banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Sep 2014, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
I Master.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2014, 15:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
The 2nd call for applications within JoinEUsee > PENTA will be launched on November 3, 2014. It will be open until February 1, 2015. Applications for doctorate exchange, post-doctorate, and staff mobility will be accepted.

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2014, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Delicious je napisao:
The 2nd call for applications within JoinEUsee > PENTA will be launched on November 3, 2014. It will be open until February 1, 2015. Applications for doctorate exchange, post-doctorate, and staff mobility will be accepted.

Odakle je ova informacija? Na ovakve programe mogu da se prijave samo studenti i staff Univerziteta. Ja sam svoje studije zavrsio a nisam zaposlen na Uniju. Kako ja da se prijavim za postdoc?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2014, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
ratkop je napisao:
Odakle je ova informacija? Na ovakve programe mogu da se prijave samo studenti i staff Univerziteta. Ja sam svoje studije zavrsio a nisam zaposlen na Uniju. Kako ja da se prijavim za postdoc?

Pa sa sajta joineuseepenra.eu...
Ne znam koliko inače traju ti post-doc, ovde se nudi 6-10 mjeseci uz stipendiju od 1800€. Nisam siguran da li je to exchange (moras imati status studenta) ili "degree" gdje ti treba samo diploma sa prethodnog ciklusa. Inače, ovo je samo jedan od sepet Erasmus Mundus programa na fazon EU - SOUTH EAST EUROPE. I da, staff je drugi par opanaka.
Sent from my MB860 using Tapatalk 2

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2014, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
To i kazem. ERASMUS programi su zamisljeni za studente i zaposlene na fakultetima. ja nisam vise ni jedno. Ovaj postdoc program se nudi ljudima koji su zaposleni na fakultetu a sveze zavrsili doktorate pa da odu na razmenu 1 semestar. Pravi postdoc programi traju 2-3 godine i za njih ne moras biti zaposlen na nikakvom fakultetu. gde odes na postdoc oni te zaposle u duzini trajanjja istrazivanja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2014, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Za PhD znam da ima ponuda u okviru EM, 36 mjeseci, tzv. degree programi (postoji i za Master 24mj.) i za njih ne moraš biti ni student ni staff, jer konkurišeš sa diplomom sa prethodnog ciklusa, a za post-doc degree programa izgleda da nema, bar u okviru ovog kojeg sam naveo kao primjer. Ako ti nije mrsko počeprkaj po ostalim programima možda na nekom drugom slučajno ima (Basileus, Euroweb, Eraweb i sl.). Sretno.

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2014, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
hvala na pomoci ali ovo nista ne pomaze. Sve sam pregledao i ove platforme su za studente i zaposlene na faxu ili nude samo stipendiske programe za one koji su vec nasli posdoc poziciju. meni treba platforma preko koje mogu da nadjem postdoc a da nije za studente i staff member


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 18:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Kako se računaju bodovi, tj. da li se mijenja zvanje ili šta, ako upišemo master od 120 ects bodova a imamo našu četvorogodišnju diplomu (240 ects)? Čini mi se k'o da je ni tamo-ni 'vamo. :D Da li oni uopšte primaju studente koji imaju 240 ects na master koji traje 2 godine?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 18:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Kako se računaju bodovi, tj. da li se mijenja zvanje ili šta, ako upišemo master (u Evropi) od 120 ects bodova a imamo našu četvorogodišnju diplomu (240 ects)? Čini mi se k'o da je ni tamo-ni 'vamo. :D Da li oni uopšte primaju studente koji imaju 240 ects na master koji traje 2 godine?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Pa primaju, u AT su velike sanse da ce ti dio predmeta sa osnovnih studija priznati za master, ako se poklapa plan i program i ako je njima ceif. Znam da je na Gradjevini bar tako.
Normalno, nece ti nigdje pisati na diplomi 240+120, ocu rec, 360 ECTS bodova, vec 300.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 04:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
OBEĆANI RAJ: Kako do studija "za dž" u Norveškoj

11:44
Autor: Miljana Leskovac

107
0
0
0
Uslovi rada u Norveškoj sa radnim vremenom od oko sedam sati spadaju među najbolje i najhumanije u svetu. Prosečna mesečna plata kreće se oko 4.300 evra, a posao može da nađe doslovno svako ko želi da radi. Zato ne čudi što je Norveška sve popularnija destinacija za rad, ali i studiranje. Dobra vest za akademce iz Srbije je da u Norveškoj mogu da studiraju besplatno. Loša je pak da su troškovi života papreno skupi.


Da biste mogli da studirate u Norveškoj, pre svega morate da utvrdite da li su predmeti i srednja škola koju ste završili dovoljni za fakultet koji tamo želite da upišete. Kriterijume možete proveriti na internet sajtu Nokaut.no. Većinu studijskih programa možete pohađati i na engleskom jeziku. Neophodno je samo da položite

TOEFL ili IELTS ispit. Za sve one koji će nastavni program slušati na norveškom jeziku, postoji mogućnost jednogodišnjeg usavršavanja jezika pre početka željenog studijskog programa.

Kada ispunite ove uslove, sledi onaj najkomplikovaniji. Da biste dobili vizu, na bankarskom računu morate imati 10.000 evra. Ovaj novac vam niko neće dirati, ali je on neophodan kao dokaz da ste materijalno osigurani.

- Druga opcija je da imate nekoga u Norveškoj ko svojim primanjem garantuje za vas. Troškovi života u Norveškoj takođe su veoma skupi. Stan se, uključujući i troškove, može iznajmiti za najmanje 1.000 evra, dok za hranu treba izdvojiti još 300 evra - priča za “24 sata” Aleksandra Milovanović, profesorka norveškog jezika i sudski prevodilac.

Dobijanje stipendije je najbolje rešenje. One uglavnom iznose više od 1.000 evra i dovoljne su da pokriju mesečne troškove života. U te svrhe treba pogledati šta nude Erasmus Mundus, Nordplus, NOMA i EEA programi. Prijavljivanje međutim ide godinu dana unapred, u zavisnosti od programa za koji je kandidat zainteresovan.

U Norveškoj se veoma ceni praksa i društveno koristan rad, pa ako to imate u svom CV-ju, obavezno priložite i prilikom konkurisanja za studijski program.

- Još nisam čula da je neko otišao u Norvešku a da se nije snašao. To je zemlja koja zaista svakome pruža priliku i teško da tamo možete ostati bez posla i novca. Najviše se traže medicinske sestre, farmaceuti, kuvari, konobari, inženjeri. Oni koji kod mene dolaze na časove najviše dolaze zbog posla u Norveškoj, retko ko zbog studiranja. Valjda još nije svima poznato da je studiranje tamo besplatno i za studente u Srbiji - kaže Milovanović.

Više informacija o studiranju u Norveškoj možete pronaći i na sajtu Studyinnorway.no

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2015, 08:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2011, 12:38
Postovi: 147
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav, ne znam da li he vec neko pisao o tome, na telefonu sam pa mi mrsko pretrazivati forum.


Da li neko zna moze li se prebaciti na masinski fakultet u Becu, sa datim uslovom za drugu godinu i par polozenih ispita iz druge godine?
Da li se priznaju nasi ispiti tamo?

I da li u tom slucaju moram odma poceti sa predavanjima i znati jezik, ili i u tom slucaju prvu godinu ucim jezik?

Hvala na odgovorima.

_________________
Ono što ste započeli nikad ne ostavljajte nedovr


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2015, 16:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Jun 2012, 14:46
Postovi: 5
Ljudi, kakvo je stanje sa masterom u inostranstvu ako se zavrsi na privatnom fakultetu. Da li neko ima kakva iskustva? Da li je moguce upisati, ako da koji privatni u BL je najbolji izbor. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2015, 22:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
Ima li možda neko ko je išao na master studije u Beču, ili da je upućen u detalje oko upisa. Interesuje me konkretno da li se mora polagati neka razlika predmeta ili tako nešto i šta je sve potrebno od papirologije?

Edit: Interesuje me konkretno "Uni Wien", a master studije su iz ekonomije i računovodstva u ljetnom semestru 2016.


Poslednji put menjao Synonym dana 04 Sep 2015, 22:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2015, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Uclani se u ove 2 grupe pa pitaj.
https://www.facebook.com/groups/exyustudentiubecu/
https://www.facebook.com/groups/ossaw/

Imas jedno milion ljudi koji diskutuju o istoj stvari (master u Becu).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Im li iko od forumasa da je aplicirao ili da zna nekog ko je aplicirao za Fulbright Visiting Scholar Program?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2015, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Pretraži ili raspitaj se ovde: https://www.facebook.com/groups/odlivmo ... =bookmarks

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 16:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Nemam facebook pa mi ne dozvoljava pristup. Pretrazio sam sve po netu sta sam mogao. I aplicirao sam, sad cekam ali sam zeleo da znam i nesto iz prve ruke ako je neko ikada bio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2017, 19:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
Pozdrav narode, ima li iko ikakve informacije oko upisa na bachelor studije u Njemačku? Imam jednu poznanicu koja bi to htjela. Ja sam upoznat sa procesom upisa na austrijske univerzitete, ali ne i za Njemačke. Da li znate nekoga ko studira u Minkenu ili nekom drugom gradu? Ili možda imate lična iskustva? Upoznat sam sa online prijavom, dokumentima (ovjerena prevedena diploma, svjedočanstva, potvrda sa fakulteta u BL da ima pravo slušati tekući semestar, certifikat o poznavanju jezika), ali da li imaju još neki uslovi za građane BiH?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: FTN Novi Sad
PostPoslato: 10 Avg 2018, 10:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
Pozdrav,

zna li neko da li na FTNu u Novom Sadu postoji mogućnost vanrednog studiranja na osnovnim akademskim studijama - Softversko inženjerstvo i informacione tehnologije? Da li informacije o tome postoje na sajtu fakulteta? Ako da, možete li dati link?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs