banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 03:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 222 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Sep 2009, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Citiraj:
Studenti Univerziteta u Banjaluci, koji studiraju po ranijim zakonskim propisima, narednu školsku godinu će moći da upišu bez obzira na broj položenih ispita iz prethodne godine, odlučeno je na danas održanoj sjednici Senata Univerziteta u Banjaluci.


Rektor Univerziteta u Banjlauci Stanko Stanić pojasnio je da će studenti koji studiraju po ranijim propisima, na primjer, moći upisati četvrtu godinu bez obzira na broj položenih ispita iz treće godine, ali da neće moći istu godinu upisati uloliko imaju nepoloženih ispita iz druge godine.

"Što se tiče studenata koji studiraju prema novom Zakonu o visokom obrazovanju, za njih nema prenošenja ispita. To je zakonski definisano i nije bilo potrebe da donosimo bilo kakvu odluku. Oni studenti koji imaju samo jedan nepoložen ispit imaće pravo da ga polažu u posebnom roku", rekao je Stanić Srni.

Pročitaj više
Nema šta, fantastična odluka za poništiti :D

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2009, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nisu normalni :angry3:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2009, 21:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12294
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Хахаха, које будале. Па пола људи ће одустати од факса(ако ово прође, у шта сумњам). А од кога ће онда узимати паре???

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2009, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Prvo, ne vjerujem da ce ova odluka ostati na snazi.
Ostao mi jos jedan ispit, gotovo spreman, a imam jos 12 dana do prvog od tri roka. Moracu ga malo podebljati ovih dana, u suprotnom "super... imacu mnogo slobodnog vremena iduce godine".

Cini mi se i prosle godine da je bilo ovakvih prica, pa je opet odobren prenos.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2009, 21:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
WOO HOO!!! Imaću još dva, umjesto jednog roka, ukoliko panem ispit sjutra.
Šalu na stranu, na našem faksu su prošle godine nešto slično govorili, pa se specijalnim putem (čitaj: pisanje molbe rektoru), svi upisali, tako da će i ako ovo prođe, svi će moći dalje (valjda, nadam se)

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2009, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Meni ce ostati mozda jedan ispit za prenos,ako ga bude.Prosle godine ako se dobro sjecam odluka o prenosu pala je u novembru...sto je po meni cist bezobrazluk... :evil3:

Takodje mislim da ce ovo na ponistavanje....ali nikad se ne zna...
Ako i ne bude prenosa bice jos rokova, kao i prosle godine, samo sto prosle godine izgleda ni ti rokovi nisu pomogli pa opet do prenosa dodje. Isto ovo za oktobar da ce moci izlaziti samo oni kojim je jedan ispit ostao, ne znam kako ce proci....mislim da ce to biti rok za sve, bezobzira koliko ispita ostane. Opet navodim proslu godinu gdje su ljudi po 3 ispita polagali u oktobru...

A mozda ove godine i ne bude kao prosle....u tom slucaju, sto neko rece imacu jednu cijelu godinu za razmisljati :wink:

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2009, 20:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2009, 00:25
Postovi: 457
Lokacija: на клупи крај 'Баса
nema od tog' nista, to oni samo govore da se ljudi u*eru, pa da sto vise studenata ocisti godinu... svake godine isto, i uvijek kazu :"Od ove godine vise nema prenosa, sta je bilo - bilo je" i uvijek sve dodje po starom ...
tako su kod mene na faksu prijetili da nece biti aprilskog roka, pa ga dali pocetkom maja....
Za 15 dana ce biti druga prica 8)
Do tad, ucite djeco :lol:

_________________
А ви, како 'те?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2009, 20:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2009, 00:25
Postovi: 457
Lokacija: на клупи крај 'Баса
Anakin je napisao:
Meni ce ostati mozda jedan ispit za prenos,ako ga bude.Prosle godine ako se dobro sjecam odluka o prenosu pala je u novembru...sto je po meni cist bezobrazluk... :evil3:

Takodje mislim da ce ovo na ponistavanje....ali nikad se ne zna...
Ako i ne bude prenosa bice jos rokova, kao i prosle godine, samo sto prosle godine izgleda ni ti rokovi nisu pomogli pa opet do prenosa dodje. Isto ovo za oktobar da ce moci izlaziti samo oni kojim je jedan ispit ostao, ne znam kako ce proci....mislim da ce to biti rok za sve, bezobzira koliko ispita ostane. Opet navodim proslu godinu gdje su ljudi po 3 ispita polagali u oktobru...

A mozda ove godine i ne bude kao prosle....u tom slucaju, sto neko rece imacu jednu cijelu godinu za razmisljati :wink:


i sa ovim se slazem, iako na kraju odobre prenos, sramota je da to objave kad semestar uveliko traje!!!

_________________
А ви, како 'те?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2009, 23:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
skypostman je napisao:
Хахаха, које будале. Па пола људи ће одустати од факса(ако ово прође, у шта сумњам). А од кога ће онда узимати паре???

Uzimaće im kad se prepišu na privatne. Iako formalno isti profesori više ne mogu raditi i na državnom i privatnom, imaju oni još uvijek velikog udjela na privatnim fakultetima...
Sjećam se kakvo je čišćenje bilo pretprošle godine u septembru i oktobru, niko nije mogao ispit položiti. Samo su suptilno 'prosljeđivali' studente da se prepisuju, pa kod njih istih polažu na drugom faksu. Kakav biznis.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2009, 23:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12294
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Revan je napisao:
skypostman je napisao:
Хахаха, које будале. Па пола људи ће одустати од факса(ако ово прође, у шта сумњам). А од кога ће онда узимати паре???

Uzimaće im kad se prepišu na privatne. Iako formalno isti profesori više ne mogu raditi i na državnom i privatnom, imaju oni još uvijek velikog udjela na privatnim fakultetima...
Sjećam se kakvo je čišćenje bilo pretprošle godine u septembru i oktobru, niko nije mogao ispit položiti. Samo su suptilno 'prosljeđivali' studente da se prepisuju, pa kod njih istih polažu na drugom faksu. Kakav biznis.


Е баш ће се преписивати, немају сви пара као мамини и татини синови и ћеркице, знаш.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2009, 02:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
A kakva je to glupost, gad demit... Ja studiram u Bologni, po Bologni i prenosim koliko hoću.....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2009, 11:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
Pa da, nema prenosa, imas mogucnost da dopunis sa brojem bodova. Tako je bilo i prosle godine. Godina nosi 60 bodova, pa ako imas jedan predmet iz prethodne godine onda za njegovu vrijednost uzimas manje (ne mozes da slusas sve predmete sa naredne godine), tako da narednu godinu opet dopunis da bude sa 60.
Ne znam da li sam bila jasna. Na ovaj nacin kao ne postoji prenos predmeta, ali zapravo to u neku ruku jeste prenos. Tako su definisali u Statutu.
Nisam sigurna koliko je to po "Bolonji", ali sustina je da se student uvijek optereti sa 60 bodova po skolskoj godini i da na taj nacin nema "praznog" hoda.

_________________
...i nista nije onako kako izgleda...i sve je upravo onako kako treba biti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2009, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Hm, ja još uvijek imam 1 ispit s prve i 2 sa druge... Sad ću da slušam sve... I prošle god sam slušala sve, a ostavila sam 2 ispita... Izgleda je svuda drugačije...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2009, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
skypostman je napisao:
Е баш ће се преписивати, немају сви пара као мамини и татини синови и ћеркице, знаш.

Prepisuju se i siromašni, uzimaju kredite, plaćaju na rate... skupe nekako pare da plate godinu radije nego da ovdje ponavljaju 3 puta. Čovjek dođe dotle da više ne može trpiti obaranje i bezobrazluk profesora na ispitima.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2009, 21:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Revan je napisao:
skypostman je napisao:
Е баш ће се преписивати, немају сви пара као мамини и татини синови и ћеркице, знаш.

Prepisuju se i siromašni, uzimaju kredite, plaćaju na rate... skupe nekako pare da plate godinu radije nego da ovdje ponavljaju 3 puta. Čovjek dođe dotle da više ne može trpiti obaranje i bezobrazluk profesora na ispitima.


Ovo za kredite je ziva istina....zalosno ali tako je...

EiLeen je napisao:
A kakva je to glupost, gad demit... Ja studiram u Bologni, po Bologni i prenosim koliko hoću.....


Vala bas....iako ovo je neka posebna "Banjalucka bolonja"... :evil3:

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2009, 01:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Sep 2009, 01:06
Postovi: 4
Moze li mi neko ko je bolje upucen da mi nesto objasni :
Student sam Ekonomije, generacija 06, trenutno obnavljam drugu godinu.
Ono sto me interesuje je sta trebam imati polozeno da upisem 3. godinu,?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2009, 10:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Avg 2008, 19:02
Postovi: 24
Cista prva koliko sam ja skontala. I ja sam u istoj situaciji samo na drugom faxu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2009, 10:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
koliko sam ja shvatio, cistu prvu i drugu.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2009, 10:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Avg 2008, 19:02
Postovi: 24
"Studenti Univerziteta u Banjaluci, koji studiraju po ranijim zakonskim propisima, narednu školsku godinu će moći da upišu bez obzira na broj položenih ispita iz prethodne godine, odlučeno je na danas održanoj sjednici Senata Univerziteta u Banjaluci."

Mi smo po starom programu-bar ja jesam, ne znam kako je bilo na ekonomiji :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2009, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
pa nisam bas siguran da je tako na ekonomiji. "novi" bolonjci su sada druga godina, i sad ako si sa njima druga, ti si takodje bolonjac. mislim da je tako.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 222 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs