banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Upis u srednju školu
PostPoslato: 30 Dec 2009, 22:15 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2009, 17:02
Postovi: 4
:confused2: :confused2: :confused2: Ne znam koju srednju školu treba da upišem... Prolazim odličnim i dobra sam u matematici.... Dvoumim se između dva zanimanja: Tehničar drumskog saobraćaja ili poslovno-pravni tehničar? Da li neko možeda mi preporuči šta da upišem? :confused1: :confused1: :confused1:

_________________
As sure as the rivers reach the seas, back in his arms again she'll be....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2010, 00:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
gimnaziju :)

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2010, 04:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Gimnaziju.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2010, 18:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
Time trek je napisao:
Gimnaziju.

:evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2010, 21:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2009, 14:46
Postovi: 724
Lokacija: Brčko distrikt
Evo ja ti preporučujem ekonomsku.
U ekonomskoj školi ćeš imati matematiku 4 godine (naravno, ako upišeš smjer ekonomski tehničar), plus ćeš imati predmete kakvi su statistika, privredna matematika, opšta matematika i sl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2010, 21:49 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2009, 17:02
Postovi: 4
Hvala svima na savjetima, ali najvjerovatnije ću da poslušam ovaj zadnji..... ekonomska mi je uvjek bila u prvom planu ali slušajući priče postanem neodlučna ... znam da mnogi predlažu gimnaziju ali imam neki žestok predosjećaj da to nije za mene.... :confused3:

_________________
As sure as the rivers reach the seas, back in his arms again she'll be....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2010, 22:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2009, 14:46
Postovi: 724
Lokacija: Brčko distrikt
@Red Angel,
moja sestra je završila gimnaziju i kaže da je ta škola nije nigdje usmjerila i da je sada na mom mjestu (ja sam u ekonomskoj školi, III razred - ekonomski tehničar) upisala ekonomsku školu bez razmišljanja. Inače, sestra mi je sada na Pravnom fakultetu III godina.
Dakle, poslušaj moj savjet.
Ekonomija će te usmjeriti na pravi put.. ekonomisti su dosta traženi i nikada ih nije dovoljno.. tako da ćeš lako do posla i kada završiš ekonomski fakultet.
Prema tome, ako ti ide matematike i ako voliš takvu vrstu predmeta onda će ti ovo što budeš učila u ekonomskoj školi biti "prdina bara", a imaćeš koristi od toga u budućem poslu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 03:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
FireKeyboard je napisao:
moja sestra je završila gimnaziju i kaže da je ta škola nije nigdje usmjerila

Nije posao skole da nekog usmjerava, ona treba sama da otkrije sta zeli da bude.
Citiraj:
ekonomisti su dosta traženi i nikada ih nije dovoljno..

:lol: :lol: :lol:
Citiraj:
tako da ćeš lako do posla i kada završiš ekonomski fakultet.

Otkud ona da zna koji fakultet zeli, pa nije ni srednju upisala. Uostalom, ekonomski fakultet mozes upisati i mnogo brze savladati ako si zavrsio Gimnaziju.

Gimnazija ce ti dati bolje radne navike i mnogo vecu fleksibilnost nakon zavrsene skole, a to sta ces biti kad zavrsis srednju, ja ne znam nikoga pametnog i ozbiljnog ko je odlucio da ne upise fakultet. Moje preporuka je da upises Gimnaziju, prebacis se nakon IIog razreda na neki UWC ili IB, i onda ides vani nakon srednje.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 04:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Time trek je napisao:
Uostalom, ekonomski fakultet mozes upisati i mnogo brze savladati ako si zavrsio Gimnaziju.

Uf, sta rece i osta ziv.
Zavrsih ja Gimnaziju i prosle godine upisah ekonomski fakultet. Trebalo mi je pola semestra da skontam da sam se grdno zajebao. Apsolutno netacno da se fakultet lakse zavsava sa Gimnazijom. Jedino mozda ako su u pitanju drustvene nauke. Ovo ostalo, ni u kojem slucaju.
Na ekonomiji su svi moji vrsnjaci gimnazijalci(pa i ja sa njima) blejali na predavanjima kao da su upisali japanski dok su se ovi iz ekonomske lagano javljali i odgovarali profesoru. Ekonomska skola definitivno ispred Gimnazije ako konta studirati ekonomiju.
E sad, ja sam se prebacio na sociologiju pa mi ide odlicno, jedan od najboljih studenata. Kao sto vec rekoh, za drustvene nauke Gimnazija je najbolja podloga.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 04:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Elvis Presley je napisao:
Ekonomska skola definitivno ispred Gimnazije ako konta studirati ekonomiju.

Kako neko u 9om razredu osnovne moze imati bilo kakvu predstavu o tome sta zeli studirati.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 04:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Time trek je napisao:
Elvis Presley je napisao:
Ekonomska skola definitivno ispred Gimnazije ako konta studirati ekonomiju.

Kako neko u 9om razredu osnovne moze imati bilo kakvu predstavu o tome sta zeli studirati.

Takvi su rijetki istina, ali takvi ce 99% biti uspjesni.
Ja bih sve dao da sam znao sto ranije sta da upisem.
Ako zacrtas sebi od pocetka cilj, i ako budes uporan, nemas se sta brinuti.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 04:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Elvis Presley je napisao:
Time trek je napisao:
Elvis Presley je napisao:
Ekonomska skola definitivno ispred Gimnazije ako konta studirati ekonomiju.

Kako neko u 9om razredu osnovne moze imati bilo kakvu predstavu o tome sta zeli studirati.

Takvi su rijetki istina, ali takvi ce 99% biti uspjesni.
Ja bih sve dao da sam znao sto ranije sta da upisem.
Ako zacrtas sebi od pocetka cilj, i ako budes uporan, nemas se sta brinuti.

Osim da se jednog dana nakon 15ak godina probudis i vidis da si postigao cilj i uspio, ali da ti je cilj bio potpuno pogresan. Ili jos gore, izgubis volju kad dodjes na fakultet, ili kad se zaposlis pa vidis da to nije to sto si ti htio. Po meni je puno odlagati odluku sto vise, a Gimnazija je za takvo nesto najbolja.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 10:39 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2009, 17:02
Postovi: 4
Hvala, ali nebi ja to odlagala... Ajmo predpostaviti da ću upisati ekonomski fakultet, bolje da idem u srednju ekonomsku i usmjerim svoje znanje a ne da ga u gimnaziji razbacam na sve strane pa i na stvari koje mi neće trebati... uglavnom moj zaključak je da ću koju srenju upišem upisati i srodni fakultet... Tako da mi ni fakultet nije tako daleko....

_________________
As sure as the rivers reach the seas, back in his arms again she'll be....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Gimnaziju uglavno predlazu onima koji ne znaju sta bi poslije upisali..sto je i dobro jer npr dzaba mi srednja medicinska poslije na pravnom fakultetu...ali opet medicinsku upisuju oni koji vec znaju da zele da isto to i studiraju.
Zavrsila sam gimnaziju drustveno-jezicki smjer (uvijek sam znala da nisam talentovana za prirodne nauke). Sto ne znaci da nisam znala sta cu da studiram.
Ako si tako dobra sa prirodnim naukama, najbolje je da upises nesto u tom smijeru. Naravno, treba gledati i koliko su takva zanimanja trazena.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Red Angel je napisao:
Ajmo predpostaviti da ću upisati ekonomski fakultet, bolje da idem u srednju ekonomsku i usmjerim svoje znanje a ne da ga u gimnaziji razbacam na sve strane pa i na stvari koje mi neće trebati...

Krenuo sam da pisem odgovor na ovo, ali neko je puno bolje to od mene odradio http://www.youtube.com/watch?v=iG9CE55wbtY
Ti ne znas kakav ce svijet biti za 5 godina, a ne sta ce ti trebati a sta ne za npr. 30.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 10:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Upiši neku tehničku školu, jebeš ekonomiste i pravnike. Ja sam završio Gimnaziju, i kad bih opet upisivao sigurno bih opet isto upisao. Ali ako nisi svestrana, ako ne voliš da se u sve razumiješ, a već znaš šta želiš, bolje da odmah ideš u tom pravcu.
Moj savjet-neka tehnička škola, ako voliš matematiku i ako si logičar. Ekonomija je dosadna i monotona, da ne kažem zatupljuje.

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 12:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2009, 14:46
Postovi: 724
Lokacija: Brčko distrikt
Time trek je napisao:
Nije posao skole da nekog usmjerava, ona treba sama da otkrije sta zeli da bude.


Čuj ovog majke ti..
Pa šta bolan sa gimnazijom imaš ? Imaš kvalifikaciju za nešto u budućnosti ? Neki zanat da radiš, da imaš neko znanje iz oblasti koje se traži za fakultetsko obrazovanje ?
Drugo, kakve veze ima gdje škola usmjerava sa šta ona/on želi da bude ?
Ona ako upiše ekonomsku školu imaće potstrijek za budućnost i ona će je usmjeriti, a to šta ona želi da bude je njena lična stvar koja nema veze sa obrazovanjem. Primjera radi, ja završavam ekonomsku školu, upisaću ekonomski fakultet, a želio bi da budem narodni poslanik.. jelte, kakve to veze ima sa obrazovanjem ?

Citiraj:
:lol: :lol: :lol:


Ne vidim šta je ovdje smješno. Možeš li mi objasniti u kratkim crtama ? Možda nisi upućen, ali malo se raspitaj na birou i kod poslodavaca pa ćeš vidjeti koja je struka najtraženija.

Time trek je napisao:
Otkud ona da zna koji fakultet zeli, pa nije ni srednju upisala. Uostalom, ekonomski fakultet mozes upisati i mnogo brze savladati ako si zavrsio Gimnaziju.


Dear God, pa ti nemaš veze sa životom odnosno sa obrazovanjem. Reću ti samo podatak da od 70 učenika iz Brčkog koji je po završetku gimnazije upisalo ekonomski fakultet - nije se snašlo i da je više od pola napustilo ekonomski fakultet jer se nisu mogli uklopiti u sistem rada, a kamoli da shvate računovodstvo koji je više od pola palo na ispitu, a svi studenti koji su završili ekonomsku školu, računovodstvo položili sa prosječnom ocjenom 9.
I nemoj više lupetati živ bio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 12:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Primjera radi, ja završavam ekonomsku školu, upisaću ekonomski fakultet, a želio bi da budem narodni poslanik.. jelte, kakve to veze ima sa obrazovanjem ?


:lol: :lol: :lol:

Citiraj:
Dear God, pa ti nemaš veze sa životom odnosno sa obrazovanjem.


2 rijeci : Ivy League

Citiraj:
ekonomisti su dosta traženi i nikada ih nije dovoljno..


Ako je kojeg zvanja hiperprodukcija trenutno onda je to ovo, pogotovo kada su svoje prste u to sada umjesali i privatni fakulteti.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 12:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2009, 14:46
Postovi: 724
Lokacija: Brčko distrikt
V@nja je napisao:
:lol: :lol: :lol:


Pa to je kad čovjeku ne možeš objasniti razliku između "koja i gdje škola usmjerava" i "šta ona/on želi da bude u budućnosti".
Al dobro ima i takvih pacijenata :)


V@nja je napisao:
Ako je kojeg zvanja hiperprodukcija trenutno onda je to ovo, pogotovo kada su svoje prste u to sada umjesali i privatni fakulteti.


Čuo sam nešto ovdje kod mene u Brčkom da, kada je Raiffaisen banka zapošljavala radnike da je izdvojila one koji su završili državni i one sa privatnim fakultetom. I na kraju zaposlili sve koji su završili državni, a ove sa privatnog samo troje uspijelo da dobije zaposlenje.. Tako mi bar mama reče da je bilo..
Uostalom, opšte poznata je činjenica "kako studenti na privatnom fakultetu završavaju faks" :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2010, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Što se ekonomista tiče, istina je da ih ima najviše na birou, ali i najprije dobiju posao. I ja glasam za gimnaziju, iako u istu nisam išla. :cat:

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs