banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Maj 2024, 17:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2009, 08:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
http://www.nezavisne.com/dogadjaji/vije ... nauka.html

Citiraj:
Banjalučki univerzitet od juče je bogatiji za dva nova fakulteta i to za Filološki i Fakultet političkih nauka.
Ove dvije novootvorene visokoobrazovne ustanove dosad su bile u sklopu Filozofskog fakulteta.
Na Fakultetu političkih nauka će u sklopu četiri studijska programa biti Političke nauke, Novinarstvo, Socijalni rad i Sociologija.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2009, 01:57 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2009, 01:40
Postovi: 1
Hvala Bogu pa od 13.05.2009.god. zvanicno postojimo kao FAKULTET POLITICKIH NAUKA U BL :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 14:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Jun 2009, 14:50
Postovi: 1
Moze li mi neko reci sta je na prijemnom za politicke nauke,,i koliko primaju studenata?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2009, 17:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2007, 16:49
Postovi: 38
Prošle godine su primali 25 na budžet i 25 samofinansiranje. Prijemni- sociologija i srpski jezik. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 09:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
...

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Poslednji put menjao Frisky_Dingo dana 17 Dec 2009, 20:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 10:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2009, 17:31
Postovi: 40
Na tom "fakultetu" nema profesora niti bilo čega drugog, bježi od filozofskog ili onog što je on iznjedrio što dalje!!! Ako te zanima politika, upiši pravo ili ekonomiju (ne kažem da su oni sjajni, ali makar na nešto liče). Još gore bi bilo da upišeš politologiju u Incelu (čuo sam da tamo ima politologija kod Radmanovića), jer su oni jednako loši kao Filozofski, odnosno FPN na UBL, a plaća se školarina, jer su privatni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
Ovo je novi fax, a profesori su, koliko znam, uglavnom iz BG....

Sto se ostalog tice, mislim da sve zavisi od osobe tj. koliko je zanima ono sto studira. Mi sami sebe obrazujemo a fax je samo sredstvo, tako da kvalitet nastave jeste bitan, ali nije presudan.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 21:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2009, 17:31
Postovi: 40
Frisky_Dingo je napisao:
Ovo je novi fax, a profesori su, koliko znam, uglavnom iz BG....

Sto se ostalog tice, mislim da sve zavisi od osobe tj. koliko je zanima ono sto studira. Mi sami sebe obrazujemo a fax je samo sredstvo, tako da kvalitet nastave jeste bitan, ali nije presudan.
To sto su profesori gostujuci i jeste najveci problem (citaj: nema nastave, otkazivanje, pomjeranje nastave i ispita, nezainteresovani profesori, cudni kriteriji, cekanje, maltretiranje, niko nista ne zna u sluzbi, nema informacija ili se objave u 12 i 15, itd)...mislim, ja imam s Filozofskim vrlo lose iskustvo, a s drugim dijelom se poptuno slazem. Sve zavisi od osobe. Cuo sam za velike ljude s malih fakulteta (i s nimalo fakulteta) i za male ljude s nekih velikih i cuvenih skola...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 23:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
Miki98 je napisao:
Na tom "fakultetu" nema profesora niti bilo čega drugog, bježi od filozofskog ili onog što je on iznjedrio što dalje!!! Ako te zanima politika, upiši pravo ili ekonomiju (ne kažem da su oni sjajni, ali makar na nešto liče). Još gore bi bilo da upišeš politologiju u Incelu (čuo sam da tamo ima politologija kod Radmanovića), jer su oni jednako loši kao Filozofski, odnosno FPN na UBL, a plaća se školarina, jer su privatni.

Prvo-nije vise kod Radmanovica,on vise nije vlasnik
Drugo-ne bih rekla-Nastavni PP podudara se sa NPP Politilogije beogradskog Univerziteta i zagrebackog Sveucilista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 23:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2009, 17:31
Postovi: 40
Nastavni plan se podudara? Prijeratni je, manje više, i u Beogradu i u Zagrebu. Kumrovačka škola. Katastrofa. Političke nauke/planovi na normalnim fakultetima u svijetu nisu ni blizu tako kao u staroj Jugi ... a u BG i ZG jesu - a naravno, i kod nas, jer sta bi mi drugo znali nego da prepisujemo... A ko je vlasnik tog fakulteta u Incelu nije ni bitno (iako nisam siguran da nije Radmanovic), bitno je da je katastroficno los, na zalost. Uostalom otidjite malo tamo pa se raspitajte i procijenite sami.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 07:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
Vjeruj mi,znam sta pricam...Ne mogu sada reci kako znam,ipak budi siguran da nisi bas sve u pravu...
Prepisivanje planova-podudaranje planova trazi Ministarvstvo prosvjete i kulture RS u svojoj Uredbi o ispunjavanju uslova za otvaranje visokoskolskih ustanova-traze podudaranje NPP sa istim planovima u okruzenju...bez toga ne moze se dobiti licenca za studijski program, a bez licence se ne moze upisivati studente.Uostalom-planovi studija politilogije su slicni svuda-jer moras imati Politicke sisteme,Uvod u politologiju,Ekonomiju itd,itd...Mozda problem je u sadrzini pojedinih predmeta??
Na osnovu cega,molim te,yvrdis da "fakultet u Incelu" to katastrofa?Je li na osnovu licnog iskustva?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 08:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2009, 17:31
Postovi: 40
Na osnovu licnog iskustva moje drugarice koja tamo studira (po tom sto ona kaze uslovi studija su otprilike nesto malo losiji nego na Filozofskom, Fakultet ima 2, a cijeli Univerzitet ukupno ima 5-6 profesora, itd). Sto se tice programa, nije se morao bas prepisivati Zagreb ili Beograd, mogli su "prepisati"i London ili Stokholm... ali Kumrovac je Kumrovac... A taj uslov Ministarstva, ako postoji, je apsolutno idiotiski. Jesu li oni culi za originalnost, kreativnost, napredak...da, zaboravih, pa i tamo su kadrovi Kumrovacke skole. A planovi nisu svuda isti, niti "podudarni". Potrazi malo po internetu pa ces vidjeti... Evo npr, uporedi to s vasim programom: http://www.polisci.washington.edu/Undergraduate/Undergrad_Requirements/undergradrequirements.html
http://www.chass.utoronto.ca/polsci/prospective_students.htm, http://www2.lse.ac.uk/government/degreeProgrammes/programmes/undergraduate/programmes/BScPoliticsandPhilosophy.aspx
http://www.studeren.uva.nl/politicologie/object.cfm/A3E3B887-1321-B0BE-68C11ACE5768576A
http://www.statsvet.uu.se/Utbildning/Grundutbildning/Kurser/tabid/419/language/en-US/Default.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 08:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
MIki dragi,
Da,postoji uslov Ministartsva-bas treba uzeti u obzir fakultete iz OKRUZENJA...
Rekla bih ti nesto,otkud sve to znam,ali-jebiga,ne mogu ovde,na javnom forumu.AKo te bas zanima-javi se privatnom porukom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 09:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Maj 2009, 17:31
Postovi: 40
vitalia je napisao:
Da,postoji uslov Ministartsva-bas treba uzeti u obzir fakultete iz OKRUZENJA...
Stravično. To Ministarstvo :evil: treba ukinuti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 09:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
To je nista-uz to fakultet treba imati izmedju ostalog:

3000 knjiga-nema veze da li vezanih za studijske programe
1.5m2 prostora po studentu drustvenih nauka
broj profesore koji se racuna uzimajuci u obzir broj casova,predmeta i normu za asistenta/nastavnika-kad se izracuna iyadje da visoka skola /blc,prijedor,prometej/ treba imati 3 najamnje docenta
mora osigurati kvalitet/i ne navodi se kako...

Zakon je nebulozan.Ministartsvo jako cesto daje licence po nekom tajnom kljucu,cesto za fakultete koje ne isounjavaju ni 30% uslova iz navedene Uredbe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2009, 16:04 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2009, 14:53
Postovi: 7
Zna li neko otprilike kakva su pitanja, da li se seca necega sto se najvise trazilo na prijemnom ispitu? Ja sam cula da se dobije 10 pitanja iz srpskog jezika i 20 iz socioligije... Ako se neko necega seca neka nam kaze. Pozzzzz :-k :study:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2009, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
...

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Poslednji put menjao Frisky_Dingo dana 17 Dec 2009, 20:24, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2009, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
zar je toliko tesko sjesti i nauciti dvije knjige za prijemni? bez uvrede

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2009, 22:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hocete i odgovore na pitanja? a i da neko izlazi na ispite umjesto vas? :)
u pripremnom materijalu pise sve, sjedite i ucite, trebace vam

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2009, 08:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
...

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Poslednji put menjao Frisky_Dingo dana 17 Dec 2009, 20:30, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs