banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Jan 2025, 01:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 182 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 09 Jan 2025, 20:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2607
Philby je napisao:
Како није помоћ радницима? Је ли помоћ била прије 20+ година кад су радници били пријављени на 205 марака па сад кад су дочекали пензију по рјешењу имају 120-150 марака. Да није оне законске одредбе за минималну пензију на основу година стажа многи би и остали на том износу.


Ovo nije pomoć radnicima u fazonu da im vlada želi pomoći. Da su željeli pomoći isključivo radnicima, držali bi se onoga što su željeli prvobitno da donesu, a to je (ako se ne varam) 700KM+200KM na učinak neoporezivo i taj dio mora biti obavezan. Mogli su staviti i 300Km i više kao obavezni dio. Na taj način bi povećali plate radnicima za koliko god žele, a privatnici nebi imali dupli trošak. Ali u tom slučaju nema krpljenja rupa, nego isključivo pomoć radnicima.

Ima načina, ali budžet je toliko šupalj da jednostavno nema popune nikave osim kredita i uzimanja harača.

Trenutno su troškovi po radniku skočili za nekih 400KM samo poreza + plata za isto nekih 400KM (ukupno 800KM po radniku) Zašto se nisu odrekli tih 400KM dodatnog poreza po radniku?
A zamisli da su digli taj neoporezivi dio na recimo 500KM ili čak 800KM tako da radnik ima minimalno 1200KM-1500KM, a namet ostane isti? Tako se štiti radnik.

Udari 100% na privredu, a od toga samo 50% daj radniku. Nije dovoljno samo sjediti i prditi, treba malo ući u problematiku.
Opet kažem, ovo je čisto krpljenje budžeta pod krinkom "pomoć radniku".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 09 Jan 2025, 20:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23687
Meni nije jasno zašto nisu kao kod nas podigli neoporezivi dio na 1000KM. Zar njima toliko gori pod nogama... Koliko je u Federaciji sada? 200KM neoporezivi dio?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 182 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs