banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 04:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Dec 2007, 00:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Posto su ostale teme o doticnoj aferi zakljucane, moram otvoriti novu, pa zapocinjem sa pismom prof. dr. Momira Ćelića:
http://www.nezavisne.com/pisma-citalaca ... 26&meni=35

Citiraj:
"Savjesni profesor Kravarušić odbio je i dekanov zahtjev jer je smatrao da nema pravo da daje ocjenu nekome ko neće ni da uči ni da izađe na ispit.

Mora da je to silno povrijedilo sujete Špirića i Kondića, koji su mislili da bar na tom fakultetu mogu da ostvare šta god požele. Vjerovatno su odmah odlučili: Ratko Kravarušić mora "letjeti" s Ekonomskog fakulteta. Željeli su njemu, a i sebi, da pokažu koliko su moćni. Što se mene tiče, samo su pokazali koliko su beskrupulozni i osioni."


Ko je slijedeci?

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 01:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
ovo postaje spanska sapunica...ccc
bilo mi je dosadno pa sam malo googlao :D
http://etfbl.250free.com/lat/celic.html
da li je to isti profesor ?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 02:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
ako mi se od neceg povraca, onda je to sasvim sigurno kad neki propaliteti od nazovi studenata pocnu da pljuju po profesorima i pisu izmisljotine i gluposti kojih bi se postidio retardirani mongoloid.
prvo, ja sam diplomirao matematiku sa visokim prosjekom, a tri najslabije ocjene tokom studija sam dobio kod profesora kravarusica i dvije kod profesora celica.
ni jedan od njih dvojice me na ispitu nije pitao nista sto nisam trebo da znam. to sto zahtijevaju da znas o cemu pricas kad pricas o matematici, to je, za ove propalitete sa etf-a, neki veliki zahtjev?
bio sam prisutan na ispitu kod profesora celica kad su studenti sa etf-a odgovarali. jedan dobije pitanje 'svojstvene vrijednosti matrice'. pocne on lijepo da prica, a profesor ga pita "kolega, sta je uopste svojstvena vrijednost matrice?". ovaj cuti, ne zna. profesor ga obori, a student se iznervira i napadne celica sto ga je oborio, kad "sve zna"...idiotluk
neki misle da je dovoljno da dodju na predavanja, bulje u tablu ko mutavi, ne razumiju nista, ne pitaju nista, pa da poloze. jer, pobogu, isli su redovno na predavanja. takodje, svi znaju bolje sta treba da se zna na ispitu iz matematike od profesora koji je doktorirao matematiku.
boze, rekao je da studenti fizike treba da znaju matematiku? strasno. pojma oni, kao ni etf-ovci nemaj sta sve jedan student matematike mora da zna da diplomira. to sto vas pita nije ni 1% onoga sto nas ispituje.
dakle, za one koji su pisali ovo protiv celica, za one koji pljuju protiv kravarusica, jasna poruka "mars, stoko, cuvajte ovce, jer za vas fakultet nije"

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 02:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
U školi se ne nauči sve!

Ti si očigledan primjer toga.

Obrati pažnju da na dvjema temama pričaš u negativnom kontekstu o ETF-u u Banjoj Luci.

Kompleks, šta li je?


P.S: da se razumijemo, slažem se s tobom da mnogi sebi daju za pravo da pljuju na Ćelića, a nemaju pretpostavke za to. Ali pogledaj i drugu stranu medalje. I tebi jedna jasna poruka: gdje ima dima ima i vatre.
Pozdrav :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 02:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
OK ti tako posmatraš stvari!

Ali moraš imati u vidu da dobar dio matematike koji slušaju na ETF ne treba im u životu!
Pa dolazimo do pitanja zašto ti profesori kada su mogli nisu reformisali gradivo!

Isto bih ja mogao reći za hemije kojesam polagao, a položio sam ih 4! Kada vidim na Šumarskom fakultetu da ne znaju neke osnovne stvari, a mi vamo se zlopatimo sa 4 hemije , a oni imaju sve 4 redukovane u jednoj godini!

Ali ovde je glavno pitanje, da li njima treba toliko matematike ili ne?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 20 Dec 2007, 04:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Ovaj tekst o Ćeliću je debilan i potpuno irelevantan. Bio sam prisutan na nekoliko njegovih ispita (konkretno, polagao sam dva ispita ukupno četiri puta i za to vrijeme se naslušao još raznih drugih studenata) i nikad nikog nije oborio a da za to nije imao debeo razlog. Bilo da je to učenje napamet, bilo da je lupetanje gluposti i nemanje pojma sa elementarnim stvarima koje se nauče u osnovnoj i srednjoj školi, bilo da je jednostavno - neznanje. E sad, druga je stvar što je ova država puna neshvaćenih genijalaca koji zapravo sve to znaju samo je profesor gad pa to ne želi da primijeti. Mislim, koliko pokvaren moraš da budeš pa da od studenta koji govori o sopstvenim vrijednostima matrice tražiš da zna šta su sopstvene vrijednosti matrice?

A što se Ratka Kravarušića tiče, njegov slučaj samo pokazuje u kakvom propalitetu od države živimo. U svakoj iole civilizovanijoj zemlji (tu uključujem Somaliju, Ngvane i Bangladeš) Špirić i Kondić bi bili u zatvoru a ne na čelu fakulteta, Savjeta ministara i sl. Dok eto ovde imaju pravo da smjenjuju profesore kako im se ćefne. Inače, čuo sam da je i sin profesora Kravarušića dobio otkaz (koji mu je valjda dala Špirićeva žena (?!)), ne znam da li je istina ali ne bi me nimalo čudilo, jer samo pokazuje dokle je kriminalna marva spremna da ide u obračunavanju sa poštenim ljudima.

Inače, najsmješnije je bilo kad je Špirić reagovao u medijima na čitav slučaj i demantovao da je Kravarušić dobio otkaz jer je oborio njegovog sina. Kaže "Moj sin nije ni izlazio na ispit". Apsolutno tačno, naravno da nije izlazio na ispit, samo je proslijedio indeks da mu se upiše ocjena. Dakle, vi koji glasate za SNSD, samo nastavite da dajete svoje glasove takvim ljudima.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 09:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
SmileY je napisao:
ovo postaje spanska sapunica...ccc
bilo mi je dosadno pa sam malo googlao :D
http://etfbl.250free.com/lat/celic.html
da li je to isti profesor ?
Zar ti stvarno smatras ovaj tekst ozbiljnim i relevantnim?

To bi bilo isto kao da ja sad otvorim hosting nalog na netu, napisem svakakve baljezgarije na racun nekog i onda se pozovem na taj tekst kao OZBILJAN i REFERENTAN izvor informacija...

Mene ne zanima kakvi su Celic i Kravarusic kao osobe, vec me zanima reakcija i ponasanje rektora, drugih profesora, samih studenata i na kraju odgovornog ministra. Iz toga proizilaze slijedeca pitanja:
Zasto je efblforum zatvoren?
Zasto je Kravarusic prebacen tokom semestra na PMF, iako se za prebacivanje mora cekati dok se semestar ne zavrsi?
Zasto je doveden neki prof. iz Sarajeva, tj. zasto drugi profesori iz BL nisu htjeli preuzeti Kravarusicevo mjesto?
Zasto se tuzilastvo nije pobrinulo oko ovog slucaja, jer je ovo indirektan oblik korupcije i politicki pritisak?

i td.

Nesto je trulo u drzavi *skoj...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 10:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
text sa tog sajta je toliko tacan koliko i postovi korisnika ovog foruma... :D

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
SmileY je napisao:
text sa tog sajta je toliko tacan koliko i postovi korisnika ovog foruma... :D
Sad bi dobro dosla izjava mog komsije:"A gdje se gasi ovaj internet?".

Istiniti ili neistiniti, postovi sluze iznosenju i razmjeni misljenja, a da li ce im neko vjerovati, smatrati ih ozbiljnim i relevantnim - to je individualna odluka.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Znam lično i autora tog teksta o Ćeliću.
Pretjer'o ga je, malo je reći!

Mislim da nema ništa dodati na ovaj slučaj poslije Ćelićevog pisma. Sve je tu rečeno.
U pitanju je moć, jako zaje--na stvar.

Inače i sama sam bila na ispitima koje Ćelić drži i to više puta. Stvarno, što ima ljudi :-?
A on još super bude, sluša te ljude do iznemoglosti. Ja, da sam na njegovom mjestu, ne bih slušala ni 30% gluposti koje ljudi lupaju. Al ne. On sve sasluša i onda baš izvlači iz studenta najosnovnije.

Ipak, mislim da Ćelić uživa u autoritetu i strahopoštovanju koje je zaradio pričama o sebi. I iskorištava ih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 12:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 09:35
Postovi: 1010
ne kontam, zasto pojedine osobe koje nikad nisu isle na fakultet ( zna se na koga mislim ) kometarisu ponasanje profesora na pojedinim fakultetima ? :roll: :roll:

_________________
Red bull - daje ti krila!
Rakija - pogon na sve četiri!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
Citiraj:
Obrati pažnju da na dvjema temama pričaš u negativnom kontekstu o ETF-u u Banjoj Luci.
Kompleks, šta li je?

naprotv, ovde govorim pozitivno o ETF-u, tj. o njihovom profesoru matematike. govorim negativno o studentima koji pljuju po profesoru zato sto ih obara i po maloumnicima koji, kad padnu na ispitu, nikad sebe ne zapitaju "cekaj, a mozda ja nisam dovoljno ucio? mozda ja i nisam znao za prolaz? mozda treba bolje da se spremim sljedeci put", nego razloge uvijek traze u profesorima, losim udzbenicima, losem sistemu skolstva...sad, celic i kravarusic obozavaju da maltretiraju studente, mozda zato sto kao mali nisu dobijali dovoljno roditeljske paznje? kretenizam

Citiraj:
Ali moraš imati u vidu da dobar dio matematike koji slušaju na ETF ne treba im u životu!
Pa dolazimo do pitanja zašto ti profesori kada su mogli nisu reformisali gradivo!

sad, to dal ce im trebat u zivotu ili nece, ti bas i ne znas. svima koji namjeravaju da studiraju dalje (tj. da idu na magistarske ili doktorske studije) ce, sasvim je sigurno, trebati sva matematika koju su ucili. sad, to sto bi se neko zadovoljio da poslije faxa cisti
klozete, pa mu nece trebati integrali i linearna algebra, to je drugi problem. ne moze profesor da pita studenta prije ispita "sta ti mislis, hoce li tebi ovo sto te ja pitam trebati u zivotu? ako nece, da ti odma upisem 10. dok cu nekog kome ce trebati da maltretiram 3 sata".

i, bas je interesantno, uvijek je oko matematike problem. uvijek nekako matematika nikom nece trebati u zivotu, jedino je ona vecim dijelom bespotrebna a profesori su kompleksasi. mi smo na studijama imali predmet pedagogija sa psihologijom, iako smo
bili opsti smijer (dakle, oni koji ne namjeravaju da rade u skolama), gdje se uopste
nije malo trazilo, pa smo svi to ucili i polagali (i na kraju, uz manje ili vece probleme, polozili) bez da smo se zalili "boze, sta ce nama ovo u zivotu"...ne do bog da slucajno neko ne nauci nesto vise nego sto ce mu trebat. to je najvece zlo

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 13:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Sad sam se sjetio jednog vica.
"Profesore, kada ce nam ovo gradivo trebati u zivotu ?"
"Kada postanete profesor matematike." :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
@Milanko Djeric:
А од кога си ти то чуо да људи на ЕТФ-у пљују по Ћелићу? Човјека хвалим гдје год се спомене његово име. Па и на овом форуму сам то радио неколико пута. Наводио сам и конкретне ствари зашто је добар професор.

Студената који критикују Ћелића на ЕТФ-у има релативно мало, и колико сам ја примијетио ради се углавном о студентима који су на факултету већ дуго година уназад и који нису успјели да се помјере са прве и друге године студија, и који се буне против свега живога и мртвога на факултету. И ти изјаве таквих ликова узимаш за озбиљно и генерализујеш ствар на све остале студенте ЕТФ-а? Не брини, такви неће завршити ЕТФ, мало који ће са таквим размишљањем изгурати до краја.

Успут, исту ту причу коју ти сада причаш нама ми већ одавно причамо на овом подфоруму, и неке ствари су већ одавно апсолвиране, нарочито оне везане за математику, Краварушића и Ћелића.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
smiley ides sutra na mat? :)

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 14:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
ne vjerujem. bolovao sam pa i ako odem uradicu 0 teorije :D

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Ako ćemo tako, onda nam je Poslovna informatika koja se uči na EFBL krajnje nepotrebna, kao i Poslovno pravo, Ekonomika preduzeća i Mikroekonomija bi se trebale spojiti u jedan predmet, ali da se izvuče samo suština, šta imamo tako da se zamaramo sa nekom formulom Sluckog ili nekim Hiks-Alenovim zakonom, šta nas se tiče šta je rekao neki Alan Smit, pa on je davno umro... Nama to nikad neće trebati u životu, mi ćemo svi biti veliki i uspešni MENADŽERI... Šta je linearni operator ili kako glasi teorema o bazisnom minoru? Baš nas briga.. Završimo BLC, PiM, Apeiron, bez ikakve potrebe da znamo šta je uopšte određeni integral, jer nam to nikad neće trebati, isto kao što nam verovatno nikad neće zatrebati da znamo glavni grad Velike Britanije. Ovako malo kad razmisliš... zašto bi jednom uspešnom ekonomisti trebalo da zna koji je glavni grad Velike Britanije? Ima tim ljudi ispod sebe i oko sebe koji to znaju, tako da je za njeg samog ta informacija krajnje irelevantna...

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 20:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
@medi

tacno je da nisam pitao bas SVAKOG studenta etf-a dal ima nesto protiv celica. zakljucke izvlacim iz toga sto sam dva puta isao na etf da polazem ispite kod prof celica i oba puta su sa mnom u grupi za polaganje bili studenti etf-a. oba puta ih je bilo dosta, oba puta je prica bila ista. prije ispita se zale kako je nemoguce polozit kod njega, kako trazi stvari koje ne pisu u knjizi. oba puta je vecina studenata pala, zato sto ih je pitao neke elementarne stvari iz njihovih pitanja, koje oni nisu znali. takodje, oba puta su se poslije zalili kako nije trebo to da ih pita, jer to ne pise u podnaslovu pitanja koje su dobili.
takodje, slicne gluposti citam i u onom linku koji je neko ovde poslao.
sad, mozda sam ja slucajno dva puta naletio na jednine studente koji tako misle...makar bi ti tako tvrdio

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2007, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Frenki je napisao:
smiley ides sutra na mat? :)


idem ja, trebace mi sva moguca koncentracija ovog svijeta :)
Izludio sam ovih par dana, sanjam funkcije, pa jos krenem rjesavati u snu :) .Ode jos malo obnovit, pa odmoran na derbi sutra. :)

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Dec 2007, 00:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
BlackHand je napisao:
Ako ćemo tako, onda nam je Poslovna informatika koja se uči na EFBL krajnje nepotrebna, kao i Poslovno pravo, Ekonomika preduzeća i Mikroekonomija bi se trebale spojiti u jedan predmet, ali da se izvuče samo suština, šta imamo tako da se zamaramo sa nekom formulom Sluckog ili nekim Hiks-Alenovim zakonom, šta nas se tiče šta je rekao neki Alan Smit, pa on je davno umro... Nama to nikad neće trebati u životu, mi ćemo svi biti veliki i uspešni MENADŽERI... Šta je linearni operator ili kako glasi teorema o bazisnom minoru? Baš nas briga.. Završimo BLC, PiM, Apeiron, bez ikakve potrebe da znamo šta je uopšte određeni integral, jer nam to nikad neće trebati, isto kao što nam verovatno nikad neće zatrebati da znamo glavni grad Velike Britanije. Ovako malo kad razmisliš... zašto bi jednom uspešnom ekonomisti trebalo da zna koji je glavni grad Velike Britanije? Ima tim ljudi ispod sebe i oko sebe koji to znaju, tako da je za njeg samog ta informacija krajnje irelevantna...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs