banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Sep 2016, 10:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2015, 18:51
Postovi: 11
E da li se zna kad počinje godina ? Neki kažu trećeg neki desetog :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 10:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Piše li išta na sajtu?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Pisaće kad bude vrijeme, do tada neka se opusti i uživa.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 13:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Mar 2016, 22:13
Postovi: 1
Zdravo svima, imam pitanje vezano za smjerove na ETF-u. Kako sledece godine trebam upisati fax interesuje me sta mi mozete reci o racunarstvu i informatici kao jedan smjer i o elektronici. Imate li neka vec iskustva na tim smjerovima i koliko se sta radi jer se ja ne mogu odluciti. Volim programirati(softversko) i uciti nove tehnologije stalno, al opet sa druge strane npr. oko mikrokontrolera i programiranje uredjaja cini mi se izazovnije. Svaka pomoc je dobrodosla.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
I na elektronici imaš pun qrac programiranja, pogotovo na višim godinama. Ako ti se sviđa, nemoj brinuti da će ga nedostajati.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 15:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
sta god da izaberes od ovo dvoje neces pogrijesiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2016, 21:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2015, 18:51
Postovi: 11
ako neko ima osnovi elektrotehnike, drugi dio, od djordjevica, u pdf-u, ako moze da posalje
hvala ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2017, 11:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Napokon redizajnirali web sajt :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2017, 21:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
Imam nekoliko pitanja u vezi pristupačnosti sajta fakulteta i studentskih servisa:

1. Vjerovatno ste primijetili da je sajt fakulteta redizajniran. Međutim, sada nedostaju neka dokumenta koja bi mogla biti od koristi studentima.
To su npr. dokumenta vezana za predmete po starom planu i programu (od 2007.), koja uključuju riješene ispitne rokove, skripte, preporučenu literaturu,...
Ova dokumenta bi bila od koristi i studentima koji studiraju po novom planu i programu (od 2014.).
Takođe, nedostaje i dokument novog plana i programa (od 2014.).

Moje pitanje je da li se nekako može pristupiti sajtu fakulteta tako da bude onakav kakav je bio prije redizajna, kako bi bio moguć pristup ovim dokumentima?

2. Kako se registrovati na studentski servis DreamSpark?
Link: https://e5.onthehub.com/WebStore/Account/VerifyImportedUser.aspx?ws=baa68370-67b5-e111-b575-f04da23e67f6&vsro=8
Problem predstavlja to što se zahtjeva aktivacija.
Prilikom pokušaja pristupa sekciji Studentski forum i sekciji Novosti na moodle-u (potrebno prethodno logovanje na moodle), dobijam sljedeću grešku:
You do not have the permission to view discussions in this forum
Parameter missing

Link greške (More information about this error): https://docs.moodle.org/30/en/error/moodle/missingparameter
Prilikom pokušaja pristupa sekciji Alumni na moodle-u, dobijam sljedeću grešku:
This legacy resource type (file) was not yet migrated, sorry.
Za sekciju Blog | eContent & eLearning dobijam grešku 404 Not Found, pa je ovo vjerovatno nepostojeća adresa.
Kako se registrovati na Studentske servise Univerziteta u Banjoj Luci?
Link:https://student.unibl.org/security/login.jsf;jsessionid=6C96A05EBB1B8D005AA8F06DCD2E6D84
Ovdje problem predstavlja to što se na neki način podrazumijeva da je korisnik registrovan, pa je potrebna samo prijava.

Čuo sam da je za omogućavanje servisa navedenih pod 2. (DreamSpark,...) potrebno kupiti (ili na neki način skinuti) server Univerziteta i fakulteta
(možda lupam gluposti, pa me ispravite). Da li je ovo tačno? Ako jeste ili ako nije, kako omogućiti korištenje servisa navedenih pod 2. ako je to moguće?

3. Da li na etf-u postoji neki informator (online ili ne) o stipendijama?
Ovdje ne mislim na stipendije 2. i 3. ciklusa za inostranstvo, već na domaće stipendije 1. ciklusa.
Koji su uslovi dobijanja domaće stipendije na 1. ciklusu?
Koje privilegije imaju registrovani korisnici sajta http://www.bhstudenti.com/article/ u smislu informisanja o stipendijama
u odnosu na neregistrovane korisnike?

4. Da li student na fakultetu može koristiti konstantnu (ne one mreže sa povremenim prekidima - prviSprat, drugiSprat,...) internet konekciju (mislim da je u pitanju GEANT mreža)?
Ako može, koja je šifra za konekciju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2017, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
h4xx0r je napisao:
Napokon redizajnirali web sajt :D

Nažalost.
Ujebali sve redom, nepregledno, sa telefona pola strana ne mogu otvoriti. Prošle godine su isto uradili sa e-learning sistemom, napravili da se izgubi sve što je valjalo.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 09:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Philby je napisao:
h4xx0r je napisao:
Napokon redizajnirali web sajt :D

Nažalost.
Ujebali sve redom, nepregledno, sa telefona pola strana ne mogu otvoriti. Prošle godine su isto uradili sa e-learning sistemom, napravili da se izgubi sve što je valjalo.

Pravo pitanje je da li su za ovo zaslužni profesori ili studenti.

Imam elaborat za računarski odsjek te one 3 zbirke sa prijemnim ispitima od 2001.-2011. ako je nekome potrebno neka se javi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 18:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
korisnik_X je napisao:
Imam nekoliko pitanja u vezi pristupačnosti sajta fakulteta i studentskih servisa:

1. Vjerovatno ste primijetili da je sajt fakulteta redizajniran. Međutim, sada nedostaju neka dokumenta koja bi mogla biti od koristi studentima.
To su npr. dokumenta vezana za predmete po starom planu i programu (od 2007.), koja uključuju riješene ispitne rokove, skripte, preporučenu literaturu,...
Ova dokumenta bi bila od koristi i studentima koji studiraju po novom planu i programu (od 2014.).
Takođe, nedostaje i dokument novog plana i programa (od 2014.).

Moje pitanje je da li se nekako može pristupiti sajtu fakulteta tako da bude onakav kakav je bio prije redizajna, kako bi bio moguć pristup ovim dokumentima?

2. Kako se registrovati na studentski servis DreamSpark?
Link: https://e5.onthehub.com/WebStore/Account/VerifyImportedUser.aspx?ws=baa68370-67b5-e111-b575-f04da23e67f6&vsro=8
Problem predstavlja to što se zahtjeva aktivacija.
Prilikom pokušaja pristupa sekciji Studentski forum i sekciji Novosti na moodle-u (potrebno prethodno logovanje na moodle), dobijam sljedeću grešku:
You do not have the permission to view discussions in this forum
Parameter missing

Link greške (More information about this error): https://docs.moodle.org/30/en/error/moodle/missingparameter
Prilikom pokušaja pristupa sekciji Alumni na moodle-u, dobijam sljedeću grešku:
This legacy resource type (file) was not yet migrated, sorry.
Za sekciju Blog | eContent & eLearning dobijam grešku 404 Not Found, pa je ovo vjerovatno nepostojeća adresa.
Kako se registrovati na Studentske servise Univerziteta u Banjoj Luci?
Link:https://student.unibl.org/security/login.jsf;jsessionid=6C96A05EBB1B8D005AA8F06DCD2E6D84
Ovdje problem predstavlja to što se na neki način podrazumijeva da je korisnik registrovan, pa je potrebna samo prijava.

Čuo sam da je za omogućavanje servisa navedenih pod 2. (DreamSpark,...) potrebno kupiti (ili na neki način skinuti) server Univerziteta i fakulteta
(možda lupam gluposti, pa me ispravite). Da li je ovo tačno? Ako jeste ili ako nije, kako omogućiti korištenje servisa navedenih pod 2. ako je to moguće?

3. Da li na etf-u postoji neki informator (online ili ne) o stipendijama?
Ovdje ne mislim na stipendije 2. i 3. ciklusa za inostranstvo, već na domaće stipendije 1. ciklusa.
Koji su uslovi dobijanja domaće stipendije na 1. ciklusu?
Koje privilegije imaju registrovani korisnici sajta http://www.bhstudenti.com/article/ u smislu informisanja o stipendijama
u odnosu na neregistrovane korisnike?

4. Da li student na fakultetu može koristiti konstantnu (ne one mreže sa povremenim prekidima - prviSprat, drugiSprat,...) internet konekciju (mislim da je u pitanju GEANT mreža)?
Ako može, koja je šifra za konekciju?



1) Dokumenti novog plana i programa senalaze na novom sajtu. Dio starog je dostupan na old.etfbl.net i na njemu imaš raspored i oglasnu tablu.

2) Za DreamSpark moraš otići sa indeskom u računski centar kod kolege Čalića da ti napravi /obnovi nalog.

3) Nađe se nekad u sekciji Novosti.

4) GEANT nije WiFi ETF-a. Pored spratova uvedeni su novi AP sa SSID-evima etfbl.net i etfbl.net-23 ako se ne varam. Lozinke su iste kao i SSID.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 19:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
@Sass Drake,

Koliko se isplati kreirati nalog na DreamSpark-u?
Šta se sve nudi registrovanim korisnicima? Da li se usluge naplaćuju?
Nudi li se WiFi konekcija bez povremenih prekida?

Nisam primijetio te mreže koje si naveo. Ima jedna mreža sa SSID-em "etf_private" ali je potrebna lozinka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 23:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
korisnik_X je napisao:
@Sass Drake,

Koliko se isplati kreirati nalog na DreamSpark-u?
Šta se sve nudi registrovanim korisnicima? Da li se usluge naplaćuju?
Nudi li se WiFi konekcija bez povremenih prekida?

Nisam primijetio te mreže koje si naveo. Ima jedna mreža sa SSID-em "etf_private" ali je potrebna lozinka.




Itekako se isplati jer imaš besplatan Visual Studio Enterprise, Windows i Windows Server za nekomercijalnu upotrebu. Uslugu plaća fakultet, a tebe kao studenta ne košta ništa da poneseš indeks i odeš do računskog centra.

EDIT: Što se Wi-Fi tiče, stanje je takvo kako je. Dok fakultet ne nabavi novu Wi-Fi opremu kači se preko kabla. :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 15:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
Zna li neko da li se boduje prisustvo na predmetu Matematika 2 (prva godina) prilikom kolokvijalnog polaganja?
Da li je bodovano prošle godine?

Zna li neko kako će se polagati kolokvijumi? Hoće li biti zajedno i teorija i zadaci na jednom kolokvijumu,
ili će biti odvojeno, ili će biti prvo zadaci na oba kolokvijuma pa onda usmeni?

Preporuke za literaturu?

Ima li neko prethodne rokove (i zadaci i teorija - uradjeno i neuradjeno)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2017, 19:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Nikad se kod Ćelića nije bodovalo prisustvo, ali ako imaš više od tri izostanka sa vježbi nema potpisa ni polaganja ispita do naredne godine.
Polažu se zajedno teorija i zadaci na kolokvijumu (četri zadatka pod a i b). Prvi redovi, drugi diferencijalne jednačine, treći i četvrti iz vektorskih prostora ili dokle već stigne.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 11:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Sass Drake je napisao:

EDIT: Što se Wi-Fi tiče, stanje je takvo kako je. Dok fakultet ne nabavi novu Wi-Fi opremu kači se preko kabla. :P


Koji je problem sa WiFI-jem na ETF-u ?

Sadašnji WiFi je postavljen mislim 2007. godine. Mikrotik RB532 ploče i Atheros kartice koliko se sjećam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 12:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Najveći problem je što su uklonjene sve pristupne tačke u podrumu, prizemlju i na prvom spratu u starom dijelu pa nema signala, a ako se slučajno i zakačiš treba čitava vječnost da bilo šta uradiš.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 22:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
Da li neko ima u pdf-u zbirku V. MILOŠEVIĆ, M. TEMERINAC, Ž. TRPOVSKI, "Osnovi telekomunikacija - zbirka zadataka", Univerzitet u Novom Sadu, Novi Sad?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2017, 23:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
@Philby,

da li se ono što si napisao u svom predzadnjem postu, u vezi matematike 2, odnosi i na studente koji ponovo polažu predmet, tj.
da li je prisustvo (ponovo) obavezno za studente koji ponovo polažu predmet?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs