banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Sep 2015, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
To se uglavnom odredjivalo naknadno, tj kada krenu predavanja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2015, 21:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Sep 2015, 21:38
Postovi: 1
Ima li ko da prodaje Netterov atlas, ali na nasem jeziku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2015, 13:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Avg 2015, 16:18
Postovi: 2
Može li mi netko reći gdje se nalazi Zavod za humanu genetiku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2015, 07:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
jebo te bog, cujem da su likovi koji su bili 100 150 mjesta ispod crte ipak nekako upisali... trebaju ukinuti prijemni na tom fakultetu, svakako nicemu ne sluzi, a rangirati ljude po tome ciji su roditelji vece guzonje.
kad mi neko kaze da se gadi privatnih fakulteta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2015, 23:37 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2015, 19:20
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav svimaa :)
Četvrti sam razred Gimnazije, planiram upisati medicinu
Zanima me kako izgleda prijemni? Koliko ima pitanja? Da li je težak?
Jel teška hemija? Biologija?
Da li neko ima primjere neke prijemnih ispita za BL, ja sam samo uspjela za Srbiju naći :fadein:
Iz kojih skripti se uči? Kad i gdje ih mogu nabaviti?
Hvalaa :love4:

P.S. Pišite mi iskustva sa faksaa :)) Kako preživljavate? Čula sam da nemate vremena ni jesti haha :')


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2015, 19:59 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Dec 2015, 18:03
Postovi: 3
На пријемном буде по 25 питања из хемије и биологије. Тест је релативно лаган. Скрипте можеш набавити на факултету. Што се тиче хемије, ријеч је о елементарним задацима, а теорија је стварно лагана. Ни биологија није тешка.
Све је то познато једном гимназијалцу. :)

Мада, не би требало да се превише ослањаш на скрипте. Мијењали су питања задњих година. (Зато више нема 50 % људи да су нулирали тест као некад :wink: )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2015, 23:23 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2015, 19:20
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Da li da koristim onda te skripte uopšte? :confused2:
Sjeća li se iko pitanja sa prijemnog ove godine haha? :sad5:
Da li ona priprema prije prijemnog na fakultetu pomaže išta ili je i to gubljenje vremena?
Ja već sada idem na dodatnu nastavu iz biologije i planiram uzeti instrukcije iz hemije, ali teško mi je jer ne znam na koje oblasti najviše da se fokusiram, šta da učim, vježbam... :confused1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2015, 11:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Dec 2015, 18:03
Postovi: 3
Скрипте можеш да купиш, па да их превјежбаш. Посебно је корисна хемија. Превјежбај све задатке. И кад промјене задатке на пријемном, обично ''промјене бројеве'' или једињења.
Припремна настава на факултету има за хемију (и математику). Не знам како то тачно функционише, али знам да се цијела скрипта преради.

Што се тиче хемије, обухвата сво градиво из гимназије од првог до четвртог разреда. Скрипта је подијељена на органски и неоргански дио.
Што се биологије тиче, обухвата сво градиво од ћелије преко екологије и еволуције, ембриологије, па до молекуларне биологије. Једном ријечју СВЕ.
(на тесту су промијенили доста питања из биологије ове године)

Имаш више него довољно времена да пређеш сво градиво од првог до четвртог ако сад почнеш учити.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2015, 13:17 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2015, 19:20
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Nadam se da ću uspjeti.
Hvala ti puno. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2015, 13:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Dec 2015, 18:03
Postovi: 3
Срећно :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2016, 18:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jun 2015, 13:22
Postovi: 6
moze li mi ko pomoci i reci sta je uslov za 2 godinu?
koji predmeti se mogu prenijeti u 2?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2016, 13:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Maj 2016, 13:06
Postovi: 7
Pozdrav svima, da li neko može da mi kaže nešto više o formi prijemnog ispita? Kakav bude otprilike, koliko se pridržavaju skripti i da li bude teško?

Da li je neko u novim skriptama našao greške?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2016, 17:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Maj 2016, 20:43
Postovi: 7
Ljudi, interesuje me sve vezano za prijemni :) Kada otprilike bude i koliko prije prijemnog izadje objava konkursa, da znam kad da pratim? Da li se na prijavi za prijemni mora donijeti originalna diploma i svjedocanstva ili moze i ovjerena kopija, posto planiram da uradim prijemni na dva fakulteta pa gdje imadnem vise srece. I da li se placa prijava prijemnog i koliko, znam da se u Srb placa oko 100KM, a nzm kako to ovdje funkcionise. Pls help, totalno sam neupucena :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2016, 17:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Sep 2015, 13:48
Postovi: 4
Koliko znam prijava je 100 maraka ili 70,ne mogu tačno da se sjetim.A što se tiče prijemnog ,nama su prošle godine ubacili nekih 20% pitanja koja nisu bila nigdje u skriptama,jelte,trebate preći sve knjige gimnazije iz hemije i biologije da dobro uradite i jako malo decimale na kraju odlučuju o konačnom poretku .Sve je na zaokruživanje i da jebe rak raka može se uraditi nekako.Možete ponijeti digitron ali nama su dali samo one s jednostavnim funkcijama(?).I da,samo originalni papiri idu na predaju u studentsku i ne predajite prvi ili drugi dan jer tada imate preveliku gužvu.Sretno! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2016, 11:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Maj 2016, 13:06
Postovi: 7
Reče mi drug koji je prošle godine upisao da je bilo 5-6 novih pitanja iz biologije na prijemnom (nema ih u skriptama). Hemija sve isto, malo samo promijene brojeve. Inače, počeo je spremati krajem maja i sve stigao. Ne znam baš to za knjige iz gimnazije, većina ljudi koje ja znam da su se spremali ranije za medicinu u BL su radili samo po skriptama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2016, 10:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Sep 2015, 13:48
Postovi: 4
Rhaegar je napisao:
Reče mi drug koji je prošle godine upisao da je bilo 5-6 novih pitanja iz biologije na prijemnom (nema ih u skriptama). Hemija sve isto, malo samo promijene brojeve. Inače, počeo je spremati krajem maja i sve stigao. Ne znam baš to za knjige iz gimnazije, većina ljudi koje ja znam da su se spremali ranije za medicinu u BL su radili samo po skriptama.


Kažem preći,ne učiti sve :D i da,ako imate priliku idite na pripremnu iz hemije.Nama su prošle godine indirektno rekli kojih par pitanja bi moglo biti na prijemnom pa bilježite to


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2016, 15:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Maj 2016, 13:06
Postovi: 7
Informacija sa fakulteta je da "još ne znaju kada će biti pripreme, neće prije 10. (ejs ja?!)" i da će "konkurs za prijemni biti raspisan oko 15.".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 22:07 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2015, 19:20
Postovi: 7
Lokacija: Banja Luka
Sjeća li se neko pitanja iz hemijee? Bilo šta?
Ne poznajem nikoga na faksu ko je upisao prošle godine da pitam
Help :(
Uradila sam svih 750 zadataka iz zbirke, ali ne znam hoću li stići prevježbati baš sve ponovo, pa da znam otprilike na kakve zadatke da se fokusiram


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2016, 15:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Maj 2016, 13:06
Postovi: 7
Čestitke svim novim brucošima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2016, 12:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Sep 2015, 13:48
Postovi: 4
Očekivao sam više prijavljenih ove godine u odnosu na prethodne,kad ono pad...a i konkurencija je bila slabija.Prošle godine zadnji primljeni je imao 89 a ove 83 boda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs