banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Okt 2018, 23:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
StevenOgg je napisao:
Pozdrav ekipo sa TF-a , brucos sam tek sam poceo studirati, pa me zanima da li mi ikog mozete preporuciti za instrukcije iz fizike, posto sam tek poceo a vidim da predavanja zahtijevaju prilican nivo predznanja, pa ako bi mi mogao iko izaci u susret i preporuciti mi nekoga?


halapa.com imaš zadataka sve sa primjerima kako se rade (zadaci su za srednju školu, pa ćeš tako nabavit' predznanje), kupi u skriptarnici na mašinskom faksu zbirku zadataka iz fizike (blanka škipina autor), i zbavi negdje mirjanićevu knjigu (ako znaš nekog propalog medicinara, on vjerovatno ima). to troje ti je dovoljno da samostalno savladaš obje fizike


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2018, 00:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Okt 2018, 17:31
Postovi: 5
Okej hvala na savjetu, recite mi da li znate koji prosjek treba biti da bi se primila stipendija (premhrambeno-proizvodni smjer) i mozete li mi malo detaljnijr o profesorima: Blanka fizika, Jelena matematika, asistent i profesor iz masinstva, jer mi se masinstvo cini jako dosadnim a ne bas laganim?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2018, 18:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Možeš tražiti od asistenata testove i rokove da vidiš šta se vrti na njima.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 00:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Okt 2018, 17:31
Postovi: 5
Dobro u redu, kakav mi jos savjet mozete dati oko polaganja ispita i ostalog, fizika mi se cini dosta ubrzana i krece vec sa naprednog nivoa u odnosu na hemiju ili matematiku koji krecu sa malo jednostavnijeg nivoa, druga stvar laičko rečeno je li vam teza bila prva ili druga godina? Svii kazu druga ali u drugoj barem vidim labaratorijske vjezbe i neku svrhu prakse dok je to u prvoj rjedji slucaj (ima ih ali manje)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 00:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Fizika ti se čini teža, jer profa Mirjanić traži izvođenja, dokazivanja i povezivanja.

Druga je teža.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2018, 20:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Jun 2018, 11:42
Postovi: 14
Cnd je napisao:
Shemi je napisao:
Ček ti si zavrsio ovo ili,mozes malo sire opisati rad profesora tipa ovih hemije Zora,Rada,Slavica,i dali su matematika i fizika toliko teske na faksu kako se prica


shemi, upisa li ti naš bajni faks na kraju?

ja ti mogu opisati svaku profesoricu ako te zanima, od ove 3 što si nabrojao Zora (opšta, neorganska hemija) ti je duša od prof., izlazi svakome u susret, možda će u penziju ove ili sljedeće godine, Rada (fizička 1, fizička 2) glumi neki autoritet ali nije prestrašna ako naučiš ono što se traži od tebe, a Slavica (pretpostavljam da misliš na prof. analitičke hemije) je autoritativna, voli rad i red, ali nisu joj ispiti teški, već predispitne obaveze - imaš kolokvijume skoro svake sedmice i tu učiš tonu nekih reakcija koje ti trebaju za laboratoriju


Hvala na informacijama,ne tek iduce godine ma da se dvoumim izmedju prehrambene tehnolohije ili hemije na PMF-u.I kad si tu da li je matematika teska bas,kakav je prof jer mislim da tu kaskam jer imamo samo 2 puta sedmicno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2018, 22:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Okt 2018, 17:31
Postovi: 5
Filozofe, mozes li nam podijeliti iskustva?
Jesi li zadovoljan tu gdje radis u Doboju ta djubriva i kakvi su uslovi, plata (ako se smije znati) itd...?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2018, 22:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Shemi je napisao:
Cnd je napisao:
Shemi je napisao:
Ček ti si zavrsio ovo ili,mozes malo sire opisati rad profesora tipa ovih hemije Zora,Rada,Slavica,i dali su matematika i fizika toliko teske na faksu kako se prica


shemi, upisa li ti naš bajni faks na kraju?

ja ti mogu opisati svaku profesoricu ako te zanima, od ove 3 što si nabrojao Zora (opšta, neorganska hemija) ti je duša od prof., izlazi svakome u susret, možda će u penziju ove ili sljedeće godine, Rada (fizička 1, fizička 2) glumi neki autoritet ali nije prestrašna ako naučiš ono što se traži od tebe, a Slavica (pretpostavljam da misliš na prof. analitičke hemije) je autoritativna, voli rad i red, ali nisu joj ispiti teški, već predispitne obaveze - imaš kolokvijume skoro svake sedmice i tu učiš tonu nekih reakcija koje ti trebaju za laboratoriju


Hvala na informacijama,ne tek iduce godine ma da se dvoumim izmedju prehrambene tehnolohije ili hemije na PMF-u.I kad si tu da li je matematika teska bas,kakav je prof jer mislim da tu kaskam jer imamo samo 2 puta sedmicno.


dosta ljudi se pati sa matematikom i fizikom na prvoj godini upravo zbog toga što nemaju osnovu iz srednje, ali se ta osnova stigne izgraditi za kratko vrijeme (pratiš vježbe, pitaš asistenticu šta ti nije jasno, samostalno vježbaš kod kuće). to kakav je koji profesor ništa ne znači, svaki je profesor pravedan i fer ako naučiš ono što se od tebe traži. na fakultetu ti je sistem najčešće pismeni ispit (zadaci koje ti drži asistent na vježbama tokom sedmice) pa onda usmeni ispit (teorijski dio koji profesor predaje i drži). oboje je savladivo ako se uči.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2018, 03:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Okt 2018, 17:31
Postovi: 5
Pozdrav ekipa,
Evo priblizavaju se kolokvijunu pa da postavim poneko pitanje, konkretno za mat i fiz, eventualno hemiju.
Da li je dovoljno preraditi sve zadatke sa vjezbi da bi se uspjesno polozio kolokvijum, naravno da se oni uce sa razumjevanjem, ili je ipak to nedovoljno?
Usput je li prof. Mirjanic ikada na predavanjima bio kod vas, jer mi imamo usmeni kod njega a nijedno predavanje nije odrzao


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs