banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 07:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 185 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jun 2011, 12:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jan 2010, 10:54
Postovi: 12
Po meni tacan odgovor bi bio B.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2011, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Misliš B(b) ili В(в)?

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2011, 13:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Jun 2011, 16:32
Postovi: 2
Pa ova pitanja su bila prošle godine na prijemnom za Ekonomski fakultet u Banjaluci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2011, 14:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Citiraj:
Slika


x=4?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2011, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
stormbringer je napisao:
Citiraj:
Slika


x=4?

Odoh da se ubijem. :angry4: :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2011, 15:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Je8eš me ako su oni normalni! Šta ide uz taj test sklekovi, zgibovi, skok iz mjesta, trčanje na sto metara? Bolonja po naški :banghead:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2011, 21:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jan 2010, 10:54
Postovi: 12
Mislim da ima tacno JEDNO rjesenje i odgovor je X=4, jer drugo rjesenje ne pripada domenu. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2011, 21:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Da, kad resis dobijes resenja 4 i -4/3 i samo ovo prvo pripada domenu tako da je to odgovor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2011, 03:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
ASDFJKLC je napisao:
Mislim da ima tacno JEDNO rjesenje i odgovor je X=4, jer drugo rjesenje ne pripada domenu. :)

stormbringer je napisao:
Da, kad resis dobijes resenja 4 i -4/3 i samo ovo prvo pripada domenu tako da je to odgovor.

neizreverbiliziran je napisao:
stormbringer je napisao:
Citiraj:
Slika


x=4?

Odoh da se ubijem. :angry4: :D

Znam, zato sam otišao da se ubijem. :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2011, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Prijašnji profesor matematike na EFBL prof dr Ratko Kravarušić je preminuo prekjuče u 63. godini.
Neka mu je laka crna zemlja.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 02:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Boli me kurac sto je mrtav!... Nadam se da mu je teska crna zemlja jer upropastio je mnoge zivote mladih ljudi..al Bog sve vidi i svemu sudi tako da necemo sad o tome....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 13:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2010, 09:37
Postovi: 36
Uhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!! :angry4:

A zašto je prof. Kravarušić bio loš, da ne kažem ono što je pisalo u prethodnom komentaru?! Možda zato što je tražio da se nauči m-m, možda zato što je sjedio na fakultetu od jutra do naveče i pomagao onim koji su htjeli učiti da polože predmet koji je bio JAKO težak? Možda zato što nije dozvolio da oni koji ne žele da uče a nečiji su sinovi polože m-m????
Ja sam završila ekonomiju dok je prof Kravarušić predavao m-m, prof. Komić Statistiku, i Prof Đurasović Analizu bilansa, i nikad ni za jednog prof nisam rekla rekla da je bio "ovo što je kolega/kolegica prije mene napisao/la". Ali, dobro, neko nije bio dovoljno pametan ili uporan ili je prosto bio lijen učiti, pa mu je profesor kriv što nije mogao položili. E pa, nije fer!!!
To je jedan od rjetko poštenih ljudi koji su radili na onom fakultetu. Kad naučiš - položićeš, i to je bila sva filozofija. Matematika je prosta nauka, ili znaš ili ne znaš. Napatio me, to stoji, bilo je ono teško naučiti, on je tražio da se zna, ali kad sam naučila - položila sam. I niko ko je znao svoja 3 pitanja kod njega nije pao. Bar ja nikad nisam čula da jeste. A znam jako puno ljudi koji su kod njega i padali i polagali.
Ovo što je sad postala ekonomija je sramota...
Od sad , kad me neko bude pitao koji sam fakultet završila rećiću : "Ekonomski, ali dok je Stanko Stanić bio dekan i prof. Kravaruć predavao m-m , a prof. Đurasović Analizu bilansa.
Profesora Kravarušića mi je neizmjerno žao, jer su ga kao psa istjerali sa fakulteta, zbog njegovog poštenja (i ničega drugog), nanesena mu je užasna nepravda. A on se s tim nikad nije pomirio.
A da stvar bude još ružnija i tužnija, Ekonomski fakultet, profesoru koji je radio na tom fakultetu nije iskazao poštovanje ni na način da mu napišu smrtovnicu u novinama! Nek ih bude sram! Od kad je Kondić došao na mjesto dekana, taj fakultet se samo srozava....

_________________
Čovjek je jako dobar advokat za svoje greške i jako dobar sudija za tuđe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
onodenje.com je napisao:
BiH: Profesoru otkaz jer je oborio premijerovog sina {13.01.2008.}

Profesor matematike na Ekonomskom fakultetu u Banja Luci, Ratko Kravarušić, dobio je otkaz nakon što je na ispitu oborio sina predsednika Veća ministara BiH Nikole Špirića.
"Od mene je traženo da ne poštujem regulativu i pustim sina Nikole Špirića na ispitu, što sam odbio." – izjavio je profesor Kravarušić. Ovaj profesor otkaz je dobio nakon 30 godina rada na banjalučkom Ekonomskom fakultetu da bi mu kao zamena bila ponuđena katedra fizike na Prirodnjačko-matematičkom fakultetu u istom gradu.
U Kravarušićevu obranu stali su i studenti, uprkos činjenici da je poznat kao strog profesor kod kojeg nije lako položiti ispit. Dekan Ekonomskog fakulteta Novak Kondić odbacio je optužbe otpuštenog profesora tvrdeći kako je razlog njegovog premeštaja loša opšta prolaznost na predmetu koji predaje.
"Problem je u tome što ja ne ocenjujem ni po babi ni po stričevima, već po pravdi Boga istinitoga." – bio je Kravarušićev komentar.

Znači tek nakon 30 godina dekanu zasmetala slaba opšta prolaznost iz matematike. cccc

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 16:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Dark Lady je napisao:
Uhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!! :angry4:

A zašto je prof. Kravarušić bio loš, da ne kažem ono što je pisalo u prethodnom komentaru?! Možda zato što je tražio da se nauči m-m, možda zato što je sjedio na fakultetu od jutra do naveče i pomagao onim koji su htjeli učiti da polože predmet koji je bio JAKO težak? Možda zato što nije dozvolio da oni koji ne žele da uče a nečiji su sinovi polože m-m????
Ja sam završila ekonomiju dok je prof Kravarušić predavao m-m, prof. Komić Statistiku, i Prof Đurasović Analizu bilansa, i nikad ni za jednog prof nisam rekla rekla da je bio "ovo što je kolega/kolegica prije mene napisao/la". Ali, dobro, neko nije bio dovoljno pametan ili uporan ili je prosto bio lijen učiti, pa mu je profesor kriv što nije mogao položili. E pa, nije fer!!!
To je jedan od rjetko poštenih ljudi koji su radili na onom fakultetu. Kad naučiš - položićeš, i to je bila sva filozofija. Matematika je prosta nauka, ili znaš ili ne znaš. Napatio me, to stoji, bilo je ono teško naučiti, on je tražio da se zna, ali kad sam naučila - položila sam. I niko ko je znao svoja 3 pitanja kod njega nije pao. Bar ja nikad nisam čula da jeste. A znam jako puno ljudi koji su kod njega i padali i polagali.
Ovo što je sad postala ekonomija je sramota...
Od sad , kad me neko bude pitao koji sam fakultet završila rećiću : "Ekonomski, ali dok je Stanko Stanić bio dekan i prof. Kravaruć predavao m-m , a prof. Đurasović Analizu bilansa.
Profesora Kravarušića mi je neizmjerno žao, jer su ga kao psa istjerali sa fakulteta, zbog njegovog poštenja (i ničega drugog), nanesena mu je užasna nepravda. A on se s tim nikad nije pomirio.
A da stvar bude još ružnija i tužnija, Ekonomski fakultet, profesoru koji je radio na tom fakultetu nije iskazao poštovanje ni na način da mu napišu smrtovnicu u novinama! Nek ih bude sram! Od kad je Kondić došao na mjesto dekana, taj fakultet se samo srozava....


Mala nemoj pisati gluposti..... Lakse se polagala matematika na elektro fakultetu nego na ekonomiji, ja znam bar 7-8 studenata koji su napustili fakultet zbog matematike jer je nisu po tri godine mogli poloziti a nisu imali para da cekaju iako su rasturili sve druge predmete.... Govno nevidjeno pa eto, ali svako ima svoje misljenje....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 16:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
neizreverbiliziran je napisao:
onodenje.com je napisao:
BiH: Profesoru otkaz jer je oborio premijerovog sina {13.01.2008.}

Profesor matematike na Ekonomskom fakultetu u Banja Luci, Ratko Kravarušić, dobio je otkaz nakon što je na ispitu oborio sina predsednika Veća ministara BiH Nikole Špirića.
"Od mene je traženo da ne poštujem regulativu i pustim sina Nikole Špirića na ispitu, što sam odbio." – izjavio je profesor Kravarušić. Ovaj profesor otkaz je dobio nakon 30 godina rada na banjalučkom Ekonomskom fakultetu da bi mu kao zamena bila ponuđena katedra fizike na Prirodnjačko-matematičkom fakultetu u istom gradu.
U Kravarušićevu obranu stali su i studenti, uprkos činjenici da je poznat kao strog profesor kod kojeg nije lako položiti ispit. Dekan Ekonomskog fakulteta Novak Kondić odbacio je optužbe otpuštenog profesora tvrdeći kako je razlog njegovog premeštaja loša opšta prolaznost na predmetu koji predaje.
"Problem je u tome što ja ne ocenjujem ni po babi ni po stričevima, već po pravdi Boga istinitoga." – bio je Kravarušićev komentar.

Znači tek nakon 30 godina dekanu zasmetala slaba opšta prolaznost iz matematike. cccc


Da je taj sin Nikole Spirica studirao bar 10 godina ranije bilo bi odlicno :) ...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
skeva je napisao:
Dark Lady je napisao:
Uhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!! :angry4:

A zašto je prof. Kravarušić bio loš, da ne kažem ono što je pisalo u prethodnom komentaru?! Možda zato što je tražio da se nauči m-m, možda zato što je sjedio na fakultetu od jutra do naveče i pomagao onim koji su htjeli učiti da polože predmet koji je bio JAKO težak? Možda zato što nije dozvolio da oni koji ne žele da uče a nečiji su sinovi polože m-m????
Ja sam završila ekonomiju dok je prof Kravarušić predavao m-m, prof. Komić Statistiku, i Prof Đurasović Analizu bilansa, i nikad ni za jednog prof nisam rekla rekla da je bio "ovo što je kolega/kolegica prije mene napisao/la". Ali, dobro, neko nije bio dovoljno pametan ili uporan ili je prosto bio lijen učiti, pa mu je profesor kriv što nije mogao položili. E pa, nije fer!!!
To je jedan od rjetko poštenih ljudi koji su radili na onom fakultetu. Kad naučiš - položićeš, i to je bila sva filozofija. Matematika je prosta nauka, ili znaš ili ne znaš. Napatio me, to stoji, bilo je ono teško naučiti, on je tražio da se zna, ali kad sam naučila - položila sam. I niko ko je znao svoja 3 pitanja kod njega nije pao. Bar ja nikad nisam čula da jeste. A znam jako puno ljudi koji su kod njega i padali i polagali.
Ovo što je sad postala ekonomija je sramota...
Od sad , kad me neko bude pitao koji sam fakultet završila rećiću : "Ekonomski, ali dok je Stanko Stanić bio dekan i prof. Kravaruć predavao m-m , a prof. Đurasović Analizu bilansa.
Profesora Kravarušića mi je neizmjerno žao, jer su ga kao psa istjerali sa fakulteta, zbog njegovog poštenja (i ničega drugog), nanesena mu je užasna nepravda. A on se s tim nikad nije pomirio.
A da stvar bude još ružnija i tužnija, Ekonomski fakultet, profesoru koji je radio na tom fakultetu nije iskazao poštovanje ni na način da mu napišu smrtovnicu u novinama! Nek ih bude sram! Od kad je Kondić došao na mjesto dekana, taj fakultet se samo srozava....


Mala nemoj pisati gluposti..... Lakse se polagala matematika na elektro fakultetu nego na ekonomiji, ja znam bar 7-8 studenata koji su napustili fakultet zbog matematike jer je nisu po tri godine mogli poloziti a nisu imali para da cekaju iako su rasturili sve druge predmete.... Govno nevidjeno pa eto, ali svako ima svoje misljenje....

Možda nisu imali IQ blizu prosjeka, a pogotovo iznad.
Nikakav problem nije koristiti mozak kao USB stick pa memorisati podatke kad ti trebaju i onda kad dobiješ ocjenu obrisati ih.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 21:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Neka mu je laka crna zemlja, znam ga sa TV, matematiku sam učio iz njegove knjige. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2011, 21:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2010, 09:37
Postovi: 36
Znam i ja njih 7-8 koji ni dan dans ne znaju tablicu množenja a imaju zvanje diplomirani ekonomista....
A možda su to tih tvojih 7-8 koji su zbog prof. Kravarušića i napustili Ekonomiju pa otišli u ŽNJ opštine pa završavali fakultet...
Matematika je imala 75 pitanje, koliko se sjećam, prof je dozvoljavao da naučiš 5 pa da dođeš na konsultacije i da odgovaraš po 5 pitanja. Ako si učio bar malo, mogao si 15 pitanja preći sedmično. To nas dovodi do zaključka da si m-m mogao rješiti bez previše muke za cca 2 mjeseca, znači položiti je na sigurno.
Ako neko ni tako nije mogao.... a šta da ti kažem, imaš izbor, Pravo, Filozofija.... Nije svako ni za Ekonomiju...

_________________
Čovjek je jako dobar advokat za svoje greške i jako dobar sudija za tuđe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 08:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Da imala je 76 pitanja i onda kad se namucis da polozis pismeni i rijesis to dolazi 3-4 mjeseca usmenog, ucenje napamet stvari koje realno zaboravis za dva dana i ne trebaju ti nikad za ekonomiju.... Znaci naucis 3-4 pitanja i onda kod njega odes i pises od rijeci do rijeci, od broja do broja i to je kao produktivno?;;;; Mozete mi pricati o bilo cemu hocete al o nekoj dobroti Kravarusica nemojte jer nema vajde....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2011, 20:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Može li neko da napiše spisak literature na engleskom jeziku koja se koristi na EF u Banja Luci....Prijateljici treba,a u studentskoj službi joj rekli da prvo treba da podnese zahtjev,da dekan odobri pa će joj tek onda dati spisak....
Hvala unaprijed!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 185 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs