banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 12:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 366 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2020, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
fantastikus1 je napisao:
Da al ih ima preko 300Mil.
1% pa to je smešno
Biće sigurno bar 60 mil.nezaposlenih i šta je to za njih 20%

Jbt, jel ti racunas da je kod njih nezaposlenost 0%...

Ta nezaposlenost ne postoji. Najbolje moguće je 2-3%, uvijek ima onih koji mijenjaju posao, odmaraju mjesec dva, prekinu na kratak period iz nekog privatnog razloga, fluktuacija radnika. Tako da ovih 1,5 miliona je smiješno. Bilo bi ozbiljno da je iz jednog grada.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2020, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
vlakanje je napisao:
https://mondo.ba/info/Ekonomija/a945325/Udruzenje-ugostitelja-Vlada-RS-mjere-koronavirus.html

ovo je neko pijan pisao!

Zašto pijan ? Zar treba ugostitelji da iz svog džepa da plaćaju mjere koje je vlada donijela ? Kao što sam već pisao, lako je donositi mjere i zabrane, da vidimo da li će tako biti sa pomoći poslodavcima i radnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2020, 22:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
Najbolje bi bilo da vlada zabrani kretanje narodu, a da ostave mogućnost ugostiteljima da i dalje rade. Tako s ene mogu žaliti da je vlada zabranila, sram da je bude


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2020, 22:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
ssaassaa je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
fantastikus1 je napisao:
Da al ih ima preko 300Mil.
1% pa to je smešno
Biće sigurno bar 60 mil.nezaposlenih i šta je to za njih 20%

Jbt, jel ti racunas da je kod njih nezaposlenost 0%...

Ta nezaposlenost ne postoji. Najbolje moguće je 2-3%, uvijek ima onih koji mijenjaju posao, odmaraju mjesec dva, prekinu na kratak period iz nekog privatnog razloga, fluktuacija radnika. Tako da ovih 1,5 miliona je smiješno. Bilo bi ozbiljno da je iz jednog grada.

3.5 miliona za 14 dana...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2020, 22:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Pečenko je napisao:
vlakanje je napisao:
https://mondo.ba/info/Ekonomija/a945325/Udruzenje-ugostitelja-Vlada-RS-mjere-koronavirus.html

ovo je neko pijan pisao!

Zašto pijan ? Zar treba ugostitelji da iz svog džepa da plaćaju mjere koje je vlada donijela ? Kao što sam već pisao, lako je donositi mjere i zabrane, da vidimo da li će tako biti sa pomoći poslodavcima i radnicima.


Ovo je neko pijan pisao! Koliko ne rade kafane? Nepune tri sedmice!
I na osnovu toga se traze povlastice kao da se nije radilo tri godine?! Sta je sa glavama???
Ima li nesto da bi uzeli na sebe?
Traziti da se ne plati porezna dobit za dvije godine? Znaci kraj je marta a 2019. nije placena?

Konobari na minimalcu i oni najvise stradaju!
Sta i onaj dio na ruke sto se daje treba vlada da isplati?
Cuj, dajte nam plate za period sto ne radimo i platite rate kredita :lol: znaci neko bi da se i uplusa i jos kad krene da se radi da nema kredita?

Da se ne placa akontacija na porezna dobit?! Kao da su prijavljivali po milion dobiti pa ima i poreza a prije toga i akontacije da se plati desetine i stotine hiljada maraka?!

Bolje da se nista nije ni pisalo ni slalo jer je ovo nezrelo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2020, 22:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Kao i uvijek ovde će najebati sirotinja. Sada je vrijeme da se pokaže ko je dobar gazda a ko je obični robovlasnik. Nije prošlo ni 7 dana od uvođenja mjera a neki su već počeli otpuštati. Pa tu nije kriva ni kriza ni država već je u pitanju običan hohštapler od privatnika. Tačno je da neki neće imati od čega da plate radnike jer nema posla ali niko me ne može ubjediti da on odmah mora otpuštati i da se ne može strpiti JEDAN (1) MJESEC, snaći se nekako i isplatiti plate i vidjeti kako će se situacija razvijati. Nešto će država pomoći, nečega nek se radnici odreknu i solidarišu a najviše onaj ko ima od toga i najviše koristi, gazda. I preguraće se nekako. Uz dogovor. A ne odmah otkazi, ko vas jebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2020, 23:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Sta mislite nakog sto ovo prodje, hoce li biti lakse naci ranika ili ne ? Do ovoga znamo kakvo je stanje bilo, ni varioca, ni konobara, i nadam se, duboko se nadam da nece ponovo doci period kad ce plata vratit se na 600 km za rad kod privatnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2020, 23:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ozrenx je napisao:
Sta mislite nakog sto ovo prodje, hoce li biti lakse naci ranika ili ne ? Do ovoga znamo kakvo je stanje bilo, ni varioca, ni konobara, i nadam se, duboko se nadam da nece ponovo doci period kad ce plata vratit se na 600 km za rad kod privatnika

Bojim se da će na tržištu ponovo biti viška radnika a sve manje poslodavaca
Danchi je napisao:
Kao i uvijek ovde će najebati sirotinja. Sada je vrijeme da se pokaže ko je dobar gazda a ko je obični robovlasnik. Nije prošlo ni 7 dana od uvođenja mjera a neki su već počeli otpuštati. Pa tu nije kriva ni kriza ni država već je u pitanju običan hohštapler od privatnika. Tačno je da neki neće imati od čega da plate radnike jer nema posla ali niko me ne može ubjediti da on odmah mora otpuštati i da se ne može strpiti JEDAN (1) MJESEC, snaći se nekako i isplatiti plate i vidjeti kako će se situacija razvijati. Nešto će država pomoći, nečega nek se radnici odreknu i solidarišu a najviše onaj ko ima od toga i najviše koristi, gazda. I preguraće se nekako. Uz dogovor. A ne odmah otkazi, ko vas jebe.

Nešto mislim da ni jedan poslodavac nebi dao otkaz radniku da ne mora za njega plaćati doprinose dok ne radi.Pošalje ih na kolektivno čekanje i mirna RS."Strpljenje" u ovom slučaju košta i ne svrbi poslodavca toliko jedan ili dva mjeseca nerada već ono šta ga čeka kad sve ovo prođe.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 01:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
Mogli su paralelno uz zabrane donijeti i set mjera kojim bi ako ništa umanjili broj otkaza i olakšali poslodavcima. Opet, ništa neobično kad vidiš kakvi balvani vedre i oblače.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 01:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
_зока je napisao:
vlakanje je napisao:
https://mondo.ba/info/Ekonomija/a945325/Udruzenje-ugostitelja-Vlada-RS-mjere-koronavirus.html

ovo je neko pijan pisao!
I da se digne cijena kafe na 3KM da svi učestvujemo u oporavku ugostiteljskog sektora. Ne moramo ni piti kafu, samo im uplatimo 30 kafa mjesečno.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Da je za preduzeće koje izvozi pa aj, ali za jebene ugostitelje!?!?!?! Dajte ljudi da se ne zajebavamo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 07:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Usput zaboravljas da od tog "jebenog" ugostiteljstva ne zive samo "jebeni" konobari i "jebene" gazde lokala, vec i "jebeni" seljaci koji sada nemaju gdje prodati stoku i povrce, "jebeni" mesari, "jebeni" majstori raznih profila...

Najlakse je okvalifikovati citavu jednu bransu sa "jebeni".

P.S. Ovaj post nema nikakve veze sa zahtijevima Udruzenja ugostitelja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
vlakanje je napisao:
Pečenko je napisao:
vlakanje je napisao:
https://mondo.ba/info/Ekonomija/a945325/Udruzenje-ugostitelja-Vlada-RS-mjere-koronavirus.html

ovo je neko pijan pisao!

Zašto pijan ? Zar treba ugostitelji da iz svog džepa da plaćaju mjere koje je vlada donijela ? Kao što sam već pisao, lako je donositi mjere i zabrane, da vidimo da li će tako biti sa pomoći poslodavcima i radnicima.


Ovo je neko pijan pisao! Koliko ne rade kafane? Nepune tri sedmice!
I na osnovu toga se traze povlastice kao da se nije radilo tri godine?! Sta je sa glavama???
Ima li nesto da bi uzeli na sebe?
Traziti da se ne plati porezna dobit za dvije godine? Znaci kraj je marta a 2019. nije placena?

Konobari na minimalcu i oni najvise stradaju!
Sta i onaj dio na ruke sto se daje treba vlada da isplati?
Cuj, dajte nam plate za period sto ne radimo i platite rate kredita :lol: znaci neko bi da se i uplusa i jos kad krene da se radi da nema kredita?

Da se ne placa akontacija na porezna dobit?! Kao da su prijavljivali po milion dobiti pa ima i poreza a prije toga i akontacije da se plati desetine i stotine hiljada maraka?!

Bolje da se nista nije ni pisalo ni slalo jer je ovo nezrelo.


Sta znam, sve do tacke 6 mi ima smisla. Od tacke 6 pa do kraja kao da su odlucili da testiraju razumnost i strpljenje vlasti za njihove probleme pa nakalemili besmislene stvari :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Previse ovi traze.

Tacka 1 ce im biti djelomicno ispunjena, jer ce drzava pokriti poreze i doprinose, a oni NETO platu radnika. Najgore ce proci oni radnici koji su prijavljeni na minimalac. Valjda cemo se nekada konacno rijesiti te koverte.

Krediti se ne mogu otpisati, mogu se prolongitati.


Sto se tice rente prostora, ne znam kakve veze to ima sa drzavom, nek se dogovore sa zakupodavcem. Drzava mozda moze osloboditi zakupodavca placanja poreza ,pa ce se ovi lakse dogovoriti (naravno, 80% ih ne prijavljuje taj prihod).

Oko ovih parafiskalnih nameta, vjerujem da im se to moze oprostiti...

Dalje mi se nije dalo citati....

Sve u svemu...mislim da se realnom sektroru treba pomoci,u drzavnom sekotru smanjiti plate u usmjeriit tamo, ali brate...previse i ovi kukaju, a zatvoreni 15 dana. Da su ovo trazili nakon 2 mjeseca pa ajde. Ako propadnes nakon 15 dana sto ne radis...mozds je i bolje da propadnes, jer ocigledno nemas koliko toliko normalno poslovanje. Svako smo dosli u tu fazu da je previse kafana. Jedni drugima smetaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
The_new_Statesman je napisao:
Usput zaboravljas da od tog "jebenog" ugostiteljstva ne zive samo "jebeni" konobari i "jebene" gazde lokala, vec i "jebeni" seljaci koji sada nemaju gdje prodati stoku i povrce, "jebeni" mesari, "jebeni" majstori raznih profila...

Najlakse je okvalifikovati citavu jednu bransu sa "jebeni".

P.S. Ovaj post nema nikakve veze sa zahtijevima Udruzenja ugostitelja.


Svi nabrojani od tvoje strane mogu sisat motku ukoliko nema izvoza i ne stižu evrići od takvih kao ti, kao i od stranih kredita.
A to što ti misliš da gazde raznih pečenjara po Župi uzimaju samo domaće - da je to gro povrća i stoke u državi, to je tvoje mišljenje samo. Pitaj Lazu za domaće i taze, odakle uvozi i koliko se uvozi u državu pa se dolazi do zaključka da to malo seljana više proda svoje proizvode stanovništvu običnom nego ugostiteljima, koji opet tako kupuju gdje im je jeftinije a ne kvalitetnije.
Branša nije jebena, nego ovi što sastavljaju zahtjeve kao da su oni nosač ovo malo države a ne samo tercijarci koji nude usluge.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
To da ugostitelji spadaju u realan sektor se ne podudara s mojim dosadašnjim shvatanjem toga. Ja sam to nekako povezivala sa proizvodnjom. Jedna perspektiva : Javno (državno)<-->privatno, druga perspektiva: proizvodno (realno)<--->neproizvodno. Kad ono...Ispade da sve što nije javni sektor jeste realni. Naučićemo svašta....

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 17:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
munja.alex je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Usput zaboravljas da od tog "jebenog" ugostiteljstva ne zive samo "jebeni" konobari i "jebene" gazde lokala, vec i "jebeni" seljaci koji sada nemaju gdje prodati stoku i povrce, "jebeni" mesari, "jebeni" majstori raznih profila...

Najlakse je okvalifikovati citavu jednu bransu sa "jebeni".

P.S. Ovaj post nema nikakve veze sa zahtijevima Udruzenja ugostitelja.


Svi nabrojani od tvoje strane mogu sisat motku ukoliko nema izvoza i ne stižu evrići od takvih kao ti, kao i od stranih kredita.
A to što ti misliš da gazde raznih pečenjara po Župi uzimaju samo domaće - da je to gro povrća i stoke u državi, to je tvoje mišljenje samo. Pitaj Lazu za domaće i taze, odakle uvozi i koliko se uvozi u državu pa se dolazi do zaključka da to malo seljana više proda svoje proizvode stanovništvu običnom nego ugostiteljima, koji opet tako kupuju gdje im je jeftinije a ne kvalitetnije.
Branša nije jebena, nego ovi što sastavljaju zahtjeve kao da su oni nosač ovo malo države a ne samo tercijarci koji nude usluge.

Da bi "veliki zajeb" od iznuđenih poteza loše vlasti stigao iz guzice u glavu treba proteći malo vremena....
Plaćamo danak loših kadrova u najjačim pol. strankama gdje se i ono malo pameti svelo u slijepo podaništvo.
Primjera radi,ono što se sad dešava na terenu u poljoprivredi je poražavajući za široki sloj poljoprivrednika kojima je plasman njihovih proizvoda vezan za prodaju na pijaci.Za branje polako stižu sve veće količine plasteničkih proizvoda ,jagode,tikvice,krastavac,špinat i salata .Povrtlari ,oni sitni (kojih je 95%),nemaju ugovore sa velikim tržnim centrima i marketima.Te pozicije su odavno zauzeli preostalih 5% većih povrlara koji će prvenstveno plasirati svoje proizvode a ako pretekne za bagatelu će kupiti od ovih 95% jer je ponuda veća od potražnje.Semberci su najpogođeniji jer najviše rade plastenike.
U situaciji kad je skoro pa nemoguće uvesti robu iz Španije i Italije koji su evropski lideri u proizvodnji ranog povrća kajmak će skinuti ovih 5% povrtlara,ostali su u dubiozi jer je vlast bezumno zatvorila pijace i tržnice (male trgovine i piljare mogu nabrojati na prste obe ruke)
"Jebeni" konobari i "jebene" propale gazde lokala će ionako kupovati u velikim marketima i puniti novčanik 5% povrtlara....onih koji su prvi na svakom spisku za podsticaje..

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 17:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa ja se izvinjavam ako ce seljacima biti kao do sada.
Et'


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 18:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Eno Dodik najavi da neće biti smanjenja plata u javnom sektoru. Budžetlije možete odahnuti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
Pa ja se izvinjavam ako ce seljacima biti kao do sada.
Et'

Biće sto puta gore 8)

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2020, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6010
skitnica je napisao:
To da ugostitelji spadaju u realan sektor se ne podudara s mojim dosadašnjim shvatanjem toga. Ja sam to nekako povezivala sa proizvodnjom. Jedna perspektiva : Javno (državno)<-->privatno, druga perspektiva: proizvodno (realno)<--->neproizvodno. Kad ono...Ispade da sve što nije javni sektor jeste realni. Naučićemo svašta....
Uslužna djelatnost


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 366 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs