornji bogati Klivlend na pijacu gdje su dolazili bogatiji. Tamo je mali Rokfeler iste jabuke prodavao po 3 centa komad.
U toku dana uspjevao je tri transakcije da obrne i zaradi 13 centi (uvecavo obrtni capital dodavajucu profit izmedju transakcija) :)
Iz dana u dan tako dvije godine svaki dan zarada 13 centi puta 365, puta 2 na kraju druge godine imao 94 dolara i 90 centi.

Eee onda mu umre striko i ostavio 1.5 milona dolara njemu i caletu mu da krenu u biznis sa naftom. :wink:

Salim se naravno da je izmisljeno , ali neka samo se ti drzi zemlje ima ona vrijednost kao nekretnina i sa bjelim lukom i bez bjelog luka.

Kupit ce to Kinezi kupuju svuda po svijetu ne pitaju koliko kosta.

Ajd sad malo ozbiljnosti.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 06:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Kapiram da ima nekakva mehanizacija u tom domenu. Znam da su moji imali nekakav famozan kultivator. Laik samo za poljoprivredu ali za ekonomiju nisam tako da mi je smiješno. Ali ne samo meni već i profesionalcima kao štoje Usorac. A ovi što bacaju neprofesionalne uvrede neka ih zadrže za sebe.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 09:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Ideja: proizvodnja voćnih jogurta, grčkih jogurta, grčkih voćnih jogurta, mliječnih napitaka (čokoladno mlijeko, Aktivia™), mliječne namaze sa i bez dodatnih okusa, konkurencija - Dukat i nijedan domaći proizvođač.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs