banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Feb 2010, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
anchi je napisao:
miki321oc je napisao:
na ETF-u nam je bas lijepo


stvarno?? Bas mi je drago cuti! Nadam se da ce i meni biti lijepo ako se odlucim za taj fak..... 8)



najstvarnije, bas nam je fino 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2010, 21:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Jan 2010, 22:56
Postovi: 8
supermanijak je napisao:
anchi je napisao:
miki321oc je napisao:
na ETF-u nam je bas lijepo


stvarno?? Bas mi je drago cuti! Nadam se da ce i meni biti lijepo ako se odlucim za taj fak..... 8)



najstvarnije, bas nam je fino 8)
supermanijak je napisao:
anchi je napisao:
miki321oc je napisao:
na ETF-u nam je bas lijepo


stvarno?? Bas mi je drago cuti! Nadam se da ce i meni biti lijepo ako se odlucim za taj fak..... 8)



najstvarnije, bas nam je fino 8)




e SUPER!!! :) 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2010, 13:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Mislim i ja da trebas upisati ETF, jer ce ti biti FINO...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 01:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Na prijemnom bude ono sto ste radili na vjezbama ili sto bude u skriptama. Medjutim, ove godine je prolaznost bila mala pa su se ipak i ljudi sa nula bodova, uz molbu, uspjeli upisati. To ti dovoljno treba reci o fakultetu.
Fakultet nije fin, nije lijep...kakav fakultete takvi i ljudi u njemu. Star je, lose uredjen, slabo opremljen-jadan. Sramota za Elektro fakultet koji je tek ove godine dobio ono sto drugi fakulteti imaju jako dugo-onlajn prijavljivanje ispita koje je takodje pomalo cudno.
Vecina predavanje je nekvalitetna, ali to se uoci tek kada dodju gostujuci profesori is Srbije, kao npr. porf Milo :D! Jeeee!
Prva godina je uvijek najteza jer je prelomna. Medjutim, nije istina da moras biti ekstra matematicar da bi prolazio ovaj fakultet. NEkako na kraju se svodi sve na teoriju koja ne bi trebala, makar to mislimo kada upisujemo, da pravi problem. Ali ona pravi. Teorija jeste iz pojedinih predmeta problem. Znaci, ima teorije. Uf, po meni i previse.
Fakultet nije tezak u smislu da moras biti Nikola Tesla da bi shvatio nesto. Druge stvari ga cine teskim, a to je neprestana borba da taj fakultet zadrzi epitet teskog fakulteta. To kazem jer je prolaznost mala. Nije krivica do studenta, ako od 300 prodje 5. Tako se jednom desilo da je iz jednog predmeta proslo 15 ljudi pa je prof to shvatio kao uvredu, prepisivanje te je zadao sledeci rok tako "lagan" da je prosao 1 student sa 50 bodova. I sam je rekao da je on to namjerno uradio i da smo mi krivi. Zasto? Zato sto je prije naseg roka proslo CAK 15 ljudi? Toliko o mentalitetu.
Znaci, fakultet nije lagan, kao sto neko rece, da se mozes zezati pa par dana pred ispit procaprkati. To mozes iz tri predmeta maksimalno ali to ne garantuje upis u drugu itd. Znaci, ne treba ti famozna radna navika na koju se izvlace studenti iz Elektro skole, vec ti treba ooogrrrooomnaaaa volja koja ti moze potisnuti zelju da izadjes vani i da ostanes kuci uciti. Jbg! Nije zlatan faks, ali obecava, makar tako kazu. Eto, ja nisam zadovoljna, ne volim ga, jer mi nista na tom faksu nije fino, ali kada pogledam opet bih upisala bas Etf.
Moze se naci vremena i za izlaske i za ucenje ali jedno od tog dvoje ti mora biti prioritet, jer ima studenata koji idu po faksu i hvale se pijankama, i kako nista ne uce a polazu, ali to obicno zastane na tri predmet ortI,izborni i fizika kod Tomljenovica.
Moj savjet, ako upises ETF, i ako zelis upisati drugu je da ucis redovno ali opet nemoj da se previse upustis u to pa da nemas svoj zivot, momka, curu, drugarice isl.
Sta ja znam sta jos da pisem. I ovo je previse.

poz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 22:33 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Jan 2010, 22:56
Postovi: 8
e hvala Blind_Guardian..... koji si ti smijer??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2010, 21:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Nema na cemu.
Racunarstvo i informatika...

poz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 15:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Feb 2010, 15:35
Postovi: 1
Pozdrav,
ja sam bivsi student ETFa.
Zanima me kakva je situacija sada po novom bolonjskom programu, koliko je lakse u odnosu na nekih 4-5 godina, kad sam ja bio tamo; kakvi su profesori danas i kakva je opsta prolaznost.
Ja sad studiram nesto drugo, ali mozda bih se vratio da nastavim studij kada diplomiram.
U ono vrijeme kad sam ja bio bilo je jako tesko poloziti neke predmete.
Da li je situacija ista i kakva su vasa iskustva danas?
Pitanje je koliko mi se isplati ponovo vracati u tu ustanovu, ne bih volio opet da zaglavim i gubim godine.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
student je napisao:
Pozdrav,
ja sam bivsi student ETFa.
Zanima me kakva je situacija sada po novom bolonjskom programu, koliko je lakse u odnosu na nekih 4-5 godina, kad sam ja bio tamo; kakvi su profesori danas i kakva je opsta prolaznost.
Ja sad studiram nesto drugo, ali mozda bih se vratio da nastavim studij kada diplomiram.
U ono vrijeme kad sam ja bio bilo je jako tesko poloziti neke predmete.
Da li je situacija ista i kakva su vasa iskustva danas?
Pitanje je koliko mi se isplati ponovo vracati u tu ustanovu, ne bih volio opet da zaglavim i gubim godine.
Sve najbolje


danas je mnogo lakse nego prije par godina. mnogo lakse.
to sto studenti ne prolaze je zbog njih, jer je njih 90% naviklo da nista ne uci a da prolazi kao npr. u srednjoj skoli.
i uvijek se zale na prolaznost a niko nista ne uci. neko izlazi na ispit a ne zna ono osnovno iz tog predmeta i onda je na kraju ljut sto nije prosao. nije fakultet srednja skola.
ne kazem sad da profesori nisu krivi, naprotiv jesu pomalo ali ne toliko. celic je ostao isti. trazi da znas citavu knjigu od korice do korice. samo je dosao novi asistent, Stojanovic on se malo pravi lud. ali ako si uradio dobro mozes i kod njega proci.
Jelenko je otisao u penziju, a dosla je prof. Tatjana Pesic umjesto njega. veoma pametna i dobra profesorica.
povecala se prolaznost na oet1 a i na oet2. ali je oet2 opet problem za dosta studenata.

sve u svemu studenti su glupi. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 19:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Hahahah, dobro velis, mora da su glupi studenti, jbg, to je nacionalni prosjek XD
I ja mislim isto da je dosta lakse po novom programu jer mnogi profesori priznaju prolaz na parcijalnim ispitima, sto je i po zakonu i tako treba. I za Celica sam cuo da je dosta smeksao, evo sada je na proslom roku dosta studenata cini mi se proslo parcijalno.
Ne znam kakvo je stanje sa strucnim predmetima kao sto su Osnovi programiranja i Programski jezici, te srodni predmeti, koliko se danas trazi nekakvo kvalitetno programersko razmisljanje u odnosu na neka prosla vremena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2010, 01:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
Last December je napisao:
Hahahah, dobro velis, mora da su glupi studenti, jbg, to je nacionalni prosjek XD
I ja mislim isto da je dosta lakse po novom programu jer mnogi profesori priznaju prolaz na parcijalnim ispitima, sto je i po zakonu i tako treba. I za Celica sam cuo da je dosta smeksao, evo sada je na proslom roku dosta studenata cini mi se proslo parcijalno.
Ne znam kakvo je stanje sa strucnim predmetima kao sto su Osnovi programiranja i Programski jezici, te srodni predmeti, koliko se danas trazi nekakvo kvalitetno programersko razmisljanje u odnosu na neka prosla vremena.



sto se tice tih strucnih predmeta kao osnovi programiranja i programski i to je otanjilo.
Maric je predaje programiranje a Brdjanin je asistent. i svake godine daju lakse zadatke i opet narod ne prolazi.
jednom se bio isfurao pa pricao kakvi su zadaci bili prije. da da takve sad malo ko bi prosao.

ali opet bude dobrih programera na kraju. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2010, 08:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Vader je napisao:
Senna je napisao:
Znam dosta ljudi sa etf-a, poteško je, ali ako hoćeš učiti sve se može. Mislim da je najveći bauk matematika, ali koliko sam čuo (nisam siguran) da neće više predavati Ćelić, pa će biti lakše.

Nije Ćelić problem. A važi i za jednog od najboljih predavača. Matematici treba pristupiti kao i svakom drugom ispitu i neće biti problema.


Свима овима што јаучу на Челића могу само пожелити да им се врати Хајдуковић :D

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2010, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ima li iko informaciju o onim stipendijema što je vlada trebala isplaćivati studentima koji upišu deficitarna zanimanja?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2010, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
zipo je napisao:
Ima li iko informaciju o onim stipendijema što je vlada trebala isplaćivati studentima koji upišu deficitarna zanimanja?


ja koliko znam te stipendije ce dobiti studenti koji poloze dva ispita bilo koja. barem je tako na etf-u.
jer je prosle godine dosta studenata upisalo fax samo zbog tih para.
pa su ove godine odredili uslov od dva polozena ispita. tako sam cuo od studenata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2010, 18:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
OK, nije problem položiti ni ta dva ispita...

Moraće tu malo oštriju kontrolu da naprave. Tipa praćenje studenata na poludogišnjem nivou... Pare su zlo :)

Ja sam primao stipendije 3 godine i baš je fino kada te svaki mjesec čeka kinta :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ma znam ja da je to fino :) . Nego jel ima uslov da se ne može dobiti ta stipendije, ukoliko student prima neku drugu (opštinsku)?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
zipo je napisao:
Ma znam ja da je to fino :) . Nego jel ima uslov da se ne može dobiti ta stipendije, ukoliko student prima neku drugu (opštinsku)?



nema. ova stipendija koju trebaju dobiti studenti 1. godine etf-a je stipendija za deficitarne fakultete.
koju jos osim etf-a, dobija masinstvo geodezija i jos neki fax koliko mi se cini.
i nema nikakve veze sa nekom drugom stipendijom koju prima student, bilo opstinska ili neka druga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2010, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
supermanijak je napisao:
[...] celic je ostao isti. trazi da znas citavu knjigu od korice do korice. [...]
E овакве изјаве из масе су мене деморалисале, бацале у очајање и коштале ме гомилу изгубљених живаца и узалуд потрошене енегије на првој години. Ово је, наравно, далеко од истине и само студент прве године може да изјави овакву глупост. Мени је криво што сам и сАм подлегао пред оваквим кафанским причама на првој години, и стварно умислио да је потребно знати цијеле књиге, прерадити комплетне збирке, имати савршен рукопис, прелијепо се изражавати на испиту. Док сам с друге стране професоре доживљавао као умишљене, недодирљиве, одбојне и пакосне ликове, којима сам био само инкремент у њиховој статистици лоше пролазности.
Мени је нажалост требало отприлике годину и по да се тргнем из тог ирационалног схватања начина на који се спрема и полаже испит, и ирационалног погледа на предмете, градиво, учење, испите и професоре. Сада видим да већина студената прве године има исте проблеме у глави које сам и ја имао ... нажалост. :(

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2010, 08:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
supermanijak je napisao:
sve u svemu studenti su glupi. 8)



Ma da, neka ti znas sve. Uvijek je MENI teze. Straiji-pametniji, a mozda je starijima bilo teze jer su bili gluplji. To niko ne poteze jer se o tome ne raspravlja. I danas ima stvari koje studenti ETF-a ne trebaju da uce, ne moraju da znaju. Takvih stvari je u proslosti vjerovatno bilo vise pa su napokon skontali da ih treba izbaciti. To je sve. Da je trebalo ostati ne bi izbacivali. I jos trebaju izbacivati stvari. To sto oni zive jos u 18. vijeku je druga stvar, jer nauka napreduje a ja nemam razlog da ucim ono sto vise i ne postoji. To je citava prica.

poz

p.s. studenti su danas glupi jer se bore da im bude lakse?

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2010, 09:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
zipo je napisao:
Ma znam ja da je to fino :) . Nego jel ima uslov da se ne može dobiti ta stipendije, ukoliko student prima neku drugu (opštinsku)?


Kada sam isla prvu godinu dobila sam tu stipendiju kao i svaki drugi student prve godine iako sam primala opstinsku.
Ta "stipendija" je vise, KAO, "pomoc". Tako su nama rekli. Jedini uslov je da upises prvu godinu, npr. ETF-a.

poz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2010, 09:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
меди je napisao:
supermanijak je napisao:
[...] celic je ostao isti. trazi da znas citavu knjigu od korice do korice. [...]
E овакве изјаве из масе су мене деморалисале, бацале у очајање и коштале ме гомилу изгубљених живаца и узалуд потрошене енегије на првој години. Ово је, наравно, далеко од истине и само студент прве године може да изјави овакву глупост. Мени је криво што сам и сАм подлегао пред оваквим кафанским причама на првој години, и стварно умислио да је потребно знати цијеле књиге, прерадити комплетне збирке, имати савршен рукопис, прелијепо се изражавати на испиту. Док сам с друге стране професоре доживљавао као умишљене, недодирљиве, одбојне и пакосне ликове, којима сам био само инкремент у њиховој статистици лоше пролазности.
Мени је нажалост требало отприлике годину и по да се тргнем из тог ирационалног схватања начина на који се спрема и полаже испит, и ирационалног погледа на предмете, градиво, учење, испите и професоре. Сада видим да већина студената прве године има исте проблеме у глави које сам и ја имао ... нажалост. :(



Evo jos cu ovo citirati i vise necu.
Te price su vjerovatno nekome bile istinite pa ih je taj neko samo doradio. Ja, licno, nisam vjerovala u price studenata kako su neki predmeti neprolazni, ali mi se znalo desiti da sam pala iako sam ZAISTA sve naucila. Zadatke iz jednog predmeta sam polozila na septembarskom roku, sto znaci da se nisam igrala sa teoretskim dijelom, vec sam sjela i doucila za taj rok. Mogu slobodno reci da sam znala sve teoreme, dokaze, definicije i primjenu na zadatke ali ja nisam polozila jer se profesor naljutio sto je na prethodnom roku proslo 15 studenta. I sam je rekao da je takav rok zadao jer SMO MI KRIVI i ako jos neko bude prepisivao kaznice nas na gori nacin: davace samo jedan rok. Prepisivao!
Da li poslije toga mogu reci kako sam ja kriva sto nisam naucila? Ne mogu, jer ja sam ucila i naucila. Da li mogu kriviti studente koji su prosli na proslom roku? Ne mogu, mozda su i oni ucili i prosli. Ko je kriv? Zbog takvih situacija ce uvijek biti kafanskih prica, jer ih ne pricaju uvijek studenti koji ne uce. Licno znam ljude koji i previse vremena posvecuju za neke predmete a na kraju kada zadatke sa kolokvijuma odnesu asistentima da im ih urade - asistenti ne znaju. To je to.
Istina je da se na te price ne treba osvrnuti ali ima i istine u njima.

poz

p.s. mozda sada ima manje gradiva za uciti ali treba se zapitati kakav je kvalitet predavanja i da li i on opada sa gradivom.

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1323 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs