banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jul 2010, 08:46 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Jul 2010, 08:41
Postovi: 1
da li je moguce prebacivanje sa jednog fakulteta na drugi, tipa, sa farmacije na pravo? (naravno da me samo prime, posto su prosli prijemni,sve je popunjeno, a ja nemam uslov za drugu godinu :( )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2010, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ranije je bilo moguce prije bolonjskog programa, ne znam sad. Ali je u nekim slucajevima zavisilo od fakulteta do fakulteta, a i uslov je cesto bio da ima nepopunenih mjesta na trazenm fakultetu. Najbolje da pitas u studentskoj sluzbi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2011, 12:46 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Feb 2011, 12:34
Postovi: 1
ja studiram pravo, nakon godinu i nisam bas puno napravio. A dok sam upisivao pravo razmisljao sam i o sociologiji. Pa mi je sad kad razmisljam o prebacivanju to prvi izbor. Zanima me jel neko ima slicnih iskustava i jel naravno da li je moguce uopste prebaciti se s prava na sociologiju. Fakulteti su, moglo bi se u neku ruku reci i slicni. Pa ako neko nesto zna pomoglo bi mi....hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2011, 17:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2010, 18:05
Postovi: 48
Pozdrav ljudi. Zanima me jedna stvar, studiram masinski fakultet, ali ne vidim sebe tu nikako, odslusao sam prvu godinu dao nekoliko ispita ali mi ne lezi to, privlaci me ekonomija. Sad trebam upisati obnovu na masinskom a nikako mi se to ne radi, zelio bih da se prebacim na ekonomski. Znali neko da li je to moguce i sta bih trebao uraditi?? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2011, 21:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
golf_III je napisao:
Pozdrav ljudi. Zanima me jedna stvar, studiram masinski fakultet, ali ne vidim sebe tu nikako, odslusao sam prvu godinu dao nekoliko ispita ali mi ne lezi to, privlaci me ekonomija. Sad trebam upisati obnovu na masinskom a nikako mi se to ne radi, zelio bih da se prebacim na ekonomski. Znali neko da li je to moguce i sta bih trebao uraditi?? :)

odes u studentsku sluzbu na Ekonomskom fakultetu i pitas

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gradjevinski fakultet
PostPoslato: 18 Okt 2011, 19:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Okt 2011, 19:42
Postovi: 2
Zna li neko da li se moze prebaciti sa jednog fakulteta na drugi poslije 1 semestra?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 14:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2010, 18:05
Postovi: 48
Pozdrav. Sto se tice moga prebacivanja, pokusao sam se prebaciti. Napisao sam molbu dekanu i nakon sedam dana dobio odgovor da je dekan rad da mi izadje u susret ali samo ako upisem kao vanredan student, jer na redovnim studijama je sve popunjeno. Ne znam sta da radim, na masinstvu ne vidim prosperitet i ne ostaje mi se vise tu. Znali neko gdje bi moglo biti mjesta da se prebacim? :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 15:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Okt 2011, 19:42
Postovi: 2
A na koji fakultet si se htio prebaciti?
:D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 16:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
golf_III je napisao:
Pozdrav. Sto se tice moga prebacivanja, pokusao sam se prebaciti. Napisao sam molbu dekanu i nakon sedam dana dobio odgovor da je dekan rad da mi izadje u susret ali samo ako upisem kao vanredan student, jer na redovnim studijama je sve popunjeno. Ne znam sta da radim, na masinstvu ne vidim prosperitet i ne ostaje mi se vise tu. Znali neko gdje bi moglo biti mjesta da se prebacim? :(

Na masinstvu nema prosperiteta?? Zaviri malo u oglase pa vidi koji kadar se trazi...masinci cu trazeni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam njega shvatio da mu ne ide mašinstvo, a ne da se ne može živjeti od toga.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 18:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2010, 18:05
Postovi: 48
Na ekonomski fakultet sam se htio prebaciti....mislio sam da za mene nema prosperiteta na masinstvu, ne ide mi.... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako ti je tako rečeno onda ne možeš nigdje upasti kao redovan student, jer su društveni fakulteti popunjeni, ali ne ostaje ti ništa drugo nego da ideš od fakulteta do fakulteta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 18:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Moj ti je savjet da se ti drzis masinstva. Zagrij stolicu tri, cetri godine i bices si zahvalan cijeli zivot.

Ekonomista i pravnika imamo na izvoz...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 19:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2010, 18:05
Postovi: 48
Nesto razmisljam, mozda ce tokom ovog semestra neko odustati sa ekonomije, desava se uvijek da neko odustane, pa bih mozda onda mogao upisati preko molbe. Samo je onda problem kako stici sve. hmm
@siki2086
Sve to stoji za masinstvo,samo nije to bas tako lako zavrsiti za 4 godine, isto kao i etf, a da studiram 8 godina i da pocnem raditi sa 30 stvarno necu... Mada i ekonomisti dobijaju posao vrlo brzo, jer veliki je opseg poslova koji mogu raditi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
golf_III je napisao:
Nesto razmisljam, mozda ce tokom ovog semestra neko odustati sa ekonomije, desava se uvijek da neko odustane, pa bih mozda onda mogao upisati preko molbe.

Нема од тога берићета, вјеруј ми... Значи, кад сам ја био прва година, пар студената који су били на буџету је напустило факултет, али та квота није попуњавана онима који су били испод црте на пријемном, па не видим зашто би се од укупне квоте уписаних одузимали они који су одустали и додавали се нови... На крају крајева, пика се само број уписаних, они који су одустали се констатују на крају године...
И, да... Сасвим је сигурно да ће ти одобрити пребацивање, али само као ванредном (јер ванредно уписујеш)...
Приједлог - паузирај годину и упиши изнова, овај пут оно што ти лежи...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 20:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Evil_Dead je napisao:
Приједлог - паузирај годину и упиши изнова, овај пут оно што ти лежи...


I ja mislim da je ovo najbolji prijedlog.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Spuzva bob je napisao:
Zna li neko da li se moze prebaciti sa jednog fakulteta na drugi poslije 1 semestra?

Ne moze

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2010, 18:05
Postovi: 48
S obzirom da sam ja isao vec jednu godinu na masinstvo i ako budem pauzirao ovu godinu, to su dve izgubljene godine...nije dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
skeva je napisao:
Spuzva bob je napisao:
Zna li neko da li se moze prebaciti sa jednog fakulteta na drugi poslije 1 semestra?

Ne moze

Технички може, али као студент прве године, без признатог иједног семестра и наравно, ванредан. Ако мисли да се пребаци, а да му признају тај семестар - као што скева рече - не може.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
golf_III je napisao:
Nesto razmisljam, mozda ce tokom ovog semestra neko odustati sa ekonomije, desava se uvijek da neko odustane, pa bih mozda onda mogao upisati preko molbe. Samo je onda problem kako stici sve. hmm
@siki2086
Sve to stoji za masinstvo,samo nije to bas tako lako zavrsiti za 4 godine, isto kao i etf, a da studiram 8 godina i da pocnem raditi sa 30 stvarno necu... Mada i ekonomisti dobijaju posao vrlo brzo, jer veliki je opseg poslova koji mogu raditi.


Da te dekan htio primiti redovno primio bi te :wink:
Inace, ja sam se prebacivao i komplikovano je, sigurno se mozes prebaciti ako su fakulteti srodni i jos imas dosta polozenih ispita pa da ti se prizna i koji...Ovako, slabo na fakultetima izlaze u susret takvim studentima....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs