banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Jun 2024, 23:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 23:21
Postovi: 391
Lokacija: Banjaluka
Ja ne govorim o SVIMA..već o onima koji tako razmišljaju- a vjeruj ima ih veliki broj. :cry:
Ne znam zašto si se našao prozvanim? :roll:

_________________
Čovjek sniva, Bog određuje!


Poslednji put menjao profesorica dana 03 Sep 2014, 12:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36438
Drugarice profesorice, predasude koje vam zamucuju vid nisu dobre za posao :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
profesorica je napisao:
Zato od šverca i trgovine ima lake love..na koju su mladi navikli. :angry4:


Nisu samo mladi, evo recimo TNS nije vise mlad :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36438
Odmah najmanje jedna predrasuda manje :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:20 
Eno i oni momci (jedan od njih je i forumas) sto su sadili paprike preko puta parka ms su propali ko nista, na zalost...


Citiraj:
Svijest o bilo čemu se mijenja.. Npr. 50% ljudi koje sad viđam na Šehovima, fitnesima ili sl..u životu nisu potrčali..a sad forsiraju zdrav život..sport i sl. -zašto?

A druga polovina istrci iz p i napravi dva kruga oko babice i opale po 10 sklekova i trbusnjaka...


I ne vidim sta je problem u lakoj lovi?

Kopao sam i ja kanale pa zato pitam, nisam se nesto bolje osjecao nego kada sam preprodavao neku tehnicku robu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 23:21
Postovi: 391
Lokacija: Banjaluka
ode priča u 300 peršuna.. :sad3:

Samo htjedoh reći..da nisu svi za valjanje nečega na brzaka..jer to NEŠTO što će neko preprodati..treba NEKO i proizvesti.. :wink: Onaj ko zna trgovati neka trguJe, svaka mu čast..ja pričam o onim koji bi možda htjeli realizovati neku ideju..baviti se nekim biznisom..proizvoditi ili usluživati nekoga. Jasnije?

_________________
Čovjek sniva, Bog određuje!


Poslednji put menjao profesorica dana 03 Sep 2014, 12:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36438
Koja prica?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
normalno da ode kad je tns stupio na scenu....
a nije da je nesto kvalitetna prica jbg...

momci sa paprikama nemaju veze sa ovim jer:
Citiraj:
„Mi smo nevladina, neprofitna organizacija tako da nemamo pravo da ovu tonu paprike, koliko vidite iza nas, prodamo na tržnici ili negdje. Postaćemo firma ilegale, a ne želimo da se to desi", ističe Aleksandar Perendić.

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36438
Ja sam neozbiljan jer cu ubiti neku paru na jutrosnjoj ideji, a profesorka je ok sa predrasudama o svercu i lakoj lovi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
ja jos uvijek nisam nasao aplikaciju za prevodjenje tvojih postova, tako da nemam pojma o cemu se radi...
nemoj me tjerati da stavljam smajli iza svake izjave...

ti i spijo previse "udarate" na ove koji bi da pocnu/su tek poceli sa nekim "biznisom"... ok je to, jer je namjera dobra...
ali nisi ni ti naucio hodati dok par puta nisi pao :wink:

edit:
a mi smo djeca komunizma, djeca sljakera iz fabrika, nije nas imao ko nauciti preduzetnistvu i obrtanju para... pa to sad ide malo teze...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36438
Sta ti nije jasno u vezi metli?

A sto se dobronamjernosti tice tu si u pravu, bar kad sam ja u pitanju. A gazda Spijo je Ljevcan, pa ne znam da li ima i neku svoju racunicu ;-)

A za razliku od vecine forumasa, mi smo ti koji se sjecamo socijalizma. Tako da ti ni ta tvrdnja nije na mjestu ;-)


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 03 Sep 2014, 12:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36438
E da, ono tvoje grmlje godinama unazad radja kao ludo kod mene. Dalo bi se tu poraditi :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 12:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 23:21
Postovi: 391
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
a mi smo djeca komunizma, djeca sljakera iz fabrika, nije nas imao ko nauciti preduzetnistvu i obrtanju para... pa to sad ide malo teze...

u moje vrijeme djecu šljakera su učili radnim navikama..i za sve što si htio..morao si se 'izboriti' i 'zaraditi'.
Pokupiti travu poslije košenja..da bi mogao ostati kasnije u parku sa rajom, obrisati prašinu da bi ti mama kupila novi HUPER ili BRAVO, sa ekipom iz ulice organizovati priredbu - na koju dođu svi i plate ulaznicu a ekipa kasnije pravi feštu 2 dana:)
O tome ja pričam..da se učilo raditi i zaraditi..i da ništa nije padalo preko noći..a to je bit priče ..nazovimo ga sad preduzetništvom..
Smisliš..pokušaš..nekad poletiš..a nekadi padneš..ali ideš dalje i trudiš se.
Ništa više.. :wink:

_________________
Čovjek sniva, Bog određuje!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
nekom lakse, nekom teze... jbg... a nisam mislio na metle, ima bar 6 postova koji su nerazumljivi, bar meni :D no opet, nista bitno...

a sto se tice grmlja - nemas traktor i sve prikljucke :P

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7892
Lokacija: Mejdan
Citiraj:
ima bar 6 postova koji su nerazumljivi, bar meni

Što te to tol'ko muči, kao da je napisao nešto pametno ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36438
I ja kontam... Nego, ako je samo tih 6... Daj ih ovamo da pojasnim :-)
Kad vec imam volje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 14:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Braneee je napisao:
ti i spijo previse "udarate" na ove koji bi da pocnu/su tek poceli sa nekim "biznisom"... ok je to, jer je namjera dobra...
ali nisi ni ti naucio hodati dok par puta nisi pao :wink:


Zar postoji mjera za "udaranje"?A "udaramo" jer pozivamo na oprez.
profesorica je napisao:
..nazovimo ga sad preduzetništvom..
Smisliš..pokušaš..nekad poletiš..a nekadi padneš..ali ideš dalje i trudiš se.
Ništa više.. :wink:

Kad jednom padneš ne može te isčupati ni kran.Nije to ko nekad...padneš i imaš se našta dočekati..današnji padovi su sa otvorenim prelomima..rane krvare dug period a kosti teško prerastaju.Postoji opasnost da ostaneš trajni invalid.
profesorica je napisao:
Samo htjedoh reći..da nisu svi za valjanje nečega na brzaka..jer to NEŠTO što će neko preprodati..treba NEKO i proizvesti.. :wink: Onaj ko zna trgovati neka trguJe, svaka mu čast..ja pričam o onim koji bi možda htjeli realizovati neku ideju..baviti se nekim biznisom..proizvoditi ili usluživati nekoga. Jasnije?

Slične priče je slušao moj komšija nakon rata i upecao se u proizvodnju činčila.Zadužio se debelo za opremu i matična legla,opremio prostoriju,kupio hranu,timario životinjice i na dan isporuke od par stotina životinjica uzeli su mu samo desetak probranih.
Tad mu je pukao film,shvato da je nasamaren i prevaren.Počeo je da baca nevine životinjice o zid pa smo ga morali smirivati.Kajmak u tom poslu su pokupili oni koji su čitav projekat OSMISLILI i organizovali.Razmjere lopovluka su išle dotle da je za jedan kavez koji brat-bratu košta sto evra on plaćao hiljadu a za sve nesporazume u poslu nadležan je sud u Sloveniji.
I u vašem slučaju drugarice profesorice (ne sumnjam u vaše dobre namjere) najviše će profitirati banke koje prate čitav projekat.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 15:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36438
Gazda Spijo, odakle ti ideja da nasa drugarica profesorica zaradjuje za zivot kao preduzetnik?

Uz ovo podeobljano cisto sumnjam:

profesorica je napisao:
Petar je aktivan u eko proizvodnji u Petrovačkoj regiji..Zadrugu su osnovali on i par drugara.. i animirali dosta mladih iz njegovog kraja da krenu u proizvodnju. Pod zasadima je veliki dio zemlje..a planirani prinos već ima dogovoren otkup..Što je pohvalno..za mlade ljude, pogotovo one koji žive u gradu..a posao i egzistenciju vide bilo gdje, pa i 100 km od Bl..na polju -a ne u kafani ..kukajući kako za njih nema nikakvog posla. :wink: :roll:

Bit ovih događaja ..nije osvajanje nagrada ..ni mlaćenje novca, već poticanje preduzetničkog razmišljanja, načina realizacije ideja, razmjene iskustava i sl. koje će kad tad kliknuti u svakom potencijalnom preduzetniku..i donijeti mu bilo kakvu satisfakciju (ne govorim samo i izričito o materijalnoj) :P
Svijest o bilo čemu se mijenja.. Npr. 50% ljudi koje sad viđam na Šehovima, fitnesima ili sl..u životu nisu potrčali..a sad forsiraju zdrav život..sport i sl. -zašto?
:confused2:


Ili sam ja lud/naivan/neupucen, ili prica o licnoj satisfakciji ne pije vode kada se racuni trebaju platiti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 15:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
profesorica je napisao:
Citiraj:
a mi smo djeca komunizma, djeca sljakera iz fabrika, nije nas imao ko nauciti preduzetnistvu i obrtanju para... pa to sad ide malo teze...

u moje vrijeme djecu šljakera su učili radnim navikama..i za sve što si htio..morao si se 'izboriti' i 'zaraditi'.
Pokupiti travu poslije košenja..da bi mogao ostati kasnije u parku sa rajom, obrisati prašinu da bi ti mama kupila novi HUPER ili BRAVO, sa ekipom iz ulice organizovati priredbu - na koju dođu svi i plate ulaznicu a ekipa kasnije pravi feštu 2 dana:)
O tome ja pričam..da se učilo raditi i zaraditi..i da ništa nije padalo preko noći..a to je bit priče ..nazovimo ga sad preduzetništvom..
Smisliš..pokušaš..nekad poletiš..a nekadi padneš..ali ideš dalje i trudiš se.
Ništa više.. :wink:


Najjači su mi ovi stručnjaci kojima je šljakerski rad miješanje kafe plastičnom kašičicom, a nama govore da nema 'ljeba bez lopate :angry3: Pa eto profeso'rce stisni pa digni kredu i započni svoj proizvodni biznis, pa nam se javi kako si prošla.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2014, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Lako je profesorici bilo sa nama dvojicom ali sa Nepokorenim nema ni promila šanse :D
The_new_Statesman je napisao:

Ili sam ja lud/naivan/neupucen, ili prica o licnoj satisfakciji ne pije vode kada se racuni trebaju platiti?

ma nije život samo matematika :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs