banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 133 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jun 2012, 23:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Jun 2012, 22:51
Postovi: 5
I da prosjek iz srednje škole mi je 3.36


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 18:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jan 2013, 18:02
Postovi: 2
E ovako, zanima me iz kojih je predmenta prijemni na fakultetu za predskolsko vaspitanje?
I gdje mogu nabaviti skripte?
Hvala unaprijed.

_________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2013, 17:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jan 2013, 18:02
Postovi: 2
Ponasla sam informaciju o predmetima samo me jos zanima gdje mogu naci skripte iz sprskog jezika i pedagogije i kako izgleda provjera iz sposobnosti govora, fizicke i muzicke sposobnosti?

_________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2013, 00:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Има неко да планира, чисто радозналости ради питам, уписивати историју?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2013, 11:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Sta te interesuje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 15:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
Cao,

Trebala bih informaciju. Završila sam 2 godine Srpskog jezika i književnosti, po starom programu,
davno sam napustila ovaj odsjek. Planiram ove godine upisati Učiteljski, nekoliko ispita mi se priznaje,
što je super.

Mene zanima sledeće, s obzirom da sam zaposlena od 8-16, teško da ću moći stizati na predavanja,
osim ako neka ne budu poslije podne. Da li ja definitifno moram sa svojim jadnim minimalcem plaćati
1500 KM školarinu za vanredne, ili se mogu upisati kao redovan?

Dok sam bila na Srpskom sve je zavisilo od profesora, neki su pravili probleme, ali bi obično izlazili
u susret zaposlenim studentima.

Kakva je sada situacija, da li mi se uopšte isplati rizikovati? Da li ovi u Studenskoj prave probleme?

Ispitni rokovi mi nisu problem jer se sa šefom uvijek za to mogu dogovoriti. Problem je samo prisutnost
na predavanjima.

Takođe, ako neko mi neko može iz prve ruke objasniti šta je to vanredno studiranje, zašto se plaća 1500 KM
i koje su prednosti (ako ih ima).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 22:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
TheJole je napisao:
Sta te interesuje?

Ko su mi nove kolege sledece godine, prvenstveno :))
Ti studiras istoriju ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 11:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
Ima li iko informaciju u vezi sa mojim postom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 15:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Spacedwarf je napisao:
Има неко да планира, чисто радозналости ради питам, уписивати историју?


Sta te zanima? I zasto to hoces, nesretnice? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2013, 20:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Spacedwarf je napisao:
TheJole je napisao:
Sta te interesuje?

Ko su mi nove kolege sledece godine, prvenstveno :))
Ti studiras istoriju ?


Za kolege ne znam, al' ako mislis ostati normalan ne upisuj to. Jedino ako te bas zanima taj odsjek napravi izuzetak. :)
Mozes jedan dan doci na FF u citaonicu, unutra je 75% istoricara, i naravno, iz aviona se vidi koji su to specijalci.
Inace, odsjek im je u rasulu, dosta je tzv. gostujucih profesora, pa se zna desiti i da imas ispit u 8:05 navece, a da pri tom cekas taj ispit od 9h ujutru.
Misljenja se razlikuju, upitaj jos nekog, mada ce ti svi reci isto. Al' ako volis, onda je sve to zanemarljivo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2013, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
TheJole je napisao:
al' ako mislis ostati normalan ne upisuj to.

:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2013, 23:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
TheJole je napisao:
Spacedwarf je napisao:
TheJole je napisao:
Sta te interesuje?

Ko su mi nove kolege sledece godine, prvenstveno :))
Ti studiras istoriju ?


Za kolege ne znam, al' ako mislis ostati normalan ne upisuj to. Jedino ako te bas zanima taj odsjek napravi izuzetak. :)
Mozes jedan dan doci na FF u citaonicu, unutra je 75% istoricara, i naravno, iz aviona se vidi koji su to specijalci.
Inace, odsjek im je u rasulu, dosta je tzv. gostujucih profesora, pa se zna desiti i da imas ispit u 8:05 navece, a da pri tom cekas taj ispit od 9h ujutru.
Misljenja se razlikuju, upitaj jos nekog, mada ce ti svi reci isto. Al' ako volis, onda je sve to zanemarljivo.

Ehm, studiram vec istoriju a raspitujem se da vidim ako neko sa foruma ne planira upisati u septembru, ukoliko da vrlo vjerovatno da cemo se druziti onda, jer sve se godine drze zajedno.

Nego fino ti nas okarakterisa :))
Odsjek sasvim sigurno da ima svoje nedostatke organizacione prirode, ali i to se poboljsava. Od septembra jos nekih 4-5 predmeta preuzimaju domaci profesori. Kroz 2-3 godine ispunice se i uslovi za master, tako da novopridosle generacije mogu i na to racunati. A u citaoni su vecinom istoricari jer svaki ispit zahtjeva dosta literature, i preko 10 naslova, pa se dosta cita. Nema tu, kao na drugim odsjecima, uzmes knjigu ili skriptu na pocetku godine i zavrsio si...ali dobro, vecina nas i posmatra kao cudake, naviknes se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2013, 17:37 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2013, 19:41
Postovi: 2
Jel' ima ovdje neko da planira upisivati psihologiju? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2013, 20:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Avg 2010, 14:40
Postovi: 23
Zna li neko kako studenti Filozofskog (2. godine i starijih godina) stoje sa dobijanjem doma?Koliko ih primaju, je l ima neka podjela na smjerove?
Bilo koje informacije su dobro došle :)

_________________
Upućuje mi pogled kao dodir na tren! Hej- al' tren jako dug! ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 21:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
israel je napisao:
Cao,

Trebala bih informaciju. Završila sam 2 godine Srpskog jezika i književnosti, po starom programu,
davno sam napustila ovaj odsjek. Planiram ove godine upisati Učiteljski, nekoliko ispita mi se priznaje,
što je super.

Mene zanima sledeće, s obzirom da sam zaposlena od 8-16, teško da ću moći stizati na predavanja,
osim ako neka ne budu poslije podne. Da li ja definitifno moram sa svojim jadnim minimalcem plaćati
1500 KM školarinu za vanredne, ili se mogu upisati kao redovan?

Dok sam bila na Srpskom sve je zavisilo od profesora, neki su pravili probleme, ali bi obično izlazili
u susret zaposlenim studentima.

Kakva je sada situacija, da li mi se uopšte isplati rizikovati? Da li ovi u Studenskoj prave probleme?

Ispitni rokovi mi nisu problem jer se sa šefom uvijek za to mogu dogovoriti. Problem je samo prisutnost
na predavanjima.

Takođe, ako neko mi neko može iz prve ruke objasniti šta je to vanredno studiranje, zašto se plaća 1500 KM
i koje su prednosti (ako ih ima).


Morala sam citat, da ne bih slucajno zaboravila koji detalj. :D
Prvo, definitivno moras u vanredne, prisutvo na vjezbama je obavezno, a ima ih... U studentskoj su gospoje jako ljubazne, ne mozes ih ni kroz suncane naocale gledat'. Mislim, nemaju se one tu sta mijesati, ili se redovna ili nisi, one s tim nemaju nista. I nijedno predavanje u prvoj godini nije poslije podne. Dragicevic (vjerovatno ga znas sa Fil.) pocinje ranom zorom, u 8h, i sa predavanjima i sa ispitima.
Vanredni student - neki prof. im kroz prste progledaju, neki ne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2013, 14:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jan 2009, 00:24
Postovi: 65
Ma ne treba meni niko gledati kroz prste, ali pored posla ne mogu stici ni da hoću. Ali koliko vidim na sajtu, u BL nema vanrednih, samo u Derventi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2013, 17:03 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2013, 14:46
Postovi: 2
haveaniceday je napisao:
Jel' ima ovdje neko da planira upisivati psihologiju? :)


Ima,ima :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2013, 22:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
israel je napisao:
Ma ne treba meni niko gledati kroz prste, ali pored posla ne mogu stici ni da hoću. Ali koliko vidim na sajtu, u BL nema vanrednih, samo u Derventi?


Ima vandrednih na izvoz i u BL.
Stanje na odsjeku nije nesto lose (kao na nekim drugim). Na tebi je izbor. Ako si spremna na bubanje, klavir i 2 matematike go on! ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2013, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nemoj dzaba upisivati ako vec nemas spremnu stelu za posao. Taj odsjek da bude zatvoren na 15 godina, ne bi zafalilo ucitelja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2013, 16:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Тај одсјек је највећа срамота нашег образовног система. Довољно ти је да погледаш оне цуре са прве године, да су тражили горе не би могли наћи, почев од тога како обучене свакодневно долазе, затим у оном бифеу сједе дневно по 5 сати, наћимбуре 15 пепељара опушака, а нема испита да не праве пушкице или журке да њих мимоиђе. Кад им повремено чујем разговоре деградирам се за годину дана моментално.
И такав кадар кад се ишколује треба да обликује следећих 30 и више генерација ? Да буде примјер некоме ? Па није ни чудо што нам друштво из дана у дан пропада, али не кривим ја њих, већ оне гузоње изнад. Запита ли се ико од њих да ли је то исправно?
Под обавезно направити бољу селекцију кадра за тај одсјек а на прву годину увести предмет морал и етика. Смањити број уписаних и пооштрити критерије студирања!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 133 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs