banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 18:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Okt 2005, 08:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Interesuje me da li iko zna cifru koju je medjunarodna zajednica ulozila u BiH?

ja sam negdje nasao podatak da je to oko 15 milijardi KM do sada samo ne znam je li tacan podatak.

Ako se uzme da BiH ima 4 mil. stanovnika (sto je nemoguce provjeriti bez popisa) izadje da je ulozeno 3750KM po glavi stanovnika. Moguce je da moj podatak nije tacan ali da jeste mi bi trebali biti najbogatija nacija na svijetu :)

Kakvo je vase misljenje sto se tice stranih kredita i nepovratnih davanja.

Ja mislim da se ovo samo jedan od nacina da se operu pare njihovih poreskih obveznika i da se preusmjere u dzepove stranih drzavnika i domacih mesetara.
Dokaz je plata Pedija od 50 000KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Okt 2005, 12:21 
Iz pojedinih krugova međunarodne zajednice se čuje i cifra od 50 mlrd KM.

Međutim iz te cifre se namiruju svi troškovi SFOR-a, UN, OHR-a, EC-a i svih ostalih dobrodušnih institucija.

Prije nekih 2 godine sam čitao jedan tekst od neke engleske organizacije a koji se odnosi na neokolonijalizam kroz humanitarnu pomoć. Po tom tekstu čak 85% iznosa od pomoći se vraća u zapadne zemlje odnosno one zemlje odakle su novci i došli.

Po toj logici od onih 50 Mlrd KM samo 7,5 je ostalo ovdje. Ako uzmemo da je u prvih 5 godina nakon rata u stranim organizacijama radilo oko 50,000 lokalaca širom BiH i da je prosječna plata bila nekih 1000 KM dolazimo do okvirnog podatka oko 3 mlrd samo na plate u tih prvih 5 godina. Nakon tog period je bilo manje zaposlenih ali sa većim platama a počeo se plaćati i porez tako da je i tu potrošeno dosta novca.

Na stvarne projekte obnove i razvoja bih je potrošeno u 10 godina tek nešto oko 1 mlrd KM i to uglavnom u vidu kredita USAID, KfW, WB itd uključujući i par stotina miliona za obnovu infrastrukture.

Sve u svemu jedno veliko pranje novca.


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Okt 2005, 16:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 24 Jul 2005, 16:13
Postovi: 399
mangia je napisao:
Interesuje me da li iko zna cifru koju je medjunarodna zajednica ulozila u BiH?

ja sam negdje nasao podatak da je to oko 15 milijardi KM do sada samo ne znam je li tacan podatak.

Ako se uzme da BiH ima 4 mil. stanovnika (sto je nemoguce provjeriti bez popisa) izadje da je ulozeno 3750KM po glavi stanovnika. Moguce je da moj podatak nije tacan ali da jeste mi bi trebali biti najbogatija nacija na svijetu :)

Kakvo je vase misljenje sto se tice stranih kredita i nepovratnih davanja.

Ja mislim da se ovo samo jedan od nacina da se operu pare njihovih poreskih obveznika i da se preusmjere u dzepove stranih drzavnika i domacih mesetara.
Dokaz je plata Pedija od 50 000KM



...kredite nitko ne daje bez zarade ...nemoj ocekivati da ce BIH biti izuzetak ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2005, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Puka istina je da odrzavanju socijalnog mira u BiH u najvecoj mjeri (ako ne i na jedini nacin!) doprinose gastarbajteri koji svake godine u BiH unesu i ostave oko 5-6 milijardi KM (ili EURA nisam bas siguran)!
Inace bi davno sustigli Albaniju... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strane pare
PostPoslato: 30 Nov 2005, 01:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Apr 2003, 02:05
Postovi: 46
:drinking:


Poslednji put menjao perok dana 03 Maj 2007, 19:50, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2006, 12:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2006, 09:36
Postovi: 157
Lokacija: zemlja piramida, oskara, medvjeda, olimpijade,nobelovaca
mogu ti reci samo ono sto se zna i sto na sve moguce nacine ovaj vladajuci trojac u zemlji zeli sprijeciti, poslije rata osnovana je komisija koja se bavila provjerom utroska doniranog novca i oni su do svog ukidanja 99 izasli sa cifrom da se od daytona do 99 mislim , 7 milijardi ali smatraju da je taj broj cak 10 milijardi i prije nekoliko godina opet poceli sa radom i taman kada su trebali objaviti izvjesce skupina politicara sda, hdz,sds u vladi bih izglasava ukidanje te komisije :D

_________________
Samo 4 miliona ljudi imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu ali imaju sve ostalo! :D
Zemlja gdje se istok i zapad srecu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs