banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 03:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 494 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2014, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
despot777 je napisao:
Većina onih koji rade u vladi po ministarstvima sa visokom stručnom spremom ima radno mjesto "viši stručni saradnik" i koeficijent plate im je 15, osnovica 106 KM (bila 100 nekad do ljetos) pa na to sve umanjenje od 20%, pa plus minuli rad izađe oko 1300KM. Načelnicu odjeljenja imaju koeficijent 22 i umanjenje 25%, sekretari 27 a pomoćnici ministara 30 ne znam koliko je njima umanjenje...


ovo je istina....sekretari i pomocnici 30%

WrDa je napisao:
To je bilo PRIJE, sad navodno manje, sad jedino radi direkt linija preko vozda ili jaca partijska linija. 8)


a bogami i ovo....ni pare vise ne pale :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2014, 00:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Schlager je napisao:
da ne govorim da mi je auto sad bliže kući nego poslu :angry4: :angry4:

oplakah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2014, 19:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pao mi je na pamet jedan strasan fazon, da li je moguce ovima sto se duguje iz inostranstva (MMF, Svjetska banka, Londonski klub, Pariski klub) plasirati bezvrijedne obveznice sa rokom dospijeca od 100 godina?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2014, 20:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Koji si ti Jevrej...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2014, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pokusavam biti konstruktivan, mozda se toga nitko nije sjetio.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2014, 17:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2014, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
БАЊАЛУКА - Задуженост грађана у Републици Српској расте из године у годину. Тако последњи подаци Агенције за банкарство РС показују да је сваки становник Републике Српске на половини ове године у просеку био задужен за 1.782 марке, односно за 100 марака више него на крају прошле године.

Поређења ради, сваки грађанин у Републици Српској је задужен две просечне плате или једну синдикалну потрошачку корпу.

Када се говори о поређењу са просечном пензијом у РС, која је око 400 марака, онда се види да је сваки грађанин задужен скоро пет просечних пензија.

Даље, укупна сума кредитне задужености грађана РС на крају првог полугодишта ове године износи 2,44 милијарде КМ. То је у односу на прошлу годину за седам одсто већа.

С друге стране, подаци Агенције за банкарство РС показују и да грађани РС све више штеде. Укупни депозити грађана РС, односно штедња и новчане суме које имају на текућим рачунима, на крају јула износили су укупно 2,33 милијарде КМ, што је за шест одсто више у односу на крај 2013. године.

Када се говори о извору финансирања задужености, од укупне суме кредита пласираних становништву у РС, 1,91 милијарду КМ су пласирале банке из РС, а 525,7 милиона КМ пословне јединице банака чије је седиште у ФБиХ.

Наравно, и даље се грађани највише задужују за општу потрошњу. У структури кредитних пласмана банака са централом у Републици Српској становништву је пласирано највише ненаменских кредита. На овакве кредите отпада 1,32 милијарде КМ, а они су за 13 одсто већи у односу на крај претходне године. Уједно је занимљиво и то да је износ ненаменских кредита био дупло већи у односу на стамбене кредите грађана и износи 527,92 милиона КМ.

Предраг Дудуковић, економски аналитичар, каже за „Новости“ да задуженост грађана није проблем већ је проблем због чега се грађани у Српској задужују, односно структура задужености.

- Грађани се највише задужују да би се преживело, а не да би се инвестирало. У Српској се грађани задужују да троше, а то је оно што најмање одговара грађанима. То је већ постао тренд. Уколико узмете кредит и купите стан и тај кредит отплаћујете, то је у реду. Углавном су то минуси по картицама и текућим рачунима код наших грађана, а то све служи да се једноставно може преживети од месеца до месеца - истиче Дудуковић.

Из извештаја ове агенције се јасно види и то да у структури кредита које су лансирале банке из РС, у укупним кредитима, кредити становништва заузимају другу позицију, и котирају се одмах након ставке задужености приватних предузећа.

КРИВЕ И ПОПЛАВЕ

БАНКАРИ из Републике Српске сматрају да иако кредитна задуженост грађана расте, за њен даљи раст има још доста простора.

- Оваквим подацима доста су допринеле и последње поплаве јер су многи грађани ушли у задужења како би отклонили штету. Али, битно је знати да се без задуживања тешко може и започети нешто ново, поручили су банкари.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2014, 00:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
filozof sa vrbasa je napisao:
Pao mi je na pamet jedan strasan fazon, da li je moguce ovima sto se duguje iz inostranstva (MMF, Svjetska banka, Londonski klub, Pariski klub) plasirati bezvrijedne obveznice sa rokom dospijeca od 100 godina?


Ti misliš da su ti iz inostranstva sisali vesla i da će da nasjednu na tako nešto.
Jedini način da prestaneš isplaćivati dugove je da imaš jaku vojsku. Bez toga samo će ti ovako papir pokazati :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2014, 12:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23511
Citiraj:
...to znači da će posle Hrvatske, Britanije, Holandije i drugih zemalja EU i Srbija postati država koja u svoj BDP uračunava i prihode od delatnosti kao što su prostitucija, trgovina drogom i kradenom robom..


http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/499629/NAPLATI-ME-Seks-i-droga-pumpaju-srpski-BDP

Kako se naši političari nisu čuli za ovo prije izbora. Postali bi ekonomska supersila preko noći :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2014, 01:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Na pitanja ATV-a ni danas nema odgovora iz Vlade, zašto su odlučili da komercijalne banke kredit IRB-u mogu da vrate i prepisivanjem svojih akcija.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UfB2EaJlIJA[/youtube]

Za ovo sam čuo da je bilo i u Njemačkoj ovakvih slučajeva, tamo ih zovu "bad banks", a njihove dugove plaćaju poreski obveznici.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2014, 01:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Од 1. јануара ступа на снагу EFTA споразум
Од 1. јануара ступа на снагу EFTA споразум 17.11.2014 19:01 | Срна

Сарајево - Од 1. јануара 2015. године за БиХ на снагу ступа EFTA споразум, чиме ће бити омогућен пласман воћа и поврћа на тржишта земаља чланица ове економске групације, саопштило је данас Министарство спољне трговине и економских односа БиХ.

Из Министарства наводе да је, у складу са закључцима са састанка одржаног 6. новембра, дефинисан сет закључака/мјера који је упућен Савјету министара БиХ на разматрање, чија би примјена требало да допринесе превазилажењу бар дијела идентификованих потешкоћа у области пољопривреде.

Министарство спољне трговине и економских односа БиХ ради на превазилажењу проблема са којима се суочавају пољопривредни произвођачи, посебно послије мајских катастрофалних поплава, и позвало је све надлежне институције да уложе максималан напор да би ускоро били постигнути и одређени резултати.

Из Министарства истичу да највећи дио захтјева удружења пољопривредних произвођача из Републике Српске и Федерације БиХ не спада у надлежност овог министарства већ да рјешавање захтијева синергијско дјеловање надлежних институција на различитим нивоима власти у БиХ.

Министарство се обраћало Управи за индиректно опорезивање БиХ са захтјевом за провођење појачаног надзора, односно накнадне контроле када је ријеч о увозу, те царинском евидентирању/тарифирању меса и месних прерађевина, те млијека и мљечних производа у БиХ, наводи се у саопштењу.

Управном одбору УИО БиХ поново је упућена иницијатива за стварање одговарајућих услова за увођење "плавог дизела" на ниову цијеле БиХ, иако то, како се наводи у саопштењу, не спада у надлежност Министарства спољне трговине и економских односа БиХ.

Министарство наводи да упркос сталном притиску и даље чврсто стоји на позицији да не прихвати захтјев Европске комисије о питању тзв. традиционалне трговине у контексту закључења Додатног протокола на Споразум о стабилизацији и придруживању којег БиХ има са ЕУ.

Министарство сматра да би прихватање концепта "традиционалне трговине", које би подразумијевало уклањање већ испреговаране царинске заштите на пољопривредне производе поријеклом из ЕУ, укључујући и највећи дио млијечних производа, произвело катастрофалне посљедице по пољопривредни сектор у БиХ.

У саопштењу се подсјећа да је Савјет министара БиХ усвојио Одлуку о управљању тарифним квотама за пољопривредне производе, чија ће примјена почети 1. јануара 2015. године.

На овај начин коначно се уводи одговарајућа контрола у процесу додјељивања и кориштења повлаштених царинских квота када је ријеч о пољопривредним производима.

Од 1. децембра на снагу ступа Протокол број 3. на Споразум CEFTA, којим је предвиђено уклањање царинских оптерећења на производе из БиХ на тржиште Албаније, чиме ће производи из БиХ на овом тржишту бити далеко конкурентнији него у претходном периоду.

У саопштењу Министарства спољне трговине и економских односа се истиче да за извоз производа анималног поријекла из БиХ у Турску не постоје формалне препреке, а да је отежавајућа околност неповољан модалитет транспорта ових производа из БиХ.

Да би тај проблем био превазиђен, Министарство спољне трговине и економских односа БиХ и Канцеларија за ветеринарство БиХ у неколико наврата обраћали су се надлежним институцијама ЕУ у Бриселу са захтјевом да превоз ових производа из БиХ буде омогућен преко територије Бугарске, али да још није стигао позитиван одговор.

Када је ријеч о потенцијалном извозу производа анималног поријекла у Руску Федерацију, Министарство спољне трговине и економских односа БиХ у неколико наврата обраћало се надлежним руским институцијама, али оне још нису званично предвидјеле слање одговарајуће комисије у БиХ која би извршила преглед потенцијалних извозних објеката.

Из Министарства напомињу да су се заједно са Канцеларијом за ветеринарство БиХ званично обратили и надлежним институцијама ЕУ да би, након што буде одобрен извоз из БиХ на тржиште Руске Федерације, био омогућен превоз производа анималног поријекла преко територије Румуније, јер постојећи потенцијални модалитети транспорта нису економски исплативи.

Ангажовањем Министарства спољне трговине и економских односа БиХ и Канцеларије за ветеринарство БиХ ријешен је проблем суспензије извоза производа анималног поријекла из БиХ у царинско подручје Косова, напомиње се у саопштењу.

Из Министарства спољне трговине и економских односа БиХ поручују да ће наставити проводити активности из своје законом дефинисане надлежности да би се побољшала ситуација у области пољопривреде у БиХ.

На остале надлежне институције на свим нивоима власти Министарство апелује да у складу са својим надлежностима уложе максималне напоре да би очекивани резултати били постигнути у најкраћем периоду.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2014, 22:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
iz vecerasnje emisije o bobar banci se nametnuo jedan zakljucak da bato nije umro nikada se muljaza ne bi otkrila, a srpska ne bi na grbacu dobila jos jednu banku

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2015, 18:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kinezi kopaju kamen u Berkovićima u gone ga za Kinu, ne znam je li to mit, ali kažu od bilećkog kamena Bijela kuća je napravljena.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2015, 19:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Bijela kuća je napravljena od bračkog mramora.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2015, 22:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zar nije od Bilećkog

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2015, 22:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
http://sh.wikipedia.org/wiki/Mramor

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2015, 23:33 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Kakav tekst ! Epic !

http://slobodanvaskovic.blogspot.com/20 ... ijaci.html

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2015, 14:24 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Расте задужење града на 151,5 милиона КМ

http://www.glassrpske.com/banjaluka/gra ... 79197.html

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2015, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4124
Ako je dugo preskoci...ako nije dugo preskoci opet.
:D


Dzefersone nije fer!!!


Opet ja moram komentarisat clanak jednog novinara "Sviranje na kanti",nista licno. :)

Stara dilema ko stari prijatelj kad zakuca na vrata al u novom odjelu pa ostanes ko u cudu i pitas se : Jel to on nesto zbog mene ili je nesto snjim? :roll:
Eto opet neko pita zato se lose zivi, jel to zbog nas ljudi ovih dole ili ovih gore isto ga dodje ili je to do sistema?

Ko je cito ili se sjeca argumenata i slicni diskusija, jos iz vremena bivse Juge i post Juge o toj temi.
Navlacenja tipa: Ma sistem je dobar ali ljudi su losi.... znaaas ti kako su ljudi iskvareni eehhheee. Covjece mase nemaju tu svijest da shvate, nije to za njih. Ili u istom sablonu : Politicari su iskvareni, nije do sistema sistem je dobro zamisljen al ne moze zbog lopova i korupcije da funkcionise.
Ili onih sto udarase po sistemu pricama: Ma ljudi sistem je los i pravi uslove da ljudi postaju to sto jesu. Ma sta ti je: Kad si u Rimu ponasaj se ko rimljanin... i tako u krug.

Vidim autor nekako krivi ljude i predlaze da se oni trgnu, da ljudi dodju sebi da preuzmu odgovornost na sebe(ne znam od koga i kako).Te da ljudi vec jednom poprave te zakone da dotjeraju tj isprave greske i zacepe pravne rupe u postojecem sistemu i to bi bilo to.
Krenulo bi sve nabolje ne preko noci ali islo bi sigugurno glatko kao u svim naprednim zemljam( pretpostavljma to su zemlje zapada) islo bi se ka blagostanju.

Doduse autor nece da komentarise te zemlje blagostanja, ne kaze koje su to zemlje i kao to klapa tamo. Podrazumjeva da mi svi znamo kako taj sistem na zapadu funkcionise.
U ostalom zar taj dotjerani sistem sa dobrim zakonima i regulativom ne funkcionise na zapadu vec dugi dugi period.
I ne samo da radi kao prihvatljiva opcija vec je najbolja opcija koja je sebe istorijski dokazala i dostigla savrsenstvo koje konacno obezbedjuje Dzefersonovu pricu o ... zivotu,slobodi i sreci.

Ocito da je Fukojama dominiro u skolskom stivu.Cccc.
Fukojama i njegova prica "Kraj Istorije" i slicni autori sa pricama kako na zapadu ljudi zive u najboljem sistemu koji je dostigao savrsenstvo a sve drugo se raspalo..... samo od sebe.
Sve su rupe i propuste u sistemu tamo ljudi zakrpili i otklonili vec podavno.
Tamo je covjek naso sebe, tamo su ljudi preuzeli odgovrnost na sebe stavili politicare pod kontrolu i odlucuju o svojoj sudbini.

I da se vratim na autorovu pricu o nama o nesretnom Sumaheru i trabantu sto ga spomenu.Na tu jadnu masinu sto stenje i dimi koju jadnu ne smjes da ga parkiras u blizini stale jer su krave mogle nagrist karoseriju zbog soli u materijalu.
Vratimo se na dilemu : Kako s kantom od auta na trku a trazit prvo mjesto u finisu? :wink:

Sve je to tacno autor skonto.
Na zapadu ta kola jure i voze perfeknto ide taj auto i siba sa najnovijom masinom sa idelnim prenosnim sistemom a.k.a mjenjacem da li je tiptronik,SMG ili PDK sa 6 ili 7 brzina manje je bitno.


Lijepo je to vidjet i opravdano pitat se a gdje smo mi u tom i gdje smo mi u toj trci i kad ce kod nas ta masina da provoza.

Jest to tako ali treba reci i ovo i nezaboravit u toj cijeloj prici i podatak.
Da ce taj auto sa zapada i ta masina i taj mjenjac iz snova u iducoj godini obezbjedit da 1% ljudi ima u svojim rukama prvi put u istoriji ovog velikog sela sto ga zovemo planeta posjedovat vece bogatstvo od 99% ostatka plebesa.

Nije vazno je li to trabant,stojadin, BMW ili pors bitno je njegov mjenjac sto mu se klanjamo.Taj mjenjac sto odlicno vrsi prenos gotovo do savrsenstva.

Prenosi ne silu vec bogatstvo, perfektno uspijeva da bogatstvo citaj Dzefersonovu odu radosti (zivot,slobodu i srecu) ovog 99% dijela stanovnistva zemlje prebaci i transformise ka ovih 1%. :roll: :roll:

Dzefersone kapa dolje al jbg. ako je i od tebe Brale nije fer!!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2015, 12:19 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Savanović: Vlada posvećena borbi za zaštitu prava radnika

http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 02948.html

Vidim, baš ih štitite, vjerovatno je ovo izjavio sa čačkalicom među zubima uz roštilj i pivu.

Bilo je poprilično ljudi na protestima, ali opet nedovoljno koliko svi kukaju. Bio je i Acika, tamo negdje u sredini kolone (ne, nisam nosio majicu sa Škrbićevom slikom :D ), ako nekoga zanima. :lol:

EDIT:

Slika

Potez godine. :lol: :lol: :lol:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 494 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs