banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 14:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 951 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Feb 2013, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Onaj papir o nevodjenu krivicnog postupka pred sudom, koliki je njegov rok valjanosti?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2013, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
Pisalo se ranije o tome na forumu, mislim da je 6 mjeseci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
[quote]Уговор о запошљавању бх.
грађана у Њемачкој требао би
бити потписан до краја
фебруара и даном
потписивања креће се у
његову реализацију, рекао је
јуче Аднан Делић, директор
Агенције за рад и
запошљавање БиХ. Текст
уговора је у припреми већ
неко вријеме, а према њему ће
сви бх. држављани који буду
радили у Њемачкој имати иста
радна права као и Нијемци.
"Њемачкој су потребни
медицински радници -
његоватељи које БиХ може
понудити. Прилику да се
запосле имаће 450 до 500
особа", рекао је Делић на
конференцији за новинаре.
Осим Њемачке, у току су
преговори и са Аустријом, чија
ће делегација доћи у марту
како би одржали састанак о
имплементацији "Црвено-
бијело-црвене карте",
споразума којим се страним
држављанима омогућава
добијање радне и боравишне
дозволе. Аустријанци ће
представити 25 дефицитарних
занимања те видјети које
раднике бх. радно тржиште
може понудити тој земљи.
"На овај начин бх. грађани ће
моћи на легалан и законит
начин радити у Аустрији, да
нам се не дешава да људи буду
преварени или оду на своју
руку. Недавно смо добили
писмо од Аустријске амбасаде,
у којем се упозорава на појаву
лажних огласа за
запошљавање бх. грађана у тој
земљи. Желимо упозорити
наше грађане да добро пазе и
провјере послодавца и
посредника у запошљавању,
јер уколико се од вас тражи да
уплатите новац, ријеч је о
превари", упозорио је Делић.
Споразум потписан са
Словенијом ступа на снагу 1.
марта, што ће бити додатна
прилика за бх. грађане да нађу
посао. Такоðер, отвара се
могућност запошљавања у
Катару и Русији.
"Нажалост, већ двије године
чекамо на потписивање
споразума са Катаром. Њихова
делегација долази у БиХ 5.
марта како би се распитали о
нашој радној снази. Русија је
изразила потребу за
грађевинским радницима који
су обучени и способни да раде
у тешким увјетима, јер ће им
требати радници за
Олимпијске игре. То ће бити
добра, али и занимљива
прилика за наше грађане",
рекао је Делић, те додао како
су преговори у току.
200.000 особа ради на црно
У БиХ око 200.000 људи ради
на црно, односно нису
пријављени од послодаваца,
изјавио је Аднан Делић.
Прошле године је, у односу на
2011. годину, број
незапослених повећан за
13.793 особе. Највише
евидентираних незапослених
чине особе са трећим степеном
образовања - КВ радници
(34,69 посто), те НКВ радници
(29,13 посто). Стопа
незапослености у Босни и
Херцеговини досегнула је
рекордну разину и она износи
44,4 посто.
(fzzz)/quote]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Vijest u desetercu... Kao Njegoš :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2013, 00:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
nemam trenutno pristup racunaru, a vijest je bitna

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2013, 22:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jan 2009, 12:36
Postovi: 43
Imam jedno pitanje, a mozda ste i raspravljali o njemu pa ako neko zna da mi odgovori. Da li se placa "uvjerenje" o prosjeku ocjena na fakultetu ?? Ja kada sam zavrsavao i dobio ono uvjerenje prije diplome na njemu nije pisao prosjek ocjena. Sada kada mi treba za konkurs prosjek, na fax-u mi traze 30 km za njega. Negdje sam procitao da sva dokumenta koja trebaju za posao se vade potpuno besplatno. Moze li neko da pojasni ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2013, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
prema novom cjenovniku to kosta toliko, meni su te papire prvi put prosle godine izdali besplatno, a svaki sljedeci put cu ga morati placati,

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 17:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
I ja sam platio 30 KM. Užas. I još su mi pogriješili prosjek, pa sam morao vraćati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2013, 20:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
posto je to na nivou univerziteta steta sto nisu imali vise senzibiliteta za ljude kojima ti papiri trebaju za zaposlenje

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2013, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
A može li se na konkurs predavati ovjerena kopija tog papira?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2013, 23:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12574
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Наравно да може, ја тако радим. Најбоље да за сваки конкурс плаћаш поново.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2013, 01:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1622
Lokacija: дебља страна Елта кабела
По новом приједлогу правилника о запошљавању у основним и средњим школама (а претпостављам да слично важи и за све остале конкурсе гдје се тражи просјек оцјена) умјесто увјерења о просјеку се може доставити овјерена копија индекса:
Citiraj:
Чл. 8.
в) увјерење издато од стране високошколске установе о просјеку оцјена током студирања или овјерена фотокопија индекса,

http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada ... s%20ss.pdf

Ово је, колико сам схватио, још увијек у процедури јавне расправе... тако да мислим да није на снази засад. :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2013, 19:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
a sta zakon kaze ako su dva razlicita prosjeka u ta dva dokumenta, da li se prilaze povoljniji ili se moras samoprijaviti da ti se to ispravi

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2013, 19:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12574
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Како се може разликовати, онда једно није уредно?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2013, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
skypostman je napisao:
Како се може разликовати, онда једно није уредно?


Pa da, greška koju filozof hoće da iskoristi ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2013, 19:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
pa recimo, student se prebcio sa jednog smjera na drugi, u indexu ima upisane ocjene sa starog smjera ili student ima upisana dva programa u indexu sa razlikom da nekih predmeta nema u novom planu i programu a on ih ima u indexu upisane

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2013, 18:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Његоватељима из БиХ плата 2.000 евра у Њемачкој
Нед, 10.03.2013.



Агенција за рад и запошљавање БиХ крајем овог или почетком идућег мјесеца расписаће јавни позив за медицинске техничаре из наше земље заинтересоване да раде у Њемачкој за плату од 1.500 до 2.000 евра.

Аднан Делић, директор Агенције, која ће посредовати у овом процесу, каже да се на позив могу пријавити сви са завршеном средњом медицинском школом, без обзира на то да ли су незапослени или већ раде у БиХ. Услов који заинтересовани морају испуњавати је знање њемачког језика.

"Ово је легалан начин запошљавања наших грађана у иностранству на одређено вријеме. Њемачка служба за рад послала нам је нацрт договора о посредовању у запошљавању којим тражи његоватеље. Они ће имати сва радна права као и запослени држављани Њемачке", рекао је Делић.

Његоватељице и његоватељи из БиХ, прецизирао је, радиће у њемачким центрима за рехабилитацију старијих особа или у становима, гдје ће такође његовати старије. Послодавци из Њемачке споразумом ће бити обавезани да радницима из БиХ, уз плату, осигурају смјештај, храну, осигурање и плаћене прековремене сате. Делић каже да би споразум о посредовању при запошљавању требало да буде потписан најкасније за 15 дана, након чега ће у БиХ бити расписан позив за све заинтересоване.

Његоватељи из БиХ моћи ће у Њемачкој непрекидно радити од 12 мјесеци до двије године, након чега се враћају у нашу земљу. Након краће паузе имаће могућност да поново раде код њемачких послодаваца.

"Њемачкој стално треба овог медицинског особља, а у БиХ је, нажалост, на бироима за незапослене највише особа са средњом медицинском школом. Колегама из Њемачке објаснили смо да наш образовни систем не познаје занимање његоватеља, што њима није проблем", истакао је Делић, који очекује да ће у првом годишњем уговору у Њемачкој бити запослено око 500 медицинских техничара из БиХ.

"Послодавци из Њемачке биће обавезни да радницима из БиХ, уз плату, осигурају смјештај, храну, осигурање и плаћено прековремено, рекао је Делић".

Најбоље кандидате пријављене на јавни позив бираће њемачки послодавци, који ће о свом трошку у БиХ процијенити знање заинтересованих, а онима које изаберу да раде у Њемачкој ће платити курс, који ће трајати до два мјесеца.

Делић каже да ће, ради усаглашавања детаља споразума, идуће седмице разговарати са челницима ентитетских завода и Службе за запошљавање Брчко дистрикта. Након тога ће, по овлаштењу Вијећа министара БиХ, с њемачком страном потписати споразум о посредовању у запошљавању.

Абуд Сарић, предсједник Синдиката радника запослених у здравству ФБиХ, очекује да ће се за посао у Њемачкој пријавити и знатан број оних који већ раде у бх. здравственим установама, а не само медицинари с бироа. Истичући лош материјални положај медицинара у ФБиХ, који су се за своја права неријетко борили штрајковима, Сарић је подсјетио да је просјечна плата медицинског техничара у овом ентитету око 800 КМ.

"Ово је јасан показатељ положаја медицинских радника у БиХ. Сигурно је да ће многи већ запослени изабрати рад у Њемачкој, посебно млади којима је свеједно гдје ће живјети ако ће добити вишетруко већи новац за свој рад", казао је Сарић, истакавши да ће и незапослени у овом позиву видјети прилику за себе.

Према подацима Завода за запошљавање, на евиденцији незапослених са завршеном средњом медицинском школом у Федерацији БиХ је више од 3.200 особа.

На евиденцији Завода за запошљавање Републике Српске налази се 1.901 незапослена особа са завршеном средњом медицинском школом.



(Независне новине)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 09:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
The Oil Processing Company, Glavni računovođa Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2013, 10:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Na starima svijet ostaje: Penzionera zaposlili u birou za zapošljavanje
Citiraj:
Milko Čolaković, direktor Zavoda za zapošljavanje RS, zaposlio je penzionera na radno mjesto referenta u njihovoj banjalučkoj podružnici, uprkos tome što na evidenciji zavoda godinama na posao čeka cijela armija nezaposlenih koji ispunjavaju uslove za pomenuto radno mjesto!

U Zavodu, čija bi osnovna delatnost bila upravo pronalazak posla hiljadama mladih koji godinama čame na evidenciji nezaposlenih, prije nekoliko dana zaposlen je penzioner Petar Josipović, koji je sve do 15. marta ove godine, kad je ispunio zakonske uslove za odlazak u penziju, bio angažovan na radnom mjestu referenta u banjalučkoj filijali Zavoda, piše Press RS.

Da apsurd bude potpun, Josipović je u petak ispraćen kao penzioner, a već u ponedjeljak se vratio u kanceleriju kao novi stari referent.

Tri dana kasnije poslije ispraćaja u penziju, Josipović se vratio na radno mjesto, pošto ga je direktor Zavoda Milko Čolaković anagažovao po osnovu ugovora o djelu. Po ugovoru, on će "za uvođenje i raspored referata po novoj metodologiji rada" uz redovnu penziju imati i mjesečnu naknadu od Zavoda od 1.053 KM, kako to stoji u ugovoru koji je u posjedu Pressa RS.

- Ovakvim zapošljavanjem sam Zavod se izvrgava javnom ruglu jer nije mu, valjda, zakonska uloga da daje posao penzionerima nego da traži posao nezaposlenima. Samo na evidenciji banjalučkog biroa danas posao traži 27.000 nezaposlenih, od kojih bar par hiljada njih ispunjava uslove za ovo radno mjesto koje ni po čemu nije specifično niti zahtijeva posebne vještine. Svaki radnik se za mjesec-dva obuke može osposobiti da radi na tom referatu - tvrde sagovornici lista.

Prema njihovim tvrdnjama, sam referent i nije odgovoran za ovakvu situaciju, nego rukovodstvo Zavoda koje je odavno informisano da taj čovjek odlazi u penziju, ali nije željelo nikoga da zaposli na toj poziciji.

- Sada su se našli u nebranom grožđu, jer neko mora da radi na tom referatu, pa su tog čovjeka "povukli" iz penzije i na taj način državi napravili dvostruku štetu - po sili zakona čovjeku mora da se isplaćuje penzija, a s druge strane, plaća ga i za posao koji je za neuporedivo manju cifru mogao raditi neki volonter, poput stotina mladih koji stiču praksu na taj način - kažu izvori Pressa RS.

Krsto Jandrić, član skupštinskog Odbora za zdravstvo, rad i socijalnu politiku, u čijoj je nadležnosti i zapošljavanje, smatra da je ovaj slučaj nije izolovan, ali da je posebno skandalozan zbog činjenice da se radi o instituciji čiji je osnovni opis posla traženje radnog mjesta nezaposlenima.

- Ovo bi bila sjajna država kad bismo imali samo jedan takav skandal. Svjedoci smo da je zapošljavanje u institucijama sistema podložno raznim vrstama zloupotreba, pri čemu su primarne one političke prirode, a i pored toga što se partije načelno slažu da se treba zaustaviti sa ovakvom praksom, u stvarnom životu toga se niko i ne pridržava. Pošteno obezbjeđen posao, bez ikakavih veza i protekcije ravan je naučnoj fantastici - tvrdi Jandrić.

S druge strane, Obren Bjelošević, analitičar Centra civilnih inicijativa (CCI), kaže da je rukovodstvo Zavoda trebalo da raspiše konkurs za upražnjeno radno mjesto, a ne da ga popunjava penzionerom i na taj način se izvrgava osudi javnosti.

- Ako im nedostaje čovjek na toj poziciji, mogli su da raspišu konkurs i uzmu nekog upravo sa njihove evidencije, a ne da nekoga vraćaju iz penzije - smatra Bjelošević.


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/aktuelnost ... z2OdcvglvK

Ево и један коментар:
Citiraj:
Šta reći poslije svega, osim sramno I skandalozno.Ja sam dipl.ecc. I dipl.teniski trener, koji se već duže vrijeme nalazim na birou I sumnjam the ću se više ikad zaposliti, a nekad sam bio jedan od direktora u jednom od največih Banjalučkih kolektiva.Zar I Ja ne bi mogao the radim na ovom mjestu.Očito je the BIRO nema ulogu koju bi morao the ima.Slažem se the nema privrede te the je otežano I zapošljavanje, ali kakoto za neke ima a za neke nema.ČUDNI SU TO ARŠINI I to od strane onih čiji rad uglavnom mi građani finansiramo kroz izdvajanja kroz razne poreske obaveze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2013, 11:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Žalosno jeste i to baš Biro za zapošljavanje da čini ovakve stvari. Ne znam koliko se kreću primanja ljudi zaposlenih na ovakvim poslovima ali gore navedena cifra od 1.000 i kusur maraka je krajnje nerealna. Koliko onda prima direktor ili neki drugi visokoškolac?

A ovaj komentar sa ovim silnim "the" me nasmijao.
Nisam prije znala da postoji diplomirani teniski trener. Ozbiljno.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 951 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs