banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 07:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jul 2006, 00:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja bih ovim topicom htio pokrenuti jedan beskonačni red, gdje bi se studenti javljali sa problemima oko učenja nekog konkretnog predmeta! Ideja je da se to znanje ne gubi po postovima nego da bude na jednom mjestu! Ako bi moderatori ovo mogli da istaknu bilo bi dobro! HVALA :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Poslednji put menjao filozof sa vrbasa dana 06 Jul 2006, 21:53, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2006, 12:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Haj, ljudi!
Ja jos nisam postala student, no ako Bog da srece i prime me na faks, bit cu i ja student!!!!! :lol: Nemam problema s ucenjem, no ipak imam par pitanja vezanih za faks.
E sad, mene interesuje jedna stvar! Kada se (ako se) upisem dobit cu indeks i mirna do oktobra.Ali ja sam htijela ovo ljeto na svoje prezime dodati jos jedno. Mislila sam to odraditi tokom ove sedmice, no saznala da je to procedura koja traje duze vremena. Treba prvo predati zahtijev, onda to treba izaci u nekim novima, pa dok mi to odobre...Ukratko potrajat ce koji mjesec.Ali bi bilo gotovo do oktobra!Da li ce to predstavljati problem pri mjenjanju indeksa?Hoce'l i to biti duga procedura? Il' je bolje da dok ne zavrsim faks ne mjenjam nista?! :-?


p.s. Filozofu, dobra ti je ideja sto se tice ovog topica! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 12:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja mislim da oko toga nećeš imati problema, eto moja kolegica se nedavno udala i uzela muževo prezime, ali u indexu nije ništa mjenjala jer je to njeno djevojačko i nosi uzase krštenicu za svaki slučaj! Ali pitaj, sto faulteta sto ćudi!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2006, 12:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20443
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
nekog konkretnog foruma!


Mislis predmeta :)

Honey, upisni rokovi su tamo pocetkom oktobra. Ako ta tvoja 'procedura' bude gotova do oktobra onda ces moci predati novu licnu kartu sa promjenjenim prezimenom te ce ti u indeksu stajati ono. Ako pak zakasnis sa time, ne vjerujem da ces imati bilo kakvih problema. Kao sto filozof rece, najpametnije bi bilo da odes do fakuletata i raspitas se sta i kako ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jul 2006, 08:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
jedini problem oko ucenja jeste nedostatak literature ili literatura koja je jos malo starija od mojih roditelja, kojoj fale strane ili je puna svakojakih jela (kao interaktivni meni :P)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2006, 16:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2006, 17:46
Postovi: 49
Lokacija: Lost
Ova tema bi zaista trebala dostici odredjenu popularnost, buduci da nema studenta koji nema ni jednog takvog problema.

Mene licno zanima kako studenti I godine ETFa prezivljavaju Osnove elektrotehnike.
Sta je toliko tesko u tom predmetu?
Jesu li laboratorijske vjezbe i seminarski radovi ubitacni?
Ili je mozda taj predmet samo navikan?

Mozda zvuci bezobrazno od mene da tako nesto govorim, kad tek treba da se upisem, ali hocu istinu.

Znam da se mogu poloziti svi ti ispiti, ima par ljudi koji su uspjeli :lol:
Ali, ozbiljno, ima li takvih medju forumasima, koji bi mogli da rasvijetle put djeci gladnoj znanja i zednoj istine.

Izvinjavam se na navedenim, dramaticnim rijecima :D

_________________
T o be or not to be a gentleman in this time is a serious question. But what when you're the only one who's gentle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 01:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da li neko može podijeliti iskustvo iz matematike, tj. više matematike, kako je uspješno spremiti za usmeni? Odakle početi, kako učiti definicije i teoreme, teeoreme dokazivati!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 20:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
uhh za usmeni ? to mi je bolna tacka, posto inace ne volim da ucim nepotrebnu teoriju
srecom kod nas se nije nesto puno ni trazilo dokazivanje nekih teorija i definicija
mene je dopalo jedino dokazivanje broja e

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2007, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Mislim upisati pravni fakultet :cry: ,ako mi neko može reći nešto više o prijemnom-kakva su pitanja,da li je teško upasti i sl. ...?! :roll: hvala u napred :P

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2007, 18:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
filozof sa vrbasa je napisao:
Da li neko može podijeliti iskustvo iz matematike, tj. više matematike, kako je uspješno spremiti za usmeni? Odakle početi, kako učiti definicije i teoreme, teeoreme dokazivati!

koji fakultet? Ako mislis na masinski, tu ti nece biti nesto tesko. Sta je meni konkretno dopalo:
Matematika I: Linearna transformacija, Kramerove formule, operacije sa vektorima (+ nekoliko sitnih pitanja)
Matematika II: Broj e, integral racionalne funkcije, Teoreme o srednjoj vrijednosti (takodje + nekoliko sitnih pitanja)
Matematika III: Linearna jednacina sa konstantim koef. (oblik i rijesenje), smjena promjenjivih kod trojnog integrala, Grinova i stoksova teorema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Apr 2007, 10:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2007, 10:15
Postovi: 2
Ima li neko da je polagao krivicno pravo? Zanima me sve o ispitu i literatura, znam da se posebni dio mora kupiti u skriptarnici i da su ga izdali Babic i Markovicka, no sta je sa opstim?

Za Anakina: Na prijemnom mozes osvojiti najvise 100 bodova, 50 su bodovi na osnovu ocjena iz srednje skole, a drugih 50 mozes osvojiti na prijemnom. Pitanja su iz srpskog i istorije (opsta i nacionalna). Svake godine prije prijemnog se organizuje seminarski (kad sam ja se upisivala kostao je 50km). Na seminarskom dobijes skriptu. Zatim ce neko od predavaca (kod mene je to bila Zdrava Stojanovic koja predaje Nacionalnu istoriju) da na svako pitanje da odgovor koji zapisujes, cak ti i rekne koja pitanja nece biti na testu, ako ih ima. Kad ona zavrsi, odgovore daje predavac za srpski jezik.

Broj bodova sakupljenih na testu i iz srednje skole daje tvoj ukupni broj bodova. Ne znam koji je broj studenata koji ulaze u budzet, prosle god. je bilo 75. Nadam se da sam pomogla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Uopsteno govoreci, za literaturu se posavjetuj s asistentom, odnosno profesorom, organizujuci ju po vaznosti ( vazna /manje vazna)

Unutar jednog ispitnog materijala, moras stvari organizovati po istom principu........... od sustinskog ka pojedinacnom. Kako ces ovo postici..? Tako sto ces prvo pazljivo i sa zanimanjem sve procitati, izvlaceci sustinu iz svakog poglavlja... ( u nekoliko recenica).


znaci, bitna je ORGANIZACIJA I RAD. S ova dva elementa svaka literatura, tj. izvor ce biti optimalno iskoristeni. Ovo se postize vjezbom, tako se nemojte brinuti ( mladi studenti ili brucosi) ako vam iz prve ne ide.. morate biti istrajni i onda ce vam to ici samo od sebe. Nemojte uciti mehanicki, ili ti bubachiti.
Od opsteg ( cjelina) ka pojedinacnom pa opet ka opstem.

Sve je ovo za dzabe ako nema motivacije i interesovanja... Onda se ne moze uciti uopste.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Uopsteno govoreci, za literaturu se posavjetuj s asistentom, odnosno profesorom, organizujuci ju po vaznosti ( vazna /manje vazna)

Unutar jednog ispitnog materijala, moras stvari organizovati po istom principu........... od sustinskog ka pojedinacnom. Kako ces ovo postici..? Tako sto ces prvo pazljivo i sa zanimanjem sve procitati, izvlaceci sustinu iz svakog poglavlja... ( u nekoliko recenica).


znaci, bitna je ORGANIZACIJA I RAD. S ova dva elementa svaka literatura, tj. izvor ce biti optimalno iskoristeni. Ovo se postize vjezbom, tako se nemojte brinuti ( mladi studenti ili brucosi) ako vam iz prve ne ide.. morate biti istrajni i onda ce vam to ici samo od sebe. Nemojte uciti mehanicki, ili ti bubachiti.
Od opsteg ( cjelina) ka pojedinacnom pa opet ka opstem.

Sve je ovo za dzabe ako nema motivacije i interesovanja... Onda se ne moze uciti uopste.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 11:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2007, 09:29
Postovi: 431
BSE je napisao:
uhh za usmeni ? to mi je bolna tacka, posto inace ne volim da ucim nepotrebnu teoriju
srecom kod nas se nije nesto puno ni trazilo dokazivanje nekih teorija i definicija
mene je dopalo jedino dokazivanje broja e


potpisujem!!!
8) 8) 8) 8)

_________________
ako ne znaą ąta pričaą onda ne laprdaj!!!
kaľe naą narod


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Okt 2007, 13:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Okt 2007, 12:57
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Ima li neko kojim slucajem, kakvu skriptu iz Osnova organizacije. Konkretno za studente one Vise Poslovne u Prijedoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2007, 12:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Dec 2006, 12:55
Postovi: 5
Da li je iko imao filozofiju kod profesora Kuljana i moze li mi reci svoja iskustva? Meni se cini da nikada necu poloziti taj predmet, iako sam obozavala filozofiju. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2007, 15:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Nov 2007, 22:22
Postovi: 29
Na drugoj sam godini prava. Zanima me je li stvarno tako tesko kao sto pricaju da je, poloziti ispit Ekonomska politika, kod Rakovicke.

Prosle su godine bili nekakvi parcijalni ispiti. Da li se to isplatilo?


Dajte svoja iskustva, kolliko ste dugo ucili, sta pita, sta ne... i slicno!

malo su me stariji studenti zabrinuli....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2008, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
sad nema vise pismenih sto je predobro. parcijalno ako polazes samo ces se vise zavuci dakle NI SLUCAJNO. mislim da ne da opsti i posebni zajedno da se izadje ali svjedno taj posebni je totalna glupost i prelak je. u principu nista nije tesko kad napokon dodjes do nje, nije tezak usmeni, ono tipa jedva te i slusa i tako to samo PRICAJ sto bi se reklo. eto nadam se da sam pomogla.... kad je rok?

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2008, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Pita jedan dobrostojeci student medicine drugog dobrostojeci studenta: "Kako se polazu ispiti na faksu?"
"Ma lako je za ispite samo je tesko naci gdje se ispit odrzava"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2008, 23:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2007, 12:13
Postovi: 225
Lokacija: Sibir
mangia je napisao:
Pita jedan dobrostojeci student medicine drugog dobrostojeci studenta: "Kako se polazu ispiti na faksu?"
"Ma lako je za ispite samo je tesko naci gdje se ispit odrzava"


Ima istine :lol: :lol: :lol:

_________________
..u svakom porazu
ja sam video deo slobode
i kad je gotovo za mene
znaj, tek tad je pocelo...

Milan Mladenovic-EKV


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs