banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Jul 2020, 22:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 333 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jun 2020, 11:56 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Kad mašina u Vitaminci stane, toliko se ostaje mimo radnog vremena da se posao završi. Jednom su je popravljali 3 sata.

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 12:13 
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Placaju li prekovremene u slucaju vise sile?

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 12:18 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

To se desilo svega nekoliko puta u ta četiri mjeseca i ja sam uglavnom sjedio na klupi pa nisam to u svojoj evidenciji vodio kao prekovremeno. :lol:

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 12:47 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Fiki, to je bas uporediva situacija zar ne?

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 13:00 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Ako pričamo o Vitaminci nije nikada stajala proizvodnja osim na jedan dan kada im je vodovod zbog duga zavrnuo vodu, tada sam mislio da idemo na duži odmor.

Ali ovako odokativno spadaju u rizičnu grupu, najbolji radnici svi imaju preko 60 godina, mlađi nisu toliko očajni da im treba posao tamo.

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 15:16 
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
The_new_Statesman je napisao:
Da li ima firmi u kojima je vazi obaveza nosenja maski za zaposlene s ciljem sprecavanja sirenja korone unutar samog preduzeca?
Npr. sta sa pogonom od 20-tak ljudi ako ih na primjer 15 bude izbaceno iz stroja na mjesec dana? Kljuc u bravu i cao.
Ima, firma u kojoj ja radim.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 15:19 
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Mislim da bi preduzimac trebao znati koliko ga kosta dan iskakanja pogona iz funkcije. Jebes inspekciju, njihove kazne su ionako mizerne u poredju sa troskove kada ti pogon stoji, ljudi sjede sa dvodnevnom temperaturom mjesec dana kod kuce, a penali idu.

Naravno, ne mozes sacuvati sve radnike od infekcije, ali mozes donekle sprijeciti nekontrolisano sirenje po firmi.

Koliko naš prosječan "gazda" ima kapaciteta da sam shvati ovo? Neki primitivan strah od iSpekcije mislim da bi tu mogao pomoći, ako se počne sa strožim kažnjavanjem.

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 15:56 
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
_зока je napisao:
Da li ima firmi u kojima je vazi obaveza nosenja maski za zaposlene s ciljem sprecavanja sirenja korone unutar samog preduzeca?
Npr. sta sa pogonom od 20-tak ljudi ako ih na primjer 15 bude izbaceno iz stroja na mjesec dana? Kljuc u bravu i cao.
Ima, firma u kojoj ja radim.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

I u mojoj je preporuka da se nose ali cim je splasnula tenzija, ono kad su mjere popustene vecina nije nosila. Sad kad je porastao broj slucajeva vecina opet nosi masku.

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 15:56 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Vecina? Mislim, pricamo o ljudima koji zaposljavaju desetine drugih ljudi. Ne bih ja njih olako nazvao glupim.

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 16:02 
Pripravnik
Pripravnik

Vecina? Mislim, pricamo o ljudima koji zaposljavaju desetine drugih ljudi. Ne bih ja njih olako nazvao glupim.

Na sta si mislio.

Htjedoh reci da se ljudi vrlo lako opuste cim je malo spala tenzija ili ti strah od korone.

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 16:03 
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Čini mi se da nije uopšte pitanje inteligencije, već odgovornosti. Čuo sam i za visokoobrazovane i bez svake sumnje visoko intelignetne poslodavce koji ne da se ne pridržavaju mjera u firmi, već se najnormalnije organizuje feštanje, uz zajednički prevoz i sve... jednostavno, kao narodu nam je nizak nivo opšte kulture, a to se prenosi i po "staležima", očigledno.

Vrh

PostPoslato: 27 Jun 2020, 16:07 
Pripravnik
Pripravnik

Rivaldinho je napisao:
Čini mi se da nije uopšte pitanje inteligencije, već odgovornosti. Čuo sam i za visokoobrazovane i bez svake sumnje visoko intelignetne poslodavce koji ne da se ne pridržavaju mjera u firmi, već se najnormalnije organizuje feštanje, uz zajednički prevoz i sve...

Takva nam je izgleda ljudska psihologija posto velika vecina ne osjeca ili ti ne vidi konkretnu licnu ugrozenost od korone pa se i ne osjeca ugorzeno a ima i onih kojima je sve ovo dosadilo do te mjere da im je izgelda svejedno.

Vrh

PostPoslato: 30 Jun 2020, 13:28 
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Citiraj:
GRAS je obavijestio sve korisnike javnog gradskog prijevoza u Kantonu Sarajevo o promjenama cijena kupona za nezaposlene osobe od narednog mjeseca.
"Obavještavamo korisnike da će, na osnovu Sporazuma o privremenom utvrđivanju stvarne cijene koštanja komunalne usluge javnog linijskog prijevoza putnika na području KS, zaključenog između Vlade KS, KJKP Gradski saobraćaj d.o.o. Sarajevo i Centotrans-Eurolines d.d. Sarajevo, cijena kupona za nezaposlene osobe će od jula umjesto 12,00 KM iznositi 30,00 KM", naveli su iz GRAS-a.

Radnička mjesečna u BL 40 marki.

Citiraj:
ZAGREB - U Hrvatskoj je u svim djelatnostima iz sistema fiskalizacije u prošloj sedmici broj izdatih računa manji za 18 odsto, a njihov iznos za 16 procenata nego u istom periodu lani, pokazuju podaci Poreske uprave.

Prošle sedmice ukupno je izdato 40,46 miliona računa, a njihova ukupna vrijednost je 3,6 milijardi kuna /oko 930 miliona KM/.

U trgovini je broj računa pao za 14 odsto, a iznos računa za šest procenata, dok je u ugostiteljstvu i turizmu izdato 29 odsto manje računa, a njihova ukupna vrijednost smanjena je za 43 odsto, prenose hrvatski mediji.

Od početka krize izazvane virusom korona u Hrvatskoj, u periodu od 24. februara do 28. juna broj fiskalnih računa smanjen je u odnosu na isti period lani za 31 odsto, a njihov iznos za 20 procenata.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 333 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Sva vremena su u UTC [ DST ]