banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 11:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2012, 22:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 02:18
Postovi: 231
krol2 je napisao:
Hercegovac....policijska akademija nije visoka skola......skola tako zvucnog imena,Policijska akademija je u stvari jednogodisnji kurs za obicnog ili policajca u specijali i imaju posao odmah

Studenti Visoke škole unutrašnjih poslova nemaju zagarantovan posao po završetku školovanja nego po potrebi (čitaj vezi)...


Nazalost, situacija je takva!

Da bi Vam bilo jasnije... u okviru Ministarstva unutrasnjih poslova se nalazi Uprava za policijsko obrazovanje. A Uprava ima zadatak skolovanja kadra za MUP, tako da u okviru Uprave postoji Policijska akademija (obuka u trajanju 1 god, kad upises potpisujes Ugovor i po zavrsetku dobijas posao policajca - obucavaju oni i kandidate za Specijalu, koji prolaze istu obuku - ali onda idu na obuku u SJP dve godine, tek ako zadovolje na kraju postaju pripadnici SJP, oni koji ne uspiju, ili konkurisu za policajca, ili u Jedinicu za podrsku. Takodje, moram napomenuti da se upis u PA razlikuje od onog specijalistickog smera (za SJP) ciji kandidati posle osnovne selekcije prolaze i tzv ''drill'', sedam dana pakla, psihickog i fizickog ''zlostavljanja'').
Na drugoj strani, MUP ima potrebu i za visoko obrazovanim kadrom - rukovodioci u MUP-u, tako da postoji i Visoka skola unutrasnjih poslova u okviru UPO-a. Takodje i ovi kandidati prolaze UPIS, koji se sastoji od provere zdravstvenog stanja kandidata, do pisanja eseja, fizicke spreme, intervjua, ta konacno kriminalisticke obrade da li ste za ovu Skolu ili ne.
Studenti po zavrsetku ovog studija, nemaju nikakvu garanciju za posao... cak na posao cekaju godinama!
Osim ovog posla UPO obavlja i obuku kandidata za posao fizickog obezbjedjenja, te odredjene kurseve za radnike MUP-a, kako bi se unapredio rad istog!

_________________
Judo klub ''KRAJINA'' Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
judo_mc je napisao:
kandidati posle osnovne selekcije prolaze i tzv ''drill'', sedam dana pakla, psihickog i fizickog ''zlostavljanja''

bud' ozbiljan...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 23:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 02:18
Postovi: 231
Braneee je napisao:
judo_mc je napisao:
kandidati posle osnovne selekcije prolaze i tzv ''drill'', sedam dana pakla, psihickog i fizickog ''zlostavljanja''

bud' ozbiljan...



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r7UpfZc987Q[/youtube]

Gresim? Ili ti treba objasnjenje?
Momci sa ovog snimka su sad IV klasa kadeta osnovne policijske obuke prvog nivoa Policijske akademije za pripadnike SJP-a, imaju jos par meseci do zavrsetka obuke!

_________________
Judo klub ''KRAJINA'' Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
ok, mozes li mi reci od cega se sastoji drill?
da li je slican drill-u koji je prolazila nasa specijalna jedinica u kasarni viktor bubanj prije rata?
da li je slican drill-u koji sad prolazi 69-a?

jbg gledao sam ja i ramba, zajeban momak!

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 23:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 02:18
Postovi: 231
Ah, to... to si u pravu...
Naravno, nije to ni priblizno drugar... moramo shvatiti da jacina policije zavisi od opreme iste, a s obzirom na finansijsku moc nase drzave - to je k....
Ono sto sam rekao bi trebao biti cilj ''drilla'', selekcija na osnovu fizicke i psihicke spreme, pojedinca - i trebali bi ostati oni najsposobniji... a to, sto nasa drzava nema ni sredstva ni mogucnosti da to izvede, u potpunosti... verujte, nije nista cudno!
To je sad pitanje sposobnosti drzave!

_________________
Judo klub ''KRAJINA'' Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
ma ne, meni samo smjesno ovo 7 dana pakla, psihickog i fizickog zlostavljanja...
dajem pare da ce 80% forumasa koji idu u teretanu i drze do sebe proci taj drill :D

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 23:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 02:18
Postovi: 231
Moguce, ne sporim :D
Ma, sloboda izrazavanja... nisam obracao paznju na to, nego sustinu onog kako bi trebalo biti...
A, da pisem kako jeste... niko nikad ne bi upisao VSUP (recimo).
Hajd' bar smo malo temu pokrenuli ;)

_________________
Judo klub ''KRAJINA'' Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2012, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
judo_mc je napisao:
krol2 je napisao:
Hercegovac....policijska akademija nije visoka skola......skola tako zvucnog imena,Policijska akademija je u stvari jednogodisnji kurs za obicnog ili policajca u specijali i imaju posao odmah

Studenti Visoke škole unutrašnjih poslova nemaju zagarantovan posao po završetku školovanja nego po potrebi (čitaj vezi)...


Nazalost, situacija je takva!

Da bi Vam bilo jasnije... u okviru Ministarstva unutrasnjih poslova se nalazi Uprava za policijsko obrazovanje. A Uprava ima zadatak skolovanja kadra za MUP, tako da u okviru Uprave postoji Policijska akademija (obuka u trajanju 1 god, kad upises potpisujes Ugovor i po zavrsetku dobijas posao policajca - obucavaju oni i kandidate za Specijalu, koji prolaze istu obuku - ali onda idu na obuku u SJP dve godine, tek ako zadovolje na kraju postaju pripadnici SJP, oni koji ne uspiju, ili konkurisu za policajca, ili u Jedinicu za podrsku. Takodje, moram napomenuti da se upis u PA razlikuje od onog specijalistickog smera (za SJP) ciji kandidati posle osnovne selekcije prolaze i tzv ''drill'', sedam dana pakla, psihickog i fizickog ''zlostavljanja'').
Na drugoj strani, MUP ima potrebu i za visoko obrazovanim kadrom - rukovodioci u MUP-u, tako da postoji i Visoka skola unutrasnjih poslova u okviru UPO-a. Takodje i ovi kandidati prolaze UPIS, koji se sastoji od provere zdravstvenog stanja kandidata, do pisanja eseja, fizicke spreme, intervjua, ta konacno kriminalisticke obrade da li ste za ovu Skolu ili ne.
Studenti po zavrsetku ovog studija, nemaju nikakvu garanciju za posao... cak na posao cekaju godinama!
Osim ovog posla UPO obavlja i obuku kandidata za posao fizickog obezbjedjenja, te odredjene kurseve za radnike MUP-a, kako bi se unapredio rad istog!


ti kao da si Mile glavom i bradom.....ne Dodik vec Sikman ili Matijevic :D :D.....prije Matijevic zbog dzudoa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2012, 20:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 02:18
Postovi: 231
Hahahahahaha... nisam, eto srece sad bi polozio KRIMINALISTIKU TAKTIKU i ocistio prvu godinu, a ne prenio na drugu, ovako mi ne gine obnova druge :(
Mislim da jk ''Krajina'' drzi neko drugi, a ne Mile... bice da je Roki ;)

_________________
Judo klub ''KRAJINA'' Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2012, 21:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Braneee je napisao:
ma ne, meni samo smjesno ovo 7 dana pakla, psihickog i fizickog zlostavljanja...
dajem pare da ce 80% forumasa koji idu u teretanu i drze do sebe proci taj drill :D

Ključne stvari zbog kojih ljudi pucaju.....vrlo,vrlo bitna stvar u kriznim situacijama.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2012, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
judo_mc je napisao:
Hahahahahaha... nisam, eto srece sad bi polozio KRIMINALISTIKU TAKTIKU i ocistio prvu godinu, a ne prenio na drugu, ovako mi ne gine obnova druge :(
Mislim da jk ''Krajina'' drzi neko drugi, a ne Mile... bice da je Roki ;)

mora da je bilo....dobro je to kolega,znas ti to al ajd jos malo...... :lol: :lol: :lol:....moras biti iz Bihaca da ne bude ajd jos malo.... :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2012, 00:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 02:18
Postovi: 231
:lol: :lol: :lol: Sad u julu je bilo... znate kako kolega, znate vi to... ali jednostavno ovaj ispitni rok primenjujem neke nove metode...

_________________
Judo klub ''KRAJINA'' Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2012, 15:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
filozof sa vrbasa je napisao:
Kada će ljudi prestati da miješaju školu za pandure i inspektore?

Početak teme je govorio o visokoj školi (iako su je uvodničari nazvali pol. akademija) jer se pominjala razlika predmeta sa pravnim fakultetom isl.. Mada, stvarno jeste glupo da se šestomjesečni kurs zove policijska akademija..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2012, 17:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
ma otkuda vam to da se policija skoluje 6 mjeseci

informisite se na onom linku sto sam postavio

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2012, 18:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 02:18
Postovi: 231
judo_mc je napisao:
Uprava ima zadatak skolovanja kadra za MUP, tako da u okviru Uprave postoji Policijska akademija (obuka u trajanju 1 god, kad upises potpisujes Ugovor i po zavrsetku dobijas posao policajca - obucavaju oni i kandidate za Specijalu, koji prolaze istu obuku - ali onda idu na obuku u SJP dve godine, tek ako zadovolje na kraju postaju pripadnici SJP, oni koji ne uspiju, ili konkurisu za policajca, ili u Jedinicu za podrsku.


Gde ti vidis da sam napisao 6 mjeseci... prema tome, izbegavaj mnozinu, jer cisto sumnjam da si persirao!

_________________
Judo klub ''KRAJINA'' Banja Luka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2012, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Znam pouzdano da je to nekada trajalo 2 godine, ali izgleda da su to skratili.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2012, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
filozof sa vrbasa je napisao:
Znam pouzdano da je to nekada trajalo 2 godine, ali izgleda da su to skratili.


mislim da nikad nije trajala dvije godine..bila nekada visa,kad se MUP pocijepao,pa se islo u Doboj u skolu,to je trajalo oko 2 godine....za obicne policajce nije nikada,trajala je 4 godine,prije i u toku rata,bila srednja skola u kasarni Vrbas i gore u Domu penzionera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2012, 22:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2012, 18:13
Postovi: 18
Braneee je napisao:
ma ne, meni samo smjesno ovo 7 dana pakla, psihickog i fizickog zlostavljanja...
dajem pare da ce 80% forumasa koji idu u teretanu i drze do sebe proci taj drill :D


:-? To dođe onda gore nego vojska? I šta se sve radi na tom drill-u?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2012, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
malo trcis, malo lastis, malo trpis jebanje majke...
ako si ikad pao u ruke inspektorima sa narkotika i nisi nikog odruk'o onda prolazis ovo...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2012, 11:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2012, 18:13
Postovi: 18
Konkurs sa SJP je izašao juče (20.08.2012) i traje do kraja iduće nedelje (31.08.2012) ... A za Opštu P. izlazi tek početkom Septembra, a prijemni za Opštu Policiju ce bit u Oktobru pocetkom il sredinom eto tako sam ja obavješten :)

Ukoliko je neko zainteresovan za Specijalu pored silne papirologije koju sam gore naveo, a možete je preuzeti i na sajtu MUP-a http://education.muprs.org/
treba da prođe ljekarski pregled koji je detaljan i eliminatoran i položi esej i test opšte kulture, da bi išao na daljnu selekciju za polaganje motorike. E kad sam već kod motorike trebate uraditi MINIMALNO: 12 sklekova za 10 sekundi, 7 zgibova za 10 sekundi, 30 propadanja za 1 min, istrcati kuperov test (2500m za 12 min), savladati poligon za 56 sekundi, magont ispod 15 sekundi, koraci u stranu ispod 13 sekundi, preplivati 50m ispod 56 sekundi, skok u dalj preko 220cm... Onaj ko sve to položi ide na intervju, a oni retki koji "ne puknu s glavom" posle intervjua idu na taj DRILL TEST (7 dana pakla i užasa).... I oni koji konačno savladaju DRILL TEST idu na 12-stomjesečnu obuku za pripadnike Specijalne Jedinice Policije RS i po završetku obuke dobijaju posao ODMA!

Kako vam se čini :) Men se čini da je lakše dobiti na lotu nego upasti u Specijalu :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs