banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 03:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Feb 2009, 21:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Eto, tek da tema postoji.

A da li su vas zaje*ali ovi privatnici provjerite na sajtu http://www.vladars.net koji, naravno, uglavnom ne radi! :)

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Evo spiska:

Uspješni studenti:
http://rapidshare.com/files/197375883/U ... udenti.pdf

Nepotpuni zahtjevi:
http://rapidshare.com/files/197380965/N ... htjevi.pdf

Ostali studenti:
http://rapidshare.com/files/197380888/O ... udenti.pdf

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 23:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Ima li neko onaj Pravilnik o dojeli stipendija, Sl. glasnik 100/08?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Šta te zanima ?

http://www.slglasnik.org/pregled-pre.ph ... &year=2008

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 00:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Bravo majstore!!!
Ajd ga ti otvori! :-)))
Znas da kod ovih nasih nema nista za dzabe, zato sam i pitao ima li neko Pravilnik.
Nadam se da ce rendzer priskociti u pomoc...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 00:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Pa.. iskreno.. Ja sam ga i otvorio, s tim da sam zaboravio da mi je pass i user već ukucan ;)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 00:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
ево
'Uputstvo za studente o podnosenju prijave'

http://rapidshare.com/files/197395028/Uputstvo_za_studente_o_podnosenju_prijave.pdf

Имам и конкурс који је био за све категорије па ако неком треба могу и то поставити


Иначе постоји неколико примједби за резулатете

1. Нису транспарентни (нема података како се дошло до бодова, просјек, година...)

2. Добили су неки студенти са приватних факултета, а реално њима нису требали давати(ово нисам лично потврдио)

3. Један од услова конкурса је био:

Министарство ће размијенити податке са свим локалним заједницама и Фондацијом „Др Милан Јелић“ о одобреним стипендијама за 2009. годину. Уколико се утврди да је студент остварио још неку стипендију поред стипендије Министарства просвјете и културе, Министарство ће раскинути уговор о стипендирању и захтијевати поврат средстава.

Тако неки нису конкурисали за општинске стипендије да их овдје не одбију а сад су ово промјенили па онима који су конкурисали на оба мјеста нуде могућност бирања...а проблем је што су на почетку рекли другачије...
Па неки зато сад нису добили ни једну а могли су ...

4. Лоше је бодовање...даје мало бодова за просјек а превише по неким другим критеријумима
Ако неко са просјеком 9.2 има 17 бодова, ил неко са 9.6 има 23 бода како неко добије 40 бодова...тј знам како ал
то нису требали радити овдје...ово је конкурс за успјешне студенте и просјек би требао бити главни критеријум...

5. 17 бодова је била граница..неки са 17 добили а неки нису ???


Poslednji put menjao borisdj dana 13 Feb 2009, 00:59, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 00:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Pa hajde onda brate mili copy paste u Word pa nakaci ovdje, nemoj da mlatis praznu slamu! Interesuje me nacin bodovanja!
Vidim bio si 601. zadnji na listi za dodjelu stipendija, guravo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Ma zezam se za službeni glasnik.. Nisam ni ja skužio, najbolje da plaćam to 300KM ;)

Da.. A vidi ovaj dokument..

Ako sam po tom kriterijumu, ja kao najbolji student EFBL svoje generacije 601... Kako su onda ostali rangirani? 600 studenata u državi boljih od mene?

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 00:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
E. a jeste li vi vidjeli da je pod rednim brojem 559. i 560.ista osoba! Ako se ne varam onda je doslo do greske, tako da bi i student na 602.mjestu trebao dobiti stip. Ali,to je kod njih u dokumentima sigurno u redu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 01:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
sheena je napisao:
E. a jeste li vi vidjeli da je pod rednim brojem 559. i 560.ista osoba! Ako se ne varam onda je doslo do greske, tako da bi i student na 602.mjestu trebao dobiti stip. Ali,to je kod njih u dokumentima sigurno u redu!


Po njihovom ne bi trebao dobiti...
Zapravo 600 studenata je i dobilo...601. je 600-ti...
Tako da je ovo greska ali crta je onda dobro podvucena...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 15:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
borisdj je napisao:
1. Нису транспарентни (нема података како се дошло до бодова, просјек, година...)


Potpisujem.

borisdj je napisao:
2. Добили су неки студенти са приватних факултета, а реално њима нису требали давати(ово нисам лично потврдио)


Potvrđujem.

borisdj je napisao:
3. Један од услова конкурса је био:

Министарство ће размијенити податке са свим локалним заједницама и Фондацијом „Др Милан Јелић“ о одобреним стипендијама за 2009. годину. Уколико се утврди да је студент остварио још неку стипендију поред стипендије Министарства просвјете и културе, Министарство ће раскинути уговор о стипендирању и захтијевати поврат средстава.

Тако неки нису конкурисали за општинске стипендије да их овдје не одбију а сад су ово промјенили па онима који су конкурисали на оба мјеста нуде могућност бирања...а проблем је што су на почетку рекли другачије...
Па неки зато сад нису добили ни једну а могли су ...


Potvrđujem i ovo. Da stvar bude još gora, mnogo prijava je odbijeno zbog toga što student prima drugu stipendiju, a opet imamo ove koji su POPTUNI - USLOVNO, što znači da i oni primaju drugu sripendiju, ali im se ipak ostavlja mogućnost.

borisdj je napisao:
4. Лоше је бодовање...даје мало бодова за просјек а превише по неким другим критеријумима
Ако неко са просјеком 9.2 има 17 бодова, ил неко са 9.6 има 23 бода како неко добије 40 бодова...тј знам како ал
то нису требали радити овдје...ово је конкурс за успјешне студенте и просјек би требао бити главни критеријум...


Djelimično se slažem. Ipak treba uzeti u obzir taj socijalni aspekt. Studentu kojem jedan roditelj radi za platu nastavnika treba dati dodatne bodove u odnosu na studenta kojem oba roditelja pravnika obrću po 2 x 2000+ KM. Naravno, prosjek je baza kojom se vodi.

borisdj je napisao:
5. 17 бодова је била граница..неки са 17 добили а неки нису ???


Oko ovog ne znam ništa baš...

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Poslednji put menjao Laughing Man dana 19 Feb 2009, 21:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Laughing Man je napisao:
Djelimično se slažem. Ipak treba uzeti u obzir taj socijalni aspekt. Studentu kojem jedan roditelj radi za platu nastavnika treba dati dodatne bodove u odnosu na studenta kojem oba roditelja pravnika obrću po 2 x 2000+ KM. Naravno, prosjek je baza kojom se vodi.


Greška u koracima, ali zamisao je bila dobra..

Moja majka je prosvjetni radnik i to je sve od primanja koje mi imamo. No, njoj na izvodu plate pište to što piše.. 950KM kao i svaki drugi profesor razredne nastave (pošto je završila fax). To sad na papiru i nije loša plata, kad pola ovih što su konkurisali ili im roditelji rade na crno ili su prijavljeni na minimalcu.. Znam da ima ljudi kojima roditelji ne rade, ali isto tako na ovom spisku vidim poznanike čiji roditelji drže poker aparate i sl. gluposti, čiji roditelji rade u inostranstvu, a vode se kao nezaposleni ili prevemeno penzionisani i sl.. Tako da je ovaj kriterij dno dna.

Dalje.. Kaže oni koji studiraju fakultete sa deficitiranim zvanjima imaju manje koeficiente. Ponavljam, najboljim sam student generacije na državnoj ekonomiji, a imam niži koeficient od svih ostalih kolega sa državnih fakulteta jer ima dovoljno ekonomista. Ekonomista opet na papiru ima dovoljno, pošto svaka ulica ima svoj ekonomski fakultet iliti fakultet za poslovne studije..

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 16:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Laughing Man je napisao:
borisdj je napisao:
4. Лоше је бодовање...даје мало бодова за просјек а превише по неким другим критеријумима
Ако неко са просјеком 9.2 има 17 бодова, ил неко са 9.6 има 23 бода како неко добије 40 бодова...тј знам како ал
то нису требали радити овдје...ово је конкурс за успјешне студенте и просјек би требао бити главни критеријум...


Djelimično se slažem. Ipak treba uzeti u obzir taj socijalni aspekt. Studentu kojem jedan roditelj radi za platu nastavnika treba dati dodatne bodove u odnosu na studenta kojem oba roditelja pravnika obrću po 2 x 2000+ KM. Naravno, prosjek je baza kojom se vodi.


Онда се ипак потпуно слажемо само ме ниси најбоље разумио.
Нисам ја рекао да социјални статус не треба узимати уопште у обзир већ да није требао имати оволики утицај.
Ово је ипак стипендија за успјешне а свакако постоји и за остале гдје је једна подкатегорија социјални статус.
Тако да је тај социјални статус могао овдје да има 20% до највише 30% утицаја као неки додатни бодови, и то да 20% односно 30% буде максимус за оне са баш ниским примањима а остали да добију евентуално 5 до 10% више...
Али тако није било јер пошто неки са просјеком испод 9 имају и око 40 бодова а неки са 9.5 око 20 бодова значи да је тај социјални статус имао преко 50% утицаја на бодове па чак и више.

Друга ствар та примања и нису најбољи критеријум јер многи имају додатна примања која нису објавили а и неки су додали особе на кућну листу.

У сваком случају по мени начин бодова им није добар.

Такође препоручујем свима који нису добили да уложе жалбу са овим примједбама.

И још једна ствар...
Годишњи буџет за ову стипендију је 2 000 000 КМ.
Студената 800(600+183+17)
10 мјесеци се прима по 250 КМ значи 250 * 10 * 800 = 2 000 000

А до сад је стипендија била 200 КМ и требали су је толико и задржати јер тад би 1000 студената могло да је добије тј свих 764 успјешних би добило и још 212 осталих и 24 из неразвијених општина.
Тако је до сад било да сви који испуњавају услове и имају просјек изнад 8.5 добију а неко овако да неки са 8.9 не добију...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 18:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Evo jedva sam isceprkao, nadam se da ce i vama sada neke stvari biti jasnije:

Pravilnik o dodjeli studentskih stipendija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 00:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 00:36
Postovi: 69
Pozdrav svima,

a narocito broju 601 na spisku odobrenih stipendija :)

Ovaj... S obzirom da sam ja koje mjesto iznad tebe na listi, i odobrena mi je stipendija (preliminarno jelde) mene sad stvarno brine, i zanima, da li ce nas izgurati sad neko sa spiska ko se bude zalio od ovih nize rangiranih?

A zalice se njih 100 najmanje...

I da ... Isti slucaj... Imam prosjek 9.33 ali na socijalni status nisam nista dobio bodova jer ispade da na osnovu plate od roditelja imam neka enormna primanja... Ali kad odbijes kredite i tako... Nije bas ...

A da ima ljudi sa privatnih fakulteta... Oooo ne da ih ima! Pola BLC-a je dobilo stipendiju... I to me mnogo nervira...
Mislim da bi privatni fakulteti ucinili uslugu i sebi, a i studentima sa drzavnih fakulteta, da naprave neki svoj fond pa neka daju stipendije koliko im volja! Jer nema smisla da oni uzimaju pare iz budzeta RS kada uopste ne uplacuju skolarinu njima!?

Mislim, ako neko ima 2000 KM i vise da plati za semestar/godinu, sta ce njemu/njoj tih 250 maraka? Da ima za kafe i da potrosi za jedan izlazak...

Ok... Da ne odem daleko... Volio bih da mi neko odgovori na pitanje :/

Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 00:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 00:36
Postovi: 69
I da... socijalni status je bio i vise nego presudan!

Primjer: Djevojka sa mog fakulteta, isti odsjek, ista godina... Sve isto... Isti prosjek u decimalu...

I ona je ni manje ni vise, no za 554 mjesta bolje rangirana od mene :)

Jedan zaposlen roditelj, minimalac...

Mislim drago je meni zbog nje, ali ispravite me ako grijesim... Ovo je bila stipendija za uspjesne studente, a ispade da je bila za socijalne slucajeve...

Znam da zvuci pretjerano, ali tako ispade :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 09:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
Rezultati su uzasni!
Bice frke!
Ne mogu da wjerujem da je socijalni status bio presudan. Ako je kategorija USPJESNI STUDENTI prvi kriterijum je trebao biti prosjek ocijena (kao sto je navedeno i u konkursu), a ne socijalni status. Niko nije "kriv" zbog svog socijalnog statusa. Uspjesni studenti trebaju biti stimulisan zbog ulozenog truda, ali od te price nista. Cemu socijalna grupa?
Kako je moguce da je isti pravilnik koristen za sve tri kategorije studenata? To nema nigdje!
Studenti sa prosjekom 9,0 pa do 8,9 su se nasli ispod crte, a iznad njih ima jako puno studenata sa dosta nizim prosjekom.
Neki sa 17 bodova su dobili stipendiju a neki ne (izmedju ostalih i ja). Sad je odjednom bitan prosjek!
Ogromna nepravda!
Pozz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 10:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
P.S. Kako je moguce da neki studenti odjednom imaju mogucnost da biraju koju stipendiju ce primati?
U konkursu je fino navedeno da se daje izjava pod punom materijalnom i krivicnom odgovornoscu da se ne prima ni jedna druga stipendija iz javnih izvora. A sad odjenom se moze birati!
Mnogi od nas nisu konkurisali za druge stipendije upravo zbog ove izjave. :angry4:
Ima jako dosta nejasnoca u objavljenoj rang listi. Nadam se da ce neko od nadleznih obratiti paznju na to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Male su šanse da će neko obratiti pažnju. Ja sam sastio žalbu u kojoj apelujem na mnoge nepravde, evo vam isječak iz žalbe:

Citiraj:
Mорам изразити своје незадовољство критеријима који сте користили приликом додјељивања стипендије. Рангиран сам као 601., што значи да према постојећој прелиминарној листи спадам међу студенте који ће добити стипендију. Оно што мене брине је мали број бодова који сам добио, односно мјесто које ћу заузети након што буду прегледане и потенцијално уважене жалбе колега који нису добили стипендију.

Недавно сам проглашен за најбољег студента своје генерације на Економском факултету у Бањалуци, са просјечном оцјеном 9,25 и положеним свим испитима из претходних година студија. Очигледно је да се бодовала ефикасност и ефективност, управо оно што би се требало бодовати на конкурсу који носи назив „Успјешни студенти“, какав је био случај са конкурсом Министарства. Да ли је могуће да у овој држави постоји 599 студената бољих од мене?

Ако министарство већ додјељује стипендије „осталим студентима“, зашто је социјални фактор најизраженији критеријум и у конкурсу за „успјешне студенте“? Наравно да немам ништа против тога да и угрожени студенти добију заслужену помоћ, али молим Вас лијепо да се та помоћ усмјери из неког другог финда, а не на уштрб успјешних и изразито марљивих студената.

Моја мајка је просвјетни радник, можете видјети са извода плате, те вам је јасно да је то право стање њених примања. Отац ми је запослен у бурегџиници као достављач, тако да ни он не прима преко износа назначеног на његовом изводу плате. На папиру ја имам двоје запослених родитеља, те не добијам никакве поене на социјални статус. У реду, и не тражим их.

На листи добитника стипендије се налазе студенти чији родитељи раде на црно, чији родитељи остварују доста висока примања на основу непријављених дјелатности, доста је случаја оних студената чији родитељи раде у иностранству и остварују висока примања, а воде се као незапослени. Поред тога, јасно Вам је као и мени да су многи од њих власници различитих локала, те имају пријављен минимум на платним листама, а у стварности су њихова примања далеко већа.

Наглашено је да ће студенти са дефицитираним звањима бити посебно бодовани, опет коректно. Али одобрењем овог кабинета, Министарства просвјете и културе, свака друга улица има свој "економски" факултет у виду разноразних факултета за пословне студије, којекакве менаџменте и томе слично. Сами сте створили најезду квази-економиста, а овом срамотном листом спутавате квалитетне економисте и не дајете им никакав мотив да остану у овој земљи након завршетка студија.

Понављам још једном: ефикасност и ефективност је оно што би требало да се бодује. Напомињем да сам испите из претходних година положио у року, да ми је тренутни просјек 9,35 и апелујем на Вас да поништите досадашњу ранг листу и размотрите другачији систем бодовања. Знам да моја жалба неће промјенити апсолутно ништа, те Вас стога молим да ми бар образложите ових мојих 17 бодова. Видим око двадесетак боље рангираних студената Економског факултета у Бањалуци од мене, не сумњам да их има и више, а само је једна колегица ефикаснија и ефективнија од мене, Адријана Баралић.

У прилогу Вам достављам проглашење најбољих студената Економског факултета у Бањалуци за протеклу годину, као и одлуке Научно – наставног вјећа истог факултета по којима сам именован за демонстратора на катедрама за финансијску и актуарску математику и пословну информатику.

С поштовањем,
Борис Бајић


Mislim da bi se svi trebali bazirati na iste stvari, možda sam nešto i preskočio, možda nisam.. Vidjećemo šta će biti.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs