banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
golf_III je napisao:
S obzirom da sam ja isao vec jednu godinu na masinstvo i ako budem pauzirao ovu godinu, to su dve izgubljene godine...nije dobro.

Јбг... Сам пао, сам се убио!
Далрко ти је теже гањати пребацивање (ако немаш везу) него изнова уписивати. А, како год окренеш, бићеш прва година без иједног признатог семестра...
Зато, боље учи и упадни на буџет догодине, него да се сад хандриш с пребацивањем...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Evil_Dead je napisao:
skeva je napisao:
Spuzva bob je napisao:
Zna li neko da li se moze prebaciti sa jednog fakulteta na drugi poslije 1 semestra?

Ne moze

Технички може, али као студент прве године, без признатог иједног семестра и наравно, ванредан. Ако мисли да се пребаци, а да му признају тај семестар - као што скева рече - не може.


I jos treba naglasiti da u tom slucaju pocinjes slusati predemete tek sledece godine u oktobru jer ne moze se kretati od drugog semestra...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2010, 16:53
Postovi: 1429
Lokacija: Utopia
siki2086 je napisao:
Moj ti je savjet da se ti drzis masinstva. Zagrij stolicu tri, cetri godine i bices si zahvalan cijeli zivot.

Ekonomista i pravnika imamo na izvoz...


ovo bi bio i moj savjet

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=cdpPG8-BQoM


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Okt 2010, 18:05
Postovi: 48
@skeva Jesi se uspio prebaciti ??? Sa kojeg fakulteta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
skeva je napisao:
I jos treba naglasiti da u tom slucaju pocinjes slusati predemete tek sledece godine u oktobru jer ne moze se kretati od drugog semestra...

Подразумијева се... Избјегаваш пријемни, евентуално ти признају који сродни испит, али почињеш испочетка. Осим ако немаш бруку положених сродних испита па да те цибну на вишу годину, ал и тад ти остаје обавеза полагања испита које ниси положио... Компликовано...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
skeva je napisao:
Spuzva bob je napisao:
Zna li neko da li se moze prebaciti sa jednog fakulteta na drugi poslije 1 semestra?

Ne moze

moze
kolega se nakon 1. semestra na etf-u prebacio na pmf odsjek geografija

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
siki2086 je napisao:
Na masinstvu nema prosperiteta?? Zaviri malo u oglase pa vidi koji kadar se trazi...masinci cu trazeni.

meh, zavirujem ja cesto i masinci su jako rijetka pojava

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
BSE, po Bolonji? Mislim na prebacivanje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 22:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ne to je bilo u akademskoj `98-`99 godini

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
E tada se mogli i na moj su fakultet dolazili ljudi sa farmacije, medicine, ETF, MF na kraj prvog semestra, ali kako sada kada se i dolazak na predavanje boduje i vodi se evidencija o tri sakupljena minusa?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 22:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ma i tad se vodio zapisnik o dolasku na predavanja, a na nekim fakultetima se ta 3 minusa ni dan danas ne fermaju

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2011, 17:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Avg 2010, 14:40
Postovi: 23
Zanima me da li je moguce prebacivanje sa opste medicine na psihologiju u prvoj godini,da ne gubim tu godinu ? Da li ima kakva mogucnost,opcija da polozim predmete sa 1. godine psihologije i da nastavim 2. godinu tamo ? Da li bi mi priznali anatomiju (mislim da bi trebali,jer mi ucimo citavu anatomiju covjeka,a oni samo CNS,ako se ne varam) ?
Inace,cula sam da je tesko upisati psihologiju... Imam 47 bodova iz srednje... Za prijemni je psihologija i srpski jezik ili ... ?
Za ova 2 mjeseca studiranja,razmisljam o prebacivanju.Ne mogu se vidjeti 6,7,8,9 godina za onolikim knjigama. Jos kad zavrsis...nikad kraja. Znam da ni psihologija nije bezazlena,ali svakako je laksa,i meni sada zanimljivija i primamljivija. Samo da naglasim da sam i u srednjoj skoli razmisljala o psihologiji,da ne ispadne da "trazim razlog za bijeg" sa medicine. :-D
Molila bih vas za vase iskreno misljenje,kao iskusnije,starije studente ! :-D

_________________
Upućuje mi pogled kao dodir na tren! Hej- al' tren jako dug! ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 06:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Psihologija spada u red najlaksih fakulteta dok medicina u red najtezih, tako da, ako stvarno nemas cvrstu volju za medicinom bolje bi ti bilo da se prebacis nego da tamo studiras 10 godina i pritom ostanes bez drustvenog zivota....
Anatomiju ce ti sigurno priznati... I sto je najbitnije, moras odmah otici na psihologiju i raspitati se, nemoj cekati pocetak drugog semestra...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 12:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Avg 2010, 14:40
Postovi: 23
@ skeva Hvala ti :-) Nije medicinu nemoguce zavsiti u nekim "pristojnim" godinama,ali plasim se da cu sve vise i vise gubiti volju i interes za njom. Steta samo sto sam to tek sada shvatila,al' hajd,nikad nije kasno. :-)
Samo se nadam da cu se moci prebaciti bez gubljenja godine,tj. da li bi me uopste primili...dozvolili da polazem sve te predmete iz 1. godine... ? Da li imas ti ili bilo ko kakve informacije vezano za to?

_________________
Upućuje mi pogled kao dodir na tren! Hej- al' tren jako dug! ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Moguće je prebaciti se na drugi fakultet i nastaviti slušati od drugog semestra. Kolegica se sa etf prebacila na tehnološki, priznali joj fiziku i računarsku tehniku. Matematiku je mogla polagati jer je ovamo odslušala i u oktobru je dala uslov za drugu (ta dva predmeta koja je prenijela sad sluša prvi put i polagaće tek u februaru).

Znači da ipak može. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 13:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Izzie je napisao:
@ skeva Hvala ti :-) Nije medicinu nemoguce zavsiti u nekim "pristojnim" godinama,ali plasim se da cu sve vise i vise gubiti volju i interes za njom. Steta samo sto sam to tek sada shvatila,al' hajd,nikad nije kasno. :-)
Samo se nadam da cu se moci prebaciti bez gubljenja godine,tj. da li bi me uopste primili...dozvolili da polazem sve te predmete iz 1. godine... ? Da li imas ti ili bilo ko kakve informacije vezano za to?


Ja sam neke stvari shvatio posle nekoliko godina, bolje izgubiti jednu nego 3-4..... Inace dozvolice ti da polazes predmete koje budes slusala, to je sigurno, za ove iz prvog semestra nisam siguran... Na psihologiju je malo teze upasti tako ako imas bilo kakvu stelu bilo bi dobro, ne kazem da je neophodna ali to je plus...
U svakom slucaju ne gubi nadu, dosadjuj im i ako te ne prime u februaru primice te posle... nije smak svijeta izgubiti godinu, studentski zivot nije los :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
skeva je napisao:
Psihologija spada u red najlaksih fakulteta .



Po cijim kriterijima? I da li se to odnosi samo na BL ili?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2011, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Ovako, posto sam se raspitivao oko prebacivanja kad je jedan lik iz Novog Sada htio da se prebaci na ekonomiju u BL, da i ja kazem koju "pametnu"... Ispiti se priznaju (bar na ekonomiji) SAMO AKO je 80% ili vise gradiva isto, i samo u tom slucaju... Mozes pokusati sa profesorom da ti prizna 1 kolokvij ili slicno, ali cijeli predmet se priznaje samo u navedenom slucaju...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 12:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Avg 2010, 14:40
Postovi: 23
Bila sam neki dan na filozofskom,raspitivala se za prebacivanje na psihologiju. Rekli su da ne mogu,da se navodno do sada niko nije prebacivao sa nekog drugog faxa kod njih,osim npr. sa psihologije u nekom drugom gradu ovdje u BL. Ukratko,mora se polagati prijemni u julu. :-) Za prijemni je test inteligencije i psihologija,koja se sprema iz knjige Psihologija za 2. gimnazije,bas sam je danas kupila u Romanovu. Medjutim cula sam da postoje nekakve skripte u njihovoj skriptarnici ili gdje vec...pa vrijedi i to potraziti. Eto,da "pridonesem" malo sa aktuelnim stanjem i informacijama o (ne)mogucnostima prebacivanja,ako nekad neko bude imao slicne nedoumice!
I da,eventualno se moze postici "dogovor" sa profesorima oko priznavanja nekih polozenih predmeta sa medicine u 1.godini psihologije,tipa humana genetika,strani jezik,sociologija.

_________________
Upućuje mi pogled kao dodir na tren! Hej- al' tren jako dug! ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 18:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Okt 2012, 18:40
Postovi: 1
Da li neko od vas zna da li je moguce prebaciti se sa Banjaluckog univerziteta na Univerzitet Istocno Sarajevo nakon prvog semestra, a ako je moguce koji su uslovi? I kada treba poceti sa procesom prebacivanja, prijaviti se da zelim da se prebacim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs