banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Sep 2021, 06:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Što se tiče prijemnog to bi ti bilo najbolje da počneš odmah da spremaš. Uzmeš knjige za gimnaziju iz matematike prve od do četvrte godine i pročitaš ih prije prijemnog. Gdje zapneš, odeš pa pitaš nekog na instrukcijama. Nije to toliko teško. Eventualno se možeš raspitati za pripremnu. Čini mi se da na ETFu je bila pripremna koja ide 2-3 mjeseca prije prijemnog i radi se svake subote. Ove pripremne što idu 7 dana prije prijemnog ne bih preporučio. Eventualno tu možeš da vidiš tipske zadatke za prijemni.

Lično poznajem djevojku koja je završila srednju medicinsku i onda upisala matematiku. Obnovila je prvu godinu, ali je završila faks kao dobar student. Nije imala više obnova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2021, 12:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Maj 2021, 16:07
Postovi: 34
Upisala matematiku na PMF-u? Ne vjerujem da je na masinskom matematika teska koliko i na PMF-u, pa se nadam da ne bih trebao obnavljati ako upisem. I jos nesto za masinski, vidim da upisuju ljudi sa dosta slabim prosjekom i dosta lose odradjenim prijemnim, sad da li oni odustanu ili zavrsavaju i oni fax, to ne znam, samo mi cudno kad vidim da neko iz tehnoloske skole upisuje masinski a 30 bodova na ocjenama ima i 15-20 iz prijemnog...i upada na budzet.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2021, 18:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Bez obzira na obnovu ona je završila faks za 5 godina, tj. nije upisivala apsolventski staž. Što uopšte nije loš "rezultat." Matematika nije tako teška, al imaćeš ti nekih drugih predmeta koji će biti teški.

Vjeruj mi, upisati fakultet je najmanji problem.

Послато са SM-A115F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2021, 19:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Nije ni neki problem zavrsiti ga.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2021, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
coa246 je napisao:
Upisala matematiku na PMF-u? Ne vjerujem da je na masinskom matematika teska koliko i na PMF-u, pa se nadam da ne bih trebao obnavljati ako upisem. I jos nesto za masinski, vidim da upisuju ljudi sa dosta slabim prosjekom i dosta lose odradjenim prijemnim, sad da li oni odustanu ili zavrsavaju i oni fax, to ne znam, samo mi cudno kad vidim da neko iz tehnoloske skole upisuje masinski a 30 bodova na ocjenama ima i 15-20 iz prijemnog...i upada na budzet.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk


Ovo je velika zabluda, gledati koju i kakvu si srednju završio, otpašće neki, ali neki će iznenaditi, tvoja prednost u odnosu na nekoga što ti ne moraš puno da učiš ako si učio dobro u srednjoj, a on mora više da zapne. Ako je na budžetu vjerovatno zato što je ispunio uslove.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2021, 19:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Maj 2021, 16:07
Postovi: 34
Znam ja zasto je na budzetu. A to nije zabluda nego cinjenica. Iz gimnazije, medicinske koju sam pohadjam, iz ETŠ takodje, izlaze slabo nauceni djaci, primjere gledam svaki dan, a kamoli iz jedne tehnoloske ili metalske. A za to nije kriva skola, skola kao skola je svaka dobra, svaka na svoj nacin i svako bira sta zeli, vec je za to kriv nastavni kadar koji gleda samo da ispuni godisnji fond casova i da zakljuci ocjene (čast izuzecima koji se stvarno trude da nauce djecu).

Sent from my SM-A315G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2021, 19:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Maj 2021, 16:07
Postovi: 34
Skole uopste nisam spomenuo da bih uvrijedio nekoga, taman posla, vec aludiram na to ako se usudjuju ljudi iz tehnoloske, gdje su profesori znatno blazi nego u mom slucaju(upravo zbog tih zahtjevnijih profesora i imam radne navike), da upisu masinski, zasto onda ja ne bih zagrijao stolicu i naucio tu matematiku i sta vec treba, a siguran sam u svoje radne navike i discipline mi nikad nije manjkalo. To sam htio da kazem

Sent from my SM-A315G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2021, 09:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Do skoro su primani svi koji se pojave na prijemnom. Jednostavno - nema dovoljno studenata, sto ne uzeti pare iz budzeta za studenta, pa i ako ne upise sljedecu godinu, koga briga. Ne znam ima li sad razlike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2022, 10:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs